Ξάπλες και λοιπά στραβά...

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
οι ευχες μου για περαστικα κι αγυριστα ειναι δεδομενες

στο 1 και 2 θα συμφωνησω

στο 3 ομως μετα απο τοσα χρονια γαμου με συζηγο του χωρου θα πω οτι δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα .....θελει μεγαλη συζήτηση....και για τις δυο εκδοχες..... (βεβαια μιλαω για τα της Αθηνας)
Η αλήθεια είναι πως είναι άσχημο να βάζουμε όλους στο ίδιο σακί (για κάθε είδους επαγγελματία).
Αλλά δεν εννοούσα μόνο αυτή τη εκδοχή που πάει το μυαλό όλων, αλλά και την ταλαιπωρία που γλιτώνεις αν διαθέτεις χρήματα (μάλλον το κομμάτι μέσα στη παρένθεση έπρεπε να το κάνω "στην περίπτωση μου" και όχι να το γενικεύσω... λάθος μου και θα το κάνω edit για να μην αφήνει υπονοούμενα)
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Το θέμα είναι πως λειτούργησα συναισθηματικά εν προκειμένω, έχοντας στο μυαλό μου αυτά που βίωσα κατά τη διάρκεια της περιπέτειας μου. Δεν έπρεπε ωστόσο έχοντας στο μυαλό μου αυτά που εγώ πέρασα να αφήσω υπονοούμενα για έναν κλάδο, ειδικά εγώ που για 14 χρόνια ήμουν στην άλλη πλευρά αυτής της εξίσωσης (άλλος κλάδος βέβαια)...
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.154
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
ειπανε Βασιλη συζητηση κανουμε και ειναι φυσικο καποις που εχει περάσει απο μια τετοια ταλαιπωρια να εχει καποια "κρατούμενα"
 

geok

new member
Δημοσιεύσεις
6
Ηλικία
42
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA TDM 900
Όνομα
Κωνσταντίνος
Επειδή δεν έχω ευτυχώς κάποια σοβαρή πτώση αλλά πολλές με λίγα χιλιόμετρα ή σταματημένος θα ήθελα να μοιραστώ την πιο αστεία μου.

Έχει έρθει φιλαράκι μου από Χαλκιδική να με δει Θεσσαλονίκη και πηγαίνουμε σε ένα trendy καφέ που έβγαινα εκείνο το καιρό για να τα πούμε και για οφθαλμόλουτρο μια που μάζευε πολλές γυναικοπαρέες. Έχουμε πάει με το V Strom 650 που είχα και μόλις φτάνουμε, κατεβαίνει - παρκάρω μπροστά στο μαγαζί και μπαίνουμε για να πιούμε το καφεδάκι μας.

Κατά την αποχώρηση ανεβαίνω, βάζω μπροστά την μηχανή και του λέω να ανέβει. Επειδή η μηχανή είχε μπαγαζιέρα συνήθως οι συνεπιβάτες πατούσαν στο αριστερό πατηράκι και μετά ανέβαιναν. Παέι λοιπόν να ανέβει το φιλαράκι - κρατάω εγώ γερά την μηχανή σε ευθεία θέση- πατάει στο πίσω αριστερό πατηράκι και δυσκολεύεται για κάποια δευτερόλεπτα (μου φάνηκαν αιώνας) να περάσει το δεξί πόδι του ώστε να κάτσει πάνω στη μηχανή και να έρθει αυτή στα ίσα της (μια παρένθεση το φιλαράκι μου ήταν 1.85 ύψος και καμιά 120 κιλά).

Όπως πολύ καλά καταλάβατε δεν μπόρεσα να την κρατήσω και αρχίσαμε σε slow motion να παίρνουμε κλίση προς τα αριστερά μέχρι που η μηχανή ξάπλωσε φαρδιά πλατιά στην άσφαλτο (εμείς καταφέραμε να μείνουμε όρθιοι). Μας επιασε νευρικό γέλιο από την ντροπή μας, όλο το μαγαζί μας κοιτούσε, σηκώνω αστραπιαία την μηχανή και του λέω να ανέβει περνώντας το πόδι του πάνω από την σέλα και εξαφανιστήκαμε.

