Πρωτο μηχανάκι/μηχανη για ξεκαθαρα ασχετο!

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Εγώ είχα μονο 4 γνώμες. Ήμουν φειδωλός αυτή την φορά. Συγκρατήθηκα. Yes

ToothToothTooth
Ποιος το πηρε το χρυσο ο Μπαμπης?abcdefghgkabcdefghgk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.485
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Απαντησαμε στον ανθρωπο, τι αλλο να κανουμε? 100 απαντησεις 110 διαφορετικες γνωμες.
Σε διλημα τον βαλαμε? Τι λες εσυ?Giving

Το θεμα δεν ειναι τι λεω εγω αλλα καποιοι αλλοι.Εγω τον ειπα αυτα που θα ελεγα στον γιο μου αν μου εκανε την ιδια ερωτηση.

Θα μου ελεγε οτι εχει νεα οικογενεια με εξοδα που τρεχουν και αλλα απροβλεπτα και θα του ελεγα να βαλει θηλια στον λαιμο του αλλα τρια χιλιαρικα?Θα του ελεγα να παρει για πρωτο μηχανακι καποιο με 90 ιππους?

Ειναι ξεκαθαρη η αρχικη του τοποθετηση Χρηστο Budget : 3000ευρω μάξιμουμ.

Αν δεν περιοριστουμε σε αυτο μαλλον θα τον μπερδεψουμε περισσοτερο παρα θα τον βοηθησουμε.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Mπαμπη ειναι σιγουρο πως με 2 χιλαρικα θα καθαριση κατι λαστιχα κατι το σερβις κατι αναλωσιμο κατι απροβεπτο θα ανεβαση το μπατζετ συν οτι μπορει να βγαλουν την οποιαδηποτε ζημια τα φορτωμενα χιλ και χρονια μηχανικα του μερη
Και οχι δεν ευχαριστιεσαι το ιδιο με ολες της μηχανες οπως και με ολες της γυναικες γιατι και εσυ δεν θα ειχες κανει τοσες αλλαγες θα ειχες μεινη με την πρωτη αλλα αν αυτου εψαχνες να βρης την ιδανικη ( Βεβαια θα ψαχνεις ακομα αλλα δεν το παραδεχεσαι )Για το μοτορη μιλαω ετσι abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk.

Αν το καλοσκεφτείς θα δεις ότι κάτι που δεν έχει μια μηχανή τοχει μια άλλη.. Νόμος.
Δεν υπάρχουν καλύτερες κ χειρότερες.. Ουτε ιδανική.

Πιο γρήγορη και πιο σύγχρονη με abs κλπ δε σημαίνει απαραίτητα ότι το φχαριστιεσαι και πιο πολύ. Μπορεί να συμβαίνει και το αντίθετο

Τις αλλαγές τις κάνω γιατί μ αρέσει το διαφορετικό.. άνετα θα έπαιρνα κάτι υποδεέστερο για την αλλαγή και μόνο.. Τοχω κάνει άλλωστε..

Για τις γυναίκες όμως θα συμφωνήσω..Αχχχχ.. Αφού δε μπορώ να αλλάζω γυναίκες το ριξα στα μηχανακια

Για το φίλο μας το Θεόφιλο τώρα, νομίζω ότι του βάζετε ιδεες που δεν πρεπει
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Το θεμα δεν ειναι τι λεω εγω αλλα καποιοι αλλοι.Εγω τον ειπα αυτα που θα ελεγα στον γιο μου αν μου εκανε την ιδια ερωτηση.

Θα μου ελεγε οτι εχει νεα οικογενεια με εξοδα που τρεχουν και αλλα απροβλεπτα και θα του ελεγα να βαλει θηλια στον λαιμο του αλλα τρια χιλιαρικα?Θα του ελεγα να παρει για πρωτο μηχανακι καποιο με 90 ιππους?

Ειναι ξεκαθαρη η αρχικη του τοποθετηση Χρηστο Budget : 3000ευρω μάξιμουμ.

