Συμβαίνει τώρα....

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.861
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Εγω διαβάζω τρεις μέρες για τις δισκοπλακες του Δημήτρη και δεν έχω καταλάβει...


ΤΙ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΤΑ ΦΡΕΝΑ;;;;
Μα για να τον προλαβαίνεις... αλλιώς δεν σταματάει το εργαλείο του πάει τάπα χαχααχ
 

The Owl.

well know member
Δημοσιεύσεις
2.037
Όνομα
George
Ετοιμαζόμαστε για το χάραμα..



 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Σε έρευνα του ιδρύματος Fondation VINCI Autoroute δημοσίευσε τα αποτελέσματα της Πανευρωπαϊκής Ερευνας για την οδική ασφαλεια. Ας σταθούμε λίγο στα αποτελέσματα από την Ελλάδα.

Ειδικά το 91% των Ελλήνων οδηγών πιστεύει ότι για τα πάντα φταίνε οι άλλοι οδηγοί και μάλιστα τους θεωρούν ανεύθυνους σε ποσοστό 49%, επιθετικούς σε ποσοστό 40% και αγχωμένους κατά 38%.

Επίσης το 67% των Ελλήνων οδηγών αναγνωρίζουν ότι εξυβρίζουν τους άλλους οδηγούς, το 63% κορνάρει άσκοπα σε εκείνους που τους εκνευρίζουν, το 50% κολλάνε εσκεμμένα στο αυτοκίνητο του οδηγού που τους εκνευρίζει και το 29% κατεβαίνει από το αυτοκίνητο για να διαπληκτιστεί με άλλο οδηγό…

Σήμερα το πρωί αναβάτης μεγάλου On/Off και αναβάτης mega scooter, που τους ακολουθούσα από τον Πειραιά ως την Ν. Ιωνία , ενοχλήθηκαν και έκαναν χειρονομίες φωνάζοντας σε οδηγούς αυτοκινήτων, σε αναβάτες μοτοσικλετών, σε πεζό…σε οτιδήποτε κινούταν στον δρόμο τους. Αυτοί φυσικά αλάνθαστοι σε όλα…oh wait, χωρίς κράνος, χωρίς jacket, ο ένας με βερμούδα.
Ας χαλαρώσουμε λίγο εκεί έξω για να φτάσουμε όλοι στον προορισμό μας.

Υπάρχει μια κατηγορία επαγγελματιών, που εδώ και πολλά χρόνια δεν έχουν κάνει σχεδόν καμμια αύξηση στις τιμές που χρεώνουν, ενώ ταυτόχρονα είναι αυτοί που βγάζουν νέους οδηγους στον δρόμο, οι εκπαιδευτές στις σχολές οδηγών. Αμέριστoς σεβασμός και συμπαράσταση, αλλά επειδή το κράτος δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει κάτι, μήπως να εντάξουν στην εκπαίδευση των οδηγών, εκτός από τα απαραίτητα για τις εξετάσεις, την ώρα της πορείας και λίγο από οδηγική συμπεριφορά; (Δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι αυτό εφικτό)
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.861
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Σε έρευνα του ιδρύματος Fondation VINCI Autoroute δημοσίευσε τα αποτελέσματα της Πανευρωπαϊκής Ερευνας για την οδική ασφαλεια. Ας σταθούμε λίγο στα αποτελέσματα από την Ελλάδα.

Ειδικά το 91% των Ελλήνων οδηγών πιστεύει ότι για τα πάντα φταίνε οι άλλοι οδηγοί και μάλιστα τους θεωρούν ανεύθυνους σε ποσοστό 49%, επιθετικούς σε ποσοστό 40% και αγχωμένους κατά 38%.

Επίσης το 67% των Ελλήνων οδηγών αναγνωρίζουν ότι εξυβρίζουν τους άλλους οδηγούς, το 63% κορνάρει άσκοπα σε εκείνους που τους εκνευρίζουν, το 50% κολλάνε εσκεμμένα στο αυτοκίνητο του οδηγού που τους εκνευρίζει και το 29% κατεβαίνει από το αυτοκίνητο για να διαπληκτιστεί με άλλο οδηγό…

Σήμερα το πρωί αναβάτης μεγάλου On/Off και αναβάτης mega scooter, που τους ακολουθούσα από τον Πειραιά ως την Ν. Ιωνία , ενοχλήθηκαν και έκαναν χειρονομίες φωνάζοντας σε οδηγούς αυτοκινήτων, σε αναβάτες μοτοσικλετών, σε πεζό…σε οτιδήποτε κινούταν στον δρόμο τους. Αυτοί φυσικά αλάνθαστοι σε όλα…oh wait, χωρίς κράνος, χωρίς jacket, ο ένας με βερμούδα.
Ας χαλαρώσουμε λίγο εκεί έξω για να φτάσουμε όλοι στον προορισμό μας.

