Συμβαίνει τώρα....

chrisf

member
Δημοσιεύσεις
1.063
Ηλικία
44
Περιοχή
Petroupolis Athens
Μοτοσυκλέτα
suzuki bandit 650 s 2009
Όνομα
Χρήστος
Αν γνωρίζει κάποιος, ποσο καιρό ( χρόνια; ) πρέπει να έχεις απλήρωτους λογαριασμούς για να φτάσει η ΕΥΔΑΠ να κόψει το νερό;
Γίνεται διακανονισμός. Ψαξτο λιγο Νατάσσα .ειδικά εάν είναι επαρχία που την είσπραξη αναλαμβάνει ο δήμος...

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.177
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Nομίζω από φέτος για λογαριασμούς πάνω από 120€ στο κόβει...
 

Natassa

member
Δημοσιεύσεις
864
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
SV650/2017
Όνομα
Νατάσσα
Έκοψαν το νερό στο κτίριο που στεγάζεται η εταιρεία που δουλεύω.... κοινό ρολόι cdefghigik ... κτίριο που ανοίκει στο δημόσιο, εντελώς εγκαταλελειμένο από διαχείριση. Εμείς είμαστε και άλλη μια εταιρεία ιδιωτική, όλοι οι άλλοι υπηρεσίες δημοσίου. Θεωρητικα, είχαμε πληρώσει ποσό που προφανώς δεν αποδόθηκε ποτέ στην ΕΥΔΑΠ. Έτσι. Ελλληνικο δημόσιο. Τελοσπαντων, μετά από πέντε ώρες περίπου επανασυνδέθηκε. Ο λογαριασμός από ότι άκουσα ήταν 12.000 ευρώ....
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Αυτό ισχύει για τις μοτοσυκλέτες, για τα ποδήλατα σε σχηματισμό όπως οι πάπιες όταν έχουν ελεύθερο δρόμο, αλλιώς δυάδες. Το θέμα είναι ότι μιλάμε και κατηγορούμε επειδή νομίζουμε ότι είμαστε σωστοί, χωρίς να γνωρίζουμε.
Ποδηλάτης μόνος του μέσα στην πόλη, κινείται ασφαλέστερα στο μέσο του δρόμου. Όσο κι αν σας φαίνεται παράξενο και σας έρχεται να τον δείρετε, είναι κάτι αντίστοιχο με τη διήθιση, την οποία οδηγοί που δεν έχουν καβαλήσει δίκυκλο αδυνατούν να κατανοήσουν και τη θεωρούν παρανομία, ασέβεια και αυθάδεια.
Με το ίδιο μισό μάτι μας κοιτάνε οι (κάποοι) κουτάκηδες.
Κώστα καλή χρονιά..

Εδώ τα περι ποδηλάτου.

Στο ποδήλατο οι περισσότεροι,δυστυχώς, είμαστε χειρότεροι σε συμπεριφορά από ότι στα αυτοκίνητα.
Θέλουμε ίση αντιμετώπιση σαν ποδηλάτες αλλά μας βγαίνει το θέλω/απαιτώ/δικαιούμαι της μειωψηφίας και κάνουμε του κεφαλιού μας.
Ίσως γιατί ΔΕΝ υπάρχει,όπως και στα λοιπά οχήματα,παιδεία ποδηλάτη στη χώρα μας.

Θέλει τραπέζι η κουβέντα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.521
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αυτό ισχύει για τις μοτοσυκλέτες, για τα ποδήλατα σε σχηματισμό όπως οι πάπιες όταν έχουν ελεύθερο δρόμο, αλλιώς δυάδες. Το θέμα είναι ότι μιλάμε και κατηγορούμε επειδή νομίζουμε ότι είμαστε σωστοί, χωρίς να γνωρίζουμε.
Ποδηλάτης μόνος του μέσα στην πόλη, κινείται ασφαλέστερα στο μέσο του δρόμου. Όσο κι αν σας φαίνεται παράξενο και σας έρχεται να τον δείρετε, είναι κάτι αντίστοιχο με τη διήθιση, την οποία οδηγοί που δεν έχουν καβαλήσει δίκυκλο αδυνατούν να κατανοήσουν και τη θεωρούν παρανομία, ασέβεια και αυθάδεια.
Με το ίδιο μισό μάτι μας κοιτάνε οι (κάποοι) κουτάκηδες.

