Περπατώντας στις μοναχικές κορυφές - Αποφάσισα τι μηχανή θα πάρω!

Αμπαλος

new member
Δημοσιεύσεις
281
Ηλικία
49
Όνομα
Γιαννος
Τασο εγω στη θεση σου θα κρατουσα το παπι και θα επαιρνα ενα καλο mountain bike hardtail xc, θα εβρισκα και μια παρεα που αχολειται με ποδηλατακι και με προπονηση εξι μηνων αυτα τα μονοπατια θα τα ειχες χαλαρα και απολαυστικα.
Σκεψου το
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
DT καλό, αλλά δεν θέλω δίχρονο...πολύ η κατανάλωση σε βενζίνες και ότι είναι να πάρω θα το προορίζω και για κάνα ταξιδάκι που και που.

Το D-Tracker 250 άνετα, με τα 1000 το έπαιρνα όμως! Πολύ καλό μοτέρ και αξιόπιστο γενικά.

@Αμπαλος Εγω; Που έχω να αθληθώ 4μιση χρόνια και αποτελώ μια υπολογίσιμη πηγή κατανάλωσης μπύρας, πιτόγυρου και κρέπας; abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Τι; Το επίσημο άθλημα της παρέας μου είναι αυτά τα 3 που ανέφερα...μην με βλέπετε φαινομενικά αδύνατο, πίσω απο το Spidi χτίζεται μια κοιλιά abcdefghgk

Έκανα τόσο πολύ ποδήλατο στην ζωή μου απο δημοτικό μέχρι αρχές 2ας Λυκείου που πήρα το 72αρι, και πλέον δεν το θέλω...μπήκα και στον κόσμο της φιλτροχοάνης μετά και ξέχασα εντελώς τα ποδήλατα...γυμναστική σκέφτομαι να ξεκινήσω κυρίως γιατί θέλω όγκο.

Έτσι και αλλιώς και το Address, ποδήλατο είναι Tooth
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Τι; Το επίσημο άθλημα της παρέας μου είναι αυτά τα 3 που ανέφερα...μην με βλέπετε φαινομενικά αδύνατο, πίσω απο το Spidi χτίζεται μια κοιλιά abcdefghgk

Έκανα τόσο πολύ ποδήλατο στην ζωή μου απο δημοτικό μέχρι αρχές 2ας Λυκείου που πήρα το 72αρι, και πλέον δεν το θέλω...μπήκα και στον κόσμο της φιλτροχοάνης μετά και ξέχασα εντελώς τα ποδήλατα...γυμναστική σκέφτομαι να ξεκινήσω κυρίως γιατί θέλω όγκο.

Έτσι και αλλιώς και το Address, ποδήλατο είναι Tooth
...
Ποδήλατο κολύμπι τρέξιμο και κάνα μονόζυγο, πουσαπς, κοιλιακούς...
Τα προγράμματα στα γυμναστήρια για όγκους.. Αστα τασουλη γι άλλους.
Έχεις ελαφρυ σωματοτυπο, και θα τον ταλαιπωρήσεις.
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.438
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Ένα μονοκύλινδρο 200-250 θες...

Καει σχεδον οσο το παπι....

Και τραβάει λίγο καλύτερα στις ανηφόρες του Πηλίου...

Δες κανα Dr200 αν βρεις...
Ελαφρυ, γερο κ χαμηλο....
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@Babis flou Μονόζυγο, βαράκια, κοιλιακοί κλπ θέλω πιο πολύ που μπορώ να τα κάνω άνετα και σπίτι. Κολύμπι ρίχνω αρκετό το καλοκαίρι, όσο το προλαβαίνω βέβαια γιατί έχω και την δουλειά που ξεκινάω. Το καλό είναι οτι έχω ανοιχτές πλάτες άρα μπορεί να γίνει δουλειά.....σε καμία περίπτωση δεν προλαβαίνω τώρα βέβαια να φτιάξω σάμερ μπόντι Tooth

Το Address, δεν νιώθει απο κιλά....έχει τύχει να πάρω και τρικάβαλο εγω και 2 κοπέλες, δεν μασάει το εργαλείο λέμε!

Suzuki DR200 έχουν η αστυνομία στο Πήλιο νομίζω, το είχε και πατέρας φίλου για αρκετά χρόνια, πραγματικά αθάνατο μηχανάκι. Για βουνό οτι πρέπει αλλά σε άσφαλτο πάει καλά; Κοιτάω φωτογραφίες με χωμάτινα λάστιχα το βλέπω κυρίως.

Φυσικά πρέπει να βγει δίπλωμα, και προφανώς η μηχανή θα έρθει αργότερα....αλλά επειδή το μικρόβιο είναι δυνατό, θέλω να προσπαθήσω για φέτος το καλοκαίρι αν μπορέσω να κάνω κάτι με μηχανή.

Η λογική λέει να κάνω υπομονή να τελειώσω με σχολή και στρατό για να βρω μια σταθερή δουλειά και να πάρω μηχανή αλλά δεν μπορώ να περιμένω...η υπομονή άλλα λέει...
 
