Ανέκδοτα

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.444
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Στο τελος μπορει να μην τις πουλανε.
Μονο ενοικιαση ,με καθε μια λοιπον δωρο αυτοκολλητακι πεμφε ,θα μειωνει τα κοστη στο 95 %.
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Αντιγράφω από το motomagazine fans..

Νέα ανακοίνωση από την BMW ξεκαθαρίζει το τοπίο σε σχέση με την απόφαση της να μην συμμετέχει σε μεγάλες εκθέσεις μοτοσυκλέτας.

Σύμφωνα με τον Karl Heinz Rummenigge, Υπεύθυνο Αναίτιων Πτώσεων και Κινέζικων Περιφερειακών του εργοστασίου η απόφαση αυτή σημαίνει κάτι παραπάνω. Οι μοτοσυκλέτες δεν θα βρίσκονται στις εκθέσεις γιατί απλά δεν θα τις κατασκευάζουν πλέον.

"Οι αγοραστές μας, σε μεγάλο ποσοστό, ειδικά οι νέοι στο χώρο, σπάνια τις χρησιμοποιούν. Πλέον λοιπόν θα στέλνεται στον αγοραστή της μοτοσυκλέτας το ειδικό μπρελόκ που θα είναι αποδεικτικό κτήσης, έγγραφο κορνιζωμένο που θα αποδεικνύει την αγορά και δυο θερμαινόμενα γκριπ. Το έγγραφο θα διατίθεται και κορνιζωμένο σε έκδοση adventure με χοντρό τζάμι αλλά και σε carbon κορνίζα με το αντίστοιχο κόστος φυσικά. Έτσι ο αγοραστής θα έχει το κύρος που του προσδίδει η κτήση μιας BMW, χωρίς την ταλαιπωρία των μετακινήσεων, των ανακλήσεων, αλλά και των σέρβις ή της αλλαγής περιφερειακών μετά από πτώσεις. Το οικονομικό μας τμήμα κατέληξε ότι έτσι ο αναβάτης θα μειώνει τα ετήσια κόστη του κατά 85%. Φυσικά θα φτιάχνουμε έστω μια για τις ανάγκες της φωτογράφησης αν και είμαστε υπό σκέψη.

Επίσης θα μπορεί πάντα κάποιος να αγοράσει cyber-βαλίτσες και όλα τα περιφερειακά που θα αγόραζε ούτως ή άλλως. Είναι μια καινοτομία που πρώτη η BMW, σαν ηγέτιδα φέρνει στο χώρο."

Πηγή: Λύκος / Reuters
Ο Αλεξακης γραφει και υπογραφει?
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Στο τελος μπορει να μην τις πουλανε.
Μονο ενοικιαση ,με καθε μια λοιπον δωρο αυτοκολλητακι πεμφε ,θα μειωνει τα κοστη στο 95 %.
Μην λες το όνομα θα ζητάνε πνευματικά δικαιώματα. Όσο για το αυτοκόλλητο μόνο κατόπιν κληρώσεως ένας στους εκατό θα το κερδίζει!!! Tooth
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μια φορά και ένα καιρό ήταν ένας σοφός άνθρωπος που αγαπούσε πολύ τους 2 τροχούς, ο οποίος όμως ήταν πολέμιος της γερμανικής εταιρίας BMW. Ναι, καλά διάβασες, ήταν.funny
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
.....και η κόλλα θα χρεώνεται επιπλέον! Tooth Tooth Tooth Tooth
Εσυ τον τυπο με το ΕΝΑ δοντι τον ξεντετωσες!! Ειπαμε οικονομια να φτασει για ολους! Tooth police
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Εσυ τον τυπο με το ΕΝΑ δοντι τον ξεντετωσες!! Ειπαμε οικονομια να φτασει για ολους! Tooth police
Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Οικονομία ΔΕΝ είναι τ' όνομά μου όπως λέει και η κυρά μου...ToothToothToothToothToothToothTooth
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Μια φορά και ένα καιρό ήταν ένας σοφός άνθρωπος που αγαπούσε πολύ τους 2 τροχούς, ο οποίος όμως ήταν πολέμιος της γερμανικής εταιρίας BMW. Ναι, καλά διάβασες, ήταν.funny
...τ' άλλο όνομά του τώρα είναι GS ! ooopsabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.294
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Ένας άντρας, ζήτησε από μία νεράιδα, να τον κάνει επιθυμητό και αναντικατάστατο από τις γυναίκες και αυτή τον έκανε..... πιστωτική κάρτα!!!
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ένας άντρας, ζήτησε από μία νεράιδα, να τον κάνει επιθυμητό και αναντικατάστατο από τις γυναίκες και αυτή τον έκανε..... πιστωτική κάρτα!!!
αχαχαχαχαχαχχχχχχ γμτο!
Ρωτάω το στεφάνι φίλου (που ήταν συνέχεια στην κλαψομ....ση) τί θα της έκανε κλικ ,για να φύγουν οι μόνιμοι ''πονοκέφαλοι'' και να επιστρέψει η φλόγα στη συζυγική κλίνη.
''Αν μου ανέμιζε μια δεσμίδα με χαρτον/τα και να με πάει για αγορές.Μετά το κρεβάτι θα έσπαζε''.....




True story!
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.635
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Σε ένα πολυτελές ξενοδοχείο ο μετρ οδηγεί την κυρία στο ασανσέρ και κατά λάθος της δίνει μια γερή αγκωνιά στο στήθος.

