Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Τη Δεπτέρα με τον κηδεμόνα σου.
Αχ μανούλα που θα σε τραβάω πάλι.
@Kuklinski το έκλεισα. Μίλησα μαζί του στο τηλέφωνο. Δευτέρα θα συναντηθώ μαζί του να το πάρω. Ευχαριστώ πολύ παιδιά.
 

tedvj23

member
Δημοσιεύσεις
859
Περιοχή
Patra City
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Υπαρχει καποιος που να μπορει να φτιαξει αλουμινενιες εισαγωγες?Εχω λαστιχενιες προφανως για καλουπι-μετρηση...abcd
 
Τελευταία επεξεργασία:

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Υπαρχει καποιος που να μπορει να φτιαξει αλουμινενιες εισαγωγες?Εχω λαστιχενιες προφανως για καλουπι-μετρηση...abcd






Στειλτου μήνυμα
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.837
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα



Στειλτου μήνυμα
Αυτές Δημήτρη που έφτιαξε στο βίντεο είναι χυτές και ήταν νομίζω και πριν χυτές! (Αν δεν είναι έτσι σορυ αλλα δεν μπορώ να δω το βίδεο!)

Ο φίλος έχει λαστιχένιες και θέλει να τις κάνει μεταλλικές.
Αυτή η αλλαγή στο υλικό και ο τρόπος συμπεριφοράς του υλικού μπορεί να του δημιουργήσει άλλα προβλήματα. (π.χ. να του ραγίσει το σώμα του καρμπυρατέρ από τους κραδασμούς.)

Γι'αυτο και τον ρωτάω γιατί αλουμινένιες.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Αυτές Δημήτρη που έφτιαξε στο βίντεο είναι χυτές και ήταν νομίζω και πριν χυτές! (Αν δεν είναι έτσι σορυ αλλα δεν μπορώ να δω το βίδεο!)

Ο φίλος έχει λαστιχένιες και θέλει να τις κάνει μεταλλικές.
Αυτή η αλλαγή στο υλικό και ο τρόπος συμπεριφοράς του υλικού μπορεί να του δημιουργήσει άλλα προβλήματα. (π.χ. να του ραγίσει το σώμα του καρμπυρατέρ από τους κραδασμούς.)

Γι'αυτο και τον ρωτάω γιατί αλουμινένιες.


Στο βίντεο λιώνει κουτάκια αλουμινίου για να φτιαξει το υλικό.
Η πολλαπλή ( η αρχική τουλάχιστον) ηταν μαντέμι που έσπασε.
Και ο χαλασης το έκανε από αλουμίνιο.
Το ποστρα ως και προς τον τρόπο κατασκευής ( αν το κατέχει και έχει τα μέσα μπορεί να το κάνει κάποιος και μόνος του.
Η σε επικοινωνία μαζί του να του στείλει τις λαστιχένιες και να του φτιάξει αυτός τις αλουμινένιες εισαγωγές.
Είναι μηχανάκιας ο Γιώργος και δεν θα τον αφήσει παραπονεμένα
Τώρα για ποιο λόγο ο tedy @538639 τις θέλει αλουμινένιες αυτός ξέρει καλύτερα
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Αν έχεις λύσει λαιμό από καρμπυρατέρ παπιου θα έχεις παρατηρήσει πλαστικές μουφες για αυτό που περιγράφεις.
Απορρόφηση κραδασμών και καλύτερη εφαρμογή
Τόσο μεταξύ λαιμού και κεφαλής όσο και μεταξύ λαιμού και καρμπ.
Φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο είναι εύκολο να το φτιάξει ο tedy&$@#648494
 

tedvj23

member
Δημοσιεύσεις
859
Περιοχή
Patra City
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Γιατί θες να τις κανείς αλουμινένιες;
Το γιατι ειναι μεγαλη ιστορια το σιγουρο ειναι NLA ανταλλακτικο και δεν υπαρχει αφτερμαρκετ...
Πρόχειρη λυση με μοντες(σιδερα-πλακακια-ντρεμελ κολ κτλπ...) ΔΕΝ στην προκειμένη...
Γιατι την αλλαγη του υλικου απο λαστιχο σε μέταλλο μακαρι να γινοταν ξανα με λαστιχο αλλα δεν και για πιθανα προβληματα δεν ξανα...
Εγινε και προσπαθεια με 3d printer χωρις το sipc αλλα αλλα αλλα...
Εγινε και προσπαθεια και εξωτερικο αλλα θελουν ~500+κομματια δυσκολακι μιλαμε για παραγωγη εδω...
Για τον γιωργο απο σιφνο εκανα προσπαθεια αλλα ησυχια ακομα...
Inlet4.JPG.507aaa459de555bdc59cf8e2b7d505d4.jpgInlet3.JPG.81482d017e1360d689ad658268de3f1d.jpg
inlet1.thumb.JPG.9c454f728b8310bfcb8394a12cadbd6f.jpginlet2.JPG.b4b92f9ae7fe33180570dbe3e5cc7205.jpg