Αν δεν περιοριστουμε σε αυτο μαλλον θα τον μπερδεψουμε περισσοτερο παρα θα τον βοηθησουμε.
Ενταξει περισσοτερο συμφωνουμε, παρα διαφωνουμε το συμπερασμα.
Νομιζω στον Θεοφιλο δοθηκαν απαντησεις,με κατευθυνση σε σωστο δρομο και επιλογη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kapas

new member
Δημοσιεύσεις
293
Ηλικία
34
Περιοχή
Thessaloniki
Μοτοσυκλέτα
Africa twin 750 rd07
Όνομα
Θεόφιλος
Μοχαμπετι να γίνεται. Τις πήρα πάνω κάτω τις απαντήσεις μου δεν έχω παράπονο. Η ζυγαριά δείχνει κινα. Σύγχρονο μηχανημα και φιλικό για νέο οδηγό. Θα πάω μέσα στην βδομάδα να αρχίσω να κοιτάω μηχανάκια...ελπίζω να μη μοιάζουν σαν πατίνια κάτω απο την αρχοντική μου κοιλαρα
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Αγαπητέ Θεόφιλε διάβασα με προσοχή όλα τα ποστ των παιδιών καθώς και τα δικά σου.

Τα παιδιά σου ανέπτυξαν με πολύ προσοχή όλες τις εναλλακτικές.
Αυτά τα καλά έχει μια ωραία παρέα.
Smileys drinking beer Emoticon

Θα σου πει πράγματα από εμπειρία με γνώμονα το συμφέρον σου.

Αφού το σκεφτείς καλά το λοιπόν...
κι αν λάβεις απόφαση θα ήθελα(κάπου αναφέρθηκε το 600) να θέσω υπόψιν σου την παρακάτω μοτοσυκλέτα.
Πρόκειται για ένα εκπληκτικά απλό κι αξιόπιστο μοτέρ που δεν θα σε πουλήσει.
Μην σε προβληματίσει το καρμπυρατέρ.Ειναι οικονομικότερο από άλλα που αναφέρθηκαν και με αξιοπρεπέστατο πάτημα.
Για νέους αλλά και για κατασταλαγμένους έμπειρους οδηγούς.
Το συγκεκριμένο έχει κι ABS.

Θεωρώ την συγκεκριμένη αγορά(μοντέλο μοτοσυκλέτας εννοώ) από τις καλύτερες για την δική σου περίπτωση.

 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Μοχαμπετι να γίνεται. Τις πήρα πάνω κάτω τις απαντήσεις μου δεν έχω παράπονο. Η ζυγαριά δείχνει κινα. Σύγχρονο μηχανημα και φιλικό για νέο οδηγό. Θα πάω μέσα στην βδομάδα να αρχίσω να κοιτάω μηχανάκια...ελπίζω να μη μοιάζουν σαν πατίνια κάτω απο την αρχοντική μου κοιλαρα
Τρωγοντας ανοιγει η ορεξη, λεει το ρητο.
Και συνηθως ο προυπολογισμος προς τα πανω. Yes
Να κανεις την καλυτερη επιλογη, και ατελειωτα
και ομορφα ταξιδια να εχεις, εσυ και η καλη σου.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Αγαπητέ Θεόφιλε διάβασα με προσοχή όλα τα ποστ των παιδιών καθώς και τα δικά σου.

Τα παιδιά σου ανέπτυξαν με πολύ προσοχή όλες τις εναλλακτικές.
Αυτά τα καλά έχει μια ωραία παρέα.
Smileys drinking beer Emoticon

Θα σου πει πράγματα από εμπειρία με γνώμονα το συμφέρον σου.

Αφού το σκεφτείς καλά το λοιπόν...
κι αν λάβεις απόφαση θα ήθελα(κάπου αναφέρθηκε το 600) να θέσω υπόψιν σου την παρακάτω μοτοσυκλέτα.
Πρόκειται για ένα εκπληκτικά απλό κι αξιόπιστο μοτέρ που δεν θα σε πουλήσει.
Μην σε προβληματίσει το καρμπυρατέρ.Ειναι οικονομικότερο από άλλα που αναφέρθηκαν και με αξιοπρεπέστατο πάτημα.
Για νέους αλλά και για κατασταλαγμένους έμπειρους οδηγούς.
Το συγκεκριμένο έχει κι ABS.

