TPMS η αλλιως Συστημα παρακολουθησης πιεσης ελαστικων

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.418
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
πιο σιγουρη η δευτερα παρουσια,παρα να παρω χοντα

και κεινο το αλλο πατζαφλαρι που φουσκωνεις
Α χα χα χα όταν γεράσεις και κουραστείς θα πας στον μονόδρομο μην ανησυχείς , τώρα νέος είσαι ακόμα.abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Πάμε στο ματζαφλάρι που φουσκώνει τώρα και είναι αυτό : https://www.banggood.com/Xiaomi-5V-...84201402@F&custlinkid=507338&cur_warehouse=CN

Είναι καινούργιο ακόμα.
Φαίνεται άριστο αλλά είναι υπό δοκιμή μιας και θέλω να αδειάσω εντελώς 2-3 φορές τις μπαταρίες του και να το επαναφορτίσω για να αποκτήσουν την πλήρη λειτουργικότητά τους.

Μέχρι τώρα φαίνεται πολύ καλό, βολικότατο σε μέγεθος και φυσικά μιας και είναι αυτόνομο δεν ταλαιπωρεί το ηλεκτρικό σύστημα του μοτό πράγμα που μου αρέσει προσωπικά πολύ.

Τόχω μόνο για ταξίδια και το φορτίζω πριν φύγω την παραμονή για νάναι σίγουρα σε 100% διαθεσιμότητα.

Εκτιμώ ότι κάνει μόνο για λάστιχα που δεν έχουν σαμπρέλα μιας και είναι άγνωστο - αδοκίμαστο αν έχει την δυνατότητα να κάνει το <<μπαμ>> να κάτσει το λάστιχο στη ζάντα.

Υ.Γ. Τα γράψαμε Μανώλη σε άλλο θέμα που δεν θυμάμαι που είναι και αφορά μόνο τα αεροσυμπιεστάκια. Εκεί έχουν γράψει και άλλοι σύντροχοι για το airman κλπ.
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
Α χα χα χα όταν γεράσεις και κουραστείς θα πας στον μονόδρομο μην ανησυχείς , τώρα νέος είσαι ακόμα.abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Πάμε στο ματζαφλάρι που φουσκώνει τώρα και είναι αυτό : https://www.banggood.com/Xiaomi-5V-...84201402@F&custlinkid=507338&cur_warehouse=CN

Είναι καινούργιο ακόμα.
Φαίνεται άριστο αλλά είναι υπό δοκιμή μιας και θέλω να αδειάσω εντελώς 2-3 φορές τις μπαταρίες του και να το επαναφορτίσω για να αποκτήσουν την πλήρη λειτουργικότητά τους.

Μέχρι τώρα φαίνεται πολύ καλό, βολικότατο σε μέγεθος και φυσικά μιας και είναι αυτόνομο δεν ταλαιπωρεί το ηλεκτρικό σύστημα του μοτό πράγμα που μου αρέσει προσωπικά πολύ.

Τόχω μόνο για ταξίδια και το φορτίζω πριν φύγω την παραμονή για νάναι σίγουρα σε 100% διαθεσιμότητα.

Εκτιμώ ότι κάνει μόνο για λάστιχα που δεν έχουν σαμπρέλα μιας και είναι άγνωστο - αδοκίμαστο αν έχει την δυνατότητα να κάνει το <<μπαμ>> να κάτσει το λάστιχο στη ζάντα.

Υ.Γ. Τα γράψαμε Μανώλη σε άλλο θέμα που δεν θυμάμαι που είναι και αφορά μόνο τα αεροσυμπιεστάκια. Εκεί έχουν γράψει και άλλοι σύντροχοι για το airman κλπ.
Όταν γεράσω θα πάρω γκουτσι...ναι αυτό έλεγα το ματζαφλαριThank
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Όταν γεράσω θα πάρω γκουτσι...ναι αυτό έλεγα το ματζαφλαριThank
Μην ξεχάσεις τις σακουλίτσες (πω πω πω και έχουνε απαγορευτεί τώρα οι πλαστικές) για τα πόδια να προστατεύονται από τα λάδια που θα χάνουν τα κύΛιντρα όπως του πάλαι ποτέ Μάκη στον Άη Γιάννη τον Ρώσσ(η)ο βοήθειά μας ! abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Νάσαι καλά Μανώλη αδερφέ ! Smileys drinking beer Emoticon
 
N

notakos600

Guest
Μην ξεχάσεις τις σακουλίτσες (πω πω πω και έχουνε απαγορευτεί τώρα οι πλαστικές) για τα πόδια να προστατεύονται από τα λάδια που θα χάνουν τα κύΛιντρα όπως του πάλαι ποτέ Μάκη στον Άη Γιάννη τον Ρώσσ(η)ο βοήθειά μας ! abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Νάσαι καλά Μανώλη αδερφέ ! Smileys drinking beer Emoticon
Κλαίω RollingRollingRolling
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Shopping therapy λέγεται....
Φίλε @apache αν μπορώ να συνεισφέρω με κάποιο τρόπο στην αποθεραπεία σου και θέλεις να μου πάρεις κάτι, είμαι στη διάθεσή σου! :)
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Που τον θυμήθηκες αυτόν τον ιστορία?
Μα μπορείς να τον ξεχάσεις ?
Καλά τον Μάκη τον ξεχνάς, τη λαδιέρα όμως?abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Για να σοβαρευτουμε λιγο .....να κανουμε μαθημα ......!Joy

Ειμαι στην πιστα των Σερρων (εποχη Μπουστα) και σε σχετικο σεμιναριο οδηγησης αναφερεται οτι λογω .....βιασυνης δεν ελεγχθηκε η πιεση των ελαστικων με αποτελεσμα το γυρολογιο να ειναι κατι λιγα δεκατα παραπανω ...... με συμπερασμα για μενα....... οτι δεν χρειαζεται να ανησυχουμε τοσο για την λεπτομερεστατη πιεση των ελαστικων οσον αφορα το θεμα κρατημα κατα πρωτον , βρεγμενο κατα δευτερον ..... τωρα η προωρη φθορα δεν νομιζω να μας προλαβαινει αφου μετα τα 1ο.000 km ειναι ωρα για πεταμα....ντιπ ......! cde
 
Top Bottom