Συμβαίνει τώρα....

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Το έφτιαξα ήδη, δυο κλέμες υπόθεση ήταν.

Δεν είναι ούτε το χρηματικό, ούτε καν η ώρα επιδιόρθωσης.

Είναι το σκεπτικό. Τι στο καλό σκεφτόταν όποιος το έκανε; Η μονη μου υπόθεση είναι πως πήγε να κλέψει το φλας επειδή του έλειπε στο δικό του (ίδιο) μηχανάκι και τελικά δεν μπόρεσε να το ξεβιδώσει και το παράτησε. Εχει τύχει και παλιότερα να μου πάρουν ένα καπάκι καθρέφτη απο το αυτοκίνητο. υπάρχουν άνθρωποι που δεν θέλουν να πληρώσουν ανταλλακτικό για κάτι που τους λείπει και το παίρνουν με άλλους τρόπους.
Καθρέπτη, μανέτες, κράνος κλπ κλπ ...όλοι έχουμε αιμοδοτήσει κατά καιρούς στους καλούς αυτούς ανθρώπους.....:mad:
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.536
Ηλικία
52
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Ότι και να γίνει,το κίνημα ΓΛΟΜΠΟΣ PRIDE Joy της motopareas θα ανθίσει.. abc



Υ.Γ.
ΠλΕροφορίΑΙ σχετικά με επιλεκτικούς συλλέκτες(λόγω εξειδίκευσης Bcde ) στους κατά τόπους αντιπροσώπους.


Κεντρικής Μακεδονίας @giamar
Ηπείρου @Ωmega
Πελοποννήσου @karellen

Τιμαι φιλικαι..

RollingRollingRolling

Βάλε και εμένα στο club γλομπων Πελοποννήσου.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Βραχυκύκλωμα του φλας για να μπλοκάρει ο συναγερμός Αποστολε.
Το πρώτο που σκέφτηκα.
Σε σοβαρη μοτο, ισως. Κανείς δεν κλέβει όμως lada,dacia,mz και bandit

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Βάλε και εμένα στο club γλομπων Πελοποννήσου.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχεις ακόμη δρόμο Γρήγορη μου!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.625
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Βάλε και εμένα στο club γλομπων Πελοποννήσου.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χαχαχαχαχαχα
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σε σοβαρη μοτο, ισως. Κανείς δεν κλέβει όμως lada,dacia,mz και bandit

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για αυτό πήρα ντίζελ εγώ για να μη με το πειράζουνε.abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Βάλε και εμένα στο club γλομπων Πελοποννήσου.
Ρε φίλε!!!!
Praising



Θέλω να σε εξυπηρετήσω Joy αλλά φοβαμαι τον @karellen που είναι μοβόρος με τα ποσοστά. Μη σκεφτεί ότι του επιβάλλω... Ψαλίδι..abcdefghgk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Δεν υπάρχει άλλη λογική εξήγηση Θάνο.
Όλα κλέβονται για ανταλλακτικά φίλε.
Ξέρω Μπαναη,ήθελα να πειράξω τον παλιαρκουδο...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Το έφτιαξα ήδη, δυο κλέμες υπόθεση ήταν.

Δεν είναι ούτε το χρηματικό, ούτε καν η ώρα επιδιόρθωσης.

Είναι το σκεπτικό. Τι στο καλό σκεφτόταν όποιος το έκανε; Η μονη μου υπόθεση είναι πως πήγε να κλέψει το φλας επειδή του έλειπε στο δικό του (ίδιο) μηχανάκι και τελικά δεν μπόρεσε να το ξεβιδώσει και το παράτησε. Εχει τύχει και παλιότερα να μου πάρουν ένα καπάκι καθρέφτη απο το αυτοκίνητο. υπάρχουν άνθρωποι που δεν θέλουν να πληρώσουν ανταλλακτικό για κάτι που τους λείπει και το παίρνουν με άλλους τρόπους.
Λαϊκό μέτωπο για την επαναστατική θεώρηση των Tracer, αναλαμβάνουμε την ευθύνη....
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.454
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Ρε φίλε!!!!
Praising



Θέλω να σε εξυπηρετήσω Joy αλλά φοβαμαι τον @karellen που είναι μοβόρος με τα ποσοστά. Μη σκεφτεί ότι του επιβάλλω... Ψαλίδι..abcdefghgk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Σε σοβαρη μοτο, ισως. Κανείς δεν κλέβει όμως lada,dacia,mz και bandit

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στο παπί συνέβη. Το bandit δεν φεύγει απο το οπτικό μου πεδίο.

Λαϊκό μέτωπο για την επαναστατική θεώρηση των Tracer, αναλαμβάνουμε την ευθύνη....

