TPMS η αλλιως Συστημα παρακολουθησης πιεσης ελαστικων

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Δείχνουν σωστά Σάββα;
Απόλυτα το συγκεκριμένο. Προσοχή λέω το συγκεκριμένο διότι κυκλοφορούν πολλά. Τα υπόλοιπα δεν παίρνω όρκο - δεν γνωρίζω.
Το συγκεκριμένο λοιπόν ελέγχεται πάντα με όργανα της MICHELIN και έχουν ταυτόσημες μετρήσεις.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Απόλυτα το συγκεκριμένο. Προσοχή λέω το συγκεκριμένο διότι κυκλοφορούν πολλά. Τα υπόλοιπα δεν παίρνω όρκο - δεν γνωρίζω.
Το συγκεκριμένο λοιπόν ελέγχεται πάντα με όργανα της MICHELIN και έχουν ταυτόσημες μετρήσεις.
Εγώ πήρα Κινεζιά, θα δω, ειδάλως θα πάει στα χαρίσματα...abcdefghgkabcdefghgk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Εγώ πήρα Κινεζιά, θα δω, ειδάλως θα πάει στα χαρίσματα...abcdefghgkabcdefghgk
Κινεζιά είναι και το δικό μου και αν πάει στα χαρίσματα το κλείνω από τώρα για ένα από τα σκούτερ μου.Yes
Ενθυμού εν τη βασιλεία σου.Smileys drinking beer Emoticon
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Κινεζιά είναι και το δικό μου και αν πάει στα χαρίσματα το κλείνω από τώρα για ένα από τα σκούτερ μου.Yes
Ενθυμού εν τη βασιλεία σου.Smileys drinking beer Emoticon
Αν δεν μου κάνει, τόχεις...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Χάρισε τα στο Στέλιο να τα βάλει στα λάστιχα του Τενερέ από το 1996RollingRollingRolling
Χαχαχαχαχα,σε σαμπρελλες νομιζω το λεει οτι δεν θα δειχνει ορθα
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Χαχαχαχαχα,σε σαμπρελλες νομιζω το λεει οτι δεν θα δειχνει ορθα
Και με άζωτο....Αχαχχαχαχαχαχχαχαααα...RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

Antonis

new member
Δημοσιεύσεις
94
Ηλικία
42
Περιοχή
Βολος
Μοτοσυκλέτα
R 1200 GS
Όνομα
Astakos
Περιοχή
Volos
Έχω παρόμοια , ο λόγος που τα έβαλα ήταν γιατί έχανα αέρα από μικρό σύρμα δεν το κατάλαβα στο ταξίδι γιατί έχανε σιγά σιγά ( λογικά στα τελευταία χλμ) και όταν πήγα να την πάρω την επόμενη μέρα το λάστιχο ήταν πίτα . Για κακή μου τύχη ο μηχανισμός από τις αμπούλες είχε πάρει υγρασία κ δεν μπορούσα να βάλω αέρα ... 2 χλμ στα χέρια για να μη χαλάσω το ελαστικό.

Το καλό με αυτά είναι ότι αν πέσει η πίεση από κει που το έχεις ρυθμίσει σε ειδοποιεί πριν είναι αργά κ το καταλάβεις μέσα σε στροφή κ αν πηγαίνεις με αρκετά ,να αποβεί μοιραίο. Ότι κανείς για πρόληψη και ασφάλεια πιστεύω αξίζει, το 1250 του φίλου μου του Λάμπρου από την θες/κη με χαμηλή πίεση βγάζει χριστουγεννιάτικο δέντρο στο καντράν (ασφάλεια BMW)... άρα για μένα που η μηχανή είναι πιο παλιά γιατί να μην νιώθω κ γω μια σχετική ασφάλεια έστω κ με αυτό από την στιγμή που υπάρχει .

Αυτά από μένα δε θα διαφωνήσω με αυτούς που δε το θέλουν ( άποψη τους είναι κ σεβαστή ) αλλά σεβαστή κ η δίκη μας άποψη που θελουμε να νιώθουμε ένα σκαλοπάτι πάνω ασφάλεια. Είναι να μην σου τύχη ... αν σου τύχη το καλό βλέπεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
Απόλυτα το συγκεκριμένο. Προσοχή λέω το συγκεκριμένο διότι κυκλοφορούν πολλά. Τα υπόλοιπα δεν παίρνω όρκο - δεν γνωρίζω.
Το συγκεκριμένο λοιπόν ελέγχεται πάντα με όργανα της MICHELIN και έχουν ταυτόσημες μετρήσεις.
εσυ φιλε μαχιμε εχεις γεμισει μια τσαντα απο διαφορα αξεσουαρ,θα παρακαλουσα ενα νημα με ολα οτι εχεις πανω,που ειναι και δοκιμασμενα!!!
 
Δημοσιεύσεις
718
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Όνομα
Θοδωρής
εσυ φιλε μαχιμε εχεις γεμισει μια τσαντα απο διαφορα αξεσουαρ,θα παρακαλουσα ενα νημα με ολα οτι εχεις πανω,που ειναι και δοκιμασμενα!!!

Ξεκινάμε από την βάση Μανώλη , πούλα μηχανάκι και πάρε Honda Rolling
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
εσυ φιλε μαχιμε εχεις γεμισει μια τσαντα απο διαφορα αξεσουαρ,θα παρακαλουσα ενα νημα με ολα οτι εχεις πανω,που ειναι και δοκιμασμενα!!!
Δεν έχω κάτι άλλο αδερφέ μου εκτός από αυτό, μια βάση για το κινητό - gps από την βαθιά Κινεζία με κανά 12 - 15άρι ευρώ έναντι των 70 φεύγα της RAM και ένα σετάκι γκριπ θερμαινόμενα της OXFORD. Α και ένα ζευγάρι πανάκριβα προβολάκια επίσης κινέζικα κανά 20άρι ευρώ με διακόπτη όμως αδιάβροχο της GIVI.
Η χαρά του Κινέζου έχω γίνει....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
Ξεκινάμε από την βάση Μανώλη , πούλα μηχανάκι και πάρε Honda Rolling
πιο σιγουρη η δευτερα παρουσια,παρα να παρω χοντα
Δεν έχω κάτι άλλο αδερφέ μου εκτός από αυτό, μια βάση για το κινητό - gps από την βαθιά Κινεζία με κανά 12 - 15άρι ευρώ έναντι των 70 φεύγα της RAM και ένα σετάκι γκριπ θερμαινόμενα της OXFORD. Α και ένα ζευγάρι πανάκριβα προβολάκια επίσης κινέζικα κανά 20άρι ευρώ με διακόπτη όμως αδιάβροχο της GIVI.
Η χαρά του Κινέζου έχω γίνει....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
και κεινο το αλλο πατζαφλαρι που φουσκωνεις
 
Top Bottom