Έρχεται νέα BMW;

kalampokas

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Περιοχή
Κυψέλη
Μοτοσυκλέτα
"Σούζυ" GsxF 650 "Σκλάβος" Cbf 125
Όνομα
Θανάσης
Περιοχή
Κυψελάρα πάουα
συγγνώμη, αλλά μονόδρομο με 27.500 Ευρώ, δεν το λες....
υπάρχουν και άλλες αξιόλογες επιλογές για κάποιον που ταξιδεύει πολύ, που είναι σαφώς οικονομικότερες.
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.446
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Παντα ηταν ακριβα ,

Εχω 3 BMW

K1200, Gs1100, k R850

αλλα πλεον τα χρηματα δεν μαζευονται...ουτε και δικαιολογουνται τα 30Κ!!

Δεν ειναι δα και διαστημοπλοιο...

Τεσπα περι ορεξεως...


............τσίπη..................................


Μαζευω για τα γερματα ρε....ξερεις εσυ

Για τους γιατροι, για τους φαρμακοποιοι, παπαδες κλπ...
Rolling
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Αν συμβεί, φάουλ από τη BMW σε όσους έδωσαν τα ωραία τους μηχανάκια και πήραν το 1250.
Τους πάει αμέσως ένα μοντέλο πίσω. Αν είχαν σκοπό να "χτυπήσουν" τα πολλά άλογα, έπρεπε να πάνε κατευθείαν εκει. Όχι να παίξουν με ενδιάμεσο.
Αυτή είναι η γνώμη μου.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
συγγνώμη, αλλά μονόδρομο με 27.500 Ευρώ, δεν το λες....
υπάρχουν και άλλες αξιόλογες επιλογές για κάποιον που ταξιδεύει πολύ, που είναι σαφώς οικονομικότερες.
Με ελευθέρωσες Θανάση.
Πνιγόμουν να το γράψω ή όχι.
Smileys drinking beer Emoticon
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Αν συμβεί, φάουλ από τη BMW σε όσους έδωσαν τα ωραία τους μηχανάκια και πήραν το 1250.
Τους πάει αμέσως ένα μοντέλο πίσω. Αν είχαν σκοπό να "χτυπήσουν" τα πολλά άλογα, έπρεπε να πάνε κατευθείαν εκει. Όχι να παίξουν με ενδιάμεσο.
Αυτή είναι η γνώμη μου.
Οσοι ασχολουνται το ηξεραν, το 1250 ηταν ενα βελτιωμενο LC, το επερχομενο θα ειναι κατι εντελως καινουργιο

Πολλα αχρηστα αλογα και η τιμη εκτος ελληνικης πραγματικοτητας, μονο στα ονειρα
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Παντα ηταν ακριβα ,

Εχω 3 BMW

K1200, Gs1100, k R850

αλλα πλεον τα χρηματα δεν μαζευονται...ουτε και δικαιολογουνται τα 30Κ!!

Δεν ειναι δα και διαστημοπλοιο...

Τεσπα περι ορεξεως...





Μαζευω για τα γερματα ρε....ξερεις εσυ

Για τους γιατροι, για τους φαρμακοποιοι, νοσοκόμες, βιαγκρα,παπαδες,
κλπ...
Rolling

Cool
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.156
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Ωmega πλεον η αγορα οδηγειται σε ανα 2 χρονια καινουργιο μοντελο (εστω και με face lift)....καλως η κακως (κακως για μενα)...και βεβαιως βεβαιως μην παιρνεις σαν γνωμονα την δική μας αγορά και οικονομική κατασταση σαν χωρα.....βεβαια το μαρκετινγκ μεχρι στιγμης τα καταφερνει μια χαρα ακόμα και εδω....
 