Η μηχανή δεν επάθε τίποτα (να είναι καλά τα κάγκελα) αλλά εγώ αποφάσισα ότι δεν μου πολυαρέσει τελικά ο καφές του συγκεκριμένου μαγαζιού και έκανα αρκετό καιρό να το ξαναεπισκεφτώ abcdefghgk
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
@shadowhunter
Πολύ σωστά... Πολλά τα ΑΝ. Εγώ μιλάω για το ένα και μοναδικό ΑΝ που γίνεται σχεδον πάντα σε ομαδική οδήγηση. Για κάποιον λόγο είναι λες και κατεβαίνουν διακόπτες και οδηγούμε όπως ο μπροστινός με μειωμένη κρίση.
Εσύ είχες χώρο να κινηθείς μπροστά σου; αν δεν πατούσες φρένα; Ή με το που μπήκες από την προσπέραση του λεωφορείου βρέθηκες "κλεισμένος"?
Τι ψάχνω τώρα.... αλλά θέλω να καταλήξω σε αντίστοιχη εμπειρία.

Ίσως ο @esel να το θυμάται.
Κινούμαστε 7 μηχανές σε δρόμο με 2 λωρίδες δικές μας (Ουγγαρία νομίζω..;;) Και μπροστά έχουμε αυτοκίνητο. Ακόμη πιο μπροστά οι δύο λωρίδες γίνονται μια. Οι 2 πρώτοι προλαβαίνουν να προσπεράσουν και να πάρουν θέση στη μία λωρίδα. Εγώ είμαι σε θέση που μπορώ να ακολουθήσω αλλά οφείλω και να προστατέψω τους πίσω μου οι οποίοι σίγουρα δεν προλαβαίνουν. Όμως περνάω... και ακολουθεί και ο πίσω μου ο οποίος μπήκε οριακά χτυπώντας με το τιμόνι (και σπάζοντας τη μανέτα του συμπλέκτη) στην προειδοποιητική πινακιδα.
Ευτυχώς το παλικαρι κρατήθηκε και δεν έφυγε εκτός δρόμου.


Πολλές από τις ιστορίες μας έχουν γέλιο.. αλλά κάτι βγαίνει απ'ολο αυτό νομίζω.


Παράδειγμα και στην ιστορία του @geok που σαν εικόνα έχει γέλιο.. μου φέρνει στο μυαλό τον τρόπο που ανέβαινε η γυναίκα μου στο 990 και τώρα στο 1290. Πάντα έπρεπε να προετοιμαστώ πριν ανέβει στο 990 γιατί πίστευα πως θα με ρίξει. Τύχαινε να ανέβει και κανένας πραγματικά βαρύς φίλος και δεν ένιωθα το ίδιο βάρος που θα με ρίξει.... Όταν πήρα το 1290 λύθηκε το μυστήριο. Πατάει να ανέβει και μου λέει...
"Ωχ, εδώ δεν έχει χερούλι για να πιαστώ να ανέβω".
Το λάθος δεν είναι πως πατάει στο πατάκι να ανέβει. Στο 990 η βάση της Hepco&Becker είχε ένα επιπλέον σίδερο που έμοιαζε με λαβή. Η γυναίκα μου πιανοταν από εκεί και τραβούσε για να ανέβει. Στο 1290 που δεν έχει να πιάσει για να τραβήξει ανεβαίνει χωρις να το καταλάβω (τρόπος του λέγειν).
Πιστεύω πως για να πέσατε ο φίλος ίσως τράβηξε από κάπου το μηχανάκι... δεν πρέπει απλά να πάτησε για να ανέβει.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Νομιζω οτι πιο σωστο θα ηταν να ανοιχτει θεμα,στο http://forum.motoguzziclub.gr/ παρα εδω.Θα ηταν ακομψο να συζηταμε εδω για εκδηλωση αλλου φορουμ.
Δεν νομίζω να είναι άκομψη η αναμετάδοση - συζήτηση εμπειριών από την συμμετοχή αναβατών που ανήκουν σε άλλες παρέες όπως η παρούσα ή άλλες, άλλων μοτοπαρεών - φόρουμ μοτο και όχι μόνο, οι οποίες άλλωστε είναι ευπρόσδεκτες από το εν λόγο κλάμπ αφού τυγχάνει εκδήλωση όπου όλοι συμμετάσχουν - έχουν δικαίωμα συμμετοχής - γίνονται δεκτοί και όχι μόνο κάτοχοι της συγκεκριμένης μοτό.
Αν ήταν μόνο για μέλη του συγκεκριμένου κλαμπ μοτοσυκλετών τότε ναι και δεν θα υπήρχε και νόημα άλλωστε να το συζητήσουμε οι λοιποί.

