ΠΕΡΙ SCOOTER

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.424
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
CVT η Yamaha άνετα θα μπορούσε να πετάξει το CP2 μοτερ του 700αριου στο TMax και να κλάψουνε μανουλες.
Ναι ,αλλά μην ξεχνάς ,η γιαμαχα δεν είναι ηονδα
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ναι ,αλλά μην ξεχνάς ,η γιαμαχα δεν είναι ηονδα
Αυτή δεν έχει ούτε μοτέρ, κάτι μοτεράκια για πομωνες μόνο.
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Τελικα το scooter (beverly 350) τελειωσε για εμένα. Οι λακκούβες δεν αντέχονταν οπως επίσης και πόση βενζίνη έκαιγε μεσα στην πόλη. Παμε παλι για παπι λογικά. Αν δεν χρειαζόταν να πηγαίνουμε στην δουλειά μαζί με την σύζυγο θα εμενα με το xr μέσα στην πόλη.
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Τελικα το scooter (beverly 350) τελειωσε για εμένα. Οι λακκούβες δεν αντέχονταν οπως επίσης και πόση βενζίνη έκαιγε μεσα στην πόλη. Παμε παλι για παπι λογικά. Αν δεν χρειαζόταν να πηγαίνουμε στην δουλειά μαζί με την σύζυγο θα εμενα με το xr μέσα στην πόλη.

Τότε που συναντηθήκαμε, αν θυμάσαι κοίταζα με δυσπιστία αυτά που μου έλεγες για το Beverly, για το πόσο καλό είναι κλπ.
Δεν ήθελα να σου πω τίποτε, αλλά τώρα καταλαβαίνεις πως δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στην πόλη από παπί.
Αν δεν είχα το crypton X για τη δουλειά, θα έπαιρνα το sym185 ή το 125 αν δεν ήθελα συμπλέκτη.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Τελικα το scooter (beverly 350) τελειωσε για εμένα. Οι λακκούβες δεν αντέχονταν οπως επίσης και πόση βενζίνη έκαιγε μεσα στην πόλη. Παμε παλι για παπι λογικά. Αν δεν χρειαζόταν να πηγαίνουμε στην δουλειά μαζί με την σύζυγο θα εμενα με το xr μέσα στην πόλη.

Για την αναρτηση ειναι γνωστος ο συμβιβασμος που πρεπει να κανει καποιος ..... απο υπερβολικη καταναλωση ομως τι εννοεις ?
Τα 4,0-4,5 λιτρα ειναι στανταρ για το Sh350 σε συνθηκες πολεως σταματα-ξεκινα .... αξιοποιωντας ομως την μεγιστη επιταγχυνση του στα φαναρια που σου δινει ανετα αυτο το αισθημα της ασφαλειας μπροστα απο τ΄αυτοκινητα. cdefghigi
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Έχει βάλει κανείς πλαϊνά σαμάρια στο σκούτερ του να μας πει τι λύσεις υπάρχουν;
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ενα βασικο θεμα ειναι η μελετη της πακτοποιηση τους πανω στα πλαινα του σκουτερ για να μην κουνιουνται σαν κρεμαμενα .... αρχ-λαδια ...! Tooth
Δευτερο αν θα ειναι τελειως αδιαβροχα ( ακριβοτερα) ή θα χρειαζονται καλυμμα εξτρα στην βροχη.

Βεβαια ολα τα παραπανω για ασφαλη χιλιομετρικη καλυψη αποστασεων με υψηλη .... μουαγιεν ....! tongue

Σαμαρια.jpg
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ενα βασικο θεμα ειναι η μελετη της πακτοποιηση τους πανω στα πλαινα του σκουτερ για να μην κουνιουνται σαν κρεμαμενα .... αρχ-λαδια ...! Tooth
Δευτερο αν θα ειναι τελειως αδιαβροχα ( ακριβοτερα) ή θα χρειαζονται καλυμμα εξτρα στην βροχη.

Βεβαια ολα τα παραπανω για ασφαλη χιλιομετρικη καλυψη αποστασεων με υψηλη .... μουαγιεν ....! tongue

View attachment 43013
Το είναι αυτά και από πού τα πήρες;
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Το είναι αυτά και από πού τα πήρες;

