26/11/2017 το ΑΝΤΑΜΩΜΑ ΦΙΛΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΣΟΦΙΚΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
το ανταμωμα γινεται σε αντιδιαστολη της καγκουριας που γινεται στην παννεληνια..
μην κρυβομαστε...κοσμος που απειχε απο τις παννεληνιες,συνασπιστηκε για το ανταμωμα..

το αν προχωρησει σαν θεσμος θα δειξει..
η μαζωξη που εγινε χτες ειχε σαν σκοπο και να γινει η σχετικη συζητηση που θα γινει το επομενο...
πριν απο αυτο,ειχαν κανει βολιδοσκοπησεις,και σε μας (ΛΕΩΝΙΔΙΟ) ειχαν κανει....αυτα σε γενικες γραμμες..


Οχι πώς σε αμφισβητώ, αλλά γιατί δεν μπορεί ο ίδιος έλεγχος να ισχύσει και στις πανελλήνιες, ώστε να εκλείψουν
οι καγκουριές;;;;;;;;;;;;;;;;;

Και γιατί στις καγκουροπανελλήνιες, καφέδες και φαγητά, δουλεύουν μιά χαρά;;;;; Μήπως επειδή πληρώνεις εκείνη
την ώρα;;; Ενώ εδώ που είχαν προπληρωθεί τα πάντα, στ' απαυτάρια τους άν θα τρωγες και πότε.......
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
υποψιάζομαι οτι η προπληρωμή ήταν προυποθεση του ράντζου...οπως και το μεμονομένοι γιοκ...ηθελαν αν γινουν ζημιές να μπορούν να τις αποδώσουν σε συλλογους κλπ κλπ
αυτά σε γενικές γραμμες...επίσης ψαξτε να βρειτε σε ποιον ανηκει το ραντσο ισως ετσι σας λυθούν και καποιες απορίες (καμμια σχεση με τους διοργανωτές).....
περισσότερα στην Ναυπακτο....αλλά να ξερετε κατι, η γνωση πλερώνετε..οπότε να μην ειστε τσιπηδες ....:D:D:D:D
 

Dimitris Amaliada

well know member
Δημοσιεύσεις
3.997
Ηλικία
59
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
αν θελετε να συζητησουμε το θεμα παννεληνιες ανοιξτε θεμα με τους προβληματισμους σας
Ξυνεις πληγες Μανωλη..!! Δεν θα βγαλουμε ακρη στο θεμα Πανελληνια ..!!! Εχω σταματησει απο το 1998 να πηγαινω συνειδητα και απο τοτε μεχρι σημερα δεν εχω δει κατι που θα με κανει να ξαναπαω...!!!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αν είχες έρθει στον Αθ. Διάκο, θα είχες ακούσει την άποψή μου,σχετικά με λέσχες, προέδρους, κονόμες
κλπ..... Κάποιοι, συνήθως, κανονίζουν κάποιο ποσοστό γιά την ''λέσχη'', δηλαδή από τα 10 ευρώ της κάθε
συμμετοχής,το 1, ας πούμε ευρώ, πάει για τις ανάγκες της λέσχης (ή του προέδρου της.......)

Σίγουρα το μέρος προσφέρεται γιά τέτοιες εκδηλώσεις, μιάς και υπάρχει η υποδομή, γιά να φιλοξενήσει
πολυπληθείς ομάδες, όμως ο χρόνος (καλύτερα θα 'ταν Μαιο ή Σεπτέμβρη), και η έλλειψη κάποιου ''θεματος''
με ξένισαν λίγο.....
Ο όρος να είσαι μέλος κάποιου συλλόγου μ' έκανε να κάτσω σπίτι μου....
Παίζουν και τέτοια ρε παιδιά; Τελικά είμαι πολύ αφελής ποτέ δεν θα πίστευα ότι οι λέσχες κοιτάνε την κονόμα...Bcdefcdefghi
 