Αυτή βέβαια είναι η δική μου άποψη και μόνο. Όπως κρίνετε η διαχειριστική ομάδα λοιπόν για να μην χαλάω περαιτέρω το συγκεκριμένο θέμα.
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
@shadowhunter
Πολύ σωστά... Πολλά τα ΑΝ. Εγώ μιλάω για το ένα και μοναδικό ΑΝ που γίνεται σχεδον πάντα σε ομαδική οδήγηση. Για κάποιον λόγο είναι λες και κατεβαίνουν διακόπτες και οδηγούμε όπως ο μπροστινός με μειωμένη κρίση.
Εσύ είχες χώρο να κινηθείς μπροστά σου; αν δεν πατούσες φρένα; Ή με το που μπήκες από την προσπέραση του λεωφορείου βρέθηκες "κλεισμένος"?
Τι ψάχνω τώρα.... αλλά θέλω να καταλήξω σε αντίστοιχη εμπειρία.
Δυστυχώς με το που έκανα τη προσπέραση βρέθηκα κλεισμένος και αντέδρασα ακριβώς όπως είπες, έκανα ότι έκανε ο μπροστινός μου, ο οποίος και καλύτερα φρένα είχε και λιγότερα χιλιόμετρα...
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Δυστυχώς με το που έκανα τη προσπέραση βρέθηκα κλεισμένος και αντέδρασα ακριβώς όπως είπες, έκανα ότι έκανε ο μπροστινός μου, ο οποίος και καλύτερα φρένα είχε και λιγότερα χιλιόμετρα...
Ok, κατανοητό..
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.484
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Για μενα τα 36ωρα των φιλτατων Γκουτζεων ειναι κινδυνος θανατος ετσι οπως στηνονται και ειδικα η νυχτερινη οδηγηση .... το ανεφερα στον Προεδρο και η απαντηση του ηταν ..."δεν εχει σκοτωθει κανεις" ...abcdefghg..... φυσικα δεν ξαναπατησα....!

View attachment 23619

Αυτες δεν ειναι απαντησεις. Και πολυ καλα εκανες. Κατι ξερω που δεν παταω σε κατι τετοια!
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Επειδή δεν έχω ευτυχώς κάποια σοβαρή πτώση αλλά πολλές με λίγα χιλιόμετρα ή σταματημένος θα ήθελα να μοιραστώ την πιο αστεία μου.

Έχει έρθει φιλαράκι μου από Χαλκιδική να με δει Θεσσαλονίκη και πηγαίνουμε σε ένα trendy καφέ που έβγαινα εκείνο το καιρό για να τα πούμε και για οφθαλμόλουτρο μια που μάζευε πολλές γυναικοπαρέες. Έχουμε πάει με το V Strom 650 που είχα και μόλις φτάνουμε, κατεβαίνει - παρκάρω μπροστά στο μαγαζί και μπαίνουμε για να πιούμε το καφεδάκι μας.

Κατά την αποχώρηση ανεβαίνω, βάζω μπροστά την μηχανή και του λέω να ανέβει. Επειδή η μηχανή είχε μπαγαζιέρα συνήθως οι συνεπιβάτες πατούσαν στο αριστερό πατηράκι και μετά ανέβαιναν. Παέι λοιπόν να ανέβει το φιλαράκι - κρατάω εγώ γερά την μηχανή σε ευθεία θέση- πατάει στο πίσω αριστερό πατηράκι και δυσκολεύεται για κάποια δευτερόλεπτα (μου φάνηκαν αιώνας) να περάσει το δεξί πόδι του ώστε να κάτσει πάνω στη μηχανή και να έρθει αυτή στα ίσα της (μια παρένθεση το φιλαράκι μου ήταν 1.85 ύψος και καμιά 120 κιλά).

Όπως πολύ καλά καταλάβατε δεν μπόρεσα να την κρατήσω και αρχίσαμε σε slow motion να παίρνουμε κλίση προς τα αριστερά μέχρι που η μηχανή ξάπλωσε φαρδιά πλατιά στην άσφαλτο (εμείς καταφέραμε να μείνουμε όρθιοι). Μας επιασε νευρικό γέλιο από την ντροπή μας, όλο το μαγαζί μας κοιτούσε, σηκώνω αστραπιαία την μηχανή και του λέω να ανέβει περνώντας το πόδι του πάνω από την σέλα και εξαφανιστήκαμε.

