KTM 1290 Super Adventure S vs BMW R1250GS σε πίστα!!!!

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Δεν πάει έτσι Κώστα, ο άλλος η Αυστραλία έβαζε 60lit βενζίνης στην σχαρα και πήγαινε τάπα σε κακό χώμα για να πάει την βενζίνη σε κάποιους που είχαν μείνει στα βουνά, 60lit στην σχάρα, πίσω σε κακό χωμα...Και μετά παραπονιόταν ότι έσπασε το υποπλαίσιο, άντε γ*******σου ρε *****α....Δεν υπερασπίζομαι τα ΚΤΜ, άλλωστε YAMAHAra έχω, αλλά έλεος κάπου... Αυτό που ξέρω είναι ότι κάποια 1090 είχαν αδικαιολόγητα θέματα με τον σκελετό, εκεί ναι να τα πούμε, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα....

Δεν διαφωνώ καθόλου. Πολύ λογική η εξήγηση που δίνεις. Τότε να σκεφτώ προβλήματα ποιότητας υλικών? Ποιοτικού ελέγχου κλπ... απλά προσπαθώ να δώσω μια εξήγηση βάση του τι γνωρίζω για το θέμα. Giving
 

LAndreas

member
Δημοσιεύσεις
1.413
Ηλικία
60
Περιοχή
Ναουσαρα
Όνομα
Λειβαδιτης Ανδρεας
235 που εξοδο ;;;; https://www.racingcircuits.info/europe/romania/motorpark-romania.html#.XYf9fi4zbIU



 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Δεν διαφωνώ καθόλου. Πολύ λογική η εξήγηση που δίνεις. Τότε να σκεφτώ προβλήματα ποιότητας υλικών? Ποιοτικού ελέγχου κλπ... απλά προσπαθώ να δώσω μια εξήγηση βάση του τι γνωρίζω για το θέμα. Giving
Μαζί σου, αλλά τα σωστά σωστά, για το 1090 υπήρχαν θέματα, ειδικά αν μπεις σε άλλα φορα θα δεις σκισμενους σκελετούς από το 1090 κάθε.εμ ανθρώπους που δεν παταγαν χώμα στις κολλήσεις, στο 1290 όμως...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Μαζί σου, αλλά τα σωστά σωστά, για το 1090 υπήρχαν θέματα, ειδικά αν μπεις σε άλλα φορα θα δεις σκισμενους σκελετούς από το 1090 κάθε.εμ ανθρώπους που δεν παταγαν χώμα στις κολλήσεις, στο 1290 όμως...

'Έτσι είναι, πάντα με ανησυχεί όταν βγαίνει ένας κατασκευαστής και δίνει βάρος ελαφρύτερο σημαντικά της κατηγορίας του. Εγώ λέω απλά από κάπου το αφαιρεί και αυτό τι συνέπειες έχει?
Στο 1290 τώρα.... ?? πάρα πολλά έχουν ακουστεί για αυτό όπως και αρκετά έχουν συμβεί με αυτό και σίγουρα δεν είναι απόρροια της ιπποδύναμης του.
Αλλά το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι επειδή το 1090 το έχω καβαλήσει... το άτιμο ήταν άλλο πράμα.
Επέστρεψες ?
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
'Έτσι είναι, πάντα με ανησυχεί όταν βγαίνει ένας κατασκευαστής και δίνει βάρος ελαφρύτερο σημαντικά της κατηγορίας του. Εγώ λέω απλά από κάπου το αφαιρεί και αυτό τι συνέπειες έχει?
Στο 1290 τώρα.... ?? πάρα πολλά έχουν ακουστεί για αυτό όπως και αρκετά έχουν συμβεί με αυτό και σίγουρα δεν είναι απόρροια της ιπποδύναμης του.
Αλλά το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι επειδή το 1090 το έχω καβαλήσει... το άτιμο ήταν άλλο πράμα.
Επέστρεψες ?
Επέστρεψα και παίζει να ξαναφύγω στα καπάκια
 

Aldebaran

new member
Δημοσιεύσεις
287
Ηλικία
42
Περιοχή
Σαλαμίνα
Μοτοσυκλέτα
KTM 990 Adventure '07
KTM 640 Adventure '05
Όνομα
Γιάννης
Περιοχή
Στον αστερισμό του Ταύρου.
Απ'ότι καταλαβαίνω το πενφε πίνει τσάι από το ΚΤΜ αλλά κερδίζει σε αίσθηση λόγω λειτουργίας μοτέρ-σασμάν;
Καλά κατάλαβα;

Μήπως η αίσθηση είναι πιο σημαντική από το αρκουδογκαζο στον μέσο αναβάτη;
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
, Μάλλον το αντίθετο λέει.
 
Top Bottom