Μοτοσυκλετιστής είναι ο τυπάς με το ADV που το έχει για τη καφετέρια ή ο σκουτεράς που αλωνίζει την Ελλάδα?

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.423
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Έλα ρε συ οκ, το διορθώνω, νόμιζα πως απάντησε ο κουκλινσκυ Rolling
Κατάλαβα ρε
Άμα μπει θα . ...σε διορθώσει funny
 

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
Μοτοσικλετιστής και σκουτερας είναι δυο πράγματα ανόμοια. Δε μπορούμε να συγκρίνουμε τα μήλα με τα αχλάδια, ακόμα και αν τα αχλάδια μασκαρεύονται μήλα. Ακόμα και αν ο σκουτεράς θέλει να το παίξει μοτοσυκλετιστής, δεν θα γίνει ποτέ γιατί οδηγεί σκούτερ. Ασε που θα σπάσει και το adventure σκούτερ στα κατσάβραχα άμα το παρακάνει και μπορεί να σκιστεί και το καλσόν.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Η μοτοσυκλέτα είναι ιδέα, yeap.
Πότε πήγες τελευταία φορά ένα μεγάλο ταξίδι με το RT και κάθε πότε καβαλάς το παπί?
Και ποιος σου ειπε οτι πηρα το ΡΤ για μεγαλα ταξιδια?
Με το Κ100Rt, Κ1100lt, paneuropian, fjr...εκανα ποτε μεγαλο ταξιδι?
Σκεφτηκες ποτε οτι μπορει να μου αρεσει ο μποξερ, το κιβωτιο, ο ογκος και η φορτηγισια αισθηση?
Οτι γουσταρω να το μαστορευω και να το πλενω?
 
N

notakos600

Guest
Και ποιος σου ειπε οτι πηρα το ΡΤ για μεγαλα ταξιδια?
Με το Κ100Rt, Κ1100Rt, paneuropian, fjr...εκανα ποτε μεγαλο ταξιδι?
Σκεφτηκες ποτε οτι μπορει να μου αρεσει ο μποξερ, το κιβωτιο, ο ογκος και η φορτηγισια αισθηση?
Οτι γουσταρω να το μαστορευω και να το πλενω?
Ακριβώς αυτό σκέφτηκα και γουστάρω απίστευτα. Smileys drinking beer Emoticon
Στο πεδίο χρήσης αναφερόμουν.
 
N

notakos600

Guest
Μοτοσικλετιστής και σκουτερας είναι δυο πράγματα ανόμοια. Δε μπορούμε να συγκρίνουμε τα μήλα με τα αχλάδια, ακόμα και αν τα αχλάδια μασκαρεύονται μήλα. Ακόμα και αν ο σκουτεράς θέλει να το παίξει μοτοσυκλετιστής, δεν θα γίνει ποτέ γιατί οδηγεί σκούτερ. Ασε που θα σπάσει και το adventure σκούτερ στα κατσάβραχα άμα το παρακάνει και μπορεί να σκιστεί και το καλσόν.
Ενώ ο άλλος με το adv θα σπάει πέτρα από ανατολή μέχρι δύση...
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.289
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Μοτοσικλετιστής και σκουτερας είναι δυο πράγματα ανόμοια. Δε μπορούμε να συγκρίνουμε τα μήλα με τα αχλάδια, ακόμα και αν τα αχλάδια μασκαρεύονται μήλα. Ακόμα και αν ο σκουτεράς θέλει να το παίξει μοτοσυκλετιστής, δεν θα γίνει ποτέ γιατί οδηγεί σκούτερ. Ασε που θα σπάσει και το adventure σκούτερ στα κατσάβραχα άμα το παρακάνει και μπορεί να σκιστεί και το καλσόν.
Είσαι απόλυτος και βάζεις ταμπέλες επανελειμενως!!
Πρόσεξε το λίγο!!
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλετιστής, είναι αυτός ο οποίος θα βολτάρει και θα ταξιδέψει γιατί το ζητάει η ψυχή του. Το θες, το κάνεις, τέλος.

Ανεξαρτήτως τι μπορεί να οδηγάει, είτε μηχανή, είτε σκούτερ, είτε παπί. Το καλοκαίρι του 2020, μετά την σεζόν, κυριολεκτικά ένα απόγευμα απλά μου καρφώθηκε η ιδέα να πάω Λιβάδι Ολύμπου με το παπί, έτσι για πλάκα. Πήγα, κατέρριψα κάθε αμφιβολία που είχα για τον εαυτό μου, και από τότε έχω το θάρρος να ξανοιχτώ και περισσότερο σε βόλτες. Είδα τοπία, ηρέμησε το κεφάλι μου και μετά από 2 μέρες γύρισα Βόλο.

Από άνεση.....θα είμαι αντικειμενικός, δεν πλησιάζει ούτε λίγο τις μοτοσυκλέτες εννοείται. Έχει άνετη σέλα και μια καλή εργονομία, αλλά ως εκεί. Απαιτεί στάσεις, όχι πως τις έκανα για να ξεκουραστώ, αλλά κυρίως για να κρυώνει λίγο το μοτέρ του.

Πέρασα όμως καλά; ΝΑΙ.

