Κόστος επισκευής μονάδας abs σε ΒMW;;(πχ r1150rt r1200gs,k1200 κλπ)

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.413
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
"Αρα είναι θέμα συντήρισης Αφραπόγιαννε ε;
Και συντηρησης .
Οσους γνωριζω και ειναι μερακληδες δεν εχουν θεμα ακομα και μετα απο 20 χρονια ,μιλαω για 1150αριδες.
Δεν μπορεις να περιμενεις κατι να λειτουργει ,οταν δεν το εχεις "σερβιρισει" ποτε.
Οπως και τιποτα δεν αντεχει στον αιωνα τον απαντα,(οταν η πεμφε εβαζε αυτη την πρωτοποριακή μοναδα,δεν περιμενε οτι εμεις θα κρατησουμε τα μηχανακια μια 20ετια και βαλε).
Επισης η συγκεκριμενη μοναδα ,δεν παιρνει οτι να'ναι dot4 υγρα.
Θελει μεν dot4 αλλα με συγκεκριμενη προδιαγραφη LV(low viscosity).
Οσοι χρησιμοποιουν απλα υγρα(χαρην οικονομιας),θα την ακουσουν ή την ακουσαν .
θελει και αλλαγη ολου του συστηματος καθε χρονο κι οχι καθε 2 που λεει η πεμφε,για να αποφυγουμε τη μακα που μπορει να μην καψει τις 2 πλακετες ,θα χαλασει τα μοτερακια του σερβομηχανισμου ομως.
Και πριν προλαβετε να μου πειτε οτι να 'τα αbs στα πεμφε χαλανε ,να σας πληροφορησω οτι και παρα πολλα χονδα που τα εχετε ψηλα ,εχουν χτυπησει μοναδες ,αυτα με τις τριπιστονες και τα συνδιασμενα ,αναλογης ηλικιας.
Αλλα εκει εχουμε ομερτά,εκει ειναι απλα μια Δευτερα.
 

kalampokas

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Περιοχή
Κυψέλη
Μοτοσυκλέτα
"Σούζυ" GsxF 650 "Σκλάβος" Cbf 125
Όνομα
Θανάσης
Περιοχή
Κυψελάρα πάουα
Έχεις προσέξει στις τσόντες που το σενάριο είναι ανύπαρκτο γιατί απλά το ζητούμενο είναι το μαμήσι?
Ε, σαν τη πενφέ ένα πράγμα...
RollingεκλαψαYes
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.170
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Και συντηρησης .
Οσους γνωριζω και ειναι μερακληδες δεν εχουν θεμα ακομα και μετα απο 20 χρονια ,μιλαω για 1150αριδες.
Δεν μπορεις να περιμενεις κατι να λειτουργει ,οταν δεν το εχεις "σερβιρισει" ποτε.
Οπως και τιποτα δεν αντεχει στον αιωνα τον απαντα,(οταν η πεμφε εβαζε αυτη την πρωτοποριακή μοναδα,δεν περιμενε οτι εμεις θα κρατησουμε τα μηχανακια μια 20ετια και βαλε).
Επισης η συγκεκριμενη μοναδα ,δεν παιρνει οτι να'ναι dot4 υγρα.
Θελει μεν dot4 αλλα με συγκεκριμενη προδιαγραφη LV(low viscosity).
Οσοι χρησιμοποιουν απλα υγρα(χαρην οικονομιας),θα την ακουσουν ή την ακουσαν .
θελει και αλλαγη ολου του συστηματος καθε χρονο κι οχι καθε 2 που λεει η πεμφε,για να αποφυγουμε τη μακα που μπορει να μην καψει τις 2 πλακετες ,θα χαλασει τα μοτερακια του σερβομηχανισμου ομως.
Και πριν προλαβετε να μου πειτε οτι να 'τα αbs στα πεμφε χαλανε ,να σας πληροφορησω οτι και παρα πολλα χονδα που τα εχετε ψηλα ,εχουν χτυπησει μοναδες ,αυτα με τις τριπιστονες και τα συνδιασμενα ,αναλογης ηλικιας.
Αλλα εκει εχουμε ομερτά,εκει ειναι απλα μια Δευτερα.
Αυτό με την Ομερτά ξαναπές το ,μόνο τα Tracer κουνάνε...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 
N