Θεωρώ την συγκεκριμένη αγορά(μοντέλο μοτοσυκλέτας εννοώ) από τις καλύτερες για την δική σου περίπτωση.

Άριστη πρόταση και εντός προϋπολογισμού ! Giving
Προσωπικά θα τόπαιρνα με χίλια !
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Άριστη πρόταση και εντός προϋπολογισμού ! Giving
Προσωπικά θα τόπαιρνα με χίλια !
Α ρε Σάββα!!! abc

Αυτά μου κάνεις και σκέφτομαι να κατέβω για βουλευτής περιφέρειας motopareas.. Tooth
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Α ρε Σάββα!!! abc

Αυτά μου κάνεις και σκέφτομαι να κατέβω για βουλευτής περιφέρειας motopareas.. Tooth
Δαγκωτό Μητσάρα! Hug
Υ.Γ. Ξέρουμε ξέρουμε.....γιομίσαμε! tongueToothToothToothToothToothTooth
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.251
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Για τον φιλο εγω ειπα οτι καλο ειναι να περιμενη και να αυξηση το μπατζετ κανα 500 ΜΕ 1000 ΕΥΡΩ για να παρει κατι αξιοπιστο και πιο συγχρονο οσο για κουτα ο ιδιος ειπε οτι σκεφτεται να βαλει δοσεις Ζητησε την γνωμη μας αυτην ειπα
Οσο για την ευχαριστηση το ειπα χιουμοριστικα και ελπιζω να το καταλαβες δεν ειπα πουθενα αν ειναι καινουργια ευχαριστιεσαι περισσοτερο
Αλλα ξεπερασουμε τον ορο απλη μετακινηση και χαλαρη βολτα τοτε ναι η καθε μια εχει διαφορετικο χαρακτηρα και ευχαριστηση
 

Kapas

new member
Δημοσιεύσεις
293
Ηλικία
34
Περιοχή
Thessaloniki
Μοτοσυκλέτα
Africa twin 750 rd07
Όνομα
Θεόφιλος
Αγαπητέ Θεόφιλε διάβασα με προσοχή όλα τα ποστ των παιδιών καθώς και τα δικά σου.

Τα παιδιά σου ανέπτυξαν με πολύ προσοχή όλες τις εναλλακτικές.
Αυτά τα καλά έχει μια ωραία παρέα.
Smileys drinking beer Emoticon

Θα σου πει πράγματα από εμπειρία με γνώμονα το συμφέρον σου.

Αφού το σκεφτείς καλά το λοιπόν...
κι αν λάβεις απόφαση θα ήθελα(κάπου αναφέρθηκε το 600) να θέσω υπόψιν σου την παρακάτω μοτοσυκλέτα.
Πρόκειται για ένα εκπληκτικά απλό κι αξιόπιστο μοτέρ που δεν θα σε πουλήσει.
Μην σε προβληματίσει το καρμπυρατέρ.Ειναι οικονομικότερο από άλλα που αναφέρθηκαν και με αξιοπρεπέστατο πάτημα.
Για νέους αλλά και για κατασταλαγμένους έμπειρους οδηγούς.
Το συγκεκριμένο έχει κι ABS.

Θεωρώ την συγκεκριμένη αγορά(μοντέλο μοτοσυκλέτας εννοώ) από τις καλύτερες για την δική σου περίπτωση.