Dimitris Amaliada

well know member
Δημοσιεύσεις
3.997
Ηλικία
59
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Παίζουν και τέτοια ρε παιδιά; Τελικά είμαι πολύ αφελής ποτέ δεν θα πίστευα ότι οι λέσχες κοιτάνε την κονόμα...Bcdefcdefghi
abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Παίζουν και τέτοια ρε παιδιά; Τελικά είμαι πολύ αφελής ποτέ δεν θα πίστευα ότι οι λέσχες κοιτάνε την κονόμα...Bcdefcdefghi


Οι λέσχες σαν λέσχες όχι. Υπάρχουν όμως ''γυρολόγοι'' (πολλοί διωγμένοι από πολλές λέσχες......)
οι οποίοι το έχουν επάγγελμα........Πάντα θα 'ναι σε κάποια λέσχη, πάντα θα ''στήνουν'' κάποια
εκδήλωση, πάντα θα τους κυνηγούν.......αλλά πάντα θα τσιμπάνε ένα μεροκαματάκι.......

Και αυτό δεν είναι ιδιαίτερα κατακριτέο..........
Το γαμώτο είναι που το παίζουν και λάτρεις των δύο τροχών και ανιδιοτελείς
και άλλα φούμαρα......
 

Dimitris Amaliada

well know member
Δημοσιεύσεις
3.997
Ηλικία
59
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Οι λέσχες σαν λέσχες όχι. Υπάρχουν όμως ''γυρολόγοι'' (πολλοί διωγμένοι από πολλές λέσχες......)
οι οποίοι το έχουν επάγγελμα........Πάντα θα 'ναι σε κάποια λέσχη, πάντα θα ''στήνουν'' κάποια
εκδήλωση, πάντα θα τους κυνηγούν.......αλλά πάντα θα τσιμπάνε ένα μεροκαματάκι.......
Καπως ετσι ...!!!
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Οι λέσχες σαν λέσχες όχι. Υπάρχουν όμως ''γυρολόγοι'' (πολλοί διωγμένοι από πολλές λέσχες......)
οι οποίοι το έχουν επάγγελμα........Πάντα θα 'ναι σε κάποια λέσχη, πάντα θα ''στήνουν'' κάποια
εκδήλωση, πάντα θα τους κυνηγούν.......αλλά πάντα θα τσιμπάνε ένα μεροκαματάκι.......

Και αυτό δεν είναι ιδιαίτερα κατακριτέο..........
Το γαμώτο είναι που το παίζουν και λάτρεις των δύο τροχών και ανιδιοτελείς
και άλλα φούμαρα......

Ακριβώς έτσι
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
http://www.motoinactiontv.gr/reportaz/1008/

στο συγκεκριμενο λινκ του κυριου Μουρίκη αναφερει στην τελευταια παραγραφο εκτός των αλλων κατι για κοινωνική προσφορά....
καποιος που πηγε μπορει να μας πληροφορήσει τι ειδους κοινωνική προσφορά ειχε το 2 αντάμωμα ;;;;
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
http://www.motoinactiontv.gr/reportaz/1008/

στο συγκεκριμενο λινκ του κυριου Μουρίκη αναφερει στην τελευταια παραγραφο εκτός των αλλων κατι για κοινωνική προσφορά....
καποιος που πηγε μπορει να μας πληροφορήσει τι ειδους κοινωνική προσφορά ειχε το 2 αντάμωμα ;;;;
Kατι για μπλουζάκια του πρώτου ανταμώματος που τα έσοδα θα πήγαιναν σε κάποιο ίδρυμα; Βέβαια αυτά τα μπλουζάκια εγω δεν τα είδα ποτέ, ίσως να προλαβαν και τα αγόρασαν όλα..
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Δραστηριότητες που έλαβαν χώρα;

Κάτι άλλο άξιο λογου;
Τπτ.... Προσωπικά ψιλοβαρέθηκα...
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Οι λέσχες σαν λέσχες Είναι σαν τις κωλοτρυπιδες,ο καθένας έχει απο μία



Τώρα είναι σωστόBike
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δεν εχω καταλαβει ακομα τον σκοπο αυτης της συναντησης ρε παιδες..Υπαρχει καποιος να μου εξηγησει για ποιο λογο εγινε η συναξη αυτη....???
Σαν τι λογο θα ηθελες ρε Δημητρη?Ειπαν να μαζευτουνε και μαζευτηκαν.

