ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ



Αρα προφανώς ξεχνάμε το sports dorect ,helmet city κλπ κλπ κλπ
 

tedvj23

member
Δημοσιεύσεις
859
Περιοχή
Patra City
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Δεν γινονται ολες οι αγορες καθαρα με οικονομικο κριτήριο για να βάλουμε Χ στην αγγλια απλα θα υπαρχει εξτρα επιβάρυνση δυστυχώς ..οπως και τοσα χρονια βλεπω κοσμο που δεν ξερει να κανει καν σωστη ερευνα στο ιντερνετ...
 

nister

new member
Δημοσιεύσεις
137
Περιοχή
Φωκίδα
Μοτοσυκλέτα
Dl 650 V-strom k9
Όνομα
Νίκος
Δεν γινονται ολες οι αγορες καθαρα με οικονομικο κριτήριο για να βάλουμε Χ στην αγγλια απλα θα υπαρχει εξτρα επιβάρυνση δυστυχώς ..οπως και τοσα χρονια βλεπω κοσμο που δεν ξερει να κανει καν σωστη ερευνα στο ιντερνετ...
Το θέμα είναι ότι δεν θα ξέρεις τι επιβάρυνση θα σου ρίξουν οι τελώνηδες, οπότε, μόνο μεταχειρισμένα αντικείμενα από ιδιώτες πιστεύω θα αξίζει τον κόπο, άντε και κανένα μηχανάκι, αλλά μάλλον δύσκολα κι αυτά.
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.604
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Τα εχου παιξει οι παντες.

Αλλες απο Κινα μου ηρθαν σε 20 μερες,αλλες σε 60 και αλλες σε 120 αφου μου ειχαν επιστρεψει και τα λεφτα.

Σε μια περιπτωση μου επεστρεψαν τα λεφτα μου στειλαν αλλο που εφτασε σε 15 μερες και μετα μου ηθε και αυτο που ειχα παραγγειλει αρχικα.
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Παραγγελία από Media markt εδω και 1.5 μηνα και ακόμα να έρθει. Υποσημείωση ότι τι προιον ήταν άμεσα διαθέσιμο προς αποστολή.....
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.604
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Παραγγελία από Media markt εδω και 1.5 μηνα και ακόμα να έρθει. Υποσημείωση ότι τι προιον ήταν άμεσα διαθέσιμο προς αποστολή.....

Το πληρωσες?
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.604
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ναι βέβαια Παναγιώτη! Συγχρόνως με την παραγγελία!

Θα πρεπει πλεον να μην πληρωνουμε και αν θελουν ας τα στειλουν.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Παραγγελία από Media markt εδω και 1.5 μηνα και ακόμα να έρθει. Υποσημείωση ότι τι προιον ήταν άμεσα διαθέσιμο προς αποστολή.....
Υπάρχει πλέον μια σχετική κανονικοποίηση στις αποστολές. Το διαπιστώνω καθημερινά.
Αλλά το φαινόμενο που αναφέρεις με αυτή την παραγγελία δεν είναι άγνωστο. Το έχω πετύχει σε αρκετές αναφορές για παραγγελίες που έγιναν μεταξύ 1/12 έως 20/12 που είχαν μπλοκάρει τα πάντα και πολλές κούριερ ανέστειλαν υπηρεσίες. Μπορεί να σου έχει έρθει δέμα που παράγγειλες 8/1 και ακόμη να περιμένεις δέμα απο 8/12 επειδή κάπου σε μια αποθήκη δεν πέρασε ακόμη στο σύστημα.

Επικοινώνησe με media markt και ζήτα voucher. Δώσε τον αριθμό της παραγγελίας τους και ζήτα να το ψάξουν και αυτοί απο την μεριά τους.
Αν πλήρωσες με paypal κάνε dispute
Αν με visa, ζήτα να μπλοκάρει η συναλλαγή και να διερευνηθεί, επειδή δεν παρέλαβες. Η τράπεζα θα τους "τρέξει" να βρουν τι έγινε.
Σε κάθε περίπτωση πιστεύω σε 4-5 μέρες θα έχεις το προϊόν στο σπίτι ή τα λεφτά στην τράπεζα.

Μην αφήνεις να περάσει άλλος καιρός.

Επίσης αυτόν τον καιρό με το μεγάλο φόρτο είναι καλύτερα τα προϊόντα να έρχονται αντικαταβολή και ας δίνουμε και 2-3 ευρώ παραπάνω. Οι αντικαταβολές εκτελούνται πολύ πιο γρήγορα.
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Υπάρχει πλέον μια σχετική κανονικοποίηση στις αποστολές. Το διαπιστώνω καθημερινά.
Αλλά το φαινόμενο που αναφέρεις με αυτή την παραγγελία δεν είναι άγνωστο. Το έχω πετύχει σε αρκετές αναφορές για παραγγελίες που έγιναν μεταξύ 1/12 έως 20/12 που είχαν μπλοκάρει τα πάντα και πολλές κούριερ ανέστειλαν υπηρεσίες. Μπορεί να σου έχει έρθει δέμα που παράγγειλες 8/1 και ακόμη να περιμένεις δέμα απο 8/12 επειδή κάπου σε μια αποθήκη δεν πέρασε ακόμη στο σύστημα.

