Αγορα Motron Nomad 125

Motocyclist

new member
Δημοσιεύσεις
26
Ηλικία
36
Περιοχή
Greece
Όνομα
Fanhs
Με γεια σου...

ομορφο μοτοσυκλετακι, δειχνει μεγαλυτερο,

σιγα σιγα το στρωσιμο διοτι κανει και ζεστη....


αναμενουμε εντυπωσεις.
Ευχαριστω.
Ναι όντως δείχνει μεγαλύτερο... Με σταματήσανε σε μπλόκο (Ωραία αρχή Tooth) και με ρώτησαν 2 φορές αν ειναι όντως 125 ....
Κανω υπομονή να το στρώσω και να αλλάξω και τα λάδια τα μανησια...
 

Motocyclist

new member
Δημοσιεύσεις
26
Ηλικία
36
Περιοχή
Greece
Όνομα
Fanhs
Καλοταξιδος!
Για τη ζιέστα παντελόνι μακρύ και ο θεός βοηθός.
Μπορεί άμα στρωθεί το μοτεράκι να βγάζει λιγότερη .
Ευχαριστώ.
Δεν ξέρω αν αυτη ειναι η θερμοκρασία που δουλεύουν τα υδρόψυκτα η οχι... Θα δειξει...
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.836
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Καλόβολτο και καλοτάξιδο!

Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

Motocyclist

new member
Δημοσιεύσεις
26
Ηλικία
36
Περιοχή
Greece
Όνομα
Fanhs
Επανέρχομαι μετά από σχεδόν 300 χλμ.. με το μηχανάκι.
Θα πω πρώτα τα ΣΥΝ που βλέπω...
Είναι σταθερό στην οδήγηση και στο φρενάρισμα , είναι πολύ άνετο στην οδήγηση με άνετη σελα. Πολυ όμορφο καντράν και πάρα πολύ καλο φωτισμό στο δρόμο ..... Πάρα πολύ οικονομικό στο καύσιμο , μου έβγαλε 300 χλμ με σχεδόν 10 λίτρα (9,7 λίτρα) .. Ειναι παρα πολυ ευέλικτο μεσα στην πολη, σαν να έχεις παπί...
Πάμε τώρα στα ΠΛΥΝ που είδα.
Δουλευει σε μια πιο υψηλη θερμοκρασία απο οτι εχω συνηθίσει (Ισως λογο EURO5) .
Μου έβγαλε ενα τρίξιμο στον άξονα (Μάλλον απο κακή συναρμολόγηση απο την αντιπροσωπεία).
Τα πίσω φρένα βγάζουν ενα σφύριγμα , οχι παντα αλλα μόνο οταν είσαι με χαμηλή ταχύτητα.
Πήγα απο το μαγαζί που το αγόρασα και μου ειπαν οτι θα τα δούμε στα 1000 χλμ οταν θα γινει η αλλαγή λαδιών...
Είμαι πολυ ευχαριστημένος απο την μηχανή μεχρι τώρα, αλλα είμαι κάπως δυσαρεστημένος απο την αντιπροσωπεία
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Επανέρχομαι μετά από σχεδόν 300 χλμ.. με το μηχανάκι.
Θα πω πρώτα τα ΣΥΝ που βλέπω...
Είναι σταθερό στην οδήγηση και στο φρενάρισμα , είναι πολύ άνετο στην οδήγηση με άνετη σελα. Πολυ όμορφο καντράν και πάρα πολύ καλο φωτισμό στο δρόμο ..... Πάρα πολύ οικονομικό στο καύσιμο , μου έβγαλε 300 χλμ με σχεδόν 10 λίτρα (9,7 λίτρα) .. Ειναι παρα πολυ ευέλικτο μεσα στην πολη, σαν να έχεις παπί...
Πάμε τώρα στα ΠΛΥΝ που είδα.
Δουλευει σε μια πιο υψηλη θερμοκρασία απο οτι εχω συνηθίσει (Ισως λογο EURO5) .
Μου έβγαλε ενα τρίξιμο στον άξονα (Μάλλον απο κακή συναρμολόγηση απο την αντιπροσωπεία).
Τα πίσω φρένα βγάζουν ενα σφύριγμα , οχι παντα αλλα μόνο οταν είσαι με χαμηλή ταχύτητα.
Πήγα απο το μαγαζί που το αγόρασα και μου ειπαν οτι θα τα δούμε στα 1000 χλμ οταν θα γινει η αλλαγή λαδιών...
Είμαι πολυ ευχαριστημένος απο την μηχανή μεχρι τώρα, αλλα είμαι κάπως δυσαρεστημένος απο την αντιπροσωπεία
Μπράβο, να το χαρείς....
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.836
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Επανέρχομαι μετά από σχεδόν 300 χλμ.. με το μηχανάκι.
Θα πω πρώτα τα ΣΥΝ που βλέπω...
Είναι σταθερό στην οδήγηση και στο φρενάρισμα , είναι πολύ άνετο στην οδήγηση με άνετη σελα. Πολυ όμορφο καντράν και πάρα πολύ καλο φωτισμό στο δρόμο ..... Πάρα πολύ οικονομικό στο καύσιμο , μου έβγαλε 300 χλμ με σχεδόν 10 λίτρα (9,7 λίτρα) .. Ειναι παρα πολυ ευέλικτο μεσα στην πολη, σαν να έχεις παπί...
Πάμε τώρα στα ΠΛΥΝ που είδα.
Δουλευει σε μια πιο υψηλη θερμοκρασία απο οτι εχω συνηθίσει (Ισως λογο EURO5) .
Μου έβγαλε ενα τρίξιμο στον άξονα (Μάλλον απο κακή συναρμολόγηση απο την αντιπροσωπεία).
Τα πίσω φρένα βγάζουν ενα σφύριγμα , οχι παντα αλλα μόνο οταν είσαι με χαμηλή ταχύτητα.
Πήγα απο το μαγαζί που το αγόρασα και μου ειπαν οτι θα τα δούμε στα 1000 χλμ οταν θα γινει η αλλαγή λαδιών...
Είμαι πολυ ευχαριστημένος απο την μηχανή μεχρι τώρα, αλλα είμαι κάπως δυσαρεστημένος απο την αντιπροσωπεία
Μην σε αγχώνει!

