Συμβαίνει τώρα....

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν το θεωρώ απίθανο για κανέναν μας.

Όπως έλεγαν και οι Duran Duran:

Επίσης δεν είναι απίθανο να σε χτυπήσει μετεωρίτης εκει που περπατάς.Tooth
Highly improbable για τους περισσότερους όμως.

Οπως και να έχει, περισσότερες πιθανότητες απο αγορά BMW GS, πάραυτα. Smileys drinking beer Emoticon
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Άκουσα ότι εδώ και ώρα(είναι 03:00 τώρα) στη Δυτική Αττική κυνηγούν ένα XT600. .Ο αναβάτης κάνει σούζες,γελάει μόνος του και στέλνει μνμτα με κινητό.

-Νότηηηηη @notakos600 .. Σταμάτα ρεεεε.
Εγώ είμαι... police

RollingRollingRolling
 
N

notakos600

Guest
Άκουσα ότι εδώ και ώρα(είναι 03:00 τώρα) στη Δυτική Αττική κυνηγούν ένα XT600. .Ο αναβάτης κάνει σούζες,γελάει μόνος του και στέλνει μνμτα με κινητό.

-Νότηηηηη @notakos600 .. Σταμάτα ρεεεε.
Εγώ είμαι... police
Rolling Rolling Rolling
 
Last edited by a moderator:

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Δεν το θεωρώ απίθανο για κανέναν μας.

Όπως έλεγαν και οι Duran Duran:

Μήτσο υπενθυμίζω ότι η Ανεξιθρησκεία επιτρέπεται ενώ ο προσηλυτισμός απαγορεύεται ΡΗΤΩΣ εκ του Συντάγματος.police
Που θα γίνουμε όλοι Cowboys επειδή βρήκατε τον μικρό πρώην Απατσάκο και τονε χώσατε στο μαντρί, ξουτ από δώθε με συνοπτικές διαδικασίες και όξω από την τάξη στο ένα ποδάρ σαν τον Πελεκάνο.Laugh

 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.419
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Πρώτο Θέμα: Καλαμάτα: Άδειασε λογαριασμό με το «λεφτά στο λεπτό».

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

.... μεταξυ μας τωρα , δεν ειναι τυχαιο που λενε οτι η μ@^@κια ..... σπαει καρυδια....! Happy
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.456
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Πρώτο Θέμα: Καλαμάτα: Άδειασε λογαριασμό με το «λεφτά στο λεπτό».

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τον περασμένο μήνα με πήρε ένας, μου συστήθηκε γιατρός τάδε και ήθελε 200 κιλά κρασί για το βαρελάκι του πατέρα του.Επειδή δεν άδειαζε να έρθει ο ίδιος θα έστελνε κάποιον να το φορτώσει και συνάμα μου ζήτησε ένα λογαριασμό να μου βάλει το χρήμα.Όταν του είπα ότι δεν φάνηκε η κατάθεση ζήτησε να κάνουμε τη μαγκιά με το λ7 στο λεπτό.

Εκεί βεβαιώθηκα για τις αρχικές μου υποψίες (από την αρχή ήταν γλυκερός 'κύριε Νίκο' και 'κύριε Νίκο' ενώ είχε και ελαφρώς σπαστή προφορά) και του λέω πάρε με σε 5' να μπω στο ebank.
Στο καπάκι παίρνω τηλ ένα φίλο στην Ασφάλεια 'μλκ σου έχω λαβράκι,κομπίνα με τράπεζα,έχω και τον αριθμό του κινητού του' κλπ.
- 'Μην ασχολείσαι Νίκο΄' ήταν η απάντησή του 'Πακιστανικά νουμερα που δεν βγάζει άκρη ούτε η Αστυνομία,έχουμε εκατοντάδες τέτοιες υποθέσεις ανοικτές'.

Εννοείται ότι ο τύπος δεν με ξαναπήρε,την έκανε διακριτικά.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μα για λ7 στο λεπτό δεν χρειάζεται να δώσεις το ΡΙΝ, αυτός που βάζει τα χρήματα του βγάζει το μηχάνημα ένα ΡΙΝ στο δίνει και πάς εσύ με την κάρτα σου βάζεις το ΡΙΝ που σου έδωσε και παιρνεις τα λ7.
Στην Πειραιώς όταν μπαίνεις στο ΑΤΜ έχει επιλογή λ7 στο λεπτό, όταν πατήσεις την επιλογή σου ζητάει το ΡΙΝ που θα σου δώσει αυτός που σου έβαλε τα λ7.
 