Θα το ξαναέκανα; ΝΑΙ, λίγο με νοιάζει πόσα cc είναι ή αν θα γελάνε άλλοι σύντροχοι στον δρόμο που θα με βλέπουν με το Spidi και το παπί στις βουνοκορφές. Αυτοί χάνουν, την μεγάλη ευκολία του παπιού, και την ολιγάρκεια του σε καύσιμα. I don't give a damn πλέον, όσοι γελάνε και κράζουν δείχνει πόσο λίγο μυαλό έχουν.

Και σαν πάρω και μεγαλύτερο, οργώνω και ακόμα περισσότερο τα μέρη άμα λάχει. Λες και μου έβαλε κανείς το πιστόλι στον κρόταφο να πάρω μηχανή, όσο πιο γρήγορα μπορώ abcdefghgk

Αντιθέτως, έχω δει ουκ ολίγες φορές τυπάδες με: supersport, GS, Tracer, AfricaTwin, V-Strom, να τα έχουν καθαρά και μόνο για σπίτι-κέντρο, σπίτι-καφετέρια, σπίτι-Αγριά. Ειδικά στην Αγριά μαζεύονται άπειροι τέτοιοι...παραπέρα δεν πάνε.

Εννοείται κράνος, υπάρχει-δεν υπάρχει, και ο εξοπλισμός όπως μπουφάν και άλλα συμπράγκαλα αποτελούν καθαρά προαιρετικά πράματα, ο και δεν χρειάζονται, γιατί 1) "ζεσταίνομαι" 2) "ε δεν θα πάθω κάτι σιγά" 3) "μόνο αν είσαι καρναβάλι τα φοράς αυτά".

Αυτή είναι νομίζω, είναι η λεπτή γραμμή μεταξύ μοτοσυκλετιστή και κάγκουρα-φιγουρατζή.
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Θα μεινω στον ADV τυπο που θυμιζει περιοδο παχιων αγελαδων, και η Ελλαδα ειχε κατακλυστει απο χιλιαδες SUV- τζιποειδη
οπως Cherokee-Rav 4- Maverick, και οι περισσοτεροι ιδιοκτητες δεν ηξεραν τι δουλεια κανει ο λεβιες διπλα απο τον επιλογεα ταχυτητων.
Οσο αφορα τα σκουτερ θα συμφωνησω με Νοτη.
Μελλοντικα ενα mega scooter ισως να αποκτησω, οσο αντεχω και γραφω ακομη χιλιομετρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ακριβώς αυτό σκέφτηκα και γουστάρω απίστευτα. Smileys drinking beer Emoticon
Στο πεδίο χρήσης αναφερόμουν.
Το πεδιο χρησης ειναι δευτερευον για μενα..
Μια ζωη ημουνα στην αθηνα μεσα με τα θηρια..αυτα μου αρεσαν.
Πηρα παπι για να κανω ντελιβερι...και μου εμεινε.
Και με βολεψε απιστευτα για μετακινηση...δεν το αλλαζω.
Ομως εχω και μοτοσυκλετα!
Και θα την καβαλησω να παω μεχρι το Θησειο...γιατι μ αρεσει η αισθηση!
 
N

notakos600

Guest
Θα μεινω στον ADV τυπο που θυμιζει περιοδο παχιων αγελαδων, και η Ελλαδα ειχε κατακλυστει απο χιλιαδες SUV- τζιποειδη
οπως Cherokee-Rav 4- Maverick, και οι περισσοτεροι ιδιοκτητες δεν ηξεραν τι δουλεια κανει ο λεβιες διπλα απο τον επιλογεα ταχυητητων.
Οσο αφορα τα σκουτερ θα συμφωνησω με Νοτη.
Μελλοντικα ενα mega scooter ισως να αποκτησω, οσο αντεχω και γραφω ακομη χιλιομετρα.
Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο Χρήστο.
 
N

notakos600

Guest
Το πεδιο χρησης ειναι δευτερευον για μενα..
Μια ζωη ημουνα στην αθηνα μεσα με τα θηρια..αυτα μου αρεσαν.
Πηρα παπι για να κανω ντελιβερι...και μου εμεινε.
Και με βολεψε απιστευτα για μετακινηση...δεν το αλλαζω.
Ομως εχω και μοτοσυκλετα!
Και θα την καβαλησω να παω μεχρι το Θησειο...γιατι μ αρεσει η αισθηση!
Στο Θησείο, που θα μπορούσες να πας και με το παπί, όμως σου αρέσει η αίσθηση του RT.
Αυτό όμως δεν λέγεται χρήση, λέγεται γούστο.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Στο Θησείο, που θα μπορούσες να πας και με το παπί, όμως σου αρέσει η αίσθηση του RT.
Αυτό όμως δεν λέγεται χρήση, λέγεται γούστο.
Ακριβως...
Μου φτιαχνει τη διαθεση..
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εγώ απλά βλέπω την ανάγκη των ανθρώπων να ανήκουν κάπου και να κατηγοροποιηθούν !!!!
Αυτο ειναι δεδομενο και εχει εφαρμογη σε ολες τις κοινωνικες ομαδες
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Η καύλα της κατοχής δεν έχει καμία σχέση με την ανάγκη της χρήσης οικονομοτεχνικά.
Το αναφέρω επειδή ξέρω πως μετράς καταναλώσεις και έξοδα.
Οταν δεν βγαινουν τα κουκια, αναγκαζεσαι να συμβιβαστεις..
Γιατι ειμαι και γω εραστης της βολτας..
Βεβαια απ την αλλη ψαχνω για blackbird!!

Τα χουμε πει
 
Top Bottom