Η μηχανή δεν επάθε τίποτα (να είναι καλά τα κάγκελα) αλλά εγώ αποφάσισα ότι δεν μου πολυαρέσει τελικά ο καφές του συγκεκριμένου μαγαζιού και έκανα αρκετό καιρό να το ξαναεπισκεφτώ abcdefghgk



Έχω καλύτερο
Παλι με το ΙΤ
Μπροστά σε καφέ με τιγκα κόσμο.
Εγώ με το.αίσθημα του τότε....
Σταματάω
Δεν σβήνω
Της λέω κράτα το και έρχομαι
Και κατεβαίνει και η ανάπηρη μαζί μου ταυτόχρονα...
Δεν άκουσε τι της είπα !!
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.487
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δεν νομίζω να είναι άκομψη η αναμετάδοση - συζήτηση εμπειριών από την συμμετοχή αναβατών που ανήκουν σε άλλες παρέες όπως η παρούσα ή άλλες, άλλων μοτοπαρεών - φόρουμ μοτο και όχι μόνο, οι οποίες άλλωστε είναι ευπρόσδεκτες από το εν λόγο κλάμπ αφού τυγχάνει εκδήλωση όπου όλοι συμμετάσχουν - έχουν δικαίωμα συμμετοχής - γίνονται δεκτοί και όχι μόνο κάτοχοι της συγκεκριμένης μοτό.
Αν ήταν μόνο για μέλη του συγκεκριμένου κλαμπ μοτοσυκλετών τότε ναι και δεν θα υπήρχε και νόημα άλλωστε να το συζητήσουμε οι λοιποί.

Αυτή βέβαια είναι η δική μου άποψη και μόνο. Όπως κρίνετε η διαχειριστική ομάδα λοιπόν για να μην χαλάω περαιτέρω το συγκεκριμένο θέμα.

Το σχολιο μου εγινε μονο για εναν λογο.

Σε αυτες τις περιπτωσεις συνηθως καποιοι ριχνουν ευθυνες στους διοργανωτες και δυστυχως δεν ειναι καποιος απο αυτους εδω,απ οτι γνωριζω,για να απαντησει.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Το σχολιο μου εγινε μονο για εναν λογο.

Σε αυτες τις περιπτωσεις συνηθως καποιοι ριχνουν ευθυνες στους διοργανωτες και δυστυχως δεν ειναι καποιος απο αυτους εδω,απ οτι γνωριζω,για να απαντησει.
Ευθύνες γιατί βρε Πάνο τη στιγμή που από όσο ξέρω, μπορεί και να λανθάνω οπότε ας διορθώσει κάποιος που ξέρει καλύτερα, μπορείς να αποχωρήσεις ανά πάσα στιγμή αν δεις ότι για οποιοδήποτε λόγο πρέπει. Προσωπικά εγώ και η ομάδα που συμμετείχαμε τόχουμε κάνει αυτό στο Οδοιπορικό 1821 πούναι ημερήσιο και όχι 36 ωρών. Βγήκαμε εκτός προγράμματος και κατευθείαν μετά στον τερματισμό με μηδενικούς πόντους και περάσαμε και πανέμορφα ! Τόσο που συμμετέχουμε όποτε μπορούμε έκτοτε.

