HONDA CRF 1000 Vs YAMAHA T700

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Ένας ράθυμα απολαυστικός V2 που πάει παντού με vintage ψυχή και μοντέρνα ρούχα.
Οταν για να πας Αρτοτινα ήταν ακόμα χωματόδρομος..............
Και χωρίς μοντέρνα ρούχα........................................................


 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Αυτό που μετράει στις Μοτοσυκλέτες δεν είναι τι λένε τα περιοδικά, οι δημοσιογράφοι, τα Φόρουμ, οι Φίλοι κτλ.... Αλλά τι λέει η καρδιά σου...... Αυτό που σου κάνει κλικ....


Μιας και τον τελευταιο καιρό η σύζυγος λόγω προβλημάτων υγείας σταμάτησε
να καβαλάει μοτοσυκλέττες σκέφτομαι πολύ σοβαρά γι' αυτό:

 
N

notakos600

Guest
Μιας και τον τελευταιο καιρό η σύζυγος λόγω προβλημάτων υγείας σταμάτησε
να καβαλάει μοτοσυκλέττες σκέφτομαι πολύ σοβαρά γι' αυτό:


Έπαιζε ένα Le mans πριν κάνα χρόνο στη Πάτρα, κοκκινάκι αλλά επωλήθη.
 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Έπαιζε ένα Le mans πριν κάνα χρόνο στη Πάτρα, κοκκινάκι αλλά επωλήθη.

Πολύ δύσκολο και ''σφιχτό'' μηχανάκι στην οδήγηση.....
Βέβαια για τα '80s ήταν κορυφή.......................
 

kordix

new member
Δημοσιεύσεις
459
Ηλικία
50
Μοτοσυκλέτα
GS 1150, CCM 404, GASGAS EC 300
Όνομα
Κόρδας Κωνσταντίνος
Τι να σου πει ενας συντακτης περιοδικου η οποιουδηποτε μεσου μετα απο ενα διημερο και ο κοσμος ολος,που θα εχει την μηχανη στην διαθεση του;
Διαβαζεις εναν και ειναι σαν να τους διαβασες ολους.

Αυτο που κανενας δεν μπορει να μας πει ειναι τι θα γινει μετα απο πεντε μηνες,μετα απο 60.000 χλμ,η μετα απο συνεχομενη σκληρη χρηση.

Αυτα μονο αυτος που θα περασει απο το ταμειο θα τα δει.

Οπως ειπαν και καποιοι αλλοι παραπανω να ειναι του γουστου μας,να παει καλα σε γενικες γραμμες και ο Θεος βοηθος.

Πολύ σωστό.

Επιπλέον είναι και η αίσθηση, να το καβαλάς για πάνω από 100.000 km και να χαίρεσαι να το οδηγάς ακόμα και στην πιο βαρετή-καθημερή διαδρομή και όχι μόνο όταν πηγαίνεις τάπα αλλά και σε αργές ταχύτητες.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Μιας και τον τελευταιο καιρό η σύζυγος λόγω προβλημάτων υγείας σταμάτησε
να καβαλάει μοτοσυκλέττες σκέφτομαι πολύ σοβαρά γι' αυτό:


κουκλί !
 

Captainslow

new member
Δημοσιεύσεις
210
Ηλικία
56
Μοτοσυκλέτα
Peugeot2
Όνομα
captainslow
Πολύ σωστό.

Επιπλέον είναι και η αίσθηση, να το καβαλάς για πάνω από 100.000 km και να χαίρεσαι να το οδηγάς ακόμα και στην πιο βαρετή-καθημερή διαδρομή και όχι μόνο όταν πηγαίνεις τάπα αλλά και σε αργές ταχύτητες.

