Συμβαίνει τώρα....

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.809
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης


φτασαμε το στρώσιμο
Το μωρό όχι ψιλά ζαλίζεται α χαχαχα
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.809
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Σήμερα, έχει κάτι σαν κόντρες κάπου στην Λάρισα, σε φάση πολλά, μα παααρα πολλά μηχανάκια από όλη την Θεσσαλία....μηχανάκια από 50αρια μέχρι και υπερκυβισμένα Hayabusa και R1...

Πριν κατά τις 9 που σχολούσα, αράζαμε έξω με το αφεντικό και τον έναν οδηγό, κάναμε τσιγάρο....μετρήσαμε πάνω από 100 μηχανάκια-μηχανές να περνάνε και να πηγαίνουν προς την Λάρισα...τι παρατήρησα...

Από τα 10 δίτροχα, ζήτημα τα 3 να ήτανε με κράνος έστω

και από τα 10 πάλι δίτροχα, ζήτημα τα μισά να είχανε σωστά φώτα....ή γενικά φώτα, να βλέπεις έστω κατά που πας τέλος πάντων.

Δεν σου λέω να πας με ολόσωμη στην καγκουροσυνάντηση του μήνα, φόρα έστω ένα δι@ολεμένο κράνος ρε φίλε. Ούτε σου λέω να βάλεις 100W LED στο μηχανάκι για να βλέπεις....βάλε έστω μια απλή αλογόνου 35W να φωτίζει τον δρόμο....νταξ κάπου έλεος.

Και μέσα σε όλα αυτά τα 100% "νόμιμα" δίτροχα ήτανε και αρκετές κοπέλες οδηγοί. Don't know what to say....
Ευτυχώς κάποιοι τους βλέπουν και κρατιούνται μακριά...
Smileys drinking beer Emoticon
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Ευτυχώς κάποιοι τους βλέπουν και κρατιούνται μακριά...
H τελευταία φόρα που πήγα σε κόντρες ήτανε το 2015, όταν ήμουν 3η Λυκείου....στείνανε στην Α' ΒΙΠΕ τότε. Από το 1ο έτος σχολής και μετά, δεν ξαναπήγα, τα βαρέθηκα...

Νταξ, και εμείς είμαστε ολίγον τι κάγκουρες με τα μοτόρια, αλλά το κρατάμε στο μηχανολογικό κομμάτι μόνο...ποιος ο λόγος να κάψω βενζίνες να πάω να δω 400 μηχανάκια να τρέχουν; Κλάιν...
 

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
Ναι πράγματι, ειδικά αυτό με το κράνος είναι μεγάλη ανοησία.... Όχι μόνο για τα χτυπήματα στο κεφάλι. Το κράνος προστατεύει και για τις περιπτώσεις υπερεκτασης-καμψης του αυχένα που είναι πολύ συχνό αίτιο τετραπληγιας. Κανονικά κατά τη γνώμη μου πρέπει να απαγορευτούν και τα κράνη open face. Το 70 % των τραυματισμών είναι στην κάτω γνάθο, ενώ δεν προστατεύουν και από την κάμψη του αυχένα.

Sent from my A80Pro using Tapatalk
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Ρε παιδιά, το πιοοοο απλό από όλα που μου έρχεται στο μυαλό....δεν σου μπαίνουν μυγάκια και σκόνες στα μάτια.

Αν εσύ πηγαίνεις ακράνωτος, με 100, και σε χτυπήσει έντομο στο μάτι, παίζει και να φας καπάκι. Καθαρά και μόνο από την αντίδραση, πχ να αρχίζεις να τρίβεις επιτόπου το μάτι, από το τσούξιμο κλπ. Εγώ, απορώ κάτι τυπάδες με supersport που τους βλέπω να περνάνε με κάνα 180+ χλμ/ω ΧΩΡΙΣ κράνος, πως την παλεύουν.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
H τελευταία φόρα που πήγα σε κόντρες ήτανε το 2015, όταν ήμουν 3η Λυκείου....στείνανε στην Α' ΒΙΠΕ τότε. Από το 1ο έτος σχολής και μετά, δεν ξαναπήγα, τα βαρέθηκα...

Νταξ, και εμείς είμαστε ολίγον τι κάγκουρες με τα μοτόρια, αλλά το κρατάμε στο μηχανολογικό κομμάτι μόνο...ποιος ο λόγος να κάψω βενζίνες να πάω να δω 400 μηχανάκια να τρέχουν; Κλάιν...
Βγαζω χθες βραδυ το gs για μια βολτα στη γειτονια....ειχα αυπνιες...να τσεκαρω και ρυθμισεις στα καρμπ Rolling
Και βγηκα και στην κυμης...
Ηταν καμια 30αρια ....νεολαιοι....εξω απ το ολυμπιακο σταδιο......κοντρες!!!


