Συμβαίνει τώρα....

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Τι μλκς καβαλάγαμε τόσα χρόνια....


Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μάνο καλορίζικο με πολλά χιλιόμετρα . Θα το χαρείς και εσύ και η γυναίκα σου .
Δεν έχει το νεύρο και τον τσαμπουκά της λαίλαπας αλλά η Καβάλα του είναι από άλλο πλανήτη....
Εν μέρη λογικό γιατί είναι άλλη κατηγορία . Το ένα πιο αγωνιάρικο , το άλλο τουριστικό . Έχει ροπάκλα όμως και ανεβάζει στο ταξίδι , σε μια προσπέραση ας πούμε , απίστευτα γρήγορα . Πάντως κοίτα και σε τι mod είχες το πρόγραμμα γιατί στο dynamic pro δεν έχει καμία σχέση με τα άλλα .
Θέλει να το βάλεις σε ράγα από πριν και είναι ακλόνητο, στην λαίλαπα επάνω στην στροφή έκανες ότι ήθελες αλλά το Πενφέ είναι πολύ πιο τραίνο...
Θα δεις εν καιρώ , μπορούν να στο πουν και οι υπόλοιποι που έχουν πενφε , πως φορτωμένο πηγαίνει ακόμα καλύτερα . Ακλόνητο .

Φίλε και πάλι να το χαρείτε στο φουλ !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μάνο καλορίζικο με πολλά χιλιόμετρα . Θα το χαρείς και εσύ και η γυναίκα σου .

Εν μέρη λογικό γιατί είναι άλλη κατηγορία . Το ένα πιο αγωνιάρικο , το άλλο τουριστικό . Έχει ροπάκλα όμως και ανεβάζει στο ταξίδι , σε μια προσπέραση ας πούμε , απίστευτα γρήγορα . Πάντως κοίτα και σε τι mod είχες το πρόγραμμα γιατί στο riding pro δεν έχει καμία σχέση με τα άλλα .

Θα δεις εν καιρώ , μπορούν να στο πουν και οι υπόλοιποι που έχουν πενφε , πως φορτωμένο πηγαίνει ακόμα καλύτερα . Ακλόνητο .

Φίλε και πάλι να το χαρείτε στο φουλ !!!
Ευχαριστώ ρε αγάπη, ανυπομονώ να συνταξιδέψουμε...
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Βάλε το riding mode στην επιλογή dynamic pro και βάλε και την ανάρτηση στη ρύθμιση dynamic επίσης και θα δεις αισθητή διαφορά.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χαχαχα το dynamic pro, σουζάρει για πλάκα. Πολύ νεύρο.

Για να βγει η επιλογή pro, θα πρέπει απαραίτητα να έχεις βάλει την φύσα κάτω από την σέλα.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Χαχαχα το dynamic pro, σουζάρει για πλάκα. Πολύ νεύρο.
Γιάννη παρότι έχω το dynamic την κόκκινη φίσα δεν την έχω
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Γιάννη παρότι έχω το dynamic την κόκκινη φίσα δεν την έχω
Ναι άλλο το dynamic και άλλο το dynamic pro
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Δηλαδής;
Λειτουργίες οδήγησης Pro με πρόσθετες λειτουργίες (Dynamic, Dynamic Pro, Enduro και Enduro Pro) και προεπιλογή λειτουργιών οδήγησης (εξατομίκευση των επιλέξιμων λειτουργιών), Αυτόματη Υποβοήθηση Εκκίνησης σε Ανηφόρα HSC Pro, αυτόματος Δυναμικός Έλεγχος Φρένων DBC και ρύθμιση ροπής αδράνειας κινητήρα MSR

Ουσιαστικά η ρύθμιση pro επηρεάζει την απόκριση στο γκάζι και το κάνει άμεσο χωρίς κομπιάσματα του κινητήρα, για αυτό τότε βγάζει όλο το νεύρο
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Λειτουργίες οδήγησης Pro με πρόσθετες λειτουργίες (Dynamic, Dynamic Pro, Enduro και Enduro Pro) και προεπιλογή λειτουργιών οδήγησης (εξατομίκευση των επιλέξιμων λειτουργιών), Αυτόματη Υποβοήθηση Εκκίνησης σε Ανηφόρα HSC Pro, αυτόματος Δυναμικός Έλεγχος Φρένων DBC και ρύθμιση ροπής αδράνειας κινητήρα MSR

Ουσιαστικά η ρύθμιση pro επηρεάζει την απόκριση στο γκάζι και το κάνει άμεσο χωρίς κομπιάσματα του κινητήρα, για αυτό τότε βγάζει όλο το νεύρο
Και πως το βάζω στο μηχανάκι μου;
 

Maddog

new member
Δημοσιεύσεις
230
Ηλικία
48
Περιοχή
Ξάνθη
Μοτοσυκλέτα
BMW r1250 GS HP
Όνομα
Κωνσταντίνος Κωνσταντινίδης
Περιοχή
Ξάνθη
Και πως το βάζω στο μηχανάκι μου;
Κάτω από την σέλα το οδηγού έχει ένα σακουλάκι με ένα κόκκινο φυσάκι.στο τεποζιτο στα δεξιά σου έχει μια φύσσα.εκει θα κουμπώσει η κόκκινη φύσσα και είσαι έτοιμος.μπορεις να βρεις και ανάλογα βίντεο στο YouTube.

