Rossi: «Κάποτε όλα ήταν πιο…ρομαντικά!»

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ότι σε νοιάζει μόνο ο VALE και όχι ο αγώνας.
Δεν το εκρυψα ποτέ
Αλλά ο ΚΑΘΕ αγώνας είναι ιστορικός και ανεπανάληπτος.
Υπάρχει και το replay



Εγώ δεν είμαι από αυτούς που υποστηρίζουν ότι έχει κάνει κακό ο VR στους αγώνες. Το «κακό», αν μπορούμε να το πούμε έτσι, το κάνουν οι φανατικοί οπαδοί, που ενώ υποτίθεται ότι ασχολούνται με το άθλημα και όχι μόνο με τα σκορ, στην ουσία ασχολούνται με έναν μόνο αθλητή (από τους χιλιάδες!).
Μικρός θαύμαζα τον luccineli,μετέπειτα τον schwantz ,τον. Rainey , τον doihan ,και τώρα τον VALE.
Δεν σταμάτησα να βλέπω gp όταν στμάτησε ο schwantz ,η όταν έμεινε ανάπηρος ο rainey

Οι οποίοι, όταν ο αθλητής αυτός κάποια στιγμή σταματήσει, θα σταματήσουν και αυτοί να ασχολούνται και τότε θα ανακαλύψουν και οι ίδιοι ότι ποτέ ..δεν συμπάθησαν αυτό το σπορ.

Σου απαντησα ποιο πάνω
Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν το motoGP χάσει τα 3/4 των οπαδών του (του VR), δεν με πληρώνουν ούτε τους πληρώνω.

Ουτε εμένα με νοιάζει ουτε με πληρώνει κανένας.
Και αν χάσει το άθλημα τα 3/4 των θεατών ίσως γίνουν ποιο φθηνά και τα εισιτήρια

* εγώ όμως θα κόψω το ΟΤΕ τν
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Και δεν υπήρχε Rossi, ωραίες εποχές


Τα παλιά ρομαντικά χρόνια που η πάλαι ποτε ΕΡΤ έδειχνε gp και WSBK οπότε θυμόταν.
Δεν ειχες επιλογή απο το να παίρνεις κανένα περιοδικό να μαθαίνεις νέα.
Πλεον με τα τοσα κανάλια και μέσα ( ίντερνετ κλπ)
Δεν παιζει και δεν κρεμεσαι απο κανέναν.
Λέγοντας θα κόψω τον ΟΤΕ τν εννοώ οτι δεν σκαω αν δεν δω τον αγώνα στην ΤΒ όπως θέλω η απο κάποιο λινκ μέσω ίντερνετ.
Η σε κάποιο καφέ.
Εξάλλου
Καποτε εριχνες γκομενα με ενα λουλούδι, για κάντο και σήμερα
 

Kostas_RRR

new member
Δημοσιεύσεις
426
Μοτοσυκλέτα
Την πιο γλήγορη
Όνομα
Κώστας
Λέγοντας θα κόψω τον ΟΤΕ τν εννοώ οτι δεν σκαω αν δεν δω τον αγώνα στην ΤΒ όπως θέλω η απο κάποιο λινκ μέσω ίντερνετ.
Η σε κάποιο καφέ.

Αν δεν έχει Rossi, δεν σκας γενικώς και πας για μπύρες.
Τότε να το σκεφτείς αυτό, ότι κάποτε ήθελες να δεις και δεν μπορούσες και έψαχνες από 'δω κι από 'κει, ενώ τώρα είναι μπροστά σου, αλλά δεν «αξίζει».

Καποτε εριχνες γκομενα με ενα λουλούδι, για κάντο και σήμερα

Και τώρα ρίχνω και γύρω-γύρω μέλισσες. Θέλω να πω, δεν μετράει το ίδιο το λουλούδι, αλλά το που είναι ακουμπισμένο. Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν :P
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Αν δεν έχει Rossi, δεν σκας γενικώς και πας για μπύρες.
Τότε να το σκεφτείς αυτό, ότι κάποτε ήθελες να δεις και δεν μπορούσες και έψαχνες από 'δω κι από 'κει, ενώ τώρα είναι μπροστά σου, αλλά δεν «αξίζει».