Ναι αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να πάρεις αυτό που σου κάνει κλίκYes...αυτό που αρέσει.....και όχι αυτό που σου λέει η λογική ή αυτό που πραγματικά χρειάζεσαι:D......Γιατί αν ακολουθήσεις την λογική ή την τάση της εποχής ή την γνώμη άλλων.....το διαζύγιο δεν θα αργήσει να έρθειcdef...γιατί πάντα θα κοιτάς αυτό που ήθελες...
 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
και εκεί που έχεις το ντενεκέ ή το κάφρικα και λες 'τι εργαλείο πήρα ο ανθρωπας" σκάει ο άλλος με το 350 EXC, ανοίγει το γκάζι και σε κάνει χτιστό
RollingRollingRollingRollingRolling
 

Aldebaran

new member
Δημοσιεύσεις
287
Ηλικία
42
Περιοχή
Σαλαμίνα
Μοτοσυκλέτα
KTM 990 Adventure '07
KTM 640 Adventure '05
Όνομα
Γιάννης
Περιοχή
Στον αστερισμό του Ταύρου.
και εκεί που έχεις το ντενεκέ ή το κάφρικα και λες 'τι εργαλείο πήρα ο ανθρωπας" σκάει ο άλλος με το 350 EXC, ανοίγει το γκάζι και σε κάνει χτιστό

abcdefghgk

Παθών.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ναι αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να πάρεις αυτό που σου κάνει κλίκYes...αυτό που αρέσει.....και όχι αυτό που σου λέει η λογική ή αυτό που πραγματικά χρειάζεσαι:D......Γιατί αν ακολουθήσεις την λογική ή την τάση της εποχής ή την γνώμη άλλων.....το διαζύγιο δεν θα αργήσει να έρθειcdef...γιατί πάντα θα κοιτάς αυτό που ήθελες...
Το μάτι μπορεί να φύγει εύκολα.
Το μάτι φεύγει... Το μυαλό σκέφτεται... Ο άνθρωπος θέλει...

Εγώ σαν μετρημένος στα βήματα συμβουλεύω τους άλλους να επιλέγουν με σύνεση κι όχι βιαστικά.Οταν παρθεί η απόφαση να εκτελούν γρήγορα. Ακόμα κι αν δεν πάρεις αυτό που ήθελες,αν εσύ θέλεις μπορείς να απολαύσεις την αγορά σου μιας κι όλα κάτι έχουν να προσφέρουν. Δώσε του την ευκαιρία του,ξεκόλλα το μυαλό σου..
Αυτό που ήθελες,αν δεν το είχες,δεν μπορείς να ξέρεις αν θα ήταν Η επιλογή.Νομίζεις επειδή κόλλησες και δεν βλέπεις δεξιά αριστερά.

Νομίζω ειδικά στο κομμάτι της ύλης... με την ικανοποίηση του εγώ υπάρχει η μεγάλη παγίδα της "εικονικής/ευκαιριακής ευτυχίας".

Όταν κατασταλάζει το μυαλό κι ο άλλος είναι ολιγαρκής,απλά..... ΔΕΝ παιδεύεται.

Στο τέλος όλοι scooter ή μονοκύλινδρα/δικύλινδρα έως *400cc ΤΑΒΑΝΙ θα παίρνουμε...

*
Μην είναι και πολλά..
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.466
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Το μάτι μπορεί να φύγει εύκολα.
Το μάτι φεύγει... Το μυαλό σκέφτεται... Ο άνθρωπος θέλει...

Εγώ σαν μετρημένος στα βήματα συμβουλεύω τους άλλους να επιλέγουν με σύνεση κι όχι βιαστικά.Οταν παρθεί η απόφαση να εκτελούν γρήγορα. Ακόμα κι αν δεν πάρεις αυτό που ήθελες,αν εσύ θέλεις μπορείς να απολαύσεις την αγορά σου μιας κι όλα κάτι έχουν να προσφέρουν. Δώσε του την ευκαιρία του,ξεκόλλα το μυαλό σου..
Αυτό που ήθελες,αν δεν το είχες,δεν μπορείς να ξέρεις αν θα ήταν Η επιλογή.Νομίζεις επειδή κόλλησες και δεν βλέπεις δεξιά αριστερά.

Νομίζω ειδικά στο κομμάτι της ύλης... με την ικανοποίηση του εγώ υπάρχει η μεγάλη παγίδα της "εικονικής/ευκαιριακής ευτυχίας".