notakos600

Guest
Και συντηρησης .
Οσους γνωριζω και ειναι μερακληδες δεν εχουν θεμα ακομα και μετα απο 20 χρονια ,μιλαω για 1150αριδες.
Δεν μπορεις να περιμενεις κατι να λειτουργει ,οταν δεν το εχεις "σερβιρισει" ποτε.
Οπως και τιποτα δεν αντεχει στον αιωνα τον απαντα,(οταν η πεμφε εβαζε αυτη την πρωτοποριακή μοναδα,δεν περιμενε οτι εμεις θα κρατησουμε τα μηχανακια μια 20ετια και βαλε).
Επισης η συγκεκριμενη μοναδα ,δεν παιρνει οτι να'ναι dot4 υγρα.
Θελει μεν dot4 αλλα με συγκεκριμενη προδιαγραφη LV(low viscosity).
Οσοι χρησιμοποιουν απλα υγρα(χαρην οικονομιας),θα την ακουσουν ή την ακουσαν .
θελει και αλλαγη ολου του συστηματος καθε χρονο κι οχι καθε 2 που λεει η πεμφε,για να αποφυγουμε τη μακα που μπορει να μην καψει τις 2 πλακετες ,θα χαλασει τα μοτερακια του σερβομηχανισμου ομως.
Και πριν προλαβετε να μου πειτε οτι να 'τα αbs στα πεμφε χαλανε ,να σας πληροφορησω οτι και παρα πολλα χονδα που τα εχετε ψηλα ,εχουν χτυπησει μοναδες ,αυτα με τις τριπιστονες και τα συνδιασμενα ,αναλογης ηλικιας.
Αλλα εκει εχουμε ομερτά,εκει ειναι απλα μια Δευτερα.
Εντάξει, για Honda έχω ακούσει ελάχιστα.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Δεν ξέρω ρε φίλε, τι να σου πω...
Κι εγώ από όσα ακούω και διαβάζω.
Προσωπικά τόζησα με φίλο και δεν ήξερα που να κρυφτώ....δύο μήνες κράτησε η χαρά του έρμου. Και ήταν και επισκευασμένο, δούλευε όταν το πήρε . Μάλλον ψυχορραγούσε. Πούλημα με την μία και απώλεια ούτε θέλω να θυμάμαι πόσων χρημάτων. Το πήρε κάποιος που δεν τον ενδιέφερε το ABS.

Όλα έχουν σαν μηχανήματα θέματα πλην όμως το να το γνωρίζει εταιρεία και να σφυρά αδιάφορα (συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες και εξ Ανατολών μεριά ...) είναι λίαν επιεικώς απαράδεκτο και δη σε τόσο κύριο εξάρτημα ασφαλείας.

Βέβαια επί του θέματος το ξέρουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι για το συγκεκριμένο μοτό και πάνε για μοντέλο μετά το 2006 (αν θυμάμαι καλά, ας επιβεβαιώσουν οι γνώστες της μάρκας). Αυτό που δεν ξέρω επίσης είναι τι γίνεται με κείνες τις κολλήσεις στο μπροστινό του 1.200 : https://www.motomag.gr/news/epikairotita/piroyni-bmw-r1200gs-i-istoria-toy-t-georgioy Ας τάχουμε και αυτά υπόψη.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.170
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Προσωπικά τόζησα με φίλο και δεν ήξερα που να κρυφτώ....δύο μήνες κράτησε η χαρά του έρμου. Και ήταν και επισκευασμένο, δούλευε όταν το πήρε . Μάλλον ψυχορραγούσε. Πούλημα με την μία και απώλεια ούτε θέλω να θυμάμαι πόσων χρημάτων. Το πήρε κάποιος που δεν τον ενδιέφερε το ABS.

Όλα έχουν σαν μηχανήματα θέματα πλην όμως το να το γνωρίζει εταιρεία και να σφυρά αδιάφορα (συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες και εξ Ανατολών μεριά ...) είναι λίαν επιεικώς απαράδεκτο και δη σε τόσο κύριο εξάρτημα ασφαλείας.

Βέβαια επί του θέματος το ξέρουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι για το συγκεκριμένο μοτό και πάνε για μοντέλο μετά το 2006 (αν θυμάμαι καλά, ας επιβεβαιώσουν οι γνώστες της μάρκας). Αυτό που δεν ξέρω επίσης είναι τι γίνεται με κείνες τις κολλήσεις στο μπροστινό του 1.200 : https://www.motomag.gr/news/epikairotita/piroyni-bmw-r1200gs-i-istoria-toy-t-georgioy Ας τάχουμε και αυτά υπόψη.
Εσένα σε τρώει ο κόλος σου για Παν και πλόκ... Να πλύνεις το στόμα σου με ροδόνερο πριν πιάσεις τα GS...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkHug
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.413
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Φυσικά μιλάμε για πολύ κοστοβόρα επισκευή.

