Rossi: «Κάποτε όλα ήταν πιο…ρομαντικά!»

User P

new member
Δημοσιεύσεις
0
Όνομα
User P
Δεν διαφωνω.... με την διαφορα οτι ναι μεν εβαλα φωτογραφιες του Μπαρυ εξωαγωνιστικες για την εμφαση στο παθος της εποχης, χωρις λογικη πολλες φορες....
αλλα ουσιαστικα οταν μιλαμε για αγωνες, αναφερομαι ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ οτι ηταν πιο ρομαντικα, οχι εξωαγωνιστικα, αλλα αυτα πανε πακετο λογο εποχης.... ('70s - '80s)
δηλαδη οι μοτοσυκλετες, η τεχνολογια, οι αναβατες, οι μηχανικοι και τα εργαλεια τους.... οι πιστες.... κλπ....

 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Αν ρωτησουμε τον Αγκοστινι θα σου πει για την δικια του εποχη θ8α σου πει οτι η εποχη του Μπαρρυ ειναι πολυ μοντερνα
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.494
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Βαλεντίνο Ρόσι: «Κάποτε πρέπει να σταματήσω κι εγώ»


Ο «Γιατρός» δεν αποκλείει μία ανανέωση του συμβολαίου του, ωστόσο είναι απολύτως συνειδητοποιημένος, ότι δεν μπορεί να συνεχίσει να οδηγεί αιώνια στο MotoGP.


Ο Βαλεντίνο Ρόσι θα συνεχίσει να συμμετέχει τουλάχιστον έως το 2020 στο πρωτάθλημα MotoGP, καθώς ανανέωσε στις αρχές της χρονιάς για άλλα δύο έτη το συμβόλαιό του με τη Yamaha. Ο «Γιατρός» θα είναι το 2021 ήδη 42 ετών, όμως δεν αποκλείει το ενδεχόμενο ακόμη μίας ανανέωσης της συνεργασίας του με τη Yamaha. «Ειλικρινά, αυτή τη στιγμή δεν το γνωρίζω ακόμη αυτό», δήλωσε ο Βάλε σε συνέντευξή του στον ιστότοπο MotoGP.com, όπου τόνισε τα εξής: «Σε δύο χρόνια θα αποφασίσω, αν θα συνεχίσω ή θα σταματήσω. Υπάρχει ακόμη πολύς χρόνος, γιατί πρόκειται για δύο πλήρεις σεζόν».

Ο Ρόσι απέδειξε εφέτος, ότι παραμένει αγωνιστικά σε πολύ υψηλό επίπεδο, καθώς βρίσκεται στη δεύτερη θέση της γενικής βαθμολογίας, ενώ ο αισθητά νεότερος «ομόσταβλος» συνάδελφός του στη Yamaha, Μάβερικ Βινιάλες, είναι πέμπτος. Ωστόσο γνωρίζει, ότι θα έρθει και γι αυτόν κάποτε το πλήρωμα του χρόνου. «Το πρόβλημά μου είναι, ότι είμαι ήδη μεγάλος. Κάποτε θα πρέπει να σταματήσω», ανέφερε ο Ρόσι γελώντας στη συνέντευξή του, όπου αποκάλυψε, ότι ακόμη και μετά το τέλος της καριέρας του ως αναβάτης του MotoGP θα παραμείνει στους αγώνες.

«Οι αγώνες είναι η ζωή μου. Όταν θα σταματήσω με τους αγώνες μοτοσικλετών, θέλω να συνεχίσω με αυτοκίνητα», είπε ο Ρόσι, διευκρινίζοντας όμως ότι θα το κάνει «σε χαλαρότερο επίπεδο». Ο Ιταλός ανακοίνωσε επίσης τα μελλοντικά του σχέδια, που ακούγονται πολύ ενδιαφέροντα. «Θέλω να συνεχίσω να δουλεύει με τους νεαρούς πιλότους από την Ακαδημία μου, επειδή αυτό με διασκεδάζει πολύ. Και ίσως να συμμετέχουμε με την ομάδα μας - που λαμβάνει ήδη μέρος στο Moto3 και Moto2 - στο MotoGP».


Ο Ρόσι δεν γνωρίζει προς το παρόν, πότε θα γίνουν αυτά. Όπως τόνισε όμως, «όταν σταματήσω, θα πρόκειται σε κάθε περίπτωση για μία λυπηρή στιγμή».

ΠΗΓΗ:http://www.gazzetta.gr/in-motion/mo...entino-rosi-kapote-prepei-na-stamatiso-ki-ego
 
Top Bottom