N

notakos600

Guest
Καλύτερα να αποφεύγουμε τα λεφτά στο λεπτό της Πειραιώς γιατί έχουν ακουστεί πολλά.
Άνθρωποι που ήταν να εισπράξουν βρέθηκαν να έχουν πληρώσει...
Καλύτερα μεταφορά, είναι πιο ασφαλές.
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.606
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Πρώτο Θέμα: Καλαμάτα: Άδειασε λογαριασμό με το «λεφτά στο λεπτό».

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Taptalk
Με το λεφτά στο λεπτό, μπορεί κάποιος να σου πάρει μόνο 200 ευρώ την ημέρα όσο είναι το ανώτατο ημερήσιο όριο.
Δεν κατάλαβα πως του μετέφερε τα λεφτά. Εκτός και του έδωσε τους κωδικούς από το web banking του. Το άρθρο δεν είναι ξεκάθαρο, απλά λέει για να πει κάτι
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.606
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Καλύτερα να αποφεύγουμε τα λεφτά στο λεπτό της Πειραιώς γιατί έχουν ακουστεί πολλά.
Άνθρωποι που ήταν να εισπράξουν βρέθηκαν να έχουν πληρώσει...
Καλύτερα μεταφορά, είναι πιο ασφαλές.
Είναι ο καλύτερος τρόπος μεταφοράς χρημάτων και πιο ασφαλής, τουλάχιστον για αυτόν που ξέρει τα ελάχιστα βασικά.
Δεν παίζει να σου πάρουν λεφτά με τέτοιο τρόπο εκτός και είναι κάποιος είναι ο χομο σάπιενς που δεν έπιασε ποτέ κινητό στο χέρι του. Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί τέτοιοι με έτη 2021, εκεί στοχεύει το τσιγγαναριό
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Τον περασμένο μήνα με πήρε ένας, μου συστήθηκε γιατρός τάδε και ήθελε 200 κιλά κρασί για το βαρελάκι του πατέρα του.Επειδή δεν άδειαζε να έρθει ο ίδιος θα έστελνε κάποιον να το φορτώσει και συνάμα μου ζήτησε ένα λογαριασμό να μου βάλει το χρήμα.Όταν του είπα ότι δεν φάνηκε η κατάθεση ζήτησε να κάνουμε τη μαγκιά με το λ7 στο λεπτό.

Εκεί βεβαιώθηκα για τις αρχικές μου υποψίες (από την αρχή ήταν γλυκερός 'κύριε Νίκο' και 'κύριε Νίκο' ενώ είχε και ελαφρώς σπαστή προφορά) και του λέω πάρε με σε 5' να μπω στο ebank.
Στο καπάκι παίρνω τηλ ένα φίλο στην Ασφάλεια 'μλκ σου έχω λαβράκι,κομπίνα με τράπεζα,έχω και τον αριθμό του κινητού του' κλπ.
- 'Μην ασχολείσαι Νίκο΄' ήταν η απάντησή του 'Πακιστανικά νουμερα που δεν βγάζει άκρη ούτε η Αστυνομία,έχουμε εκατοντάδες τέτοιες υποθέσεις ανοικτές'.

Εννοείται ότι ο τύπος δεν με ξαναπήρε,την έκανε διακριτικά.





Η Πειραιώς με το λ7 στο λεπτό έχει λύσει τα χέρια σε πολλούς αετονυχηδες.
Απο την στιγμή κιόλας που έχει υποκαταστήματα σε Βουλγαρία, Ρουμανία κλπ,με κινητά αχυρανθρωπων ( Πακιστανών κατα βάση) γίνονται οι δουλειές.
Τώρα αμα ερχόταν ο δικός του να πάρει και το κρασί τότε άλλαζε το πράμα
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Η Πειραιώς με το λ7 στο λεπτό έχει λύσει τα χέρια σε πολλούς αετονυχηδες.
Απο την στιγμή κιόλας που έχει υποκαταστήματα σε Βουλγαρία, Ρουμανία κλπ,με κινητά αχυρανθρωπων ( Πακιστανών κατα βάση) γίνονται οι δουλειές.
Τώρα αμα ερχόταν ο δικός του να πάρει και το κρασί τότε άλλαζε το πράμα
Ναι δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να σου φάνε χρήματα με το σύστημα λ7 στο λεπτό
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ναι δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να σου φάνε χρήματα με το σύστημα λ7 στο λεπτό