Μόνο δύο χιλιαρικάκια....


Τσάμπα...

Οκ παιδιά, με καλύψατε!Giving
Η καινουρια μοναδα (αν επιλεξεις καινουρια )κανει με ολα μεσα 1500 και ερχεται με 2 χρονια εγγυηση.
Πλεον διορθωνεται ομως με μεσο κοστος γυρω στο 200αρι .
Υπαρχει η τεχνογνωσια πλεον μετα απο τοσα χρονια.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.413
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Εντάξει, για Honda έχω ακούσει ελάχιστα.
Γιατι 1ον δεν θες να τα ακουσεις
και 2ον γιατι" ειναι απλα μια δευτερα".
Ρωτα τα φιλαρακια σου με τα mk2 και καποια με mk3 ,ποσοι εχουν "ακομα"abs ή απλα το μηχανακι τους φρεναρει μονο με τη συνδιασμενη πεδηση
 
N

notakos600

Guest
Γιατι 1ον δεν θες να τα ακουσεις
και 2ον γιατι" ειναι απλα μια δευτερα".
Ρωτα τα φιλαρακια σου με τα mk2 και καποια με mk3 ,ποσοι εχουν "ακομα"abs ή απλα το μηχανακι τους φεναρει μονο με τη συνδιασμενη πεδηση
Δε ξέρω για ποιό πράγμα μου λεςRolling
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το κάθε μηχανάκι έχει τα θέματα του. Και τα πενφε και τα χονδα και τα γιαμάπα, τα χαλασάκι, όλα τους.
Εγω ρώτησα επειδή ποτέ δεν πολυασχολήθηκα να μάθω για πενφε και τώρα μου εκανε εντύπωση στις αγγελίες. Πχ στο Caponord όταν μπεις αγγελίες και λέει ο ένας "Αλλαγμένοι ταχυσύνδεσμοι" λέει ο άλλος "νέοι μεταλλικοι ταχυσύνδεσμοι" και το συναντάς σε 4-5 συνεχόμενες αγγελίες, ακόμη και να μην ξέρεις τίποτα για το μοντέλο καταλαβαίνεις πως κάτι παίζει με τους ταχυσυνδέσμους. Το ίδιο πχ με τα κομπλερ μιζας στα funduro παλιότερα. Σε κάθε αγγελία ή αλλαγμένο ή επισκευασμένο. Καταλάβαινες. Δεν είναι πυρηνική φυσική.

Πάντως τα 2000 ζημιά είναι άλλο επίπεδο επισκευής. Βαρύ το κόστος, όπως και να το δεις αν παίζει εκεί. Επίσης μάλλον αυτή δεν είναι δουλειά που μπορεί να πιάσει ο μαστρομήτσος. Ετσι μου φαίνεται τουλάχιστον.

Anyway, όπως ειπα και πριν εγώ καλύφθηκα απο τις απαντήσεις.Thank
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.413
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Η καινουρια μοναδα (αν επιλεξεις καινουρια )κανει με ολα μεσα 1500 και ερχεται με 2 χρονια εγγυηση.
Πλεον διορθωνεται ομως με μεσο κοστος γυρω στο 200αρι .
Υπαρχει η τεχνογνωσια πλεον μετα απο τοσα χρονια.
Να συμπληρωσω εδω ,οτι ,ναι τα 1500 ειναι οντως πολλα ,αλλα σκεψου εναν που εχει αυτο το μηχανακι 15 -20 χρονια και το εχει ερωτευτει ,το αγαπαει.
Βαζοντας μια καινουρια μοναδα θα σε παει τουλαχιστον αλλα τοσα.
 
