Kawasaki kr1s αξίζει η αγορά του;

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Όσοι έχετε στο κοντέρ ένδειξη στιγμιαίας κατανάλωσης θα κλάψετε με το τι πίνουν τα Euro 4-5-6 (και το λουρί της μάνας) μηχανάκια μας.



Γατάκια

SUBARU IMPREZA WRX STI
24/100


GRAND CHEROKEE V8
Ειδα 63/100
Στιγμιαία....
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Γατάκια

SUBARU IMPREZA WRX STI
24/100


GRAND CHEROKEE V8
Ειδα 63/100
Στιγμιαία....
Χαχαχα!! Έτσι πάνε στα ύψη!!!
Στο 207 στα 25 σταματάει δεν γράφει άλλο.. στο tiger αν περάσεις τη δεύτερη κατοστάδα καρφώνεται στο 17,5!!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.175
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Χαχαχα!! Έτσι πάνε στα ύψη!!!
Στο 207 στα 25 σταματάει δεν γράφει άλλο.. στο tiger αν περάσεις τη δεύτερη κατοστάδα καρφώνεται στο 17,5!!
Στην λαίλαπα μέχρι 15.5 είχα δει αν θυμάμαι καλά
 

NikosG

new member
Δημοσιεύσεις
439
Περιοχή
Athens
Όνομα
Νίκος
To Address 4.3L τσίτα γκάζι ούτε 100χλμ δεν σε βγάζει abcdefghgk

Με νορμάλ οδήγηση 110-120χλμ φτάνει. Αν το πάρεις και το οδηγάς γρήγορα με το ζόρι 100χλμ. Γενικά το δικό μου παρά το Euro 3 injection δεν ήτανε καθόλου οικονομικό σε σχέση με Innova-i/CryptonX ίδιας εποχής πάλι με injection.

Ας πούμε οτι το δικό μου έχει ίδια κατανάλωση με ένα 115-125 καρμπυρατέρ. Άκλαφτος πήγε ο ψεκασμός abcdefghgk
Με ιννοβα του 03 με καρμπυρατέρ που είχα πάρει καινούριο και είχε 3,7 ρεζερβουάρ είχα μείνει στα 150κατι χιλιόμετρα από βενζίνη
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.783
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@NikosG Ή αρκετά οικονομικά οικονομικά τα Ινόβα ή το δικό μου πίνει βενζίνη σαν χαζό γενικά. Αλλά πάνω κάτω παίζει και πόσο ανοίγεις το γκάζι...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Daytona RS125 καρμπυρατερ δεν έχω ανέβει σε καμια συνθήκη πάνω απο 3,5 λίτρα, όσο και αν το σπάω, ακόμη και με σταθερά υψηλές ταχύτητες σε μινι βολτίτσες.
Συνηθως κοντά στα 3 λίτρα σε πραγματικές καθημερινές συνθήκες
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Daytona RS125 καρμπυρατερ δεν έχω ανέβει σε καμια συνθήκη πάνω απο 3,5 λίτρα, όσο και αν το σπάω, ακόμη και με σταθερά υψηλές ταχύτητες σε μινι βολτίτσες.
Συνηθως κοντά στα 3 λίτρα σε πραγματικές καθημερινές συνθήκες
Αν ξέρεις να ψωνίζεις καλό μηχανάκι έτσι είναι. Rolling Rolling Ακόμη το δικό μου δεν το έχω πάει βόλτα αλλά σε πιστεύω απόλυτα κάναμε την τέλεια αγορά. Το δικό μου είναι injection πού θα καίει ακόμη λιγότερο και δεν θα πηγαίνει βήμα. Tooth
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αν ξέρεις να ψωνίζεις καλό μηχανάκι έτσι είναι. Rolling Rolling Ακόμη το δικό μου δεν το έχω πάει βόλτα αλλά σε πιστεύω απόλυτα κάναμε την τέλεια αγορά. Το δικό μου είναι injection πού θα καίει ακόμη λιγότερο και δεν θα πηγαίνει βήμα. Tooth
107 χλμ έχω δει εγώ στο οδόμετρο ενώ προσπερνούσα ένα fiat Panda που με κοιτούσε έντρομος! Tooth
Πραγματικά χλμ δηλαδή υπολογίζω γύρω στα 95; Στα 98; Εκει γύρω η πραγματική τελική. Με εμένα πάνω.Tooth
Με κάποιον μισό απο μένα θα πάει και 115 κοντέρ σίγουρα.

