TDM 850 η TDM 900

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ως τροφή για σκέψη: Vstrom 1000 σκέφτηκες? Περισσότερο γκάζι, στρίψιμο, φόρτωμα κλπ


Το TDM το έχεις οδηγήσει? Πως σου φάνηκε? Ρωτάω γιατί είναι πολύ ωραίο μηχανάκι, το γλυκοκοίταζα παλιότερα, αλλά μόλις το οδήγησα ..... ξενέρωσα! από την αίσθηση του "πολύ μακρύ μπροστινό"!

Το v strom το 1000 είχε και έχει θέματα με μαγνήτες βολάν.
Ξεκολλανε και τα κάνουν Τάνα όλα.
Ομοίως και τα sv τα 1000 .
Εξακριβωμένο αυτό
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.167
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
επειδή αρχινάτε να ξεφεύγετε ....


Ολοι Πεν-Φε θα παρουτε σατο τελος τελος !!!
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Για εμενα το TDM 900 ήταν και θα είναι μια διαχρονικής εμφάνισης μοτοσικλέτα με ένα αξιόπιστο κι όχι ιδιαίτερης δύναμης μοτέρ.
Όποιος το έχει πιστεύω πρέπει να ασχοληθεί μόνο με το να φέρει στα μέτρα του τις αναρτήσεις και να βάλει ένα σωστό τιμόνι.
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Για εμενα το TDM 900 ήταν και θα είναι μια διαχρονικής εμφάνισης μοτοσικλέτα με ένα αξιόπιστο κι όχι ιδιαίτερης δύναμης μοτέρ.
Όποιος το έχει πιστεύω πρέπει να ασχοληθεί μόνο με το να φέρει στα μέτρα του τις αναρτήσεις και να βάλει ένα σωστό τιμόνι.
Δεν μενουν λεφτα, τα τρωει ο τατουατζης
 

ta-sio

new member
Δημοσιεύσεις
347
Ηλικία
43
Περιοχή
ΚΕΡΚΥΡΑ
Μοτοσυκλέτα
To NC750X, το γκρί, το καλό, το αντβέντσιουρρρ
Yamaha virago 250
Όνομα
TASOS
Αν δεν κανω λαθος υπαρχει μια αγγελια σε διπλανο φορουμ για ενα tdm που δειχνει καλη περιπτωση( τουλαχ απο φωτο).
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Εχω δει και v strom ,το εκανα και βολτα Σερρες θεσσαλονικη.μου αρεσε .το θεμα ειναι οτι αυριο μεθαυριο αυτο που θα πουληθει επισης πιο ευκολα ειναο το tdm .Δεν κατακρινω τα strom αλλα νομιζω οτι επειδη βλεπω τιμες αν ειναι να παρω 650 vstrom καλυτερα 900 tdm .
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Aλεξανδρε εμεις λεμε τα δικα μας,που τις περισσοτερες φορες τα βλεπουμε απο την δικη μας οπτικη.Εσυ εισαι αυτος που θα το "λουστει",οποτε παρε οτι σου κατσει καλυτερα.
 

Akis69

member
Δημοσιεύσεις
650
Ηλικία
36
Περιοχή
πατρα
Μοτοσυκλέτα
dl 650
Όνομα
Άκης
Εχω δει και v strom ,το εκανα και βολτα Σερρες θεσσαλονικη.μου αρεσε .το θεμα ειναι οτι αυριο μεθαυριο αυτο που θα πουληθει επισης πιο ευκολα ειναο το tdm .Δεν κατακρινω τα strom αλλα νομιζω οτι επειδη βλεπω τιμες αν ειναι να παρω 650 vstrom καλυτερα 900 tdm .
αν εννοεις οτι το tdm Πουλιεται πιο ευκολα απτο στρωμ,κανεις λαθος.
το στρωμ κραταει τιμη-κακο κατα την αγορα του-αλλα πουλιεται σε μια μερα αν χρειαστει.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
αν εννοεις οτι το tdm Πουλιεται πιο ευκολα απτο στρωμ,κανεις λαθος.
το στρωμ κραταει τιμη-κακο κατα την αγορα του-αλλα πουλιεται σε μια μερα αν χρειαστει.

Ακη οχι πλεον,εκτος αν κατεβασει καποιος αρκετα την τιμη.
 

Akis69

member
Δημοσιεύσεις
650
Ηλικία
36
Περιοχή
πατρα
Μοτοσυκλέτα
dl 650
Όνομα
Άκης
Ακη οχι πλεον,εκτος αν κατεβασει καποιος αρκετα την τιμη.
τον μαη φιλος πουλησε την δικια του,2007 με 40-50.000 χλμ με καποια εξτρα αλλα χωρις βαλιτσες 4000 ευρω,μεσα σε λιγοτερο απο 1 μηνα η αγγελια.
προφανως και εχουν πεσει οι τιμες αλλα σε πολυ λογικα πλαισια.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Nαι αλλά ένα μοντέλο που έχει σταματήσει η παραγωγή του ήδη επτά χρόνια πόσο μπορεί να κρατήσει τιμή στο μέλλον; Μιλάω για το TDM.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Nαι αλλά ένα μοντέλο που έχει σταματήσει η παραγωγή του ήδη επτά χρόνια πόσο μπορεί να κρατήσει τιμή στο μέλλον; Μιλάω για το TDM.


Ναι αλλά
Δεν κουναγε...


RollingRollingRolling
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Το τι φεύγει και τι όχι είναι και λίγο θέμα timing! Κι εγώ όταν έβαλα σε αγγελία το 990 μου είχα απελπιστεί, ενώ αρχικά πίστευα πως θα φύγει εύκολα. Αν αυτό που έχεις στην κατοχή σου είναι κάτι καλό και προσεγμένο κάποια στιγμή θα βρεθεί αυτός που θα το εκτιμήσει πάντως. Οπότε μη σκέφτεσαι την μεταπώληση ακόμη. Πιο πολύ σκέψου τη σωστή αγορά σε σχέση με αυτό που θες εσύ κι όχι σε σχέση με αυτό που θα θέλουν οι πιο πολλοί σε 2-3 χρόνια από τώρα.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Τσού ρε Λάκη..RollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling


Καλά
Να δεις που θα πέσουν ποιο κάτω απο τα ΧΤ 600 σε λιγα χρόνια.
Τότε θα χτυπησω ενα ,γιατί δεν μασαω απο κουνηματα
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Καλά
Να δεις που θα πέσουν ποιο κάτω απο τα ΧΤ 600 σε λιγα χρόνια.
Τότε θα χτυπησω ενα ,γιατί δεν μασαω απο κουνηματα
Πέρα από την πλάκα τα TDM ποτέ δεν κούνησαν...
 

Akis69

member
Δημοσιεύσεις
650
Ηλικία
36
Περιοχή
πατρα
Μοτοσυκλέτα
dl 650
Όνομα
Άκης
Το τι φεύγει και τι όχι είναι και λίγο θέμα timing! Κι εγώ όταν έβαλα σε αγγελία το 990 μου είχα απελπιστεί, ενώ αρχικά πίστευα πως θα φύγει εύκολα. Αν αυτό που έχεις στην κατοχή σου είναι κάτι καλό και προσεγμένο κάποια στιγμή θα βρεθεί αυτός που θα το εκτιμήσει πάντως. Οπότε μη σκέφτεσαι την μεταπώληση ακόμη. Πιο πολύ σκέψου τη σωστή αγορά σε σχέση με αυτό που θες εσύ κι όχι σε σχέση με αυτό που θα θέλουν οι πιο πολλοί σε 2-3 χρόνια από τώρα.
αυτο ειναι πολυ σωστο.
κι εγω οταν εβαλα αγγελια το fazer8 δεν περιμενα να πουληθει ευκολα και ειδικα στην τιμη που το εδωσα(δεν με εκαιγε να το δωσω).
εντελως αντιεμπορικο μηχανακι,απλα βρεθηκε να το θελει καποιος απο αγρινιο,ενω το αμεσως επομενο σε αποσταση ηταν αθηνα και ελαφρως πιο φθηνο απτο δικο μου.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Οταν αγοραζεις κατι με το μυαλο στην μεταπωληση,σπανια αγοραζεις κατι που σου αρεσει πραγματικα.Αν σου κανει κατι κλικ και το προσπερασεις με μοναδικο κριτηριο την μεταπωληση,ειναι σιγουρο οτι η συμβιωση θα ειναι συντομη και κουραστικη.
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Ο,τι και να πούμε εμείς .. εσύ θα καταλήξεις!!

