Πίτα 2020 ? ! ? ( σπανακοτυρόπιτα κλπ)

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Εγω ,ενας απο τους λογους που ειμαι εδω ,ειναι κι αυτη η διαφορα που κανει αυτη η παρεα.

Αυτο το τελευταιο ειδικα για εμενα ειναι και ο βασικοτερος λογος που αυτη η παρεα ειναι μεσα στην καρδια μου

Good post
 

jtnakos

member
Δημοσιεύσεις
1.876
Ηλικία
46
Περιοχή
Σάμπως ξέρω; Σιάτιστα- Πτολεμαΐδα- Γιάννενα
Μοτοσυκλέτα
Fiat Punto Adve
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Πτολεμαΐδα
Να κανονισω 2-3 τραχανοπιτες για το καλοκαιρι στο καμπινγκ λεω γω τωρα βαζω και παραπανω αν θελετε Middle finger dancing bananaMiddle finger dancing bananaBcdeBcde
Να κατεβάσω και καμία 50αρια κιλά προβατίνα να τα γ*******σουμε ΌΛΑ abcdeabcdeabcde
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.165
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Να κατεβάσω και καμία 50αρια κιλά προβατίνα να τα γ*******σουμε ΌΛΑ abcdeabcdeabcde


ωπα ωπα παιδια να βρουμε μια ημερομηνια να λειπουν ολοι .....
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.496
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Να κατεβάσω και καμία 50αρια κιλά προβατίνα να τα γ*******σουμε ΌΛΑ abcdeabcdeabcde

ωπα ωπα παιδια να βρουμε μια ημερομηνια να λειπουν ολοι .....
Μη τα λες στον αερα αυτα παλικαρια μου θα τα κανονισουμε ειπαμε θα φερω και ενα λεωφορειο βουλγαρες και θα γινει το ελα να δεις abcdefghgkabcdefghgk τα χαπια για τη πιεση μη ξεχασετε ωρε funnyfunny
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μη τα λες στον αερα αυτα παλικαρια μου θα τα κανονισουμε ειπαμε θα φερω και ενα λεωφορειο βουλγαρες και θα γινει το ελα να δεις abcdefghgkabcdefghgk τα χαπια για τη πιεση μη ξεχασετε ωρε funnyfunny
50 κιλά προβατίνας και ένα λεωφορείο Βουλγάρες στα κρυφά...και μας έχετε να γράφουμε για μια κωλοπίτα στα φανερά.Hate

Ουυυυυρτ ρε!The Finger
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Εγώ διακρίνω ένα "σκάλωμα" στο όρο Πίτα.

Ποιος ανέφερε μάζωξη ΜΟΝΟ για την πίτα ρε παιδιά;;
Γιατί βάζετε ταμπέλες κι αναφέρετε πρώτερες εμπειρίες παίρνοντας δεδομένο ότι μπαίνουμε σε καλούπια club κλπ; Μπαίνουμε με την κοπή πίτας;

Συγνώμη αλλά με το ίδιο σκεπτικό,η όποια επαναλαμβανόμενη συνάντηση για συγκεκριμένο σκοπό συμμετέχουμε είναι ακριβώς το ίδιο..
Ας έχει μακαρόνια,τραχαναδες,προβατίνες κλπ..
Είναι καλούπι για club κλπ τα παραπάνω;;;


Δηλαδή το πρόβλημα σε μια οργανωμένη συνάντηση είναι η Βασιλόπιτα;Το καλή χρονιά μέσω μιας πίτας προς τιμήν του Μεγάλου Βασιλείου;
Το γεγονός δηλαδή ότι μετά την ωραία μας συνάντηση για καφέ,μάσα,σκηνακια,προβατίνα,μακαρόνια,τραχανά ή ότι αλλο... θα ακολουθήσουμε ένα έθιμο του τόπου μας,είναι τόσο επικίνδυνο;

Αρχίζω να φοβάμαι ότι αν φέτος κόψω Βασιλόπιτα στο σπίτι μου,θα έχω πέσει στο ατόπημα να το αγαπώ πολύ και να θέλω να το κρατήσω κοντά στα λίγα παραδοσιακά έθιμα που μας έμειναν..

Ίσως το βλέπω κάπως πιο βαθιά... και δεν χρειάζεται.Ίσως...

