Αγορα Motron Nomad 125

Motocyclist

new member
Δημοσιεύσεις
26
Ηλικία
36
Περιοχή
Greece
Όνομα
Fanhs
Καλησπέρα σας.
Μετά απο πολλά χρόνια "Απουσίας" στα μηχανάκια , είπα να ξαναγυρίσω αρχίζοντας με ενα μικρού κυβισμού μηχανάκι.
Λόγο το οτι μου είναι άγνωστη η μάρκα , Θέλω να ρωτήσω ε αν γνωρίζει κάποιος συμφορουμιτης το συγκεκριμένο μηχανάκι .
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

Motocyclist

new member
Δημοσιεύσεις
26
Ηλικία
36
Περιοχή
Greece
Όνομα
Fanhs
Θα με ενδιέφερε πολύ αν κάποιος την εχει οδηγήσει για να μάθω στην χρήση πως συμπεριφέρεται σαν μηχανάκι.
Τι πλεονεκτήματα και τι μειονεκτήματα έχει στην οδήγηση.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.836
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Αν εχεις μονο διπλωμα αυτοκινητου και θελεις ενα μοτοσυκλετακι των 125 κυβικων για την πολη θεωρω οτι ειναι μια χαρα.

Αν κοιταζεις και κοντινες εξορμησεις για εμενα δεν κανει.
Για αυτη την περιπτωση θελεις τουλαχιστον 300 κυβικα για να πεις οτι κινεισαι με ασφαλεια.
 

Motocyclist

new member
Δημοσιεύσεις
26
Ηλικία
36
Περιοχή
Greece
Όνομα
Fanhs
Το θέλω κύριός για την πόλη, αλλά και για κάποια κοντινή εξόρμηση , 50-60 χλμ μακριά .
Μου αρέσει γιατί είναι και υδρόψυκτο.
Έχω δίπλωμα για αυτοκίνητο και για μηχανή.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Το θέλω κύριός για την πόλη, αλλά και για κάποια κοντινή εξόρμηση , 50-60 χλμ μακριά .
Μου αρέσει γιατί είναι και υδρόψυκτο.
Έχω δίπλωμα για αυτοκίνητο και για μηχανή.
Πολύ μικρό αν σκέφτεσαι και για αποδράσεις, αν το θέλεις μόνο για την πόλη οκ, αν το πάρεις όμως το παντρεύτηκες.
 

Motocyclist

new member
Δημοσιεύσεις
26
Ηλικία
36
Περιοχή
Greece
Όνομα
Fanhs
Πολύ μικρό αν σκέφτεσαι και για αποδράσεις, αν το θέλεις μόνο για την πόλη οκ, αν το πάρεις όμως το παντρεύτηκες.
Επειδή είναι Noname το λες ;;
Ναι το ξέρω οτι το παντρεύομαι, αλλα μου αρέσει, εξάλλου ποιος ξέρει σε 5-6 χρόνια τι θα γινει....
Για την ιστορία , 'κληρονόμησα' μια Χοντα 80-αρι παπι μοντέλο του 80, με εκείνο έκανα ταξίδια 100 χλμ, με στασεις φυσικα...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Επειδή είναι Noname το λες ;;
Ναι το ξέρω οτι το παντρεύομαι, αλλα μου αρέσει, εξάλλου ποιος ξέρει σε 5-6 χρόνια τι θα γινει....
Άμα σου αρέσει βουρ.... Μια ζωή την έχουμε
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Αφού βάζεις και τον παράγοντα των εξόρμησεων βάλε κάνα 700αρι ακόμα και πήγαινε σε trk251 ή voge 300 ds .
Στο 700αρι ευρω παίρνεις και το σωτήριο abs οπότε τζάμπα θα σε έρθει μιας που αυτό που κοιτας δεν έχει .
Για να είσαι πιο ασφαλής .
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.836
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Το θέλω κύριός για την πόλη, αλλά και για κάποια κοντινή εξόρμηση , 50-60 χλμ μακριά .
Μου αρέσει γιατί είναι και υδρόψυκτο.
Έχω δίπλωμα για αυτοκίνητο και για μηχανή.
Μην υπολογιζεις τις βολτες που εκανες στα 20! Οσο περνανε τα χρονια λιγοστευουν και οι αντοχες και η υπομονη.

Εγω θα επιμεινω και θα σου πω να το σκεφτεις καλα το θεμα των κυβικων γιατι αν αυτες τις βολτουλες θες να τις κανεις και διπλος νομιζω οτι θα ζοριζει εσενα, το συνεπιβατη αλλα και το ιδιο το μοτερ του επισης μιας και για να κρατησεις μια σταθερη πορεια ανω των 60 km/h (στα χαρτια το δινουν τελικη 92 km/h!) θα πρεπει να εισαι στο φασμα των υψηλων στροφων του κινητηρα.

