Συμβαίνει τώρα....

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Πανο ειμαι μπερδεμενος και δεν ξερω τι θα κανω καθοτι αμηχανος πλεον αφου η μηχανη μου πουληθηκε χθες οποτε ειμαι σε δίλημμα αναμεσα στο νεο 1250 αντβε και το μουλτιστραντα το 1260 το enduro ! Ερωτας το multi η λογικη λεει το περιπτερο !!

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
σου εύχομαι να πάρεις αυτό που γουστάρεις πραγματικά και να είναι ασπαστο και καλοτάξιδο Γρηγόρη ....
 

Dimitris Amaliada

old member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
4.028
Ηλικία
60
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Βαγγελη οπως τα λες ειναι ακριβως αλλα με 2 εγχειρησεις τα τελευταια 15 χρονια στην μεση μου ελπιζω να καταλαβαινετε και εσεις γιατι εχω συγκεκριμενες ελαχιστες επιλογες σε τουριστικα μηχανακια......και ισως σας φανει περιεργο εμενα παντως με ξαφνιασε το γεγονος οτι πηγαινα για RT kαι οχι Gs αλλα οδηγωντας το rt και οντας στο 1.90 υψος με τσακισε στην μεση παρολο τις ημιενεργητικες αναρτήσεις του και δεν μπορω να το εξηγησω ακομα και σημερα ενα χρονο μετα. Οι φιλοι μου που το οδηγησαν ειπαν οτι δεν ειχαν προβλημα.....ισως ειναι η θεση οδηγησης ή οτι ειναι αρκετα χαμηλο το μηχανακι δεν ξερω !!

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εύχομαι ότι καλύτερο για εσένα φίλε μου...!!
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
@panostsi εντυπώσεις απο το βελτιωμένο bandit?
Καμία σχέση με πριν στρίβει χωρίς να με προβληματισει φρενάρει απίστευτα λες και ρίχνω άγκυρες όπως έλεγε και ο @apache θα είναι άλλη μηχανή και όντως έτσι είναι ...
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.304
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη

kalampokas

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Περιοχή
Κυψέλη
Μοτοσυκλέτα
"Σούζυ" GsxF 650 "Σκλάβος" Cbf 125
Όνομα
Θανάσης
Περιοχή
Κυψελάρα πάουα
Καμία σχέση με πριν στρίβει χωρίς να με προβληματισει φρενάρει απίστευτα λες και ρίχνω άγκυρες όπως έλεγε και ο @apache θα είναι άλλη μηχανή και όντως έτσι είναι ...
Τι του έκανες Πανο;
 

kalampokas

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Περιοχή
Κυψέλη
Μοτοσυκλέτα
"Σούζυ" GsxF 650 "Σκλάβος" Cbf 125
Όνομα
Θανάσης
Περιοχή
Κυψελάρα πάουα
Έβαλα ελατήρια ohlins μαζί με λάδι ohlins στο μπροστινό άλλαξα και τακάκια με υγρά φρένων
Μια βελτίωση που του χρειάζεται, σωστός.
 

LAndreas

member
Δημοσιεύσεις
1.413
Ηλικία
60
Περιοχή
Ναουσαρα
Όνομα
Λειβαδιτης Ανδρεας
Όλοι οι τρελοί στο δρόμο σήμερα. Συν τοις άλλοις, οι ποδηλάτες που κάνουν την προπόνηση τους στην παραλιακή του Σουνίου. Δεν αναφέρομαι στις μεγαλες ομαδες, αλλά σε αυτους που πάνε δυο δυο, διπλά ο ένας από τον άλλο και πιάνουν σε δρόμο με μονές λωρίδες, όλη τη λωρίδα για πάρτη τους.

Μαζευτήτε, ρε φίλοι .

Και δε λέω, εγώ θα σε σεβαστώ, ο παππούς πχ όμως, που ούτως ή άλλως πάει ζιγκ ζαγκ με το αυτοκίνητο του χωρίς λόγο, γιατί έτσι, τι;

Τον εαυτό τους δεν τον σκέφτονται;;;;

Κι εμεις βρηκαμε μια ομαδα ποδηλατες ,μπορει και 10 να 'ταν.
Ενας δρομος δεν τους φτανει...


οταν εχει κινηση σε τετοιο δρομο δοκιμασε να πας σιγα δεξια και θα τους καταλαβεις ..........
 

Natassa

member
Δημοσιεύσεις
864
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
SV650/2017
Όνομα
Νατάσσα
οταν εχει κινηση σε τετοιο δρομο δοκιμασε να πας σιγα δεξια και θα τους καταλαβεις ..........

Αντρέα, δεν αναφέρομαι σε μεγάλες ομάδες, που είναι οργανωμένοι, πάνε μπουλούκι και έχουν αυτοκίνητο με αλάρμ να τους ακολουθεί.

Αναφέρομαι σε δυάδες που πήγαιναν διπλά ο ένας στον άλλο και αναγκαστικά για να μη τους πατήσεις βγαίνεις αντίθετο ρεύμα κτλ.

Θα μου πεις και αυτοκίνητο για να προσπεράσεις θα βγεις στο αντίθετο. Ναι. Αλλά τα ποδήλατα μπορούν να πάνε ο ένας πίσω από τον άλλο αντί να κλείνουν όλο το δρόμο. Το αυτοκίνητο δεν μπορεί. Και στο κάτω κάτω είναι για τη δίκη τους ασφάλεια.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.526
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
οταν εχει κινηση σε τετοιο δρομο δοκιμασε να πας σιγα δεξια και θα τους καταλαβεις ..........
Τους λυπαμαι .....
Αμα δεν κοβει το Rδελο δεν σε φταιει κανενας.
Κορωνα γραμματα ,καπου θα κατσει
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Οι ποδηλάτες γενικά κάνουν μαλ@κίες πολλές φορές!! Μερικοί από αυτούς περνάνε τόσες πολλές ώρες πάνω στη σέλα του ποδηλάτου του και ξεχνάνε πως υπάρχουν και κάποια όρια ή πως στους δρόμους κυκλοφορούν και άλλοι πέρα από αυτούς...
Φιλαράκι κατέβαινε από έναν επαρχιακό δρόμο και έκοψε μια τυφλή στροφή στην ευθεία λες και έτρεχε σε αγώνα. Έσκασε με τα μούτρα πάνω σε αγροτικό και πέρα από τα λίγα χτυπηματάκια του έκοψε το Pinarello σχεδόν στα 2. (όπου pinarello = ποδήλατο αξίας 4.000 στο περίπου).
Έχει τύχει να δω άλλους να κατεβαίνουν σφαίρα την έξοδο της Νάουσας και να πιάνουν 60-80km/h με ποδήλατα τύπου κούρσας που δεν έχουν ούτε αναρτήσεις ούτε σοβαρά φρένα... ΑΑαααααν χρειαστεί να φρενάρουν ή να κάνουν κάποιον ελιγμό δε γλιτώνουν για κανέναν λόγο!
 

Natassa

member
Δημοσιεύσεις
864
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
SV650/2017
Όνομα
Νατάσσα
Δεν έχω κυκλοφορήσει ποτέ με ποδήλατο, παρά μόνο όταν ήμουν παιδι, και δεν ξέρω τι τραβάνε.

Ότι λέω το λέω με απλή κοινή λογική και όχι γιατί μου κόβουν εμένα, του ροσσι, τη φόρα και χάνω δευτερόλεπτα στο γύρο.
 
Top Bottom