Δεν κατηγορουμε μωρε Κωστα κουβεντα κανουμε.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Κώστα καλή χρονιά..

Εδώ τα περι ποδηλάτου.

Στο ποδήλατο οι περισσότεροι,δυστυχώς, είμαστε χειρότεροι σε συμπεριφορά από ότι στα αυτοκίνητα.

Θέλει λαγκαβουλιν η κουβέντα

Ποσα ξέρεις...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.454
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ποσα ξέρεις...
Και ρετσινα κοακολα μια χαρα θα ηταν .
Αλλα ας αρκεστουμε λογω αποστασης σε μπυρουλεςSmileys drinking beer Emoticon
 

Kostas_RRR

new member
Δημοσιεύσεις
426
Μοτοσυκλέτα
Την πιο γλήγορη
Όνομα
Κώστας
Κώστα καλή χρονιά..

Εδώ τα περι ποδηλάτου.

Καλή χρονιά.

Αυτό είναι ο κώδικας, δεν αναφέρεται σε προπόνηση αθλητών φυσικά, ούτε πραγματεύεται το θέμα μας με επιχειρήματα. Αν σε κάθε τι που βλέπουμε βγάζουμε την βίβλο και παραθέτουμε εδάφια, καήκαμε.. θα καταντήσουμε μπάτσοι.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Καλή χρονιά.

Αυτό είναι ο κώδικας, δεν αναφέρεται σε προπόνηση αθλητών φυσικά, ούτε πραγματεύεται το θέμα μας με επιχειρήματα. Αν σε κάθε τι που βλέπουμε βγάζουμε την βίβλο και παραθέτουμε εδάφια, καήκαμε.. θα καταντήσουμε μπάτσοι.

Έχω την εντύπωση πως σε προπόνηση αθλητών ποδηλάτου ,πρέπει να συνοδεύονται απο όχημα με συγκεκριμένη σήμανση
 

Kostas_RRR

new member
Δημοσιεύσεις
426
Μοτοσυκλέτα
Την πιο γλήγορη
Όνομα
Κώστας
Έχω την εντύπωση πως σε προπόνηση αθλητών ποδηλάτου ,πρέπει να συνοδεύονται απο όχημα με συγκεκριμένη σήμανση

Αυτό είναι το καλύτερο για όλους, έχω πετύχει τέτοια γκρουπάκια σε επαρχιακούς δρόμους.
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Έχω την εντύπωση πως σε προπόνηση αθλητών ποδηλάτου ,πρέπει να συνοδεύονται απο όχημα με συγκεκριμένη σήμανση
Δυσκολα πραγματα.
Παντως οπως σε ολα τα πραγματα υπαρχουν οι καλοι και οι κακοι, οσοι ειναι καφροι με ποδηλατο θα ειναι καφροι και με αμαξι
Καλο ειναι να τους προσεχουμε λιγο παραπανω αλλα να μην προκαλουν και οι ποδηλατες την τυχη τους με καμμενα κοκκινα και στοπ
 

TAKIS04

member
Δημοσιεύσεις
614
Ηλικία
56
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μοτοσυκλέτα
F 800 GS
FMX 650 CUSTOM
SYM 150
Όνομα
ΤΑΚΗΣ
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Έχω την εντύπωση πως σε προπόνηση αθλητών ποδηλάτου ,πρέπει να συνοδεύονται απο όχημα με συγκεκριμένη σήμανση

εχεις δικιο αλλα μονο σε δρομους εθνικους ..σε ταχειας κυκλοφοριας απαγορευετε η κυκλοφορια ποδηλατων
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Καλή χρονιά.