Ακριβώς
Αν θα μ αρέσει κάποιος αλλος μελλοντικά δεν ξέρω.
No ROSSI no party

Και τώρα ρίχνω και γύρω-γύρω μέλισσες. Θέλω να πω, δεν μετράει το ίδιο το λουλούδι, αλλά το που είναι ακουμπισμένο. Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν :p

Ναι
Αν πας εξω απο κανένα οικο ευγηρίας με λουλουδικο,ίσως ρίξεις .
Αλλιως δεν το βλέπω.
Τέλος παντων
Ξέφυγαμε και πήγε στο προσωπικό και στο VALE vs all
Το σταματάω εδώ
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
The-Doctor-Valentino-Rossi-Logo.jpg

Συμφωνώ και εγώ με σκούτερ, χωρίς τον γιατρό είναι αλλιώς τα ΜοτοGP, παλιότερα είχαμε τον Doohan και ακόμα πιο παλιά τον Spencer και τον Roberts, μέχρι να έρθει κάποιος άλλος και μας εξιτάρει γιατί η μεταRossi εποχή θα είναι η πλέον απρόσωπη στην ιστορία του MotoGP.
 

Kostas_RRR

new member
Δημοσιεύσεις
426
Μοτοσυκλέτα
Την πιο γλήγορη
Όνομα
Κώστας
Ναι
Αν πας εξω απο κανένα οικο ευγηρίας με λουλουδικο,ίσως ρίξεις .
Αλλιως δεν το βλέπω.

Δεν είναι απαραίτητο το άνθος για να ρίξεις μια γιαγιά ούτε ο ρομαντισμός. Ποτέ μια γυναίκα δεν έπεφτε με ένα λουλούδι, κάποιοι ξοδέψανε ολόκληρα ανθοπωλεία και δεν τα κατάφεραν. Σχετικά είναι όλα.

Π.χ. του Ρόσσι του φαίνεται ότι παλιότερα όλα ήταν πιο ρομαντικά, αλλά πριν εμφανιστεί αυτός και η εταιρεία του, όλα ήταν ακόμη πιο ρομαντικά. Και ενδέχεται να ξαναγίνουν όταν αποσυρθεί.

η μεταRossi εποχή θα είναι η πλέον απρόσωπη στην ιστορία του MotoGP.

Επειδή δεν θα υπάρχει η εν λόγω εταιρεία και οι πελάτες της, ή επειδή π.χ. οι Marquez, Vinales κλπ. δεν έχουν πρόσωπο;
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Δεν είναι απαραίτητο το άνθος για να ρίξεις μια γιαγιά ούτε ο ρομαντισμός. Ποτέ μια γυναίκα δεν έπεφτε με ένα λουλούδι, κάποιοι ξοδέψανε ολόκληρα ανθοπωλεία και δεν τα κατάφεραν. Σχετικά είναι όλα.




Επειδή δεν θα υπάρχει η εν λόγω εταιρεία και οι πελάτες της, ή επειδή π.χ. οι Marquez, Vinales κλπ. δεν έχουν πρόσωπο;
Όχι φίλε μου γιατί, οπως το βλεπω εγώ τα motoGp δεν ειναι πόλεμος εταιριών ,αλλα ένα πανυγήρι μια γιορτή του Μοτ/μου ,και όχι μια αποστειρωμενη στρατηγικη μιας εταιρείας, κάποτε στις καρδιές μας ήταν ο Rady Mamola και ας μην πήρε πρωταθλημα ποτέ....
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Και οι τσόντες πιο ρομαντικές ήταν κάποτε :p
Να πάς να σου βάλουν βαλβίδα στο κεφάλι να εκτονώσεις τον εγκέφαλο από την πίεση..abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Δεν μπορώ να καταλάβω το κακό που έχει κάνει ο Rossi στο άθλημα! ??

Επειδή δεν παραιτείται? Επειδή συνεχίζει? Επειδή γίνεται ρεζίλι που βγαίνει 3ος - 4ος?

Ναι, η εταιρεία του και ο ίδιος κονομάει χοντρά! Το ίδιο και η samsung, το ίδιο και αυτός που έχει την dainise, την alpinestras, την redbull κλπ. Παράλληλα όμως, για να κονομίσει απασχολεί τεράστιο αριθμό ανθρώπων. Στα σταντ του VR46 μόνο στους αγώνες δούλευαν πάνω από 100 άτομα. Στο mark 3, στου dani 1, στου χορχε 1 κλπ

Να σταματήσει, αλλά για ποιο λόγο? μας κούρασε? δεν κάνει τόπο στα νιάτα? δεν είναι γρήγορος? τι πράγμα πραγματικά ενοχλεί?
 