Τι μλκς! RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.625
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.573
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Ότι και να γίνει,το κίνημα ΓΛΟΜΠΟΣ PRIDE Joy της motopareas θα ανθίσει.. abc



Υ.Γ.
ΠλΕροφορίΑΙ σχετικά με επιλεκτικούς συλλέκτες(λόγω εξειδίκευσης Bcde ) στους κατά τόπους αντιπροσώπους.


Κεντρικής Μακεδονίας @giamar
Ηπείρου @Ωmega
Πελοποννήσου @karellen

Τιμαι φιλικαι..

RollingRollingRolling
abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.573
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Γυρνώντας απο την δουλειά πριν λίγο, στο δεξί πίσω φλας κομμένο το καλώδιο με φαλτσέτα (clean cut διαγώνιο):(

Αντε πείτε μου τώρα, ποιος και γιατί;
Απο δόλο; Να προκαλέσουν ατύχημα;
Να κλέψουν το φλας;
Απο βλακεία;
Απο μαγκιά τίποτα πιτσιρίκια να δοκιμάσουν το μαχαίρι τους, να δείξουν πόσο "μάγκες" είναι στους φίλους τους;

Ποιος στον λούτσο κόβει καλώδιο απο φλας και για ποιον λόγο!

Πάλι καλά που δεν έκοψαν κανα σωληνάκι φρένων...
Όχι βρε Φίλε!..
Με έχουν κλέψει και Μένα! (αν είναι κλοπή).. Τσαμπουκάς! & Νεύρα!.. πολλά Νεύρα!!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Βραχυκύκλωμα του φλας για να μπλοκάρει ο συναγερμός Αποστολε.
Το πρώτο που σκέφτηκα.

Παναγιώτη, μετά απο αυτό που έγραψες έκατσα και το έψαξα διεξοδικά το μηχανάκι.

Συναγερμό δεν έχει και το αφήνω πάνταμε κλειδωμα τιμονιού σε ένα στενό πεζόδρομο κοντά στο μαγαζι , επειδή όταν παρκάρω στον δρόμο κανονικά κατεβαίνουν οι αυτοκινητάκηδες και προσπαθούν να το μετακινήσουν για να παρκάρουν και έχω κοντέψει αρκετές φορές να πιαστώ στα χέρια. Χώρια που όταν παρκάρουν το σπρώχνουν και φοβάμαι μην το ρίξουν). Στο σπίτι είναι σε ασφαλισμένο χώρο. Οι άλλες περιπτώσεςι που το μηχανάκι είναι εκτεθειμένο έξω είναι όταν θα πάω σε κάποιο σουπερ μάρκετ.

Λοιπόοοοοον....

Στο σημείο του πλαστικού του τιμονιού και του πλαστικού της ποδιάς στην δεξιά μεριά, έχει γρατσουνιές και φαίνεται πιεσμένο το πλαστικό, σαν να προσπάθησαν να βάλουν κάτι εκεί μέσα και να κάνουν μοχλό. Δεν ξέρω αν απο εκεί μπορούν να σπάσουν την κλειδαριά τιμονιού.

Τυχαία φώτο απο το ιντερνετ για να δείξω το σημείο στο μοντέλο

125rs.jpg

πάντως εκει να έκανα εγώ με κάποιον τρόπο τις γρατζουνιές είναι αδύνατον. Είναι σημείο που για να γρατζουνιστεί πρέπει να μπει κάτι που θα το γρατζουνίσει. Δεν μπορεί να γίνει τυχαία.

Με όλα τα παραπάνω, υποθέτω πως έγινα στοχος κλοπής, έκοψαν προληπτικά τα καλώδια μην και τυχόν έχω συναγερμό και προχώρησαν για να προσπαθήσουν να σπάσουν την κλειδαριά τιμονιού και κάτι τους σταμάτησε.

Απο αύριο λοιπόν λουκέτο δισκόφρενου και απο Δευτέρα συναγερμός στον πάπιο.Yes

Φτηνά την γλυτώσαμε
 
Τελευταία επεξεργασία:
N

notakos600

Guest
Παναγιώτη, μετά απο αυτό που έγραψες έκατσα και το έψαξα διεξοδικά το μηχανάκι.