Αυτό είναι ο κώδικας, δεν αναφέρεται σε προπόνηση αθλητών φυσικά, ούτε πραγματεύεται το θέμα μας με επιχειρήματα. Αν σε κάθε τι που βλέπουμε βγάζουμε την βίβλο και παραθέτουμε εδάφια, καήκαμε.. θα καταντήσουμε μπάτσοι.
Πιστεύω/Νομίζω ότι οι αθλητές στις προπονήσεις τους πηγαίνουν ένας πίσω από τον άλλο και κάνουν τακτικές αλλαγές για να κρατιέται ρυθμός Κώστα.
Παράλληλα αν επιλέξουν να πάνε δεν κερδίζουν,αντίθετα χάνουν σε αετοδυναμική. Άλλο πράγμα το να δοκιμάσουν ένα σπριντ για κάποια μέτρα προσομοιόνοντας κατάσταση τερματισμού.
Προβλέπεται λογικά συνοδεία..


Τώρα στα της "Βίβλου",νομίζω παντού υπάρχουν βασικοί κανόνες ώστε να υπάρχει μια αρμονία στην κοινωνία.

Και το τελευταίο το οποίο είναι ερώτημα:
Το "θα καταντήσουμε μπάτσοι" αν βγάζουμε τη "Βίβλο" είναι κατηγορία ή κουβέντα κάνουμε;
Έχει κάποιο κουσούρι εκ γεννετής ή αποκτά στην πορεία ο Αστυνομικός;
 

Kostas_RRR

new member
Δημοσιεύσεις
426
Μοτοσυκλέτα
Την πιο γλήγορη
Όνομα
Κώστας
Πιστεύω/Νομίζω ότι οι αθλητές στις προπονήσεις τους πηγαίνουν ένας πίσω από τον άλλο και κάνουν τακτικές αλλαγές για να κρατιέται ρυθμός Κώστα.
Παράλληλα αν επιλέξουν να πάνε δεν κερδίζουν,αντίθετα χάνουν σε αετοδυναμική. Άλλο πράγμα το να δοκιμάσουν ένα σπριντ για κάποια μέτρα προσομοιόνοντας κατάσταση τερματισμού.
Προβλέπεται λογικά συνοδεία..

Εγώ δεν πίστευα/νόμιζα τίποτα και πήγα και διάβασα και έμαθα. Οπότε ναι, δεν είναι σωστό αυτό που λες.

Τώρα στα της "Βίβλου",νομίζω παντού υπάρχουν βασικοί κανόνες ώστε να υπάρχει μια αρμονία στην κοινωνία.

Μόνο που τη θυμόμαστε κατά το δοκούν.

Και το τελευταίο το οποίο είναι ερώτημα:
Το "θα καταντήσουμε μπάτσοι" αν βγάζουμε τη "Βίβλο" είναι κατηγορία ή κουβέντα κάνουμε;
Έχει κάποιο κουσούρι εκ γεννετής ή αποκτά στην πορεία ο Αστυνομικός;

Ο αστυνομικός πρέπει να έχει την ικανότητα να κρίνει και όχι να κοιτάει μια λίστα με παρανομίες να τις καταγράψει. Δηλαδή θα μας γράφανε επειδή κάνουμε διήθιση γιατί ήταν παράνομο; (όταν ήταν).
Ο μπάτσος, που μοναδικό σκοπό έχει να πιάσει τα «τζογλάνια», δεν θα κάτσει να κρίνει. Θα σου πει, «παράνομος, έλα μέσα». Εμείς όμως δεν είμαστε από αυτό το τελευταίο, με τη λίστα, να δείχνουμε με το δάχτυλο και να τσουβαλιάζουμε κόσμο. Εκτός αν θέλουμε άλλοι «ανώτεροι» (με αυτοκίνητο, γιατί είναι πιο μπούγιο, άρα ο οδηγός του είναι ανώτερος από εμάς) να μας κάνουν το ίδιο.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Εγώ δεν πίστευα/νόμιζα τίποτα και πήγα και διάβασα και έμαθα. Οπότε ναι, δεν είναι σωστό αυτό που λες.

Δώσε μας τη γνώση Κώστα εσύ που έψαξες.Παρέθεσέ μας το site με το νομικό πλαίσιο ή τον αθλητικό κώδικα που ορίζει τα της προπόνησης..
Να μην κάνω/ουμε εικασίες.