Αν είχες έρθει στον Αθ. Διάκο, θα είχες ακούσει την άποψή μου,σχετικά με λέσχες, προέδρους, κονόμες
κλπ..... Κάποιοι, συνήθως, κανονίζουν κάποιο ποσοστό γιά την ''λέσχη'', δηλαδή από τα 10 ευρώ της κάθε
συμμετοχής,το 1, ας πούμε ευρώ, πάει για τις ανάγκες της λέσχης (ή του προέδρου της.......)
...
Παντα αυτο μας παει στο μυαλο,καποιος το εκανε για να φαει.Οταν ειναι ενας ο φορεας που το κανει ειναι ευκολο να γινει αυτο,οταν ειναι πολλοι δυσκολο να εκτεθουνε.Δεν νομιζω να εβαλε καποιος κατι στην τσεπη απο την χθεσινη μαζωξη.
Απο την αλλη οταν υπαρχει το ρημαδι και ειναι ζεστο,ακομη και ορκισμενοι εχθροι την βρισκουνε την ακρη και γινεται η μοιρασια.cdefghigi

το ανταμωμα γινεται σε αντιδιαστολη της καγκουριας που γινεται στην παννεληνια..
μην κρυβομαστε...κοσμος που απειχε απο τις παννεληνιες,συνασπιστηκε για το ανταμωμα..
...
Κατσε να αρχισουνε να αυξανονται οι συμμετοχες και ελα να το ξανασυζητησουμε.Ο καγκουρας ειναι παντου και περιμενει την σπιθα.

Οχι πώς σε αμφισβητώ, αλλά γιατί δεν μπορεί ο ίδιος έλεγχος να ισχύσει και στις πανελλήνιες, ώστε να εκλείψουν
οι καγκουριές;;;;;;;;;;;;;;;;;
...
Ειναι σαν τους γνωστους-αγνωστους των Εξαρχειων.Ολοι τους βριζουνε επισημα,αλλα ανεπισημα πιστευουνε οτι χωρις αυτους ντορος δεν γινεται.Και ο ντορος ειναι σαν το μελι...τραβαει τα μελισσια.


Εμενα για μαντρομα μου κανει το ολο θεμα....δεν ειναι μοτοσυκλετισμος αυτο για μενα....οι τσοπαναρέει να ναι καλα.
Φυσικα και δεν ειναι.Καποιοι πανε απο περιεργεια και αυτο ειναι κατι που θα το δεχτω.Αυτο που δεν θα δεχομουνα για κανεναν λογο ειναι να μου βαλουνε βραχιολακι η να καθομαι στην ουρα για ενα καφε η ενα πιατο φαι.Το χειροτερο ομως για μενα ειναι να περιτριγυριζομαι απο αγνωστα ατομα,που πιθανοτατα δεν θα αλλαξουμε κουβεντα μεχρι να παρει ο καθενας τον δρομο του.


Αυτο που εχω καταλαβει τοσα χρονια ειναι οτι ναι μεν ειμαστε ιδιοι αλλα ταυτοχρονα και διαφορετικοι.Βρεθηκα σε αρκετες τετοιες συγκεντρωσεις,αλλα δεν κολλησα.Ποτε δεν μου αρεσε να ειμαι κομματι της μαζας.Μεσα σε ολο αυτο το μαλεβρασε,στο μυαλο μου παντα στριφογυριζει ο στιχος του Κηλαηδονη.

"Κι άμα μου τη δίνει κάτι τέτοια δειλινά,παίρνω τ’ άλογό μου και πάμε στα βουνά."

 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Κι άμα μου τη δίνει κάτι τέτοια δειλινά,παίρνω τ’ άλογό μου και πάμε στα βουνά."


Σχωρα με αφεντικό
Αλλά όπως λέει το τραγούδι< Η αγάπη θέλει δύο>
Έτσι
Και το μηχανάκι θέλει δύο τουλάχιστον


 
Top Bottom