Βλεπω τα φωτα πισω μου....ακουω τις τουρμπινες...
Τη γ*******σ@με λεω....Ημουν στην αριστερη χωρις κρανος με 80χλμ ...πατ πατ πατ πατ

Νταξ ...ευτυχως ολα καλαRollingBike
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Βγαζω χθες βραδυ το gs για μια βολτα στη γειτονια....ειχα αυπνιες...να τσεκαρω και ρυθμισεις στα καρμπ Rolling
Και βγηκα και στην κυμης...
Ηταν καμια 30αρια ....νεολαιοι....εξω απ το ολυμπιακο σταδιο......κοντρες!!!


Βλεπω τα φωτα πισω μου....ακουω τις τουρμπινες...
Τη γ*******σ@με λεω....Ημουν στην αριστερη χωρις κρανος με 80χλμ ...πατ πατ πατ πατ

Νταξ ...ευτυχως ολα καλαRollingBike
Εμένα όποτε βλέπουν οι κοντράκιδες να πλησιάζει το, έντονης κόκκινης απόχρωσης, παπί από μακριά με LED φώτα και με το καρμπυρέτορ πλέον λένε και αυτοί "τη γ@μήσαμε"....τρέχουν να κρυφτούν από το κτήνος των 10 ίππων και του σχεδόν ενός κιλού ροπής... Tooth
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.672
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.336
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ωρε φιλε θα ξαναπαρει μπροστα η θα θελει ευχελαιο ToothTooth

Πάντα σε πλυντήριο με κατηφορικο δρόμο ... για guarantee starting...! abcdefghgk
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.857
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Πάντα σε πλυντήριο με κατηφορικο δρόμο ... για guarantee starting...! abcdefghgk
Και αμα δεν πάρει πως το ξαναπάς στην κορυφή για 2ο γύρο;;;

Tooth
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.426
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Τέλος εποχής για το Kawasaki.Το πιστό μου KLR άλλαξε πλέον χέρια ύστερα από 34 χρόνια!





Το πήρε ένας φίλος από την Κύπρο,θα το ανανεώσει οπτικά (και λειτουργικά σε μερικά σημεία) και θα το βάλει στο γκαράζ του σαν εκθεσιακό.
 

scrabler

new member
Δημοσιεύσεις
324
Ηλικία
56
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
KLR 650
Όνομα
Giorgos
Tα 600αρια ήταν πιο όμορφα οπτικα, μάλλον λόγω των αεραγωγών. Έχω ένα τύπο εδώ στη γειτονιά μ ένα κόκκινο σαν το δικό σου που το χει κι αυτός πολλά χρόνια και το κυκλοφορεί ακόμα. ΑΠΕΘΑΝΤΟ!
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.809
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Τέλος εποχής για το Kawasaki.Το πιστό μου KLR άλλαξε πλέον χέρια ύστερα από 34 χρόνια!





Το πήρε ένας φίλος από την Κύπρο,θα το ανανεώσει οπτικά (και λειτουργικά σε μερικά σημεία) και θα το βάλει στο γκαράζ του σαν εκθεσιακό.
Πρέπει να στεναχωρεθηκες έτσι!! Είναι πολλά τα χρόνια...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Τέλος εποχής για το Kawasaki.Το πιστό μου KLR άλλαξε πλέον χέρια ύστερα από 34 χρόνια!





Το πήρε ένας φίλος από την Κύπρο,θα το ανανεώσει οπτικά (και λειτουργικά σε μερικά σημεία) και θα το βάλει στο γκαράζ του σαν εκθεσιακό.
Γιατί ρε Νίκο; Ελπίζω να μην το μετανιώσεις
 

The Owl.

well know member
Δημοσιεύσεις
2.031
Όνομα
George
Είναι οι εποχή που διώχνουμε τους πιστούς μας "γέρους". ..
Μάλλον αντιλαμβανόμαστε ότι γερνάμε εμείς κ αποζητούμε την νιοτη..ως ψυχολογικό ντοπάρισμα καθώς ο χρόνος μικραίνει..
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.426
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Είχε ήδη αρχίσει και φανέρωνε τα χρόνια της και φυσικά ζήταγε.
Όχι τίποτα ιδιαίτερα πράγματα αλλά εγ'ω μάλλον έχω αρχίσει να βαριέμαι το σκάλισμα,ήταν 3 μηχανάκια άλλωστε που θέλαν την προσοχή μου.
Τώρα έχω το dax και το γσ που με καλύπτουν πλήρως αν και το σκέφτομαι για κανένα ελαφρύ χωματινο αργότερα. Dancing
 
Top Bottom