Lepanto

member
Δημοσιεύσεις
847
Ηλικία
63
συγγνώμη, αλλά μονόδρομο με 27.500 Ευρώ, δεν το λες....
υπάρχουν και άλλες αξιόλογες επιλογές για κάποιον που ταξιδεύει πολύ, που είναι σαφώς οικονομικότερες.
Έγραψα πριν: ότι έχει το κοινό του:

Όπως αναφέρει κ ποιό κάτω δικαβαλος είναι μονόδρομος για άνετο ταξίδι!
 

kalampokas

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Περιοχή
Κυψέλη
Μοτοσυκλέτα
"Σούζυ" GsxF 650 "Σκλάβος" Cbf 125
Όνομα
Θανάσης
Περιοχή
Κυψελάρα πάουα
Έγραψα πριν: ότι έχει το κοινό του:

Όπως αναφέρει κ ποιό κάτω δικαβαλος είναι μονόδρομος για άνετο ταξίδι!
διαφωνώ και στο δικάβαλος (και μιλάω ως ένας από αυτούς), αλλά τι σημασία έχει ;
πωλήσεις να γίνονται, εφόσον υπάρχει κοινό όπως λες, το οποίο έχει τα δικά του μέτρα και σταθμά.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.501
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Έγραψα πριν: ότι έχει το κοινό του:

Όπως αναφέρει κ ποιό κάτω δικαβαλος είναι μονόδρομος για άνετο ταξίδι!

Πιστευεις Νοτη οτι θα κανει την διαφορα σε σχεση με το 1200?

Σιγουρα εχει την αγορα του και σιγουρα θα παει τρενο,αλλα ποσα παραπανω να προσφερει απο το προηγουμενο το οποιο ηταν κατα την αποψη μου κορυφαιο οδηγικα (χωρις να το εχω οδηγησει :D).
 

Lepanto

member
Δημοσιεύσεις
847
Ηλικία
63
Με ελευθέρωσες Θανάση.
Πνιγόμουν να το γράψω ή όχι.
Smileys drinking beer Emoticon
Γιατί να πνίγεσαι, τα χρήματα είναι που καθορίζουν και την κίνηση αγοράς που κάνουνε! Λογικό να πας πιο κάτω αν δεν το φτανεις !! αλλά μην ισοπεδώνουμε την ανεση και ασφάλεια που μας παρέχει!!

Κ εδώ το τελειώνω τα υπόλοιπα στον καφέ !!!
 

Lepanto

member
Δημοσιεύσεις
847
Ηλικία
63
Πιστευεις Νοτη οτι θα κανει την διαφορα σε σχεση με το 1200?

Σιγουρα εχει την αγορα του και σιγουρα θα παει τρενο,αλλα ποσα παραπανω να προσφερει απο το προηγουμενο το οποιο ηταν κατα την αποψη μου κορυφαιο οδηγικα (χωρις να το εχω οδηγησει :D).
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για αυτό κ η επόμενη αγορά μου θα είναι το 1250!!
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.501
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αυτο που δεν καταλαβαινω ρε παλικαρια μερικες φορες ειναι γιατι πρεπει ολα τα θεματα να τα κανουμε μανταρα.

Οποιος εχει να πει κατι επανω στο συγκεκριμενο θεμα ας το πει σοβαρα και τεκμηριομενα.Αν δεν μπορει να κανει το προφανες,ας μην μιλησει καθολου.
 

kalampokas

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Περιοχή
Κυψέλη
Μοτοσυκλέτα
"Σούζυ" GsxF 650 "Σκλάβος" Cbf 125
Όνομα
Θανάσης
Περιοχή
Κυψελάρα πάουα
χωρίς καμία διάθεση για αντιπαράθεση (και κλείνοντας εδώ), να ρωτήσω το εξής :
σοβαρό και τεκμηριωμένο θεωρείται αυτό : "το προηγουμενο το οποιο ηταν κατα την αποψη μου κορυφαιο οδηγικα (χωρις να το εχω οδηγησει :D)." ή το λογότυπο της εταιρείας και μια συγκεκριμένη παρουσίαση ενός μελλοντικού μοντέλου ;
εκτός αν μαντάρα θεωρείται η άποψη του μέσου Έλληνα (όχι Γερμανού, Σουηδού, Ολλανδού κλπ.) όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι εδώ μέσα (όχι Γερμανού, Σουηδού, Ολλανδού κλπ.) μοτοσυκλετιστή, με τις όποιες αγοραστικές του δυνατότητες, ότι ένα μοντέλο-μιας οποιασδήποτε ή συγκεκριμένης μάρκας δεν έχει σημασία, είναι ακριβό για την χώρα μας ;
ε τότε ας μην "μιλάμε καθόλου"Bye
 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
χωρίς καμία διάθεση για αντιπαράθεση (και κλείνοντας εδώ), να ρωτήσω το εξής :
σοβαρό και τεκμηριωμένο θεωρείται αυτό : "το προηγουμενο το οποιο ηταν κατα την αποψη μου κορυφαιο οδηγικα (χωρις να το εχω οδηγησει :D)." ή το λογότυπο της εταιρείας και μια συγκεκριμένη παρουσίαση ενός μελλοντικού μοντέλου ;
εκτός αν μαντάρα θεωρείται η άποψη του μέσου Έλληνα (όχι Γερμανού, Σουηδού, Ολλανδού κλπ.) όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι εδώ μέσα (όχι Γερμανού, Σουηδού, Ολλανδού κλπ.) μοτοσυκλετιστή, με τις όποιες αγοραστικές του δυνατότητες, ότι ένα μοντέλο-μιας οποιασδήποτε ή συγκεκριμένης μάρκας δεν έχει σημασία, είναι ακριβό για την χώρα μας ;
ε τότε ας μην "μιλάμε καθόλου"Bye


abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.501
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
χωρίς καμία διάθεση για αντιπαράθεση (και κλείνοντας εδώ), να ρωτήσω το εξής :
σοβαρό και τεκμηριωμένο θεωρείται αυτό : "το προηγουμενο το οποιο ηταν κατα την αποψη μου κορυφαιο οδηγικα (χωρις να το εχω οδηγησει :D)." ή το λογότυπο της εταιρείας και μια συγκεκριμένη παρουσίαση ενός μελλοντικού μοντέλου ;
εκτός αν μαντάρα θεωρείται η άποψη του μέσου Έλληνα (όχι Γερμανού, Σουηδού, Ολλανδού κλπ.) όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι εδώ μέσα (όχι Γερμανού, Σουηδού, Ολλανδού κλπ.) μοτοσυκλετιστή, με τις όποιες αγοραστικές του δυνατότητες, ότι ένα μοντέλο-μιας οποιασδήποτε ή συγκεκριμένης μάρκας δεν έχει σημασία, είναι ακριβό για την χώρα μας ;
ε τότε ας μην "μιλάμε καθόλου"Bye


Θαναση φαινεται να το παιρνεις προσωπικα και κακως γιατι δεν εννοουσα εσενα.Ενα θεμα γινεται μανταρα οχι οταν εκφραζουμε αντιθετες αποψεις αλλα οταν αρχιζουμε τα γνωστα περι περιπτερων,κουδουνιστρων και αλλα γραφικα που εμενα προσωπικα με εχουν κουρασει.Η αποψη του μεσου Ελληνα ειναι σεβαστη οταν την συνοδευει απο επιχειρηματα και οχι απο κραυγες και σχολια που εχουν σκοπο να μειωσουν αυτο που δεν μπορει να αποκτησει.


Περα απο αυτα το συνολο οσων εγραψες με βρισκει συμφωνο,αλλα και συμφωνος να μην ειχες καθε δικαιωμα να εκφρασεις την αποψη σου και να ειναι σεβαστη.

Στην ουσια τωρα ...

Πολλες φορες αποκτουμε αποψη απο τα λεγομενα ατομων που εκτιμαμε την αποψη τους και το εχουν καβαλησει,και το εχουν ταξιδεψει και το εχουν καταευχαρισηθει χωρις να ειναι κολλημενοι με το σημα.Που το παραξενο?Ολοι αυτοι που θαβουν το ενα μετα το αλλο ολα τα μηχανακια με τοση ευκολια,τα εχουν καβαλησει?Εχουν κατσει να συζητησουν σοβαρα με τους ιδιοκτητες τους?

Οταν καθομαι στο καραβι στην Ηγουμενιτσα και βλεπω 7 στους 10 ταξιδιαρηδες να τα καβαλανε τι θα πω,οτι το tiger 955 του 2006 ειναι η κορυφαια μηχανη?
 