Κάνε τα πρώτα 1000 χιλιόμετρα και ότι δεις/παρατηρήσεις τους το αναφέρεις για να το δουν και να το διορθώσουν.

Μεχρι τότε να το χαρείς…
μπαικ
 

Motocyclist

new member
Δημοσιεύσεις
26
Ηλικία
36
Περιοχή
Greece
Όνομα
Fanhs
Μην σε αγχώνει!

Κάνε τα πρώτα 1000 χιλιόμετρα και ότι δεις/παρατηρήσεις τους το αναφέρεις για να το δουν και να το διορθώσουν.

Μεχρι τότε να το χαρείς…
μπαικ
Το εχω λιώσει μιλάμε, Θέλω να το στρώσω για να πηγαίνω και καμία βολτούλα για μπανακια... Να μην βγάλω το αμάξι με 2 ευρώ την βενζίνη Tooth
 

Motocyclist

new member
Δημοσιεύσεις
26
Ηλικία
36
Περιοχή
Greece
Όνομα
Fanhs
Το έστρωσα τελικα το μηχανακι, και αλλαξα λαδια και εγιναν και κατι μικροδουλειες...
Το μηχανάκι παει σφαίρα για τα κυβικα του, πιανει σε ευθεία 110 και σε κατηφόρες 118-119 ....
Το μονο "θεμα" ειναι τα τακακια που σφυριζουν οταν παταω φρενο.
Στο μαγαζι απο οπου το αγορασα μου ειπαν οτι δεν διορθώνεται διοτι ειναι σκληρά τα τακακια.
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.444
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Πήγαινε σε ένα μότο συνεργείο κ πες τους να σου λιπανουν τις δαγκάνες.
Αν πιάνουν τα χέρια σου βάλε λίγο γράσο στον πειρο που κρατάει το τακάκι κ στην πλάτη άπ το τακάκι κ θα σταματήσει
 
Τελευταία επεξεργασία:

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
....
Το μονο "θεμα" ειναι τα τακακια που σφυριζουν οταν παταω φρενο.
Στο μαγαζι απο οπου το αγορασα μου ειπαν οτι δεν διορθώνεται διοτι ειναι σκληρά τα τακακια.