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.836
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Όποιος έχει μαγαζί με στράντζα στη γειτονια του το φτιάχνει ευκολότερα.
Βασικό να έχετε πάρει ήδη τα 4 ροδάκια(τα 2 ας έχουν φρένο) ώστε να ξέρετε που θα τσακίσετε.Τα ροδάκια καθορίζουν το ύψος. Θέλετε η πλάκα(βάση) να είναι χαμηλά,ταβάνι 1cm από το έδαφος για να μη χρειάζεστε παραπάνω δύναμη με το βάρος σας..
Θέλει προσοχή στο πάχος της λαμαρίνας (για εμένα minimum 4mm) και επίσης τα ροδάκια για να μην κλαταρουν θα πρέπει να είναι τουλάχιστον για 70kg το καθένα ώστε συνολικά για τα 4 ροδάκια η ικανότητα φορτίου να φτάνει τα 250kg περίπου.
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Και πως το βάζω στο μηχανάκι μου;
4944EB6E-1ABA-4582-B560-0B28EC8FC425.jpegF4DA7A6B-2C5B-4D47-970A-BD56B361E182.jpeg20FBDB1B-6EE6-4022-BFF8-B021DCDA4A93.jpegCF799C70-25B2-4C20-9ED7-331F8E9B4E62.jpeg87B662C7-CEF7-4341-A313-B0ECC426DCA5.jpeg06FC847B-68BC-4AB9-9261-E712E827FDF3.jpeg

βγάλε τις σέλες και δες από κάτω, έχει μια μικρή θήκη σε εμφανη σημείο που αποθηκεύεται αν δεν την χρησιμοποιείς. Μετά έχει ένα αρσενικό φις μαύρο μπροστά από την μπαταρία, εκεί το κουμπώνεις
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Μετά από 17 χρόνια και 100000 χιλιόμετρα χθες ηρθε η ώρα του αποχωρισμού. Απίστευτα αξιόπιστο παπάκι, δεν με πούλησε ποτε...Μόνο λαδι φίλτρο μπουζί και πηγαινε πηγαινε πηγαινε.....


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μετά από 17 χρόνια και 100000 χιλιόμετρα χθες ηρθε η ώρα του αποχωρισμού. Απίστευτα αξιόπιστο παπάκι, δεν με πούλησε ποτε...Μόνο λαδι φίλτρο μπουζί και πηγαινε πηγαινε πηγαινε.....


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Υπεραξιόπιστο μοντέλο
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Μετά από 17 χρόνια και 100000 χιλιόμετρα χθες ηρθε η ώρα του αποχωρισμού. Απίστευτα αξιόπιστο παπάκι, δεν με πούλησε ποτε...Μόνο λαδι φίλτρο μπουζί και πηγαινε πηγαινε πηγαινε.....


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Έκανες κάποιον μάγκα...
Αμα δεν είχα το kazer το παιρνα
Πόσο το δώσες αν επιτρέπεται;
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Έκανες κάποιον μάγκα...
Αμα δεν είχα το kazer το παιρνα
Πόσο το δώσες αν επιτρέπεται;
Το έδωσα σε ένα παλικάρι ηλεκτρολογο, για να βγάζει το μεροκαματο. Ένα 600αρι το έδωσα φιλαρακι
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το έδωσα σε ένα παλικάρι ηλεκτρολογο, για να βγάζει το μεροκαματο. Ένα 600αρι το έδωσα φιλαρακι
Φιλαράκι, αυτά κάποιοι τρελοί τα πουλάνε 1500 euria:eek:
Ψυχικό έκανες. Φυσικά όχι σε όσα ζητάνε κάποιοι. Αλλά το έδινες χαλαρά 200-300 ευρώ πάνω αν ήταν προσεγμένο

 

kostas_366

member
Δημοσιεύσεις
788
Περιοχή
Αργολίδα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μετά από 17 χρόνια και 100000 χιλιόμετρα χθες ηρθε η ώρα του αποχωρισμού. Απίστευτα αξιόπιστο παπάκι, δεν με πούλησε ποτε...Μόνο λαδι φίλτρο μπουζί και πηγαινε πηγαινε πηγαινε.....


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Μην το δίνεις.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Top Bottom