N

notakos600

Guest
Το κάθε μηχανάκι έχει τα θέματα του. Και τα πενφε και τα χονδα και τα γιαμάπα, τα χαλασάκι, όλα τους.
Εγω ρώτησα επειδή ποτέ δεν πολυασχολήθηκα να μάθω για πενφε και τώρα μου εκανε εντύπωση στις αγγελίες. Πχ στο Caponord όταν μπεις αγγελίες και λέει ο ένας "Αλλαγμένοι ταχυσύνδεσμοι" λέει ο άλλος "νέοι μεταλλικοι ταχυσύνδεσμοι" και το συναντάς σε 4-5 συνεχόμενες αγγελίες, ακόμη και να μην ξέρεις τίποτα για το μοντέλο καταλαβαίνεις πως κάτι παίζει με τους ταχυσυνδέσμους. Το ίδιο πχ με τα κομπλερ μιζας στα funduro παλιότερα. Σε κάθε αγγελία ή αλλαγμένο ή επισκευασμένο. Καταλάβαινες. Δεν είναι πυρηνική φυσική.

Πάντως τα 2000 ζημιά είναι άλλο επίπεδο επισκευής. Βαρύ το κόστος, όπως και να το δεις αν παίζει εκεί. Επίσης μάλλον αυτή δεν είναι δουλειά που μπορεί να πιάσει ο μαστρομήτσος. Ετσι μου φαίνεται τουλάχιστον.

Anyway, όπως ειπα και πριν εγώ καλύφθηκα απο τις απαντήσεις.Thank
Παλιομηχανάκια ρε φίλε...πάρε σφούχτερ να σωθείςBon voyage
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Εσένα σε τρώει ο κόλος σου για Παν και πλόκ... Να πλύνεις το στόμα σου με ροδόνερο πριν πιάσεις τα GS...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkHug
Κοακόλα κάνει ?RollingRollingRollingRollingRolling

Σοβαρά τώρα είχα Χοντάκι με ABS + συνδυασμένα φρένα.
Κανένα ειδικό τρόπο μιας και τα συντηρώ μονος μου, κανένα ειδικό υγρό, όχι ευλαβικά αλλαγή στα δύο χρόνια αλλά όποτε καθόταν και στα τακάκια (νάχουν φθαρεί να βάζω καινούργια σε συνδυασμό με αλλαγή υγρών για να μην αφαιρώ υγρά φρένων μετά) και φυσικά κανένα πρόβλημα αν βέβαια έχεις το εγχειρίδιο συντηρήσεως και γνωρίζεις πώς να κάνεις σέρβις σε συνδυασμένα. Όλα καλά όμως δεν αντιπαρατιθέμεθα εδώ. Να βοηθήσουμε προσπαθούμε με λίιιιγη πλακίτσα. Αν το παρατράβηξα προσωπικά συμπαθάτε με .Smileys drinking beer Emoticon
 
N

notakos600

Guest
Κοακόλα κάνει ?RollingRollingRollingRollingRolling

Σοβαρά τώρα είχα Χοντάκι με ABS + συνδυασμένα φρένα.
Κανένα ειδικό τρόπο μιας και τα συντηρώ μονος μου, κανένα ειδικό υγρό, όχι ευλαβικά αλλαγή στα δύο χρόνια αλλά όποτε καθόταν και στα τακάκια (νάχουν φθαρεί να βάζω καινούργια σε συνδυασμό με αλλαγή υγρών για να μην αφαιρώ υγρά φρένων μετά) και φυσικά κανένα πρόβλημα αν βέβαια έχεις το εγχειρίδιο συντηρήσεως και γνωρίζεις πώς να κάνεις σέρβις σε συνδυασμένα. Όλα καλά όμως δεν αντιπαρατιθέμεθα εδώ. Να βοηθήσουμε προσπαθούμε με λίιιιγη πλακίτσα. Αν το παρατράβηξα προσωπικά συμπαθάτε με .Smileys drinking beer Emoticon
Πες τα ΣάββαSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

LAndreas

member
Δημοσιεύσεις
1.413
Ηλικία
60
Περιοχή
Ναουσαρα
Όνομα
Λειβαδιτης Ανδρεας
το λοιπο..
τα μοντελα απο 2004 μεχρι 2006 εχουν το Abs με το servo μοτερ( το μοτερ δουλευει με την παραμικρη πιεση της μανετας η του πενταλ και κανει ενα χαρακτηριστικο ηχο ΔΕΝ ειναι για παιχνιδι γιατι αυτο μειωνει την διαρκει ζωης του) Απιστευτο φρενο αλλα αρκετα απαιτητικο στην συντηρηση του (γιατι επρεπε να αλλαζονται και τα υγρα μεσα απο την μοναδα πραγμα που δεν το εκανε ο καθε μαστρο Μ.....) Ενα αλλο προβλημα που αργα η γρηγορα εχουν ολα τα abs οταν δεν ενεργοποιουνται ειναι οτι '' μαζευουν '' μακα καο κολλανε
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.170
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Κοακόλα κάνει ?RollingRollingRollingRollingRolling