Αν δεν είναι θέμα λίπανσης πείρου όπως προαναφερθηκε ... βάλε τακάκια brembo τα *****ά. Bcdefgh
 

Motocyclist

new member
Δημοσιεύσεις
26
Ηλικία
36
Περιοχή
Greece
Όνομα
Fanhs
Επανερχομαι μετα απο 1600 χλμ..
Θελω να ανφερω καποια προβληματα που εβγαλε.
Εκει που πηγαινα (μεσα στην πολη) μου αναψε λαμπακι θερμοκραασιας στιγμιαία βεβαια.......
Το πηγα στο μαγαζι απο οπου το πηρα , το κρατησαν μεχρι το απογευμα και μου το παραδώσανε λεγοντας οτι ειναι οκ.
Μετα απο 2 εβδομαδες περιπου μου ξαναναψε λαμπακι λιγο πιο παρατεταμενα....
Το ξαναπηγα και τους εδειξα και το βιντεο (τραβηξα βιντεο) μιας και την πρωτη φορα εδειξαν μια δυσπιστια ...
Το κρατησαν ολη μερα , και πηγα απογευμα να το παρω, μου ειπαν οτι αλλαξαν θερμοστάτη και ολα μαλλον θα πανε καλα...
Μια εβδομαδα μετα , ΞΑΝΑ αναψε το λαμπακι... Το ξαναπηγα και τους ειπα οτι ειναι η τελευταια φορα , ε αν ξαναναψει θελω αλλαγη...
Το κρατησαν 4 μερες διοτι το εστειλαν στην κεντρικη αντιπροσωπεια ..... .
Πηγα το πηρα μετα απο 4 μερες και τελικα δεν εφταιγε ο θερμοστατης ,αλλα το βεντιλατερ του ψυγειου, το οποιο δεν δουλευε με αποτελεσμα να μην στελνει αντιψυκτικο στη μηχανη.....
Εχουν περασει αισιος 4 εβδομαδες χωρις προβλημα.....
 
Last edited by a moderator:

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.515
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Επανερχομαι μετα απο 1600 χλμ..
Θελω να ανφερω καποια προβληματα που εβγαλε.
Εκει που πηγαινα (μεσα στην πολη) μου αναψε λαμπακι θερμοκραασιας στιγμιαία βεβαια.......
Το πηγα στο μαγαζι απο οπου το πηρα , το κρατησαν μεχρι το απογευμα και μου το παραδώσανε λεγοντας οτι ειναι οκ.
Μετα απο 2 εβδομαδες περιπου μου ξαναναψε λαμπακι λιγο πιο παρατεταμενα....
Το ξαναπηγα και τους εδειξα και το βιντεο (τραβηξα βιντεο) μιας και την πρωτη φορα εδειξαν μια δυσπιστια ...
Το κρατησαν ολη μερα , και πηγα απογευμα να το παρω, μου ειπαν οτι αλλαξαν θερμοστάτη και ολα μαλλον θα πανε καλα...
Μια εβδομαδα μετα , ΞΑΝΑ αναψε το λαμπακι... Το ξαναπηγα και τους ειπα οτι ειναι η τελευταια φορα , ε αν ξαναναψει θελω αλλαγη...
Το κρατησαν 4 μερες διοτι το εστειλαν στην κεντρικη αντιπροσωπεια ..... .
Πηγα το πηρα μετα απο 4 μερες και τελικα δεν εφταιγε ο θερμοστατης ,αλλα το βεντιλατερ του ψυγειου, το οποιο δεν δουλευε με αποτελεσμα να μην στελνει αντιψυκτικο στη μηχανη.....
Εχουν περασει αισιος 4 εβδομαδες χωρις προβλημα.....
Αναμενουμε συνεχεια Φανη :cool:
 

Motocyclist

new member
Δημοσιεύσεις
26
Ηλικία
36
Περιοχή
Greece
Όνομα
Fanhs
Αν εξαιρεσουμε αυτο το προβλημα, που προσωπικα πιστευω οτι οφειλεται σε απροσεξια κατα την συναρμολογηση απο την πλευρα του μαγαζατορα, δεν εχει βγαλει κανενα θεμα....
 
Top Bottom