Βεβαια η αποφαση εννοειτε ειναι δικη σου μιας και ξερεις τα θελω σου και τις δυνατοτητες σου οτι και να λεμε εμεις!
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.444
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Με ένα άτομο θα πάει βόλτιτσες των 60-70 χλμ άνετα...

Στην πόλη η υγροψυξη θα το βοηθήσει

Η Μοτρον είναι παλιά ισπανική εταιρία αν κ αυτό θα είναι κλώνος με Κινέζο ...δείχνει όμορφο....πιθανόν βέβαια να γλυκαθεις με την χρήση κ να ζητήσεις κ άλλο γκαζακι...πιο καλά κοίτα για ένα 250 κατευθείαν αφού έχεις δίπλωμα....
 

NikosG

new member
Δημοσιεύσεις
438
Περιοχή
Athens
Όνομα
Νίκος
Καλησπέρα σας.
Μετά απο πολλά χρόνια "Απουσίας" στα μηχανάκια , είπα να ξαναγυρίσω αρχίζοντας με ενα μικρού κυβισμού μηχανάκι.
Λόγο το οτι μου είναι άγνωστη η μάρκα , Θέλω να ρωτήσω ε αν γνωρίζει κάποιος συμφορουμιτης το συγκεκριμένο μηχανάκι .
Βάλε άλλα 600 και πάρε το 300ds με αβσ δύναμη και καλή υποστήριξη. Το πουλάς και αύριο αν θες.
Αν δε θες 300 τότε cbf 125 αξιόπιστο οικονομικό και το πουλάς χτες. Αλλιώς bajaj 125 που έχει 1000 ευρώ κάτω ή voge 125 που ήρθε τώρα και είναι ίδιο με αυτό που θες σαν κοψιά
 
Τελευταία επεξεργασία:

Motocyclist

new member
Δημοσιεύσεις
26
Ηλικία
36
Περιοχή
Greece
Όνομα
Fanhs
Αφού βάζεις και τον παράγοντα των εξόρμησεων βάλε κάνα 700αρι ακόμα και πήγαινε σε trk251 ή voge 300 ds .
Στο 700αρι ευρω παίρνεις και το σωτήριο abs οπότε τζάμπα θα σε έρθει μιας που αυτό που κοιτας δεν έχει .
Για να είσαι πιο ασφαλής .
Η αλήθεια είναι οτι το Vogue 300 το λιμπίζομαι cdefghigi cdefghigi cdefghigi
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Η αλήθεια είναι οτι το Vogue 300 το λιμπίζομαι cdefghigi cdefghigi cdefghigi

Και καλα κανεις.Μην επιλεγεις μηχανακια που δεν τα ξερει ουτε η μανα τους γιατι πιθανοτατα στο μελλον να αντιμετωπισεις θεματα υποστηριξης σε ανταλλακτικα κλπ.
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.515
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Η αλήθεια είναι οτι το Vogue 300 το λιμπίζομαι cdefghigi cdefghigi cdefghigi
Διαβασε ενα τεστ για το Motron Nomad 125 εδω

Εγω αν ειμουνα στη θεση σου χωρις να το συζητησω θα επαιρνα το Voge 300DS πολυ καλυτερο πολυ καλη αντιπροσωπεια ανετα 2 ατομα χωρις να ζοριζεται και αν χρειαστει να πας μικρο ταξιδακι το πας ανετα και με την ιδια τιμη παιρνεις 300cc
 

Motocyclist

new member
Δημοσιεύσεις
26
Ηλικία
36
Περιοχή
Greece
Όνομα
Fanhs
Καλήμερα σε όλους.
Τελικά πήρα το μηχανάκι Motron Nomad 125 στα 2.999 € 400 ευρώ πιο κάτω απο την αρχική τιμή.
Σαν πρώτη εντύπωση, πολυ σταθερό μηχανάκι στην οδήγηση, πολυ καλή συμπεριφορά στο δρόμο.
Το μονο που με " προβλημάτισε" λιγο ειναι οτι ζεσταίνεται και μετα βιας μπορώ να κρατήσω τα ποδια στα πλαστικά, επειδη δεν εχω προηγούμενη εμπειρία απο υδροψυκτα ,δεν ξερω κατα ποσο ειναι φυσιολογικό αυτο, σε αεροψυκτα ειναι φυσιολογικο... αλλα σε υδρόψυκτο δεν ξέρω.
Τα υπόλοιπα θα τα δούμε.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Καλοταξιδος!
Για τη ζιέστα παντελόνι μακρύ και ο θεός βοηθός.
Μπορεί άμα στρωθεί το μοτεράκι να βγάζει λιγότερη .
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.444
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Με γεια σου...

ομορφο μοτοσυκλετακι, δειχνει μεγαλυτερο,

σιγα σιγα το στρωσιμο διοτι κανει και ζεστη....


αναμενουμε εντυπωσεις.
 
Top Bottom