Smileys drinking beer Emoticon
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Το γιατι ειναι μεγαλη ιστορια το σιγουρο ειναι NLA ανταλλακτικο και δεν υπαρχει αφτερμαρκετ...
Πρόχειρη λυση με μοντες(σιδερα-πλακακια-ντρεμελ κολ κτλπ...) ΔΕΝ στην προκειμένη...
Γιατι την αλλαγη του υλικου απο λαστιχο σε μέταλλο μακαρι να γινοταν ξανα με λαστιχο αλλα δεν και για πιθανα προβληματα δεν ξανα...
Εγινε και προσπαθεια με 3d printer χωρις το sipc αλλα αλλα αλλα...
Εγινε και προσπαθεια και εξωτερικο αλλα θελουν ~500+κομματια δυσκολακι μιλαμε για παραγωγη εδω...
Για τον γιωργο απο σιφνο εκανα προσπαθεια αλλα ησυχια ακομα...
View attachment 45859View attachment 45860
View attachment 45861View attachment 45862


Smileys drinking beer Emoticon



Μάστορα
Κάποτε για ένα σκούτερ ( yamaha Cygnus)
Ψάχναμε εναγωνίως βαλβίδες.
Η γιαμαπα ήθελε τον πατέρα και την μάνα τους μαζί.
επικοινωνία με Κινέζο από τα βάθη του Πεκίνου.
Είχε αλλά μίνιμουμ 100 κομμάτια ( εισαγωγής και εξαγωγής)
Στείλε μου δύο σετ να δοκιμάσω
Έστειλε
Ακόμα με το πρώτο σετ δούλευει στην εντέλεια.

Ο μαστρο Γιώργος χαλασης θα σε εξυπηρετήσει....

Όταν δει το μνμ σού....
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.837
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Το γιατι ειναι μεγαλη ιστορια το σιγουρο ειναι NLA ανταλλακτικο και δεν υπαρχει αφτερμαρκετ...
Πρόχειρη λυση με μοντες(σιδερα-πλακακια-ντρεμελ κολ κτλπ...) ΔΕΝ στην προκειμένη...
Γιατι την αλλαγη του υλικου απο λαστιχο σε μέταλλο μακαρι να γινοταν ξανα με λαστιχο αλλα δεν και για πιθανα προβληματα δεν ξανα...
Εγινε και προσπαθεια με 3d printer χωρις το sipc αλλα αλλα αλλα...
Εγινε και προσπαθεια και εξωτερικο αλλα θελουν ~500+κομματια δυσκολακι μιλαμε για παραγωγη εδω...
Για τον γιωργο απο σιφνο εκανα προσπαθεια αλλα ησυχια ακομα...
View attachment 45859View attachment 45860
View attachment 45861View attachment 45862


Smileys drinking beer Emoticon
Θυμάμαι ότι υπάρχουν 3D εκτυπωτές που κατασκευάζουν το τεμάχιο από ελαστικό υλικό αλλά δεν θυμάμαι ποιος μπορούσε να το κάνει!

Αν βρω κάτι θα σου στείλω.

Τώρα αν το κάνεις από αλουμίνιο μπορεί να γίνει και με CNC χωρίς να χρειάζεται να πάρεις ποσότητα.
 

thenos

member
Δημοσιεύσεις
1.332
Ηλικία
48
Όνομα
Θανάσης
ΠΑΛΙ θεμα εκτυπωτη στο σπιτι αυτη την φορα ειμαι ενα βημα να τελειωνω απο το παρακατω καμια αλλη γνωμη η βουρ..?
Πολυμηχανημα HP Deskjet 3760 All-in-one Wifi - Πολυμηχανηματα (PER.450250) (e-shop.gr)
Έχω τον HP 3515 και έχει βγάλει διάφορα χαζοπροβλήματα με τα μελάνια και την συνδεσιμότητα.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.837
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
ΠΑΛΙ θεμα εκτυπωτη στο σπιτι αυτη την φορα ειμαι ενα βημα να τελειωνω απο το παρακατω καμια αλλη γνωμη η βουρ..?
Πολυμηχανημα HP Deskjet 3760 All-in-one Wifi - Πολυμηχανηματα (PER.450250) (e-shop.gr)

Για εμενα ο εκτυπωτης πρεπει να ειναι ΜΟΝΟ laser και τιποτα αλλο.