Επικοινώνησe με media markt και ζήτα voucher. Δώσε τον αριθμό της παραγγελίας τους και ζήτα να το ψάξουν και αυτοί απο την μεριά τους.
Αν πλήρωσες με paypal κάνε dispute
Αν με visa, ζήτα να μπλοκάρει η συναλλαγή και να διερευνηθεί, επειδή δεν παρέλαβες. Η τράπεζα θα τους "τρέξει" να βρουν τι έγινε.
Σε κάθε περίπτωση πιστεύω σε 4-5 μέρες θα έχεις το προϊόν στο σπίτι ή τα λεφτά στην τράπεζα.

Μην αφήνεις να περάσει άλλος καιρός.

Επίσης αυτόν τον καιρό με το μεγάλο φόρτο είναι καλύτερα τα προϊόντα να έρχονται αντικαταβολή και ας δίνουμε και 2-3 ευρώ παραπάνω. Οι αντικαταβολές εκτελούνται πολύ πιο γρήγορα.
Τους πηρα ηδη τηλέφωνο Αποστόλη και ζήτησα πρώτον το τιμολόγιο. Κατόπιν ζήτησα άμεση απάντηση για το τι έχει γίνει και αν δεν έχει έρθει το προϊόν μέχρι να ανοίξει πάλι το click and collect θα απαιτήσω να το παραλάβω μόνος μου άμεσα. Αν δεν το δεχτούν θα ζητήσω ακύρωση της παραγγελίας και τα χρήματα πίσω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Θα πρεπει πλεον να μην πληρωνουμε και αν θελουν ας τα στειλουν.
Συμφωνώ απόλυτα. Αγορά μόνο με αντικαταβολή όπου δίνεται τέτοια δυνατότητα απο το κατάστημα.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Παραγγελία από Media markt εδω και 1.5 μηνα και ακόμα να έρθει. Υποσημείωση ότι τι προιον ήταν άμεσα διαθέσιμο προς αποστολή.....
Φιλαράκι είναι νωρίς..

Ρώτα τον φίλο σου τον Ωmega πόσο περίμενε για περιφερειακό υπολογιστή, διαθέσιμο και πληρωμένο άμεσα,την προηγούμενη περίοδο που κράσαραν οι μεταφορικές..
Όχι από φταίξιμο μεταφορικής..

Επίσης πόσες φορές περίμενα 50λεπτα+ στην αναμονή για να μου πάρουν... ξαναπάρουν... ξαναπάρουν.... ξαναπάρουν..+ + + κλπ τα στοιχεία μου και παράπονα στα οποία ποτέ δεν απάντησαν..
Επίσης δεν μου δινόταν δυνατότητα να μιλήσω με προϊστάμενό τους."Δεν υπάρχει άλλος.. Δεν υπάρχει άλλο τηλέφωνο.."

Παρέλαβα.
Αφού σταμάτησαν τα σχολεία..

Νομιζω ότι δέχονται παραγγελίες μαζικά ακόμα κι αν δεν έχουν να καλύψουν.
Επίσης δεν παραλαμβάνει η οποία μεταφορική από τα κεντρικά τους αλλά από όπου ανά την Ελλάδα υπάρχει στοκ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.191
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εγώ πρόλαβα και πήρα και κράνος και ενδοσυννενόηση...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.542
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Φιλαράκι είναι νωρίς..

Ρώτα τον φίλο σου τον Ωmega πόσο περίμενε για περιφερειακό υπολογιστή, διαθέσιμο και πληρωμένο άμεσα,την προηγούμενη περίοδο που κράσαραν οι μεταφορικές..
Όχι από φταίξιμο μεταφορικής..

Επίσης πόσες φορές περίμενα 50λεπτα+ στην αναμονή για να μου πάρουν... ξαναπάρουν... ξαναπάρουν.... ξαναπάρουν..+ + + κλπ τα στοιχεία μου και παράπονα στα οποία ποτέ δεν απάντησαν..
Επίσης δεν μου δινόταν δυνατότητα να μιλήσω με προϊστάμενό τους."Δεν υπάρχει άλλος.. Δεν υπάρχει άλλο τηλέφωνο.."

Παρέλαβα.
Αφού σταμάτησαν τα σχολεία..

Νομιζω ότι δέχονται παραγγελίες μαζικά ακόμα κι αν δεν έχουν να καλύψουν.
Επίσης δεν παραλαμβάνει η οποία μεταφορική από τα κεντρικά τους αλλά από όπου ανά την Ελλάδα υπάρχει στοκ.
Σε καταλαβαν ρε .
ΓιαυτοTooth
 
Top Bottom