Μόνο που τη θυμόμαστε κατά το δοκούν.
Οι περισσότεροι μπορεί...
Ο αστυνομικός πρέπει να έχει την ικανότητα να κρίνει και όχι να κοιτάει μια λίστα με παρανομίες να τις καταγράψει. Δηλαδή θα μας γράφανε επειδή κάνουμε διήθιση γιατί ήταν παράνομο; (όταν ήταν).
Ο μπάτσος, που μοναδικό σκοπό έχει να πιάσει τα «τζογλάνια», δεν θα κάτσει να κρίνει. Θα σου πει, «παράνομος, έλα μέσα». Εμείς όμως δεν είμαστε από αυτό το τελευταίο, με τη λίστα, να δείχνουμε με το δάχτυλο και να τσουβαλιάζουμε κόσμο. Εκτός αν θέλουμε άλλοι «ανώτεροι» (με αυτοκίνητο, γιατί είναι πιο μπούγιο, άρα ο οδηγός του είναι ανώτερος από εμάς) να μας κάνουν το ίδιο.
Αν οι Αστυνομικοί πήγαιναν by the book το μεγαλύτερο ποσοστό των οδηγών θα ήταν άνευ διπλώματος οπότε κράτα επιφυλάξεις.Επίσης ζητάς μέσα σε 5 λεπτά από άνθρωπο,όπως εσύ,να σκιαγραφήσει προσωπικότητα και να "αποδώσει δικαιοσύνη" μέσα σε 5 λεπτά επαφής...
Εδώ δικαστές αδυνατούν κι εσύ ζητάς στο όρθιο;

Ας είμαστε εμείς σωστοί για εμάς κατα πρώτον,ας κοιτάμε την καμπουρίτσα μας κι ας σκεφτούμε περισσότερο πριν την κρίση/κατάκριση/χαρακτηρισμό.

Νομίζω/Πιστεύω..
 

Kostas_RRR

new member
Δημοσιεύσεις
426
Μοτοσυκλέτα
Την πιο γλήγορη
Όνομα
Κώστας
Δώσε μας τη γνώση Κώστα εσύ που έψαξες.Παρέθεσέ μας το site με το νομικό πλαίσιο ή τον αθλητικό κώδικα που ορίζει τα της προπόνησης..
Να μην κάνω/ουμε εικασίες.

Εδώ, επίσης έγραψα νωρίτερα μερικούς λόγους, με τους οποίους αν διαφωνείς, θέλω να δω τα επιχειρήματά σου.

Αν οι Αστυνομικοί πήγαιναν by the book το μεγαλύτερο ποσοστό των οδηγών θα ήταν άνευ διπλώματος οπότε κράτα επιφυλάξεις.Επίσης ζητάς μέσα σε 5 λεπτά από άνθρωπο,όπως εσύ,να σκιαγραφήσει προσωπικότητα και να "αποδώσει δικαιοσύνη" μέσα σε 5 λεπτά επαφής...
Εδώ δικαστές αδυνατούν κι εσύ ζητάς στο όρθιο;

Οπότε εσύ κάνε το εύκολο: μούντζα και βρισίδια, επιειδή πιστέυεις/νομίζεις, που μπορεί να έχεις και άδικο.

Ο αστυνομικός οφείλει να μην το κάνει.

Αλλιώς είναι μπάτσος της κακιάς ώρας.

Δηλαδή βλέπει 30 ποδηλάτες να κάνουν προπόνηση, αν είναι καλός αστυνομικός πρέπει να τους σταματήσει και να τους πάρει τα ποδήλατα. Γιατί δεν χωράει ο omega με το σκουτερ του να περάσει και συγχίζεται.

Ας είμαστε εμείς σωστοί για εμάς κατα πρώτον,ας κοιτάμε την καμπουρίτσα μας κι ας σκεφτούμε περισσότερο πριν την κρίση/κατάκριση/χαρακτηρισμό.

Νομίζω/Πιστεύω..

Το αυτό.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.177
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Τσακωθείτε χωρίς να μαλωνετε......RollingRollingRolling
 
Top Bottom