Υπάρχει μια κατηγορία επαγγελματιών, που εδώ και πολλά χρόνια δεν έχουν κάνει σχεδόν καμμια αύξηση στις τιμές που χρεώνουν, ενώ ταυτόχρονα είναι αυτοί που βγάζουν νέους οδηγους στον δρόμο, οι εκπαιδευτές στις σχολές οδηγών. Αμέριστoς σεβασμός και συμπαράσταση, αλλά επειδή το κράτος δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει κάτι, μήπως να εντάξουν στην εκπαίδευση των οδηγών, εκτός από τα απαραίτητα για τις εξετάσεις, την ώρα της πορείας και λίγο από οδηγική συμπεριφορά; (Δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι αυτό εφικτό)
Ψηλά γράμματα είναι αυτό πρώτα θα αφανιστουμε και μετά θα ψάχνουμε το γιατί χαχαχα.
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.861
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Εγώ πάλι έχω θέμα.
Περιορίστηκε λέει πανευρωπαικά η ταχύτητα εντός των πόλεων στα 30 χιλ/ώρα.
Ποιός θα το τηρήσει άραγε?
Ο Μπάμπης ο σουγιάς χααχαχ
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.411
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εγώ πάλι έχω θέμα.
Περιορίστηκε λέει πανευρωπαικά η ταχύτητα εντός των πόλεων στα 30 χιλ/ώρα.
Ποιός θα το τηρήσει άραγε?

Προμηθευτηκα σκούτερ επειδή το Ducati .... σκορτσαρει χαμηλά...! Tooth
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.536
Ηλικία
52
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Εγώ πάλι έχω θέμα.
Περιορίστηκε λέει πανευρωπαικά η ταχύτητα εντός των πόλεων στα 30 χιλ/ώρα.
Ποιός θα το τηρήσει άραγε?
Ελβετία που μένει η ξαδέρφη μου τηρείται εδώ και χρόνια. Δύσκολο πολύ βέβαια να πηγαίνεις με 30 χλμ αλλά η αστυνομία βάζει φορητές κάμερες κάθε μέρα και σε άλλες γειτονιές και έτσι της έρχονται τουλάχιστον 2 με 3 φορες τον χρόνο κλήσεις για υπέρβαση ταχύτητας γύρω στα 5 με 6 χλμ την ώρα πάνω από το όριο των 30 χλμ με κόστος τα 40 ευρώ.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.411
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ελβετία που μένει η ξαδέρφη μου τηρείται εδώ και χρόνια. Δύσκολο πολύ βέβαια να πηγαίνεις με 30 χλμ αλλά η αστυνομία βάζει φορητές κάμερες κάθε μέρα και σε άλλες γειτονιές και έτσι της έρχονται τουλάχιστον 2 με 3 φορες τον χρόνο κλήσεις για υπέρβαση ταχύτητας γύρω στα 5 με 6 χλμ την ώρα πάνω από το όριο των 30 χλμ με κόστος τα 40 ευρώ.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γι'αυτο λέμε Ελλαδιτσα και πάσης ... οσο θες, όπου θες και πολύ βασικό ότι ωρα θες να το γκαζωσεις ... στην παραλια βεβαια.Tooth
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εγώ πάλι έχω θέμα.
Περιορίστηκε λέει πανευρωπαικά η ταχύτητα εντός των πόλεων στα 30 χιλ/ώρα.
Ποιός θα το τηρήσει άραγε?
Μέσα στην πόλη πάω σχεδόν πάντα 30 σταθερά. Και πόσο να πας δηλαδή μέσα στην πόλη; Αντε και πήγες 40-45
Μερικές φορές κάτι κουτάκηδες με κορνάρουν απο πίσω.
Μια μέρα σταμάτησα στην μέση του δρόμου, έκοψα την κυκλοφορία, κατέβηκα, έβαλα σταντ και πήγα και του χτύπησα το τζάμι.

-Γιατί κορνάρεις; Έπαθες κάτι;
-Εεεεμμμ
-Υπάρχει κάποια άμεση ανάγκη να πας πχ στο νοσοκομείο και βιάζεσαι;
-Εεεεμμμμ
-Αλλοδαπός;
-.....
-Στα διάλα πρωινιάτικα μαλάκα

μετά πήγα, ξανανέβηκα στο παπί και συνέχισα στον δρόμο μου με 20 χλμ/ώρα

ooops
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.411
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Άμα το όριο είναι 50 χιλιόμετρα είναι προκλητικό να εμποδίζεις κάποιον πηγαινοντας με 20 χιλιομετρα ΣΥΝΕΧΩΣ αν έχεις επιλογή να κάνεις δεξιά ... εμείς οι μοτο-κινουμενοι το νοιωθουμε καλύτερα αυτό λόγω βάρους που πρέπει να κουμανταρουμε.
Τώρα οι λόγοι που κάποιος μπορεί να βιάζεται όπως και μεις έχει τύχει να βιαζόμαστε ποικίλουν.
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.311
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Μέσα στην πόλη πάω σχεδόν πάντα 30 σταθερά. Και πόσο να πας δηλαδή μέσα στην πόλη; Αντε και πήγες 40-45
Μερικές φορές κάτι κουτάκηδες με κορνάρουν απο πίσω.
Μια μέρα σταμάτησα στην μέση του δρόμου, έκοψα την κυκλοφορία, κατέβηκα, έβαλα σταντ και πήγα και του χτύπησα το τζάμι.

-Γιατί κορνάρεις; Έπαθες κάτι;
-Εεεεμμμ
-Υπάρχει κάποια άμεση ανάγκη να πας πχ στο νοσοκομείο και βιάζεσαι;
-Εεεεμμμμ
-Αλλοδαπός;
-.....
-Στα διάλα πρωινιάτικα μαλάκα

μετά πήγα, ξανανέβηκα στο παπί και συνέχισα στον δρόμο μου με 20 χλμ/ώρα

ooops
Κι εγώ αν σ εβλεπα αγριεμένο εμμμμμμ θα λεγα κι ας μη σου είχα κορνάρει!!!
 
Top Bottom