Δεν ήξερα ότι εβαλαν πλαφόν στο λ7 στο λεπτό.
Μάλλον δεν το ξέρουν και αυτοί
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.606
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Δεν ήξερα ότι εβαλαν πλαφόν στο λ7 στο λεπτό.
Μάλλον δεν το ξέρουν και αυτοί
200 ημερησίως πλέον.
Εδώ και καιρό
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.606
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Ναι δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να σου φάνε χρήματα με το σύστημα λ7 στο λεπτό
Δυστυχώς συμβαίνει γιατί υπάρχουν άνθρωποι τσακωμένοι με την τεχνολογία και χρησιμοποιούν σμαρτ φον. Οπότε δεν φταίνε τα λαμόγια, αυτοί την δουλειά τους κάνουν, που είναι να σε κλέβουν. Αποδοτικό επάγγελμα που δεν γνώρισε κρίση. χαχαχαχα
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Σε περίπτωση που είχε καταγγελθεί, ο ενδιαφερόμενος /απατεώνας, επικαλέστηκε κόλλημα στην διαδικασία και ζήτησε τους κωδικούς password κλπ .
Έτσι απέκτησε πλήρη πρόσβαση στον λογαριασμό του θύματος.
Λίγο η απειρία, λίγο η έλλειψη γνώσης, λίγο η οικονομική στενότητα,κάνουν τους ανθρώπους ποιο εύπιστους
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σε περίπτωση που είχε καταγγελθεί, ο ενδιαφερόμενος /απατεώνας, επικαλέστηκε κόλλημα στην διαδικασία και ζήτησε τους κωδικούς password κλπ .
Έτσι απέκτησε πλήρη πρόσβαση στον λογαριασμό του θύματος.
Λίγο η απειρία, λίγο η έλλειψη γνώσης, λίγο η οικονομική στενότητα,κάνουν τους ανθρώπους ποιο εύπιστους
Ο τομέας οικονομικού εγκλήματος της ΕΛ.ΑΣ έχει επισημάνει κατ' επανάληψη τέτοια περιστατικά πολύ αναλυτικά και ωραία!
Καλό είναι να παρακολουθούμε τι λέει και δεν θα χάσουμε.Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ο τομέας οικονομικού εγκλήματος της ΕΛ.ΑΣ έχει επισημάνει κατ' επανάληψη τέτοια περιστατικά πολύ αναλυτικά και ωραία!
Καλό είναι να παρακολουθούμε τι λέει και δεν θα χάσουμε.Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon


Σάββα
Εγώ τα ξέρω ,της δουλειάς είμαι.
Και πολλές φορές κάνω αναφορές σε τέτοια περιστατικά προκειμένου να επιστήσω την προσοχή.
Δυστυχώς η αφέλεια και η βλακεία νικάει παρα πολλές φορές.
Αν αρχίσω να απαριθμώ περιστατικά θα γράφω για βδομάδες.
Αυτά που κατα γενική ομολογία μας αφορούν εδώ είναι οτι δεν πουλάνε και δεν αγοράζουμε μηχανάκια/ αυτοκίνητα κλπ σε ερημικές τοποθεσίες.
Οτι έχει να γίνει επ αυτου κοντά η μέσα σε αστυνομικό τμήμα.
Δεν δίνουμε κωδικούς web banking σε κανέναν που θα μας κάνει πρόταση συνεργασίας όντας ουρανοκατέβατος.
Δεν δημοσιοποιούμαι στα social ποτε πάμε σπίτι, ποτέ πάμε για δουλειά, διακοπές, βόλτες.
Ειδικα αν πίσω δεν υπάρχει κανεις και μένει η περιουσία ( σπίτι κλπ) αφύλακτη.
Πέφτουμε θύματα κλοπής η οτιδήποτε άλλο.
Ενημερώνουμε αμέσως την αστυνομία.
Έτυχε σε κάποιον να του κλέψουν φορτηγό, να τον πάρουν τηλέφωνο για λύτρα ,να του πουν οτι αν ειδοποιήσει αστυνομία δεν θα ξαναδεί το φορτηγό τού.
Κατέβηκε ως την Θήβα μόνος να πάρει το φορτηγό και μάντεψε....

Έχασε και τα λεφτά και το φορτηγό και το ι.χ που πήγε ως εκεί.
Και μετα ήρθε και ζηταγε τα ρέστα οτι δεν προστατευτούμε τον κόσμο
 
Top Bottom