Givi το μεγαλυτερο size , μη αδιαβροχα ομως ( με κουκουλα ....cdefghigi) , στα καταστηματα αξεσουαρ μοτο ( και στο market στη Θησεως ειχα δει).
To προβλημα ειναι η σωστη στηριξη τους.
Ποτε με το καλο μας ερχεσαι για να παμε να ..... κρυφτουμε ?.......! Tooth
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Givi το μεγαλυτερο size , μη αδιαβροχα ομως ( με κουκουλα ....cdefghigi) , στα καταστηματα αξεσουαρ μοτο ( και στο market στη Θησεως ειχα δει).
To προβλημα ειναι η σωστη στηριξη τους.
Ποτε με το καλο μας ερχεσαι για να παμε να ..... κρυφτουμε ?.......! Tooth
Κατά τις 10 Απρίλη
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Τελικα το scooter (beverly 350) τελειωσε για εμένα. Οι λακκούβες δεν αντέχονταν οπως επίσης και πόση βενζίνη έκαιγε μεσα στην πόλη. Παμε παλι για παπι λογικά. Αν δεν χρειαζόταν να πηγαίνουμε στην δουλειά μαζί με την σύζυγο θα εμενα με το xr μέσα στην πόλη.
Πόσο έκαιγε Γιάννη?
Με το καλό η νέα σου επιλογή.
Ίσως αντί για παπί να πήγαινες σε ένα μικρό μοτοσυκλετάκι που υπάρχουν σήμερα αφού το σκουτ δεν σε βόλεψε.
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.539
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Έχει βάλει κανείς πλαϊνά σαμάρια στο σκούτερ του να μας πει τι λύσεις υπάρχουν;
Τι εγινε τωρα με το σκουτερ θα πηγαινεις ταξιδια cdefghigiTooth
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Πόσο έκαιγε Γιάννη?
Με το καλό η νέα σου επιλογή.
Ίσως αντί για παπί να πήγαινες σε ένα μικρό μοτοσυκλετάκι που υπάρχουν σήμερα αφού το σκουτ δεν σε βόλεψε.
Με την ανατίμηση της βενζίνης το τελευταίο γέμισμα μου πήρε 23ευρώ και έβγαλε εντός Αθήνας 180 χιλιόμετρα μέχρι να μπει ρεζερβα. Βάλε αλλα 30 χιλιόμετρα της ρεζέρβας άρα 210 χιλιόμετρα. Όταν δε είχαμε πάει την βόλτα στον Αγ.Βασίλειο είχε βγάλει 270. Θα πάρω λογικά honda supra 125 να με πάει μέχρι την σύνταξη......Το προηγούμενο Yamaha crypton r105 που είχα μου έβγαλε τίμια και φθηνά (λαδι-βενζινη-μπουζι) 17 χρόνια και 100000 χιλιόμετρα....
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.289
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Με την ανατίμηση της βενζίνης το τελευταίο γέμισμα μου πήρε 23ευρώ και έβγαλε εντός Αθήνας 180 χιλιόμετρα μέχρι να μπει ρεζερβα. Βάλε αλλα 30 χιλιόμετρα της ρεζέρβας άρα 210 χιλιόμετρα. Όταν δε είχαμε πάει την βόλτα στον Αγ.Βασίλειο είχε βγάλει 270. Θα πάρω λογικά honda supra 125 να με πάει μέχρι την σύνταξη......Το προηγούμενο Yamaha crypton r105 που είχα μου έβγαλε τίμια και φθηνά (λαδι-βενζινη-μπουζι) 17 χρόνια και 100000 χιλιόμετρα....
Με το καλό το καινούριο Γιάννο, αλλά εγώ δε θα το έδινα για να πάρω πάπια!!
Εσύ ξέρεις βέβαια, εγώ τη γνώμη μου εκφράζω!!
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Για την αναρτηση ειναι γνωστος ο συμβιβασμος που πρεπει να κανει καποιος ..... απο υπερβολικη καταναλωση ομως τι εννοεις ?
Τα 4,0-4,5 λιτρα ειναι στανταρ για το Sh350 σε συνθηκες πολεως σταματα-ξεκινα .... αξιοποιωντας ομως την μεγιστη επιταγχυνση του στα φαναρια που σου δινει ανετα αυτο το αισθημα της ασφαλειας μπροστα απο τ΄αυτοκινητα. cdefghigi
Με την ανατίμηση της βενζίνης Στέλιο το τελευταίο γέμισμα μου πήρε 23ευρώ και έβγαλε εντός Αθήνας 180 χιλιόμετρα μέχρι να μπει ρεζερβα. Βάλε αλλα 30 χιλιόμετρα της ρεζέρβας άρα 210 χιλιόμετρα. Όταν δε είχαμε πάει την βόλτα στον Αγ.Βασίλειο είχε βγάλει 270. Μπορέι όντως να καίνε τόσο αλλα εγώ έχοντας συνηθίσει την κατανάλωση ενός παπιού.............
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Για την αναρτηση ειναι γνωστος ο συμβιβασμος που πρεπει να κανει καποιος ..... απο υπερβολικη καταναλωση ομως τι εννοεις ?
Τα 4,0-4,5 λιτρα ειναι στανταρ για το Sh350 σε συνθηκες πολεως σταματα-ξεκινα .... αξιοποιωντας ομως την μεγιστη επιταγχυνση του στα φαναρια που σου δινει ανετα αυτο το αισθημα της ασφαλειας μπροστα απο τ΄αυτοκινητα. cdefghigi
Για εργατη πολης ομως, αυτη η καταναλωση ειναι μεγαλη..
Τα ψεκαστα παπια καινε σχεδον τα μισα

Νομιζω σκουτερ κ παπι ειναι 2 διαφορετικες κατηγοριες... λαθος να τα συγκρινουμε
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Για εργατη πολης ομως, αυτη η καταναλωση ειναι μεγαλη..
Τα ψεκαστα παπια καινε σχεδον τα μισα

Νομιζω σκουτερ κ παπι ειναι 2 διαφορετικες κατηγοριες... λαθος να τα συγκρινουμε
Λόγω κατασκευής κιβωτίου τα scooter καίνε περισσότερο, αφού στις επιταχύνσεις ανεβάζουν στο τέρμα τις στροφές.
Με σταθερό γκάζι κ σε ταξίδι είναι μια χαρά η κατανάλωση που έχουν.
Εφόσον όμως μιλάμε για κίνηση εντός πόλης, τα παπιά είναι μονόδρομος.
Κ πόσω μάλλον τώρα, που έχουν abs, tubeless, αναδιπλούμενους μασπιεδες κ αυτόματο σβήσιμο αν ξεχάσεις το stand κάτω
 
Top Bottom