Πίτα 2020 ? ! ? ( σπανακοτυρόπιτα κλπ)

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Από την εμπειρία μου, ας γράψω δύο γραμμές.
Καταλαβαίνω απόλυτα την διστακτικότητα και απροθυμία των υπευθύνων του φόρουμ να διοργανώσουν κάτι σαν μια κοπή πίτας και κατά την γνώμη μου πολύ καλά κάνουν.
Δεν έχει να κάνει με το βάρος της διοργάνωσης ή το τρέξιμο ή το χώσιμο κλπ. Έχει να κάνει με το ότι θα γίνει υπό την διεύθυνση του φόρουμ και αυτό δημιουργεί πολλά παρατράγουδα στην πορεία.
Μέχρι τώρα, τον λίγο καιρό που είμαι εδώ, βλέπω να διοργανώνονται εκδρομές και ταξιδάκια, ανοικτά μεν, προς όλους χωρίς να αποκλείεται κανείς, αλλά με μια σημαντική λεπτομέρεια. Όλα διοργανώνονται σχεδόν από άτομα μεμονωμένα, και όχι από το φόρουμ ή από την διαχειριστική ομάδα. Και αυτό κατά την γνώμη μου είναι τέλειο. Την στιγμή που θα πάει η διαχειριστική ομάδα να διαχειριστεί όλο αυτό θα δημιουργηθούν δυναμικές που δεν θα κάνουν καλό στο φόρουμ. Θα υπάρχουν προσδοκίες, ευθύνες, πικρίες και λοιπά. Όσα περισσότερα event γίνονται με την "στάμπα" του φόρουμ τόσο αυτό το κλίμα θα μεγαλώνει. Κι εκεί θα αρχίσουν γκρίνιες και άλλα άσχημα. Νομοτελειακά. Πρέπει να το έχω δει να συμβαίνει 3 φορές τουλάχιστον ως τώρα από το 2004.

Η κατάσταση (αν πράγματι δεν υπάρχει βλέψη δημιουργίας συλλόγου μέσω του φόρουμ) είναι μια χαρά όπως είναι. Trust me...ξέρω τι λέω.
Τώρα στα Γιαννενα θα πάνε οι μισοί ενεργοί χρήστες. Το καλοκαίρι μπορεί να προτείνει κάποιος να μαζευτούμε κάπου αλλού. Ή και όχι. ¨Η και να πέσουν 5 εκδρομές απο 5 διαφορετικές motoparees και όποιος θέλει ακολουθεί όποια θέλει.

Δεν υπάρχει λόγος για επίσημες εκδηλώσεις. Μια χαρά το χειρίζονται οι υπεύθυνοι.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αν μου επιτρεπετε με αφορμη καποια πμ που μου ηρθαν για το σχετικο θεμα,να ξεκαθαρισω την θεση μου.

Το φορουμ ειναι μια ζωντανη κοινοτητα.Το τι ειπαμε η το τι καναμε στο παρελθον σε αλλη παρομοια προταση,λιγη σημασια εχει.

Δεν ειναι στις προθεσεις μας να βαζουμε εμποδια σε οποιαδηποτε προταση,αλλα να ψαχνουμε να βρουμε τον τροπο να την πραγματοποιησουμε.

Γι αυτο το λογο καθαριστηκε το θεμα απο τα σπαμ, ετσι ωστε να τοποθετηθουν σοβαρα οσοι το επιθυμουν.

Προσωπικα ειμαι αρνητικος χωρις αυτο να σημαινει κατι.Αν η παρεα θελει πρεπει να βρουμε τον τροπο να το κανουμε.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Eγω δεν έχω καταλάβει τι σημαίνει κοπή πίτας και ποιο το νόημα, αφορμή να βρεθούμε; Αφορμή να κληρωσουμε δώρα; Αφορμή να γίνουμε club, λέσχη, όμιλος;
Αυτά τα εθιμοτυπικά προσωπικά δεν με αγγίζουν.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.167
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
στο καθαρο Θεμα πιττα ειμαι και γω προσωπικά αντιθετος....τωρα αν καποιοι θελουν να το ξεκινήσουν δηλώνω απο τωρα βοηθός τους
εχω χορτασει πίττες μαζωξεις κλπ κλπ ...ευκαιρίες για βολτες υπάρχουν και θα υπάρχουν ανευ παχιών και βαρυγδουπων τιτλων...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.412
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Eγω δεν έχω καταλάβει τι σημαίνει κοπή πίτας και ποιο το νόημα, αφορμή να βρεθούμε; Αφορμή να κληρωσουμε δώρα; Αφορμή να γίνουμε club, λέσχη, όμιλος;
Αυτά τα εθιμοτυπικά προσωπικά δεν με αγγίζουν.
Τα κλαμπ το εχουν καθιερωσει ως αφορμη ενωτικη ,με οτι συνεπαγεται η λεξη.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Τα κλαμπ το εχουν καθιερωσει ως αφορμη ενωτικη ,με οτι συνεπαγεται η λεξη.
Μόνο κακές εμπειρίες έχω από τέτοιες πίτες Γιάννη.
 

Ilias vara

wolf
Δημοσιεύσεις
2.884
Περιοχή
θεσσαλονικη
Μοτοσυκλέτα
VARADERO MK3 HONDA ADV350
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΣΕΡΡΕΣ
Και εγώ δηλώνω την αντίθεση μου στο θέμα ΠΙΤΑ γιατί το θεωρώ πολύ στημένο με ευθύνες τρέξιμο αγωνία λάθη σωστα και γκρίνια
Απλα και μόνο για να δείξουμε ότι είμαστε ένα ακόμη ίδιο φόρουμ και ποσό μεγάλη δύναμη έχουμε βγάζοντας φωτο τα 150 μηχανάκια που θα μαζευτούν ....

οι συναντήσεις που έχουμε μας κάνουν όλο και περισσότερο μια καλύτερη και χαμογελαστή παρεα
 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Έλα εσύ στα Γιάννενα και θα έχει και επιδόρπιο... abcdefghgk

Αν έρθω κι' εγώ θα χει και τσαγάκια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!GreetingGreeting
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.496
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Να κανονισω 2-3 τραχανοπιτες για το καλοκαιρι στο καμπινγκ λεω γω τωρα βαζω και παραπανω αν θελετε Middle finger dancing bananaMiddle finger dancing bananaBcdeBcde
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.496
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Τα κλαμπ το εχουν καθιερωσει ως αφορμη ενωτικη ,με οτι συνεπαγεται η λεξη.

Τα club η οι παρεες που εχουν προβλημα ενοτητας μπορει να κανουν καλα.Εμεις δεν βλεπω να εχουμε τετοιο θεμα.
 

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
πρεπει να γνωρισουμε κ την ....αλλη ελλαδα ,εξω απο τα συνορα της πρωτευουσας
ο,τι κανονιστει για βολτες-εξορμισεις κ γνωριμια με νεα μερη ειμαι μεσα
(κ ας το λενε κοπη πιτας ή κοπη προβατινας )
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.412
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Εγω ,ενας απο τους λογους που ειμαι εδω ,ειναι κι αυτη η διαφορα που κανει αυτη η παρεα.
Ολοι απο καπου προερχομαστε,δεν φυτρωσαμε .
Ειμαι κι αλλου και ναι συμμετειχα/συμμετέχω σε τετοια ιβεντ(τυπου πιτας),αλλα ποτε μα ποτε δεν ενοιωσα βολικα ,οσο σε μια οποιαδηποτε χαλαρη μαζωξη ,μακρυα απο κανονες και κατευθυνσεις.
Αυτο το τελευταιο ειδικα για εμενα ειναι και ο βασικοτερος λογος που αυτη η παρεα ειναι μεσα στην καρδια μου
 
Top Bottom