Όταν κατασταλάζει το μυαλό κι ο άλλος είναι ολιγαρκής,απλά..... ΔΕΝ παιδεύεται.

Στο τέλος όλοι scooter ή μονοκύλινδρα/δικύλινδρα έως *400cc ΤΑΒΑΝΙ θα παίρνουμε...

*
Μην είναι και πολλά..
Κολλησες οξεια ζαταριαση ή με φαινεται;RollingRollingRolling
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.466
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Κοιτα ,
Ενα δικιο το εχεις.
Αμα μεγαλωσω θα παρω ενα x-adv ,αλλα με φαινεται τοτε θα εχει φτασει να φοραει τον 1100 απο το crf που δεν ηρθε ακομα
 

Captainslow

new member
Δημοσιεύσεις
210
Ηλικία
56
Μοτοσυκλέτα
Peugeot2
Όνομα
captainslow
Εγώ ένα θα σου πω Μήτσο.... Πέρασαν πολλά από τα χέρια μου... Αγώνες πίστες βουνά και κορφοβουνια... Όλα καλά χρυσά και Αγια αλλά τα περισσότερα γούστα τα έβγαλα με αυτό που μου άρεσε.... Το 1150.... Και ας έλεγε άλλα η λογική άλλα η τεχνολογία άλλα οι φίλοι ... Και όχι γιατί ήταν γρήγορο ή ποιο εξελιγμένο... Αλλά γιατί το γούσταρα.... Και το ξέρεις εσύ καλύτερα απ όλους.... Με την Φρόσω έβγαλα γούστα και το ευχαριστήθηκε η Ψυχή μου!!.... Και αυτό το τελευταίο είναι το νόημα... Και όχι τι καβαλαμε!


Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.466
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Εγώ ένα θα σου πω Μήτσο.... Πέρασαν πολλά από τα χέρια μου... Αγώνες πίστες βουνά και κορφοβουνια... Όλα καλά χρυσά και Αγια αλλά τα περισσότερα γούστα τα έβγαλα με αυτό που μου άρεσε.... Το 1150.... Και ας έλεγε άλλα η λογική άλλα η τεχνολογία άλλα οι φίλοι ... Και όχι γιατί ήταν γρήγορο ή ποιο εξελιγμένο... Αλλά γιατί το γούσταρα.... Και το ξέρεις εσύ καλύτερα απ όλους.... Με την Φρόσω έβγαλα γούστα και το ευχαριστήθηκε η Ψυχή μου!!.... Και αυτό το τελευταίο είναι το νόημα... Και όχι τι καβαλαμε!


Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μα εκει δεν ειναι το νοημα;
 

Captainslow

new member
Δημοσιεύσεις
210
Ηλικία
56
Μοτοσυκλέτα
Peugeot2
Όνομα
captainslow
Αυτό ακριβώς! Η μοτοσυκλέτα είναι σαν την γυναίκα.... Αν δε σου αρέσει όσο καλό παστίτσιο και να φτιάχνει.... Αντε να την καβαλήσεις... :).....

Δεν υπάρχει μέτρο στα θέλω του κάθε αναβάτη... Άλλος αγοράζει 1000 κυβικά και πάει μέχρι το περίπτερο.... Και καλά κάνει... Άλλος κάτι που τον βολεύει για δουλειά... Άλλος κάτι που δεν κάνει για ταξίδια για να ταξιδεύει....

Εγω προσωπικά αν δεν μου αρέσει και δεν μου κάνει κλικ με την πρώτη ματιά... όσο καλή μοτοσυκλέτα και να είναι.... Δεν!!!

Και δεν με ενδιαφέρει η μάρκα η τιμή ή η αξία μεταπώλησης ή τα σέρβις κτλ κτλ....

Όποιος μπαίνει σε αυτό το τρυπακι απλά κάνει λάθος επιλογή.... (Γνώμη μου)...

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ρε @ekos άντε βρες ένα καλό ψυχολόγο αγάπη μου, εσύ μισείς τον Θεό που δεν σε έκανε Γερμανό....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 
Top Bottom