Συναγερμό δεν έχει και το αφήνω πάνταμε κλειδωμα τιμονιού σε ένα στενό πεζόδρομο κοντά στο μαγαζι , επειδή όταν παρκάρω στον δρόμο κανονικά κατεβαίνουν οι αυτοκινητάκηδες και προσπαθούν να το μετακινήσουν για να παρκάρουν και έχω κοντέψει αρκετές φορές να πιαστώ στα χέρια. Χώρια που όταν παρκάρουν το σπρώχνουν και φοβάμαι μην το ρίξουν). Στο σπίτι είναι σε ασφαλισμένο χώρο. Οι άλλες περιπτώσεςι που το μηχανάκι είναι εκτεθειμένο έξω είναι όταν θα πάω σε κάποιο σουπερ μάρκετ.

Λοιπόοοοοον....

Στο σημείο του πλαστικού του τιμονιού και του πλαστικού της ποδιάς στην δεξιά μεριά, έχει γρατσουνιές και φαίνεται πιεσμένο το πλαστικό, σαν να προσπάθησαν να βάλουν κάτι εκεί μέσα και να κάνουν μοχλό. Δεν ξέρω αν απο εκεί μπορούν να σπάσουν την κλειδαριά τιμονιού.

Τυχαία φώτο απο το ιντερνετ για να δείξω το σημείο στο μοντέλο

View attachment 17945

πάντως εκει να έκανα εγώ με κάποιον τρόπο τις γρατζουνιές είναι αδύνατον. Είναι σημείο που για να γρατζουνιστεί πρέπει να μπει κάτι που θα το γρατζουνίσει. Δεν μπορεί να γίνει τυχαία.

Με όλα τα παραπάνω, υποθέτω πως έγινα στοχος κλοπής, έκοψαν προληπτικά τα καλώδια μην και τυχόν έχω συναγερμό και προχώρησαν για να προσπαθήσουν να σπάσουν την κλειδαριά τιμονιού και κάτι τους σταμάτησε.

Απο αύριο λοιπόν λουκέτο δισκόφρενου και απο Δευτέρα συναγερμός στον πάπιο.Yes

Φτηνά την γλυτώσαμε
Βρωμαγε κλεφτρονια από τη στιγμή που το ποσταρες Αποστολε.
Κάποιος τους είδε και τους έκοψε τη φορα προφανώς.
Φυλαξου, γιατί παίζει να το έχουν σταμπάρει φίλε.
 
Last edited by a moderator:

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Παναγιώτη, μετά απο αυτό που έγραψες έκατσα και το έψαξα διεξοδικά το μηχανάκι.

Συναγερμό δεν έχει και το αφήνω πάνταμε κλειδωμα τιμονιού σε ένα στενό πεζόδρομο κοντά στο μαγαζι , επειδή όταν παρκάρω στον δρόμο κανονικά κατεβαίνουν οι αυτοκινητάκηδες και προσπαθούν να το μετακινήσουν για να παρκάρουν και έχω κοντέψει αρκετές φορές να πιαστώ στα χέρια. Χώρια που όταν παρκάρουν το σπρώχνουν και φοβάμαι μην το ρίξουν). Στο σπίτι είναι σε ασφαλισμένο χώρο. Οι άλλες περιπτώσεςι που το μηχανάκι είναι εκτεθειμένο έξω είναι όταν θα πάω σε κάποιο σουπερ μάρκετ.

Λοιπόοοοοον....

Στο σημείο του πλαστικού του τιμονιού και του πλαστικού της ποδιάς στην δεξιά μεριά, έχει γρατσουνιές και φαίνεται πιεσμένο το πλαστικό, σαν να προσπάθησαν να βάλουν κάτι εκεί μέσα και να κάνουν μοχλό. Δεν ξέρω αν απο εκεί μπορούν να σπάσουν την κλειδαριά τιμονιού.

Τυχαία φώτο απο το ιντερνετ για να δείξω το σημείο στο μοντέλο

View attachment 17945

πάντως εκει να έκανα εγώ με κάποιον τρόπο τις γρατζουνιές είναι αδύνατον. Είναι σημείο που για να γρατζουνιστεί πρέπει να μπει κάτι που θα το γρατζουνίσει. Δεν μπορεί να γίνει τυχαία.

Με όλα τα παραπάνω, υποθέτω πως έγινα στοχος κλοπής, έκοψαν προληπτικά τα καλώδια μην και τυχόν έχω συναγερμό και προχώρησαν για να προσπαθήσουν να σπάσουν την κλειδαριά τιμονιού και κάτι τους σταμάτησε.

Απο αύριο λοιπόν λουκέτο δισκόφρενου και απο Δευτέρα συναγερμός στον πάπιο.Yes

Φτηνά την γλυτώσαμε
Αμ εκεί είναι δίπλα στον διακόπτη με ότι αυτό συνεπάγεται.
Καλά λέει ο Παναγιώτης.
Μεγάλη προσοχή τώρα.
 
Top Bottom