Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.710
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Γλυκοκοιτάζω και σκέφτομαι πιο πολύ για αισθητικούς λόγους να αγόραζα αυτήν εδώ την ζελατίνα τις puig η οποία είναι σε dark smoke , αλλα είναι 5εκ πιο κοντή από την μαμά που έχω τώρα .
Λέτε να τρώω πολύ παραπάνω ξύλο ; Μπορεί μια πιο κοντή ζελατίνα αλλα πιο μελετημένη ας πούμε να αποφέρει ένα καλό αποτέλεσμα στην κάλυψη ;

A4F4DB9F-670D-429C-AE2D-D318C519B29C.jpg

** Με την μαμά ζελατίνα είμαι οκ με την κάλυψη
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Γλυκοκοιτάζω και σκέφτομαι πιο πολύ για αισθητικούς λόγους να αγόραζα αυτήν εδώ την ζελατίνα τις puig η οποία είναι σε dark smoke , αλλα είναι 5εκ πιο κοντή από την μαμά που έχω τώρα .
Λέτε να τρώω πολύ παραπάνω ξύλο ; Μπορεί μια πιο κοντή ζελατίνα αλλα πιο μελετημένη ας πούμε να αποφέρει ένα καλό αποτέλεσμα στην κάλυψη ;

View attachment 40882

** Με την μαμά ζελατίνα είμαι οκ με την κάλυψη

Αν εισαι οκ κατσε στα αυγα σου.Και εναν ποντο πιο κοντη να βαλεις μπορει να αποδειχτει μεγα λαθος.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Γλυκοκοιτάζω και σκέφτομαι πιο πολύ για αισθητικούς λόγους να αγόραζα αυτήν εδώ την ζελατίνα τις puig η οποία είναι σε dark smoke , αλλα είναι 5εκ πιο κοντή από την μαμά που έχω τώρα .
Λέτε να τρώω πολύ παραπάνω ξύλο ; Μπορεί μια πιο κοντή ζελατίνα αλλα πιο μελετημένη ας πούμε να αποφέρει ένα καλό αποτέλεσμα στην κάλυψη ;

View attachment 40882

** Με την μαμά ζελατίνα είμαι οκ με την κάλυψη
Πάρτη χωρίς φόβο..
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.710
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Αν εισαι οκ κατσε στα αυγα σου.Και εναν ποντο πιο κοντη να βαλεις μπορει να αποδειχτει μεγα λαθος.
Είμαι μια χαρά με την μαμά ζελατίνα , πιο πολύ για αισθητικούς λόγους θα την έβαζα .
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Έσενα τώρα δεν μπορώ να σε καταλάβω αν με τρολαρεις ή μου μιλάς σοβαρά , για πες κιαλα ToothTooth
Εγώ στο Πενφέ έχω την puig την πιό σπόρτιβ, απείρως πιο καλό αισθητικό αποτέλεσμα και χωρίς ουσιαστικές διαφορές με την μαμά πέραν από κάποιες ριπές κάποιες φορές στους ώμους, το πανηγύρι γινόταν στο Tracer, είχα πάρει την ζελατίνα που ήταν ψηλή σαν αυτό της βέσπας, η καλύτερη λύση ήταν η μεσαία της Givi που ήταν κοντύτερη από την μαμά, όλα είναι θέμα σχεδιασμού, α, και με την κοντύτερη θα έχεις καλύτερη τελική στο υπογράφω..
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.710
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Εγώ στο Πενφέ έχω την puig την πιό σπόρτιβ, απείρως πιο καλό αισθητικό αποτέλεσμα και χωρίς ουσιαστικές διαφορές με την μαμά πέραν από κάποιες ριπές κάποιες φορές στους ώμους, το πανηγύρι γινόταν στο Tracer, είχα πάρει την ζελατίνα που ήταν ψηλή σαν αυτό της βέσπας, η καλύτερη λύση ήταν η μεσαία της Givi που ήταν κοντύτερη από την μαμά, όλα είναι θέμα σχεδιασμού, α, και με την κοντύτερη θα έχεις καλύτερη τελική στο υπογράφω..
Πω με έψησες κιαλο τώρα !

πιο ψηλή ζελατίνα απτην μαμά δεν θέλω , όταν αγόρασα την μηχανή το παιδί μου έδωσε και την ψηλή της Honda η οποια οπτικά δεν μου αρέσει είναι σαν μπαρμπριζ και επίσης αν και πιο αθόρυβη στο κράνος και καλύτερη ίσως στην κάλυψη από των αέρα μου προκαλεί μετά τα 120-130 ταλάντωση στο Κράνος και μου κουνιέται πέρα δώθε το κεφάλι
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Είμαι μια χαρά με την μαμά ζελατίνα , πιο πολύ για αισθητικούς λόγους θα την έβαζα .
Η honda εχει κανει δοκιμες με την ζελατινα που φορας για να εχει το καλυτερο αποτελεσμα.Αν σε ενοχλει που ειναι διαφανη δωσε 20 ευρω και βαψτην φιμε ανοιχτο.
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.710
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Η honda εχει κανει δοκιμες με την ζελατινα που φορας για να εχει το καλυτερο αποτελεσμα.Αν σε ενοχλει που ειναι διαφανη δωσε 20 ευρω και βαψτην φιμε ανοιχτο.
Το έχω σκεφτεί και εγώ Παναγιώτη αλλά δεν θέλω να πειράξω τα μαμά πράγματα σε περίπτωση μεταπωλησεις να είναι η μηχανή όπως είναι
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Θανάση @ThanosP σε τρώει....
Μια χαρά είσαι.Σε έφαγε κι εσένα το αισθητικό...
Καλά σου λέει ο Πανος.Μετα θα λες άλλα.