Σοβαρά τώρα είχα Χοντάκι με ABS + συνδυασμένα φρένα.
Κανένα ειδικό τρόπο μιας και τα συντηρώ μονος μου, κανένα ειδικό υγρό, όχι ευλαβικά αλλαγή στα δύο χρόνια αλλά όποτε καθόταν και στα τακάκια (νάχουν φθαρεί να βάζω καινούργια σε συνδυασμό με αλλαγή υγρών για να μην αφαιρώ υγρά φρένων μετά) και φυσικά κανένα πρόβλημα αν βέβαια έχεις το εγχειρίδιο συντηρήσεως και γνωρίζεις πώς να κάνεις σέρβις σε συνδυασμένα. Όλα καλά όμως δεν αντιπαρατιθέμεθα εδώ. Να βοηθήσουμε προσπαθούμε με λίιιιγη πλακίτσα. Αν το παρατράβηξα προσωπικά συμπαθάτε με .Smileys drinking beer Emoticon
Να ξές σε αγαπάμε πολύ...HugHugHugHug
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.413
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Το κάθε μηχανάκι έχει τα θέματα του. Και τα πενφε και τα χονδα και τα γιαμάπα, τα χαλασάκι, όλα τους.
Εγω ρώτησα επειδή ποτέ δεν πολυασχολήθηκα να μάθω για πενφε και τώρα μου εκανε εντύπωση στις αγγελίες. Πχ στο Caponord όταν μπεις αγγελίες και λέει ο ένας "Αλλαγμένοι ταχυσύνδεσμοι" λέει ο άλλος "νέοι μεταλλικοι ταχυσύνδεσμοι" και το συναντάς σε 4-5 συνεχόμενες αγγελίες, ακόμη και να μην ξέρεις τίποτα για το μοντέλο καταλαβαίνεις πως κάτι παίζει με τους ταχυσυνδέσμους. Το ίδιο πχ με τα κομπλερ μιζας στα funduro παλιότερα. Σε κάθε αγγελία ή αλλαγμένο ή επισκευασμένο. Καταλάβαινες. Δεν είναι πυρηνική φυσική.

Πάντως τα 2000 ζημιά είναι άλλο επίπεδο επισκευής. Βαρύ το κόστος, όπως και να το δεις αν παίζει εκεί. Επίσης μάλλον αυτή δεν είναι δουλειά που μπορεί να πιάσει ο μαστρομήτσος. Ετσι μου φαίνεται τουλάχιστον.

Anyway, όπως ειπα και πριν εγώ καλύφθηκα απο τις απαντήσεις.Thank
RollingRollingRolling
Κι ομως ,αυτος που τις πιανει,ά,πιανει και για βαραντερο και για στρομ λεγεται μαστρομητσος @tsepeto και ειναι ο Νο1 εν ελλαδι .
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.170
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
RollingRollingRolling
Κι ομως ,αυτος που τις πιανει,ά,πιανει και για βαραντερο και για στρομ λεγεται μαστρομητσος @tsepeto και ειναι ο Νο1 εν ελλαδι .
Ναι ο Τσεπέτο τόχει..Giving
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Γιατι 1ον δεν θες να τα ακουσεις
και 2ον γιατι" ειναι απλα μια δευτερα".
Ρωτα τα φιλαρακια σου με τα mk2 και καποια με mk3 ,ποσοι εχουν "ακομα"abs ή απλα το μηχανακι τους φρεναρει μονο με τη συνδιασμενη πεδηση

Και TDM που έχει ο γαμπρός μου κολλάει. Θέλει λέει μια στο τόσο να τα τσαρουχώνεις όταν είναι λίγο βρεγμένος ο δρόμος να μην μένουν απενεργοποιημένα πολύ καιρό.

Παλιομηχανάκια ρε φίλε...πάρε σφούχτερ να σωθείςBon voyage

Εκεί να δεις θέματα!
Ρε δεν υπάρχει μηχανάκι που είναι τέλειο. Απλά το θέμα είναι να μπορούμε να τα φτιάχνουμε με λογικό κόστος και κυρίως να μην έχουν θέματα που θα βάλουν σε κινδυνο την ζωή μας.;)
 
Top Bottom