Δεν μου έχει ζητήσει τίποτα πέρα απο λάδια, μπουζί και λάστιχα, και μια μπαταρία και το πήρα καινούριο το 2014
Μέσα στον πρώτο χρόνο έκανε ανάκληση για αλλαγή σταυρού και αλλάχτηκε κανονικά. Δεν ξέρω αν έχουν το ίδιο θέμα τα injection που έβγαιναν παράλληλα για 1-2 χρόνια. Ψάξτο

Επίσης, και πολύ βασικό. Αν είσαι πάνω απο 100+ κιλά, το μπροστινό τερματίζει ακόμη και σε απότομο φρενάρισμα. Εψαξε ο μάστορας μου και βρήκε ελατήρια απο παλιό on off και τώρα είναι ότι πρέπει. Έσφιξε και το μπροστινό και πάει τάπα στις στροφές.

Γενικά, πολύ ευχαριστημένος.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
107 χλμ έχω δει εγώ στο οδόμετρο ενώ προσπερνούσα ένα fiat Panda που με κοιτούσε έντρομος! Tooth
Πραγματικά χλμ δηλαδή υπολογίζω γύρω στα 95; Στα 98; Εκει γύρω η πραγματική τελική. Με εμένα πάνω.Tooth
Με κάποιον μισό απο μένα θα πάει και 115 κοντέρ σίγουρα.

Δεν μου έχει ζητήσει τίποτα πέρα απο λάδια, μπουζί και λάστιχα, και μια μπαταρία και το πήρα καινούριο το 2014
Μέσα στον πρώτο χρόνο έκανε ανάκληση για αλλαγή σταυρού και αλλάχτηκε κανονικά. Δεν ξέρω αν έχουν το ίδιο θέμα τα injection που έβγαιναν παράλληλα για 1-2 χρόνια. Ψάξτο

Επίσης, και πολύ βασικό. Αν είσαι πάνω απο 100+ κιλά, το μπροστινό τερματίζει ακόμη και σε απότομο φρενάρισμα. Εψαξε ο μάστορας μου και βρήκε ελατήρια απο παλιό on off και τώρα είναι ότι πρέπει. Έσφιξε και το μπροστινό και πάει τάπα στις στροφές.

Γενικά, πολύ ευχαριστημένος.
Το δικό μου είναι του 18. Από κιλά είμαι στα 75 επομένως θα πηγαίνει σφαίρα(στις κατηφόρες) αν δω ότι τερματίζει το μπροστινό θα του περάσω μπροστινό ολόκληρο από on off και θα το κάνω τσόπερ Tooth Rolling
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Τα τελευταία νέα για το kr1. Χρωστάει τελικά γύρω στα 800 σε τέλη κυκλοφορίας συν τιμή αγοράς συν lifting(λάστιχα,αλυσιδογράναζα,καθάρισμα καρμπυρατέρ, λάδια, μπουζί,φίλτρα, τακάκια κ.λ.π) λίγο πάνω από 2 χιλιάρικα. Προσπαθώ να τον πείσω να το πουλήσει με άδεια γιατί θέλει να το δώσει για ανταλλακτικά. Θα το δω μάλλον το Σάββατο και βλέπω την τελική απόφαση. Αν τον καταφέρω για μεταβίβαση οκ αλλιώς δεν θα ασχοληθώ.
 
Top Bottom