Smileys drinking beer Emoticon στην παρέαααα...
 

tzeronymo

new member
Δημοσιεύσεις
113
Ηλικία
61
Περιοχή
ΠΕΡΑΜΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA CBF 1000 - HONDA SUPRA X 125
Όνομα
Σπυρος
Περιοχή
ΠΕΡΑΜΑ
Δημητρη ας ειναι τηγανοψωμο ετσι λιγο πολυ ολοι θα κοψουν μια πιτα ας κανουμε τη διαφορα !
 

zissimo

new member
Δημοσιεύσεις
448
Ηλικία
67
Περιοχή
Πάτρα
Μοτοσυκλέτα
BMW R 100 GS Paris Dakar ,BMW R 1150 R
Όνομα
Ζήσιμος
Περιοχή
Πατρα
cdefghigi θα επανέλθω μόλις κάτσει ο κουρνιαχτός με πρόταση για << ξεχωριστούς >> όπως λέτε .......... και θα δούμε συμμετοχές Rolling

ΥΓ. ποιός σας είπε για πίτα ΚΑΠΗ , ξενοδοχεία , δώρα , μπουφέδες , σάλες , κληρώσεις , κλπ ?
 

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Μη τα λες στον αερα αυτα παλικαρια μου θα τα κανονισουμε ειπαμε θα φερω και ενα λεωφορειο βουλγαρες και θα γινει το ελα να δεις abcdefghgkabcdefghgk τα χαπια για τη πιεση μη ξεχασετε ωρε funnyfunny
κ για την χοληστερολη ε!!!
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Εγώ διακρίνω ένα "σκάλωμα" στο όρο Πίτα.

Ποιος ανέφερε μάζωξη ΜΟΝΟ για την πίτα ρε παιδιά;;
Γιατί βάζετε ταμπέλες κι αναφέρετε πρώτερες εμπειρίες παίρνοντας δεδομένο ότι μπαίνουμε σε καλούπια club κλπ; Μπαίνουμε με την κοπή πίτας;

Συγνώμη αλλά με το ίδιο σκεπτικό,η όποια επαναλαμβανόμενη συνάντηση για συγκεκριμένο σκοπό συμμετέχουμε είναι ακριβώς το ίδιο..
Ας έχει μακαρόνια,τραχαναδες,προβατίνες κλπ..
Είναι καλούπι για club κλπ τα παραπάνω;;;


Δηλαδή το πρόβλημα σε μια οργανωμένη συνάντηση είναι η Βασιλόπιτα;Το καλή χρονιά μέσω μιας πίτας προς τιμήν του Μεγάλου Βασιλείου;
Το γεγονός δηλαδή ότι μετά την ωραία μας συνάντηση για καφέ,μάσα,σκηνακια,προβατίνα,μακαρόνια,τραχανά ή ότι αλλο... θα ακολουθήσουμε ένα έθιμο του τόπου μας,είναι τόσο επικίνδυνο;

Αρχίζω να φοβάμαι ότι αν φέτος κόψω Βασιλόπιτα στο σπίτι μου,θα έχω πέσει στο ατόπημα να το αγαπώ πολύ και να θέλω να το κρατήσω κοντά στα λίγα παραδοσιακά έθιμα που μας έμειναν..

Ίσως το βλέπω κάπως πιο βαθιά... και δεν χρειάζεται.Ίσως...

Smileys drinking beer Emoticon στην παρέαααα...

Δημητρη αλλο το εθιμο και αλλο αυτο.Πολλοι εχουν δικαιολογημενα τις επιφυλαξεις τους γιατι οντως εχουν δημιουργηθει ασχημες καταστασεις σε παρομοιες περιπτωσεις οι οποιες ειχαν ασχημες επιπτωσεις.

Μια κοπη πιτας εχει υποχρεωσεις γι αυτους που το παιρνουν πανω τους και σε πληροφορω οτι εχει μεγαλο βαθμο δυσκολιας και πολυ εκνευρισμο.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Εγώ μιλώ για την εθιμοτυπική κατάληξη ενός τραπεζιού,ενός καφέ μιας συναντησης κι εσείς ρε Πάνο μου σκέφτεστε υπερπαραγωγές με "μαύρα σύννεφα",τρέξιμο,λεφτά και δεν ξέρω τι άλλο..

Ένα κουτί..
Ένα κουτί με γλυκό κέικ... Ένα κέϊκ που παραδοσιακά λέγεται Βασιλόπιτα και συμβολίζει την προσφορά ΌΛΩΝ... Ένα φλουρί μέσα του κι ένα 2020 επάνω του... δεν περίμενα να τρομάζει τόσο..

Τι να πω;;

Συγνώμη αν σας έμπλεξα ρε παιδιά..

Smileys drinking beer Emoticon
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Παιδιά, αν είναι τόσο απλή και εθιμοτυπική η φάση,χωρίς πολλά πολλά και επισημότητες, ποιος σας εμποδίζει να διοργανώσετε μια μαζωξη απο το νέο έτος και να κόψετε μια πίτα μετά το φαγητό; Πρέπει να έχει κάποια έγκριση όλο αυτό; Κάποια επιβλέπουσα αρχή;
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Εγώ μιλώ για την εθιμοτυπική κατάληξη ενός τραπεζιού,ενός καφέ μιας συναντησης κι εσείς ρε Πάνο μου σκέφτεστε υπερπαραγωγές με "μαύρα σύννεφα",τρέξιμο,λεφτά και δεν ξέρω τι άλλο..