Δημοσιεύσεις
52
Ηλικία
55
Όνομα
Γιάννης Τσιοπελάκος
Θαναση φαινεται να το παιρνεις προσωπικα και κακως γιατι δεν εννοουσα εσενα.Ενα θεμα γινεται μανταρα οχι οταν εκφραζουμε αντιθετες αποψεις αλλα οταν αρχιζουμε τα γνωστα περι περιπτερων,κουδουνιστρων και αλλα γραφικα που εμενα προσωπικα με εχουν κουρασει.Η αποψη του μεσου Ελληνα ειναι ειναι σεβαστη οταν την συνοδευετε απο επιχειρηματα και οχι απο κραυγες και σχολια που εχουν σκοπο να μειωσουν αυτο που δεν μπορει να αποκτησει.


Περα απο αυτα το συνολο οσων εγραψες με βρισκει συμφωνο,αλλα και συμφωνος να μην ειχες καθε δικαιωμα να εκφρασεις την αποψη σου και να ειναι σεβαστη.

Στην ουσια τωρα ...

Πολλες φορες αποκτουμε αποψη απο τα λεγομενα ατομων που εκτιμαμε την αποψη τους και το εχουν καβαλησει,και το εχουν ταξιδεψει και το εχουν καταευχαρισηθει χωρις να ειναι κολλημενοι με το σημα.Που το παραξενο?Ολοι αυτοι που θαβουν το ενα μετα το αλλο ολα τα μηχανακια με τοση ευκολια,τα εχουν καβαλησει?Εχουν κατσει να συζητησουν σοβαρα με τους ιδιοκτητες τους?

Οταν καθομαι στο καραβι στην Ηγουμενιτσα και βλεπω 7 στους 10 ταξιδιαρηδες να τα καβαλανε τι θα πω,οτι το tiger 955 του 2006 ειναι η κορυφαια μηχανη?

Γιατί να μην το πεις??
Να το πω εγώ... για τα δικά μου γούστα μια χαρά και παραπάνω κιόλας είναι το Tiger.
Και δικάβαλος και τριβαλιτσος και με δυο σακίδια και πάει τρένο και πάω και χώμα όπως γουστάρω.
2500 το πήρα και βάζω χέρι μόνος μου για τα σέρβις και του πίνω το αίμα.

Και για το BMW ,εάν κατάλαβα καλά ,δεν μπορούμε να έχουμε άποψη εάν δεν το εχουμε καβαλήσει??
Δηλαδή δεν μπορούμε να πούμε ότι 30.000 υποθέτω με βαλίτσες ,είναι τρελό ποσό ??

Αλλά επειδή έχω καβαλήσει 800 ,1150 και 1200gs adv , δεν τρελαίνομαι ....υποκειμενική εντελώς η άποψη μου βέβαια.

Όπως και να χει...υπερβολική η τιμή
 

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Η καλύτερη μοτοπαρέα που έχω γνωρίσει. Μην "τρωγόμαστε" δεν υπάρχει κανένας λόγος. Όλα τα εργαλεία είναι ωραία και καλά απλά το κάθε ένα από αυτά έχει τον χαρακτήρα του και το όποιο κόστος του. Επιλογές άφθονες για όλους, σε ότι χρωματάκι και σχέδιο επιθυμεί ο καθένας. Τα αστεία και κριτικές γίνονται και πρέπει να γίνονται, είναι το αλατοπίπερο σε μια κουβέντα.
Ότι και αν μπορεί να αγοράσει κάποιος καλοδεχούμενο φτάνει να έχει 2 τροχούς. Εκτιμώ ότι αρκετοί είχαν και έχουν την δυνατότητα να αγοράσουν ένα Πενφε καινούργιο και ακόμα περισσότερο μεταχειρισμένο αλλά δεν το κάνουν ο καθένας για τους δικούς του λόγους. Smileys drinking beer Emoticon
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.500
Ηλικία
51
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Οσοι ασχολουνται το ηξεραν, το 1250 ηταν ενα βελτιωμενο LC, το επερχομενο θα ειναι κατι εντελως καινουργιο

Πολλα αχρηστα αλογα και η τιμη εκτος ελληνικης πραγματικοτητας, μονο στα ονειρα
Αυτο που λεει ο eκos ισχυει εγω οταν παρήγγειλα το 1250 ηξερα οτι το 2022 αλλαζει τελειως μοντελο. Ο καθενας κανει τις επιλογες του. Σαφως ουτε το τωρινο ουτε το επομενο μοντελο που ερχεται ειναι φθηνο αλλα για καποιο λογο και δεν εννοω την ψωνιτιδα εχει το κοινο του.

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom