Beverly 300 ή 500

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Γεια σας παιδιά, ψάχνω για αγορά σκούτερ και είμαι ανάμεσα στο 300 και 500, το θέμα είναι όμως ότι μου λένε ότι το 500αρι βγάζει προβλήματα πολλά.Γνωριζει κάποιος να μου δώσει τα φωτιά του.Μιλαμε για καθημερινή χρήση μέσα στη πόλη .

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Βρίσκω υπερβολή σε ένα scooter με προσανατολισμό πόλης(& στήσιμο) τα 500cc.

Στην πόλη ψάχνουμε οικονομικής μετακίνησης εργαλείο. Όχι "εργαλείο".

Προσωπική γνώμη(γενική) βέβαια..
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
επίσης για διαδρομές έως 20 χιλιόμετρα δε το πρόσθεσα αυτό.το θέμα είναι αν βγάζει προβλήματα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
επίσης για διαδρομές έως 20 χιλιόμετρα δε το πρόσθεσα αυτό.το θέμα είναι αν βγάζει προβλήματα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν εχεις μεγάλο σωματότυπο ( υψος /βάρος) και λίγο βαρύ χέρι στο γκάζι θα βγάλει ζημιές, μάλλον βλάβες
Εκεί που χωλαινουν οκά του είδους
Βαριατορ,μπίλιες ιμάντας.
Αν είσαι έυλαβικος στο άνοιγμα του γκαζιού τοτε το 300 είναι μια χαρά για τις αποστάσεις που περιγραφείς
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Το 500 καίει τα αντερα του.... Το 300 ως μοντέλο δεν θα το έλεγες και problem free..... Αν μπορείς να φτάσεις και να κοιτάξεις το 350 θα ήταν καλύτερα.... Αυτο εχω.... Αν πάλι θες να παίρνεις δικαβαλα σκέψου το σοβαρα γιατί η πισω αναρτηση θα σε ταλαιπωρήσει σε οποιο από τα 3 επιλέξεις......
 
Τελευταία επεξεργασία:

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Παιδιά η διαδρομή που κάνω κάθε μέρα είναι 8 χλμ πάνε έλα και στο χωριό 20 χιλιόμετρα πάνε έλα.μενω Σέρρες.μικρη η πόλη.Δε τρέχω είμαι χαλαρός στο Γκάζι .

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Spam on
Crypton S που είναι και best seller φέτος.
Δεν είναι scooter αλλά με 2.500 καινούριο κάνεις τα πάντα και με πολύ οικονομικοτερη συντήρηση.
Spam off
Καλο μηχανάκι, εγγύηση, αλλά δεν είναι καθόλου ωραιο εμφανησιακα ρε γαμωτο... βέβαια είναι προσωπικά γούστα... spam off
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Σήμερα είδα και ένα nexus 500 ερχόμενος με την οικογένειά από θάλασσα και έπαθα πλάκα.Μαι τώρα κάθομαι και συγκρίνω nexus με Beverly.ε θα σκάσω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Πάρε ότι εσύ γουστάρεις και εξάλλου όλα πάνω κάτω τα ίδια κουσουρια έχουν ....άλλο πιο όμορφο, άλλο κακάσχημο αλλά πιο οικονομικό, άλλο πιο πολλούς χώρους για κουβαλημα κ.λ.π. κ.λ.π. ooops
 

NikosG

new member
Δημοσιεύσεις
438
Περιοχή
Athens
Όνομα
Νίκος
300 ασυζητητί.
Κινητήρας τέρας αξιοπιστίας. Δε καίει σταγόνα λάδι.
Κάποια θέματα πριν 10 χρόνια με αντλίες νερου έχουν λυθεί προ πολλού με νέα αναβαθμισμένα ανταλλακτικά.
Αξίζει με χίλια.
Το 500 υπερβολικό για τη χρήση που λες και βενζινοβορο ενώ είναι και αργό σε εκκινήσεις. Γενικά δουλεύει σε ρεπριζ καλά από τα 50 και πανω
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.421
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
300 κυβικά για 20 χιλιόμετρα?cdefghigiτα πιο μικρά σκουτεριακια δεν αξίζουν λέτε τη διαφορά στην κατανάλωση;
Όχι δεν αξίζει (κατ'εμε).
Το μεγαλο γίνεται και μικρό ,το μικρό όχι.
Χώρια που τα σήματα ,ασφάλιστρα κατανάλωση είναι σχεδόν ιδια
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Όχι δεν αξίζει (κατ'εμε).
Το μεγαλο γίνεται και μικρό ,το μικρό όχι.
Χώρια που τα σήματα ,ασφάλιστρα κατανάλωση είναι σχεδόν ιδια
Αυτή τη λογική έχω και εγώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Όχι δεν αξίζει (κατ'εμε).
Το μεγαλο γίνεται και μικρό ,το μικρό όχι.
Χώρια που τα σήματα ,ασφάλιστρα κατανάλωση είναι σχεδόν ιδια
Τα 300 κυβικά έχουν σήμα όσο και ένα 750ρι. Αντίθετα μέχρι 250 κυβικά έχουν όσο ένα παπί. Ομοιως τα ασφάλιστρα ανεβαίνουν από τα 250 κι μετά. Είτε 650 κυβικά είτε 300 κυβικά, σχεδόν ίδια ασφάλεια.

Αν κοιταει να κόψει από κάπου και σκέφτεται έως 300 κυβικά, αξίζει να δει και στα 250 κυβικά. Αν σκέφτεται στα 500 κυβικά τα κοστη είναι ίδια με τα 300 κυβικά.
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Τα 300 κυβικά έχουν σήμα όσο και ένα 750ρι. Αντίθετα μέχρι 250 κυβικά έχουν όσο ένα παπί. Ομοιως τα ασφάλιστρα ανεβαίνουν από τα 250 κι μετά. Είτε 650 κυβικά είτε 300 κυβικά, σχεδόν ίδια ασφάλεια.

Αν κοιταει να κόψει από κάπου και σκέφτεται έως 300 κυβικά, αξίζει να δει και στα 250 κυβικά. Αν σκέφτεται στα 500 κυβικά τα κοστη είναι ίδια με τα 300 κυβικά.
Φίλε μου επειδή έχω μηδενικά τέλη στο αμάξι, το αρχικό μου σχέδιο είναι το 500αρι Beverly, επειδή λένε βγάζουν προβλήματα ρώτησα εγώ, το θέμα είναι ότι το μόνο ζόρι που θα έχει το μηχανάκι θα είναι εμένα επάνω για 8 χλμ κάθε μέρα, απλά σκέφτομαι για 500 γιατί η θάλασσα από Σέρρες είναι γύρω στα 45 Χλμ.Και λέω κλεφτα να πηγαίνουμε με την γυναίκα .Θα είναι πιο ξεκούραστο στο δρόμο από ένα 300αρι

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Φίλε μου επειδή έχω μηδενικά τέλη στο αμάξι, το αρχικό μου σχέδιο είναι το 500αρι Beverly, επειδή λένε βγάζουν προβλήματα ρώτησα εγώ, το θέμα είναι ότι το μόνο ζόρι που θα έχει το μηχανάκι θα είναι εμένα επάνω για 8 χλμ κάθε μέρα, απλά σκέφτομαι για 500 γιατί η θάλασσα από Σέρρες είναι γύρω στα 45 Χλμ.Και λέω κλεφτα να πηγαίνουμε με την γυναίκα .Θα είναι πιο ξεκούραστο στο δρόμο από ένα 300αρι

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Απλά ανέφερα σε ποια κυβικά αλλάζουν τα κοστη σε τέλη και ασφάλειες. Πιστεύω πως οτιδήποτε πάνω απο 250 κυβικά θα κάνεις δουλεια για αυτά που θέλεις.
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.289
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Αφού λες ότι θέλεις να πηγαίνεις και λίγο πιο μακρυά, με το 500αρι θα είσαι πιο άνετος!!
Και οι αργές ρεπριζ που διάβασα πιο πάνω για το 500, λύνονται μ ένα σετ μπίλιες αν θέλεις να ψαχτείς!!!
 
Top Bottom