– “Αν η καρδιά της κυρίας είναι τόσο τρυφερή όσο το υπέροχο στήθος της ελπίζω ότι θα με συγχωρήσει”, λέει ο μετρ.

Γυρίζει η κυρία και του λέει:



– “Αν το πράγμα ανάμεσα στα σκέλια σου είναι τόσο σκληρό όπως ο αγκώνας σου, έλα το βράδυ μετά τις δέκα στο 234”.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Ένας ναυαγός ο οποίος ήταν σε ένα νησί για 5 χρόνια με δυο κοπέλες, είχε βαρεθεί μόνος του χωρίς κανένα φίλο άντρα για να κάνει παρέα. Επίσης είχε κουραστεί από την ρουτίνα της εβδομάδας: Δευτέρα – Τετάρτη – Παρασκευή πήγαινε με την πρώτη κοπέλα και Τρίτη – Πέμπτη – Σάββατο με τη δεύτερη. Ήταν ο μόνος άνδρας στο νησί και έπρεπε να τις ικανοποιεί στο 100% γιατί διαφορετικά είχαν πολλά νεύρα και γινόταν πανικός από τους τσακωμούς. Έτσι του είχε μείνει μόνο η Κυριακή για να ξεκουράζεται. Έκανε προσευχές να ναυαγήσει στο νησί ένας άνδρας για να κουβεντιάζει και να τον ελαφρώσει και λίγο από το βαρύ πρόγραμμά του… Μια μέρα, βλέπουν μία σχεδία να πλησιάζει στο νησί και πάνω ένας άντρας να κάνει κουπί. Τον βλέπουν οι γυναίκες και φωνάζουν: – Ένας άνδρας, ένας άνδρας !!! – Αχ καλέ που; Καλέ που; αναφωνεί με περίσσεια χάρη ο άνδρας από τη σχεδία. Και λέει ο ναυαγός απογοητευμένος: – Φτου ρε γαμώτο. Πάει και η Κυριακή!

Πηγή: https://www.poly-gelio.gr/navagosanekdoto/
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.517
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
-Αύριο θα πάω γήπεδο. Ψήνεσαι;
-Με ποιους θα πας;
-Με τον Αχιλλέα, τον Έκτορα, τον Πρίαμο και τον Πάρη
-Σε ποια θύρα θα κάτσετε;
-Στην Τροία...
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.165
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μια μέρα ο Τοτός πάει στο σχολείο με το ένα μάτι μαυρισμένο.
Τον βλέπει η δασκάλα και τον ρωτάει αν τσακώθηκε με κανέναν.
- Με έδειρε ο μπαμπάς μου, απαντάει ο Τοτός.
Χθες βράδυ με ρώτησε αν έχε κοιμηθεί και εγώ του είπα "Όχι", έτσι ήρθε και με έδειρε.
- Λοιπόν, λέει η δασκάλα, σήμερα το βράδυ αν θα σε ξαναρωτήσει αν είσαι ξύπνιος δεν θα απαντήσεις, δεν θα πεις κουβέντα.
Την άλλη μέρα πάει ο Τοτός στο σχολείο μελανιασμένος από το ξύλο και τον ρωτάει ξανά η δασκάλα αν έκανε αυτό που του είπε.
- Να, λέει ο Τοτός, χθες βράδυ που πήγα να κοιμηθώ με ρωτάει ο μπαμπάς μου "Τοτέ.. κοιμήθηκες;" και εγώ δεν απάντησα.
Μετά από κάποιες ώρες ακούω την μαμά μου να φωνάζει "Πάρε με, ναι, πάρε με!" κι εγώ πετάχτηκα από το κρεβάτι μου και λέω....
"ΕΕΕ!!! Που πάτε; Πάρτε με κι εμένα μαζί σας."

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Ένας παντρεμένος πλησιάζει μια γυναικάρα στον Σκλαβενίτη και της λέει:
«Έχω χάσει τη γυναίκα μου στους διαδρόμους… Σας πειράζει να μιλήσουμε για λίγο;»

Εκείνη τον ρωτάει:
«Δε θα ήταν προτιμότερο να ψάξεις να τη βρεις απ’ το να μιλάς μαζί μου;»

Και της απαντά ο παντρεμένος:
«Μα δε θα χρειαστεί… κάθε φορά που μιλάω με όμορφη γυναίκα, η γυναίκα μου εμφανίζεται απ’ το πουθενά…!»
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Κάνει το ΣΔΟΕ έφοδο σε έναν οίκο @νοχής.

«Τι τιμές έχετε εδώ» ρωτάει ο ράμπο του ΣΔΟΕ.

Του δίνει η τσ@τσά τον κατάλογο με τις τιμές και διαβάζει:



– Κανονικό 50€ + 24% ΦΠΑ .
– Πίσω πόρτα 60€ + 24% ΦΠΑ
– Συντριβανάτο 65€ + 24% ΦΠΑ
– Σπαγγάτο 65€ + 24% ΦΠΑ
– Πιπ@ 40€ + 13% ΦΠΑ

«Επ… τι γίνεται εδώ…» λέει ο ράμπο του ΣΔΟΕ, «Γιατί όλα επιβαρύνονται με 24% ΦΠΑ και η πίπ@ μόνο με 13% ;»

Και του λέει η τσ@τσά:
«Ο λογιστής, μας είπε πως μπορούμε να το περάσουμε στα ροφήματα!!!»
 
Top Bottom