Οτι ειχα παρει στο παρελθον το πεταξα γιατι με την οικιακη χρηση οπου γινεται εκτυπωση μια φορα στο τοσο ή ξερενοντουσαν τα μελανια ή κολλουσαν οι κεφαλες απο το στεγνωμενο μελανι και ημουν συνεχεια στο πετα μελανια ή καθαριζε κεφαλες με την ελπιδα να παιξουν.

Τους πεταξα ολους, πηρα εναν laser και ησυχασα!
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Καμία πρόταση λοιπόν...?


Έχω πετάξει δύο HP γιατί χαλσαν ξεράθηκαν οι κεφαλές.
Μου πρότειναν καινούρια έναν canon.( Ts3350)
Τον έχω πάνω από 2χρονια
Ασύρματος ( wi fi) κ;ι για την ώρα δουλεύει μια χαρά.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.421
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Προχθές πήρα για την Ολυμπία στη Θεσσαλονίκη αυτόν :
,τιμή λουκουμι από 59 36 λόγω βλακ φραϊντει .
Έχω πετάξει κι εγώ κάμποσους τα χρόνια αυτά με τα παιδιά
Έχω κι έναν
,αλλά επειδή ήθελε άμεσα και δεν ευκαιρουσα να της τον πάω ,την έστειλα τραπεζικά ένα 60αρι και πήρε καινούριο .
Έχει και μια μαγκιά μέσω hp + κάτι μελανακια τζάμπα.
Ελπίζω να βγάλει καμία διετία ,τι να πω ...
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Η ΗΡ δίνει κάτι σακουλάκια που σφραγίζουν,αφού βάλεις τα παλιά μελανακια μέσα και τα παίρνει πίσω και σου δίνει με έκπτωση η τζάμπα καινούργια ( δεν είμαι σίγουρος τι από τα δύο).
Απλά πήρα canon γιατί μου τον εγγυήθηκε ο πωλητής κάτω από το σπίτι μου ( αν ήθελε ας έκανε και αλλιώς)
Shot RollingShot
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Προχθές πήρα για την Ολυμπία στη Θεσσαλονίκη αυτόν :
,τιμή λουκουμι από 59 36 λόγω βλακ φραϊντει .
Έχω πετάξει κι εγώ κάμποσους τα χρόνια αυτά με τα παιδιά
Έχω κι έναν
,αλλά επειδή ήθελε άμεσα και δεν ευκαιρουσα να της τον πάω ,την έστειλα τραπεζικά ένα 60αρι και πήρε καινούριο .
Έχει και μια μαγκιά μέσω hp + κάτι μελανακια τζάμπα.
Ελπίζω να βγάλει καμία διετία ,τι να πω ...


Η πλάκα είναι Γιάννο ότι θα χρειαστώ και δεύτερο για την μεγάλη ( ομοίως σαν την δικιά σου) φοιτήτρια στην Θεσσαλονίκη.
Όπως και λάπτοπ ,γιατί αυτά που έχω είναι αρχαία εδώ δεν έπαιζαν στην καραντίνα το webex .
Θα προτιμούσα έναν σταθερό που μπορείς να επεκτείνεις μνήμη και άλλες λειτουργίες, αλλά το σπίτι που βρήκαμε ( ένεκα μεταγραφής και αργοπορίας να βρούμε) είναι μια σταλιά
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.421
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Η πλάκα είναι Γιάννο ότι θα χρειαστώ και δεύτερο για την μεγάλη ( ομοίως σαν την δικιά σου) φοιτήτρια στην Θεσσαλονίκη.
Όπως και λάπτοπ ,γιατί αυτά που έχω είναι αρχαία εδώ δεν έπαιζαν στην καραντίνα το webex .
Θα προτιμούσα έναν σταθερό που μπορείς να επεκτείνεις μνήμη και άλλες λειτουργίες, αλλά το σπίτι που βρήκαμε ( ένεκα μεταγραφής και αργοπορίας να βρούμε) είναι μια σταλιά
Χτύπα αυτόν ,μπήκα Σκρουτζ ,είδα 72 θετικά σχόλια και τις είπα να πάει να τον πάρει από μαγαζί της πόλης .
Και πανω στο διήμερο ξεκίνησε και βλακ και της μείναν και κάτι ψιλά.
Για λαπτοπακι δες ριφάρμπισσ ,μια χαρά είναι .

Με τα σπίτια ζω ένα δράμα,στην Θεσσαλονίκη το σπίτι είναι κανονικό διαμέρισμα γιατί ήθελα λόγω φοβου κέντρο ,να κινειται σε δρόμο με 24 ώρες κίνηση και για τον Γρηγόρη το σπίτι του Λάρισα είναι μόλις 35τετρ.
Μια τρύπα δλδ,αλλά γραφείο πήρε ένα τέρμα μεγάλο για να χωρέσει τον gaming πάνω abcdefghgk
 
Top Bottom