User P

new member
Δημοσιεύσεις
0
Όνομα
User P
Στην εποχη του Ροσσι, οταν και ο Ουτσιο ηταν νεοτερος, ηταν πιο Γομαντικα.... :D :p

πιο Ρομαντικα ηταν ακομα παλιοτερα........ ωραιες εποχες... αλλα και μπολικος πονος........







 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Στην εποχη του Ροσσι, οταν και ο Ουτσιο ηταν νεοτερος, ηταν πιο Γομαντικα.... :D :p

πιο Ρομαντικα ηταν ακομα παλιοτερα........ ωραιες εποχες... αλλα και μπολικος πονος........










Σιγά μην ήταν και.ο π*****ιο...





Ωραίος και χρυσός ο barry.
Αλλά είπαμε τότε ηταν άλλες εποχές.
Δηλαδή το οτι έπινε αλκοόλ πριν την γραμμή της εκκίνησης η οτι είχε τρύπα στο κράνος για να καπνίζει τσιγάρο .
Ηταν μαγκια?
Ηταν γοητεία??
Ηταν χαζομαρα??
Πάντως ρομαντικό δεν το λες
 

User P

new member
Δημοσιεύσεις
0
Όνομα
User P
Σιγά μην ήταν και.ο π*****ιο...

Ωραίος και χρυσός ο barry.
Αλλά είπαμε τότε ηταν άλλες εποχές.
Δηλαδή το οτι έπινε αλκοόλ πριν την γραμμή της εκκίνησης η οτι είχε τρύπα στο κράνος για να καπνίζει τσιγάρο .
Ηταν μαγκια?
Ηταν γοητεία??
Ηταν χαζομαρα??
Πάντως ρομαντικό δεν το λες

Ειπε ο Ροσσι: " 15 χρόνια πριν ήταν πιο ρομαντικά! "

κατα τα δικα του κριτιρια ομως Γομαντικος, και συμφωνησαν 101% οι απανταχουν φανατισμενοι Ροσσικοι........... (δεν λεω οι Ροσσικοι γενικως)..............
φυσικα και δεν εχει αδικο, κατα τα δικα του κριτιρια ομως για το τι ειναι ρομαντισμος και τι ειναι ρομαντικα στους αγωνες, καθως επισης επειδη τωρα πχια δεν παιρνει πρωταθληματα, και οσο ναναι δεν εχει την ιδια ομορφια οπως παλια....

Οσο για τον Μπαρυ Σιν και την εποχη του.... φυσικα ηταν ακομα πιο ρομαντικα τοτε για πολλους αλλους ανθρωπους, για τα δικα τους κριτιρια, σε σχεση με το ποσο ρομαντικα ηταν την εποχη του Ροσσι, και ποσο ρομαντικα ειναι τωρα...
για τα δικα σου, ισως και τα δικα μου εν μερη κριτιρια και δεδομενα μαλλον δεν ειναι, τουλαχιστον οχι το καπνισμα για μενα που δεν καπνιζω, αλλα πινω τον Ειρηνικο τωρα στα 50, τον Βοσπορο και την Μεσογειο τα :p ειχα πιει απο τα 15 μεχρι τα 20 μου LoL........... εαν ομως καβαλουσα μοτοσυκλετα και ημουν 20 χρονων το 1970 και εκανα τρακντευς τοτε εκεινη την εποχη, και καπνιζα και 4 πακετα Ντανχιλ, θα ειχα μαλλον αλλη αποψη για το πια εποχη ηταν πιο ρομαντικη........... νομιζω o Μπαρυ οτι επινε καμια φορα μετα τον αγωνα η ξερω γω δοκιμες κλπ, οχι πριν..........


"Ρομαντικός = συναισθηματικός, ερωτικός
ιδεαλιστικός, o όχι προσγειωμένος

ο ρομαντισμός αναπτύχθηκε από την απόρριψη της προγενέστερης αντίληψης της εποχής του Διαφωτισμού, ο οποίος είχε δώσει έμφαση στην ανθρώπινη λογική. Το καινούργιο κίνημα εξυμνούσε τη διαίσθηση, τα συναισθήματα, τις συγκινήσεις και το πάθος. Έδινε έμφαση στην άξια που έχει ο κόσμος των αισθήσεων, στην υποκειμενική εμπειρία ενός ατόμου και έρεπε προς τον κόσμο της φαντασίας, στην αναζήτηση ενός κόσμου που δεν υπάρχει, ενός εξιδανικευμένου παρελθόντος η ενός ουτοπικού μέλλοντος."
 
Top Bottom