Τέλος πάντων, είδα ότι ανοίχθηκε θέμα τελικά οπότε ίσως να καταλάβουμε τι είναι αυτό το 36ωρο από κάποια αναμετάδοση εμπειριών συμμετεχόντων και ποιος ξέρει ? Ίσως να μας αρέσει αυτό που θα δούμε και να το προγραμματίσουμε, ίσως και όχι αλλά ευθύνες ? Δεν νομίζω ότι μπορούν να αποδοθούν από ενήλικες τουλάχιστον που διαβάζουν όρους και υπογράφουν δηλώσεις όπως είδα κλπ.
Όλα καλά και συνεχίζουμε στο αντίστοιχο θέμα.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.275
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εγω ας συμφωνησω με την αποψη του Πανου για μη περαιτερω σχολιασμο αλλων εκδηλωσεων και να δικαιολογηθω οτι εκφραστηκα ετσι επειδη ακριβως μου θυμισε καποια συναισθηματα τρομου απο το παρελθον η περιγραφη του φιλου Shadowhunter και ειδικα τα αίτια του πως μπορει ενα ατυχημα να βρισκεται "εν δυναμει" (stand by), .
Κλεινοντας να πω οτι αυτα τα ιδια αιτια πανω-κατω υπαρχουν σε ολες τις μοτο-βολτες με αλλους συντροχους ενω αντιθετως οταν οδηγαμε αποκλειστικα μονοι μας ειμαστε πολυ περισσοτερο προσεκτικοι και λιγοτερο αγχωμενοι.
Προσοχη λοιπον.Giving
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Τα πράγματα είναι απλά, όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται.
Κανείς δεν υποχρεώνει κανέναν, θα γίνουμε κακοί στο τέλος, Τόπα δεν τόπα;
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Εγω ας συμφωνησω με την αποψη του Πανου για μη περαιτερω σχολιασμο αλλων εκδηλωσεων και να δικαιολογηθω οτι εκφραστηκα ετσι επειδη ακριβως μου θυμισε καποια συναισθηματα τρομου απο το παρελθον η περιγραφη του φιλου Shadowhunter και ειδικα τα αίτια του πως μπορει ενα ατυχημα να βρισκεται "εν δυναμει" (stand by), .
Κλεινοντας να πω οτι αυτα τα ιδια αιτια πανω-κατω υπαρχουν σε ολες τις μοτο-βολτες με αλλους συντροχους ενω αντιθετως οταν οδηγαμε αποκλειστικα μονοι μας ειμαστε πολυ περισσοτερο προσεκτικοι και λιγοτερο αγχωμενοι.
Προσοχη λοιπον.Giving
Εσύ μουχροσειρούλα Νο 2 ανακρούεις πρύμναν παρατηρώ και μας αφήνεις με απορίες. Πλάκα κάνω ε? abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk

Σοβαρά τώρα προσωπικά ανάμεσα στις γραμμές αντιλαμβάνομαι ότι οι εν λόγο εκδηλώσεις ενέχουν βαθμό επικινδυνότητας λόγο του ότι υπάρχουν αναβάτες με πολλά στυλ οδηγήσεως.
Σωστό και αυτό συμβαίνει και στον δρόμο ακόμα και όταν οδηγείς μόνος σου στην Επίδαυρο για παράδειγμα και πλακώνουν οι SSάδες και γίνεται πανικός τις Κυριακές ακόμα και αν είσαι μόνος σου Στέλιο.
Κάνεις δεξιά φίλε τους αφήνεις περνάνε και τέλος η ιστορία. Απλά πράγματα. Το κόλπο είναι να μην τσιμπήσεις και συ γιατί μετά η κατάληξη είναι απρόβλεπτη.

Συμφωνώ με τον Ινδιάνο από άλλη φυλή των Γιαμάτσι (εγώ Χοντάτσι) παραπάνω (για να κλείσουμε με καλαμπούρι γιατί άκρη δεν βλέπω να βγαίνει) .RollingRollingRollingRolling
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.487
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
...
Κάνεις δεξιά φίλε τους αφήνεις περνάνε και τέλος η ιστορία. Απλά πράγματα. Το κόλπο είναι να μην τσιμπήσεις και συ γιατί μετά η κατάληξη είναι απρόβλεπτη.

Συμφωνώ με τον Ινδιάνο από άλλη φυλή των Γιαμάτσι (εγώ Χοντάτσι) παραπάνω (για να κλείσουμε με καλαμπούρι γιατί άκρη δεν βλέπω να βγαίνει) .RollingRollingRollingRolling

Aν προλαβεις.abcdefghgk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Aν προλαβεις.abcdefghgk
Ένα δίκιο τόχεις δεν λέω. Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
Και να μη τους δεις όμως τους ακούς οπότε προλαβαίνεις.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.275
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εσύ μουχροσειρούλα Νο 2 ανακρούεις πρύμναν παρατηρώ και μας αφήνεις με απορίες. Πλάκα κάνω ε? abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
Ονοματισέ μου την Νο1 μουχριτσα και θα τα .... ξεράσω όλα ...!Dancing
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ονοματισέ μου την Νο1 μουχριτσα και θα τα .... ξεράσω όλα ...!Dancing
Α ευκολάκι. Σειρούλα karellen .
Ξέρνα τα τώρα κανονικά στο αντίστοιχο θέμα ΕΔΩΘΕ. Yes
Αναμένω αναμετάδοση.abcde
 
Top Bottom