Του Μάνου @apache είναι άλλο μηχανάκι με άλλη θέση,όγκο, σχέδιο ζελατίνας κλπ.
Τι να λέει αν εκείνου του έκατσε καλά.

Πήγαινε βάλε μεμβράνη σε μαγαζί αν θες ώστε να μπορείς να τη βγάλεις.


Αυτά και κάτσε φρόνιμα.Οχι επειδή βρήκαμε κρεββάτι κι αράξαμε να αρχίσουμε να σκορπάμε χρήμα..
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.710
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Θανάση @ThanosP σε τρώει....
Μια χαρά είσαι.Σε έφαγε κι εσένα το αισθητικό...
Καλά σου λέει ο Πανος.Μετα θα λες άλλα.

Του Μάνου @apache είναι άλλο μηχανάκι με άλλη θέση,όγκο, σχέδιο ζελατίνας κλπ.
Τι να λέει αν εκείνου του έκατσε καλά.

Πήγαινε βάλε μεμβράνη σε μαγαζί αν θες ώστε να μπορείς να τη βγάλεις.


Αυτά και κάτσε φρόνιμα.Οχι επειδή βρήκαμε κρεββάτι κι αράξαμε να αρχίσουμε να σκορπάμε χρήμα..
Ε σαφώς δεν θα συγκρίνουμε τα δυο μηχανάκια .
Αλλά έτσι για να πω ότι έβαλα και εγώ κάτι δικό μου πάνω tongue

Άμα μεγαλώνει και η τελική σύμφωνα με των απατσιο μήπως καταφέρω και σε περάσω
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ε σαφώς δεν θα συγκρίνουμε τα δυο μηχανάκια .
Αλλά έτσι για να πω ότι έβαλα και εγώ κάτι δικό μου πάνω tongue

Άμα μεγαλώνει και η τελική σύμφωνα με των απατσιο μήπως καταφέρω και σε περάσω

Bαλε βενζινη και μην ασχολεισαι με την ζελατινα.Αν θες κανε μια δοκιμη βαζοντας στην σελα ενα μαξιλαρι 5 εκατοστων.Θα σε σηκωσει αρκετα και ισως να δεις το αποτελεσμα.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ε σαφώς δεν θα συγκρίνουμε τα δυο μηχανάκια .
Αλλά έτσι για να πω ότι έβαλα και εγώ κάτι δικό μου πάνω tongue

Άμα μεγαλώνει και η τελική σύμφωνα με των απατσιο μήπως καταφέρω και σε περάσω

Aν λέμε για αυτή την ζελατίνα θα σου αλάφρώσει το κράνος αλλά θα φάς 3 γραμμάρια στο σώμα... Κλάϊν.
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.710
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος

Aν λέμε για αυτή την ζελατίνα θα σου αλάφρώσει το κράνος αλλά θα φάς 3 γραμμάρια στο σώμα... Κλάϊν.
αυτή που δείχνεις είναι ρυθμιζόμενη νομίζω ; Εγώ έβλεπα αλλη μου φαίνεται .


Bαλε βενζινη και μην ασχολεισαι με την ζελατινα.Αν θες κανε μια δοκιμη βαζοντας στην σελα ενα μαξιλαρι 5 εκατοστων.Θα σε σηκωσει αρκετα και ισως να δεις το αποτελεσμα.
το θέμα μου δεν είναι πρακτικό . Καλά είμαι με την μαμά , απλά έτσι για ομορφιά , θα δω βέβαια , σκέψεις κάνω
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
αυτή που δείχνεις είναι ρυθμιζόμενη νομίζω ; Εγώ έβλεπα αλλη μου φαίνεται .



το θέμα μου δεν είναι πρακτικό . Καλά είμαι με την μαμά , απλά έτσι για ομορφιά , θα δω βέβαια , σκέψεις κάνω

Το καταλαβα.Κανε αυτο που σου λεω για να δεις αν σου δημιουργουν προβλημα τα 5cm που ειναι πιο κοντη η φιμε.Αν τρως ξυλο το αισθητικο ερχεται σε δευτερη μοιρα.
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.710
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Το καταλαβα.Κανε αυτο που σου λεω για να δεις αν σου δημιουργουν προβλημα τα 5cm που ειναι πιο κοντη η φιμε.Αν τρως ξυλο το αισθητικο ερχεται σε δευτερη μοιρα.
Σωστό , θα το δοκιμάσω
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.430
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Θα το δώσω να πάρω gs να μου μείνουν και ρέστα ένα τάλιρο να κάνω βόλτες Tooth
Δωσ'το τώρα που πιάνει κάνα φράγκο.
Να ξες ,έτσι ξεκινάτε όλοι.
Μία δεν κάνει η ζελατίνα ,μια δεν κάνει η σέλα μία το ένα ,μια το άλλο ,δωσ'το δρόμο ,θα με θυμηθεις
 
Top Bottom