N

notakos600

Guest
@Babis flou Μονόζυγο, βαράκια, κοιλιακοί κλπ θέλω πιο πολύ που μπορώ να τα κάνω άνετα και σπίτι. Κολύμπι ρίχνω αρκετό το καλοκαίρι, όσο το προλαβαίνω βέβαια γιατί έχω και την δουλειά που ξεκινάω. Το καλό είναι οτι έχω ανοιχτές πλάτες άρα μπορεί να γίνει δουλειά.....σε καμία περίπτωση δεν προλαβαίνω τώρα βέβαια να φτιάξω σάμερ μπόντι Tooth

Το Address, δεν νιώθει απο κιλά....έχει τύχει να πάρω και τρικάβαλο εγω και 2 κοπέλες, δεν μασάει το εργαλείο λέμε!

Suzuki DR200 έχουν η αστυνομία στο Πήλιο νομίζω, το είχε και πατέρας φίλου για αρκετά χρόνια, πραγματικά αθάνατο μηχανάκι. Για βουνό οτι πρέπει αλλά σε άσφαλτο πάει καλά; Κοιτάω φωτογραφίες με χωμάτινα λάστιχα το βλέπω κυρίως.

Φυσικά πρέπει να βγει δίπλωμα, και προφανώς η μηχανή θα έρθει αργότερα....αλλά επειδή το μικρόβιο είναι δυνατό, θέλω να προσπαθήσω για φέτος το καλοκαίρι αν μπορέσω να κάνω κάτι με μηχανή.

Η λογική λέει να κάνω υπομονή να τελειώσω με σχολή και στρατό για να βρω μια σταθερή δουλειά και να πάρω μηχανή αλλά δεν μπορώ να περιμένω...η υπομονή άλλα λέει...
Για πες τι έγινε μετά ρε Τάσο.
Ενδιαφέρον ακούγεται...
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@notakos600 Βράδυ καλοκαιριού, εποχές πC (προ Covid) και είχε ένα live στην Πλατεία Πανεπιστημίου, στο κέντρο, έπαιζαν ροκάκια και grunge εκείνη την βραδιά. Τέλος πάντων, κανονίσαμε με την παρέα μου να πάμε και μου είπε ο κολλητός να κατεβάσω και 2 γνωστές του που ήθελαν να έρθουν. Άντε ας πάω σκέφτομαι....τις φορτώνω στο V-Strom 125, πάμε προς τα κάτω.

Ε, τελικά καθήσαμε εκεί, ωραία ήτανε, με την μια έγινε κάτι που τέλειωσε με μεγάλη επιτυχία μετά απο 1μιση χρόνο. Η άλλη δεν ξέρω τι έκανε.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.483
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
@notakos600 Βράδυ καλοκαιριού, εποχές πC (προ Covid) και είχε ένα live στην Πλατεία Πανεπιστημίου, στο κέντρο, έπαιζαν ροκάκια και grunge εκείνη την βραδιά. Τέλος πάντων, κανονίσαμε με την παρέα μου να πάμε και μου είπε ο κολλητός να κατεβάσω και 2 γνωστές του που ήθελαν να έρθουν. Άντε ας πάω σκέφτομαι....τις φορτώνω στο V-Strom 125, πάμε προς τα κάτω.

Ε, τελικά καθήσαμε εκεί, ωραία ήτανε, με την μια έγινε κάτι που τέλειωσε με μεγάλη επιτυχία μετά απο 1μιση χρόνο. Η άλλη δεν ξέρω τι έκανε.
Στο 50% επιτυχία δεν το λες άσχημο αλλά μπορούσες και καλύτερα Τάσο. Rolling
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@Aggelos 1969 Παραλίγο να χάσω τα λογικά μου μετά απο 1μιση χρόνο σχέσης με την ΜΙΑ μόνο. Αν έπαιζα και διπλό ταμπλό θα πήγαινα γραμμή για Δαφνί abcdefghgk abcdefghgk

@enterprise-psi 500cc λες;
 
Δημοσιεύσεις
718
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Όνομα
Θοδωρής
Ε ναι κατευθείαν, να βγαίνει και εθνική και να πάει παντού

Μέχρι να μαζέψεις, και να τελειώσει και ο στρατός θα έχει πέσει η τιμή , γιατί τώρα βλέπω ότι να ναι , 5κ το δικό μου του 2016 ;;;

Το πουλάω Rolling
 
N

notakos600

Guest
@Aggelos 1969 Παραλίγο να χάσω τα λογικά μου μετά απο 1μιση χρόνο σχέσης με την ΜΙΑ μόνο. Αν έπαιζα και διπλό ταμπλό θα πήγαινα γραμμή για Δαφνί abcdefghgk abcdefghgk

@enterprise-psi 500cc λες;
Καψούρα και παρτουζα δεν πάνε μαζί Τάσο.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Το σπούδασα, το μελέτησα και το αποτέλεσμα μου ήτανε με την φιλτροχοάνη να πάρει μισό μουλάρι παραπάνω. Κυρίως για τον ήχο την βάζω δεν βαριέσαι.

Είναι ωραίος ο ήχος απο το Mikuni...
 
Top Bottom