Crf 1100 adventure sports 21'....επιτέλους!!

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.709
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Δεν ξέρω ρε φίλε Θάνο αλλά εγώ αυτό που ένιωσα λέω, ίσως να κάνω κ λάθος και να μην το προσεγγίζω σωστά το όλο θέμα και το πάχος των πλαστικών να μην παίζει τόσο ρόλο διότι μπορεί να είναι καλύτερης ποιότητας ή μίγματος από ότι στις παλιές μότο, εδώ πάντως νομίζω όλοι είμαστε για να λέμε αλήθειες άσχετα αν είναι δική μας η μότο ή καινούρια κτλ, δεν χωράει το ρητό Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου........ Πρέπει να ειμαστε αντικειμενικοι
Δεν ξέρω ντινο το μόνο που μπορώ να συγκρίνω είναι με τις μηχανές των φίλων μου και τα δικά μας εντάξει φαίνονται !
Τώρα πχ το πλαστικό του φτερου μπροστά στην ρόδα είναι κάπως ευλύγιστο μήπως εννοείς αυτό ;;
Αυτό ίσως είναι για να μην σπάει σε κάνα χαζό χτύπημα
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Έχω αγοράσει ένα κερί και του έβαλα μετά το πλύσιμο , μου άρεσε το αποτέλεσμα

View attachment 31102


Και συγκεκριμένα αυτό εδώ .
τώρα το κεραμική επίστρωση τι είναι ; Το αγοράζω αυτό ή πρέπει να πάω να μου το κάνουν κάπου ;
Μόνος όχι ,ψάξε για μάστορα που έχει καλές κριτικές .
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
675
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Δεν ξέρω ντινο το μόνο που μπορώ να συγκρίνω είναι με τις μηχανές των φίλων μου και τα δικά μας εντάξει φενονται !
Τώρα πχ το πλαστικό του φτερου μπροστά στην ρόδα είναι κάπως ευλύγιστο μήπως εννοείς αυτό ;;
Αυτό ίσως είναι για να μην σπάει σε κάνα χαζό χτύπημα
Στο φτερό αναφερόμουν, ναι, και στην βάση της ζελατίνας και σε κάτι άλλες λεπτομέρειες αλλά τεσπα, ο καιρός θα δείξει,,, καλή φροντίδα έως τότε κ βλέπουμε Joy
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
675
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Έχω αγοράσει ένα κερί και του έβαλα μετά το πλύσιμο , μου άρεσε το αποτέλεσμα

View attachment 31102


Και συγκεκριμένα αυτό εδώ .
τώρα το κεραμική επίστρωση τι είναι ; Το αγοράζω αυτό ή πρέπει να πάω να μου το κάνουν κάπου ;
Θάνο έχω ψάξει κ έχω βρει 2-3 πλυντήρια εδώ Αθήνα που κάνουν κεραμικές, θα το ψάξω λίγο ακόμα και μετά της γιορτές θα πάω να κάνω, θα γράψω εδω για λεπτομέρειες και κόστος και θα βάλω και φώτο όταν έρθει η ώρα για να έχεις μια εικόνα
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.709
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Θάνο έχω ψάξει κ έχω βρει 2-3 πλυντήρια εδώ Αθήνα που κάνουν κεραμικές, θα το ψάξω λίγο ακόμα και μετά της γιορτές θα πάω να κάνω, θα γράψω εδω για λεπτομέρειες και κόστος και θα βάλω και φώτο όταν έρθει η ώρα για να έχεις μια εικόνα
Ωραία ντινο , με ενδιαφέρει ! Όταν με το καλό γράψε αν θέλεις εντυπώσεις γιατί εγώ δνε είμαι από την Αθήνα και δεν ξέρω που έχει ! Αλλά θα μπορώ να το συνδυάσω με κάποια δουλειά ανεβαίνοντας να το κάνω και εγώ

εμένα πάντως το μηχανάκι είναι του 2016 και μπορώ να πω ότι φαίνεται σαν καινούργιο , λογικά θα είχε καλή συντήρηση και ο προηγούμενος ! Εάν αυτό σε καθησυχάζει !!
Το εύκαμπτο φτερό λογικά είναι για απορρόφηση κραδασμών και να μην σπάει εύκολα σε χαζό χτυπήματα ( επειδή λογικά προορίζεται και για χώμα το μηχανάκι )

αυτό που μου την δίνει στο δικό μου μοντέλο
Είναι ότι ο μοχλός που έχει στην πίσω ανάρτηση για την ρύθμιση της είναι κολλημένος ! Αυτό έχει γίνει και σε άλλους χρήστες του 2016 μοντέλου .
για να την ρυθμίσω πρέπει να ξεβιδωσω το χερούλι και με κλειδί μετά από μέσα αφού του είχα βάλει wd40 να το στρίψω ! Με το χέρι δεν γυρνάει
 
Τελευταία επεξεργασία:

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Ντίνο και Θάνο, κεραμική επίστρωση είχε περάσει στη λαίλαπα ο Μάνος @apache!!
Όταν το δει θα σας πει το που και πως!!!
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.709
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Ντίνο και Θάνο, κεραμική επίστρωση είχε περάσει στη λαίλαπα ο Μάνος @apache!!
Όταν το δει θα σας πει το που και πως!!!
Να ρωτησω κάτι πάνω σε αυτό ! Εμάς στα πλαστικά είναι στην ουσία άσπρα , όλα τα χρώματα που έχει είναι αυτοκόλλητα πλην του ντεπόζιτου , κάνουμε δουλειά έτσι ; Η επιστροση αυτή που θα μπει στην ουσία ; Πάνω στα αυτοκόλλητα ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Να ρωτησω κάτι πάνω σε αυτό ! Εμάς στα πλαστικά είναι στην ουσία άσπρα , όλα τα χρώματα που έχει είναι αυτοκόλλητα πλην του ντεπόζιτου , κάνουμε δουλειά έτσι ; Η επιστροφή αυτή που θα μπει στην ουσία ; Πάνω στα αυτοκόλλητα ;
Θα σου απαντήσω εμπεριστατωμενα!!!!
Δεν έχω ιδέα!!!
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.709
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Θα σου απαντήσω εμπεριστατωμενα!!!!
Δεν έχω ιδέα!!!
Αχαχαχα Καλά και εγώ ρωτάω τώρα ότι νάνε ! ToothTooth Μη δίνεις σημασία είναι περασμένη και η ώρα
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Σαφής.. Λιτός.. Δωρικός.. cdefg

Χαραμίζεσαι ρε ψυχή.
Δικηγόρος έπρεπε να γίνεις..

Ε μα, το παιδί πρέπει να μαθαίνει!!
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.178
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Θάνο έχω ψάξει κ έχω βρει 2-3 πλυντήρια εδώ Αθήνα που κάνουν κεραμικές, θα το ψάξω λίγο ακόμα και μετά της γιορτές θα πάω να κάνω, θα γράψω εδω για λεπτομέρειες και κόστος και θα βάλω και φώτο όταν έρθει η ώρα για να έχεις μια εικόνα
Αμα βρεις για πες μας και μας που ενδιαφερόμαστε
Εχω βρει εναν στο Περιστερι.....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
675
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Αμα βρεις για πες μας και μας που ενδιαφερόμαστε
Εχω βρει εναν στο Περιστερι.....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι Στέλιο, εννοείται θα γράψω, μπορεί να λέμε και για τον ίδιο, είναι στο μετρό ανθουπολη επί της Θηβών,golden bike, όσες φορές πήγα την πρώην έμεινα πολύ ευχαριστημένος (για πλύσιμο μιλάω), για κεραμική δεν ξέρω ξέρω αποτελέσματα δεν έχω δει από κοντά ούτε έχω μιλήσει με κάποιον που έκανε στο εν λόγω μαγαζί, γιαυτό το ψάχνω λίγο και θα σου πω...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Να ρωτησω κάτι πάνω σε αυτό ! Εμάς στα πλαστικά είναι στην ουσία άσπρα , όλα τα χρώματα που έχει είναι αυτοκόλλητα πλην του ντεπόζιτου , κάνουμε δουλειά έτσι ; Η επιστροση αυτή που θα μπει στην ουσία ; Πάνω στα αυτοκόλλητα ;
Αλλη επίστρωση πάει στα πλαστικά άλλη στο μοτέρ και άλλη στις ζάντες
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Eκεί να πας, κορυφαία υλικά και εξαιρετική δουλειά αλλά θα υπολογίζεις 250+ € και θέλει το μηχανάκι 2 μέρες....
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.529
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Παιδιά μην νομίζεται ότι οποίος λέει περνάει κεραμικό, το κάνει κιόλας.
Ένα καλό κεράκι και κάποια ελαφρά υλικά τύπου κεραμικής και σου λέει είσαι προστατευμένος., κολοκυθιά δλδ.
Αν δείτε τιμές για ένα καλό κεραμικό υλικό θα καταλάβετε πως κεραμική επίστρωση δεν είναι αν κοστίζει 200 ευρώ και κάτω.
Φιλος έχει κάνει κεραμική επίστρωση πριν 2 χρόνια και αν δείτε την μηχανή του είναι σαν να την πήρε σήμερα και ακόμα καλύτερη από αντιπροσωπεία. Κάνει βόλτα 500 χιλιομέτρων και στη ζελατίνα, άντε το πολύ να βρει 2 μυγάκια, κυριολεκτώ σε αυτό. Πέφτει νερό στον κινητήρα και με το υδροφοβικό που έχει, φεύγει σαν να βλέπει ένας αντιστασιακός, μια κλούβα ΜΑΤ.

Με πολύ λίγα λόγια για να είναι κατανοητά, ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ, στο θέμα κεραμικού.

Αν κάνει κάποιος σωστή δουλειά χωρίς να λυπάται τα χρήματα, η μηχανή μετά θα καθαρίζεται σε 10 λεπτά με μόνο ένα βρεγμένο πανάκι και όχι όλα τα χημικά που πωλούνται δήθεν για καλά, που στην ουσία καταστρέφουν τα χρώματα και κυρίως τα πλαστικά της μηχανής.
Φυσικά κρατάει ψηλά την αξία της σε ενδεχόμενη πώληση και στην ουσία τα χρήματα που έχεις ξοδεψει, στα δίνει πίσω.
Όλα όμως είναι περί ορέξεως.
 
Top Bottom