Για μένα .. οδήγησε τα ΟΛΑ τα μηχανάκια που σε ενδιαφέρουν!! Κάποιο θα σου κάτσει καλύτερα, οδηγικά, στον σωματότυπο σου κλπ.

Σίγουρα άλλα prestige ενα 650 από ένα 900 ή 1000. Αλλη όμως ευκολία σε όλα του, και άλλη οδήγηση.

Προσωπικά, έχω αλλάξει 2 Vstrom 650 και ένα 1000. Μετά το 1ο 650 είχα κ...λα να πάρω ένα TDM!! το κοιτούσα και μου έτρεχαν τα σάλια!! Μόλις το οδήγησα ... ξενέρωσα!! από την θέση οδήγησης κλπ!!

Το 2ο vstrom 650 το κράτησα 1 μήνα, για 350χλμ και το πούλησα γιατί με ξενέρωσε!

Το vstrom 1000 είναι ... άλλο πράγμα!! Διαφορετικό σε όλα του από το 650 και από το TDM!!!

Μόνο με βόλτα σχετικά μεγάλη θα καταλάβεις τι θέλεις!! Την μεταπώληση για μένα μην την κοιτάς!! Ολα πουλιούνται και όλα αγοράζονται!! Μην αγοράζεις ενα μηχανάκι με πίσω σκέψη την αντικατάσταση του!! Γιατί τότε θα έχεις κάνει σίγουρα λάθος επιλογή!!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ο,τι και να πούμε εμείς .. εσύ θα καταλήξεις!!

Για μένα .. οδήγησε τα ΟΛΑ τα μηχανάκια που σε ενδιαφέρουν!! Κάποιο θα σου κάτσει καλύτερα, οδηγικά, στον σωματότυπο σου κλπ.

Σίγουρα άλλα prestige ενα 650 από ένα 900 ή 1000. Αλλη όμως ευκολία σε όλα του, και άλλη οδήγηση.

Προσωπικά, έχω αλλάξει 2 Vstrom 650 και ένα 1000. Μετά το 1ο 650 είχα κ...λα να πάρω ένα TDM!! το κοιτούσα και μου έτρεχαν τα σάλια!! Μόλις το οδήγησα ... ξενέρωσα!! από την θέση οδήγησης κλπ!!

Το 2ο vstrom 650 το κράτησα 1 μήνα, για 350χλμ και το πούλησα γιατί με ξενέρωσε!

Το vstrom 1000 είναι ... άλλο πράγμα!! Διαφορετικό σε όλα του από το 650 και από το TDM!!!

Μόνο με βόλτα σχετικά μεγάλη θα καταλάβεις τι θέλεις!! Την μεταπώληση για μένα μην την κοιτάς!! Ολα πουλιούνται και όλα αγοράζονται!! Μην αγοράζεις ενα μηχανάκι με πίσω σκέψη την αντικατάσταση του!! Γιατί τότε θα έχεις κάνει σίγουρα λάθος επιλογή!!
Τόχω πεί πολλές φορές, η μηχανή πρέπει να σου βγάζει και την αλητεία, καλό το Vstrom ειδικά το 1000 το καινούργιο, και τα ίδια το BMW R1200GS, politicaly and biking correct, αλλά την "αλητεία" που βγάζει το Tracer δεν.. Είναι σαν να παντρεύεσαι κάποια, που θα σου έχει το σπίτι "πένα" τα παιδιά καθαρά και τα πάντα όλα, από την 'αλλη το Tdm η tracer είναι η γκόμενα που συναντάς στο Rock Bar με τα τατουάζ της, τα pierce και τα tatoo της παντου μέχρι τ'αποκρυφά της σημεία και σου στέλνει μηνύματα και σου λέει κάνε με δικιά σου και πάρε με από όπου καταλαβαίνεις και γουστάρεις, oi Π@υτάνες.....
Καθαρά προσωπικό το θέμα....


 
Top Bottom