Μου αρέσει πολύ αυτό το κλασσικό μηχανάκι υπάρχει ένα θέμα όμως. Όσο έκανα μαθήματα με ένα cb400sf αρχαιολογία σκεφτόμουν να πάρω σκούτερ. Δεν με είχε ψήσει καθόλου. Μου φαινόταν νευρικό. Βέβαια όλα αυτά άλλαξαν όταν άλλαξα μηχανή έως ότου να δώσω με ένα cbf600 . *****ωσια. Βασικά μήπως πάρω ένα cbf600?Hate
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μου αρέσει πολύ αυτό το κλασσικό μηχανάκι υπάρχει ένα θέμα όμως. Όσο έκανα μαθήματα με ένα cb400sf αρχαιολογία σκεφτόμουν να πάρω σκούτερ. Δεν με είχε ψήσει καθόλου. Μου φαινόταν νευρικό. Βέβαια όλα αυτά άλλαξαν όταν άλλαξα μηχανή έως ότου να δώσω με ένα cbf600 . *****ωσια. Βασικά μήπως πάρω ένα cbf600?Hate
Τώρα βάζεις και στρητ στο παιχνίδι! Παλιοχαρακτήρας είσαι...σε έκοψα εγώ απο την αρχή! ToothToothTooth

Αν σου έκατσε σαν μέγεθος είναι πολύ αξιόλογο μηχανάκι.
Αλλά αν σου έκατσε το CBF 600 τότε λογικά σου κάνει και το bandit 650 και εκει πλέον η επιλογή είναι μονόδρομος.
Φτηνότερο, γρηγορότερο, οικονομικότερο, ψεκαστό, με ABS και δεν ξέρω αν το είπα...γρηγορότερο. 250+ GPsata χλμ. Stoned Emoticon
Κάτι λαίλαπες και τέτοια τα μασάει και τα φτύνει


Σοβαρα τώρα. Αν μεσαίο στρητ, πας για bandit 650. Το καλύτερο μεσαίο σε σύνολο, χωρίς να είναι κορυφαίο πουθενά.
Με 3κ παίρνεις διαμάντι
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Τώρα βάζεις και στρητ στο παιχνίδι! Παλιοχαρακτήρας είσαι...σε έκοψα εγώ απο την αρχή! ToothToothTooth

Αν σου έκατσε σαν μέγεθος είναι πολύ αξιόλογο μηχανάκι.
Αλλά αν σου έκατσε το CBF 600 τότε λογικά σου κάνει και το bandit 650 και εκει πλέον η επιλογή είναι μονόδρομος.
Φτηνότερο, γρηγορότερο, οικονομικότερο, ψεκαστό, με ABS και δεν ξέρω αν το είπα...γρηγορότερο. 250+ GPsata χλμ. Stoned Emoticon
Κάτι λαίλαπες και τέτοια τα μασάει και τα φτύνει


Σοβαρα τώρα. Αν μεσαίο στρητ, πας για bandit 650. Το καλύτερο μεσαίο σε σύνολο, χωρίς να είναι κορυφαίο πουθενά.
Με 3κ παίρνεις διαμάντι
Κάθεσαι λίγο πιο όρθιος στο cbf?
Έτσι μου φάνηκε όταν καβαλησα ένα...σε σχέση με το bandit.. Mπορει να ταν κ ιδέα μου.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Κάθεσαι λίγο πιο όρθιος στο cbf?
Έτσι μου φάνηκε όταν καβαλησα ένα...σε σχέση με το bandit.. Mπορει να ταν κ ιδέα μου.
Και το CBF 600 και το Bandit 650 έχουν κάτω απο την σέλα διαφορετικά βιδώματα που την σηκώνουν ή την κατεβάζουν.
Ομοίως και στο τιμόνι (τουλάχιστον το Bandit) έχει αποστάτες που μπορούν να το σηκώσουν.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Α ρε Σάββα!!! abc

Αυτά μου κάνεις και σκέφτομαι να κατέβω για σουπερ αντμιν motopareas.. Tooth
Τώρα μιλάς σωστά
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Cbf600s βασικά απλά το δα λάθος στο car να με συγχωρας. Εεε βασικά το ίδιο δεν είναι ουσιαστικά?
Κοίτα..

Και το 600άρι αρχοντιά είναι αλλά γιατί να φορτωθείς σαν άπειρος 35+ κιλά και συντήρηση εξτρά 2 κυλίνδρων από τη στιγμή που τα θέλω σου καλύπτονται 100% από το CBF500;

Έγραφες για KLE500 οπότε μην παρασύρεσαι.

Αυτή είναι η γνώμη μου.
 
Top Bottom