Ένα κουτί..
Ένα κουτί με γλυκό κέικ... Ένα κέϊκ που παραδοσιακά λέγεται Βασιλόπιτα και συμβολίζει την προσφορά ΌΛΩΝ... Ένα φλουρί μέσα του κι ένα 2020 επάνω του... δεν περίμενα να τρομάζει τόσο..

Τι να πω;;

Συγνώμη αν σας έμπλεξα ρε παιδιά..

Smileys drinking beer Emoticon

Ρε Δημητρη εσυ μιλας γι αυτο και καποιοι αλλοι για αλλο.Ο καθενας το βλεπει διαφορετικα.Οταν καποιος μιλαει για επισημη κοπη πιτας,δεν εννοει απαραιτητα μετα το φαγητο τρωμε και την πιτα.

Πως εβγαλες το συμπερασμα οτι εγω εχω στο νου μου υπερπαραγωγη;Εγω ισα ισα δεν εξεφρασα αποψη.Αν ομως γινει μια ανοιχτη εκδηλωση και ερθει κοσμος δεν θα πρεπει καποιος να οργανωσει καποια πραγματα;Ακομη και 50 νοματαιοι να μαζευτουν δεν πρεπει καποιος να φροντισει να βρει μερος για καφε,για φαγητο και ενδεχομενως καταλυματα για τους μακρινους;

Αλλο να βγει καποιος και να πει μαγκες παμε μια βολτουλα και μετα το φαγητο κοβουμε και μια πιτα για το καλο και αλλο επισημη πιτα μιας μεγαλης ομαδας η ενος φορουμ.

Για βαλε με το μυαλο σου να μαζευτουν 150 ατομα που ειναι κατι συνηθισμενο σε παρομοιες περιπτωσεις ,γιατι υπαρχουν ατομα που ψοφανε γι αυτο,τι θα γινει.
 

User S-T

well know member
Δημοσιεύσεις
3.640
Η κοπή τις πίτας είναι ένα λεπτό ζήτημα με 3-4 παραμέτρους.

Διαβάζοντας για αυτή θα έλεγε κανείς ότι συζητάμε για την πίτα άλλου Φόρουμ – σελίδας – κλαμπ – λέσχης. Για την δίκια μας συζητάμε παιδιά. Τις ΜοτοΠαρεας.

Αν δεν κόψουμε γκάζι, να μας προλάβει ο πισινός μας, και συνεχίσουμε να ανοίγουμε για να προλάβουμε το μπροστινό μας, δεν θα καταφέρουμε να κάνουμε κάτι ομαδικό.

Ένα ένα λοιπών τα ζητήματα, με προτασεις σαν να ήταν δικια μας. Του σπιτιού μας.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Η κοπή τις πίτας είναι ένα λεπτό ζήτημα με 3-4 παραμέτρους.

Διαβάζοντας για αυτή θα έλεγε κανείς ότι συζητάμε για την πίτα άλλου Φόρουμ – σελίδας – κλαμπ – λέσχης. Για την δίκια μας συζητάμε παιδιά. Τις ΜοτοΠαρεας.

Αν δεν κόψουμε γκάζι, να μας προλάβει ο πισινός μας, και συνεχίσουμε να ανοίγουμε για να προλάβουμε το μπροστινό μας, δεν θα καταφέρουμε να κάνουμε κάτι ομαδικό.

Ένα ένα λοιπών τα ζητήματα, με προτασεις σαν να ήταν δικια μας. Του σπιτιού μας.
Δεν θα έπαιρνα θέση,ούτε θα συνέχιζα την κουβέντα αν δεν έβλεπα τον χώρο σαν το "σπίτι" μας.

Επειδή είσαστε καμμένοι,όπως κι εγώ,από συμπεριφορές δεν σημαίνει ότι μια ζωη θα είμαστε στην προκατάληψη.
Αν λειτουργούσα έτσι θα έπρεπε να βλέπω.. να "αγοράζω"... και να αδιαφορώ..



Σπαμ ον.
Στέλιο αν ξαναγράψεις ανορθόγραφα/χωρίς συνοχή θα στείλω περιπολικό σπίτι σου γιατί θα πιστέψω ότι γράφεις υπό καθεστώς ομηρίας.. Το κάνεις τακτικά..
Smileys drinking beer Emoticon
Σπαμ οφ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
"...
Σπαμ ον.
Στέλιο αν ξαναγράψεις ανορθόγραφα/χωρίς συνοχή θα στείλω περιπολικό σπίτι σου γιατί θα πιστέψω ότι γράφεις υπό καθεστώς ομηρίας.. Το κάνεις τακτικά..
Smileys drinking beer Emoticon
Σπαμ οφ.


Τέλεια έγραψε τώρα,τις άλλες φορές απλά μιλάει η μπύρα...



Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom