100κάτι χιλιόμετρα VS 3 πάπιες

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
@Drake Ramore Προφανώς και θα το πιστευώ Stoned Emoticon
Πάντως όπως είχε πει και ο πατέρας μου τις προάλλες όταν μιλάγαμε για μηχανές "είναι ωραία τα παραπάνω κυβικά και η μηχανές αλλά να ξέρεις οτι σαν την ευκολία και την πρακτικότητα του παπιού και απο τα μικρά σκουτεράκια δεν έχει"
Σου ειπα, το κρατάω το σχόλιο και θα το ξαναδούμε σε λίγα χρόνια. ;)
Για την ευκολία και την πρακτικότητα του παπιού συμφωνώ. Κι εγώ δεν το αλλάζω για μες στην πόλη.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Μα και μηχανή με το καλό να πάρω το παπί δεν παίζει να το δώσω. Ή εν τέλει αν χρειαστεί να μειώσω έστω και λίγο τα έξοδα όπως πχ βενζίνες, σέρβις, ΚΤΕΟ κλπ το πολύ πολύ να δώσω το Address και να πάρω ένα 50αρακι πχ καθαρά για την πόλη και μέσα μόνο. Γενικά ένα μικρό μηχανάκι χρειάζεται.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μα και μηχανή με το καλό να πάρω το παπί δεν παίζει να το δώσω. Ή εν τέλει αν χρειαστεί να μειώσω έστω και λίγο τα έξοδα όπως πχ βενζίνες, σέρβις, ΚΤΕΟ κλπ το πολύ πολύ να δώσω το Address και να πάρω ένα 50αρακι πχ καθαρά για την πόλη και μέσα μόνο. Γενικά ένα μικρό μηχανάκι χρειάζεται.

Δεν διαφωνούμε κάπου σε αυτό.

Εγώ σου τόνισα αυτό που λες ότι ένα παπί κάνει ότι ένα 600άρι ή ένα 1000άρι σε πιο αργούς ρυθμούς.
Δεν το κάνει.
Κάνει άλλα πράγματα που δεν μπορεί να κάνει ένα 600άρι ή ένα 1000αρι. Είναι οχήματα για διαφορετικές χρήσεις.
Θα το καταλάβεις εν καιρώ.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Σίγουρα, αλλά εδω (και προς το παρόν) πάει το "με οτι έχει ο καθένας".

Όπως και να έχει σαν διαδρομή η παραπάνω θα είναι ωραία εμπειρία. Οτιδήποτε αρκεί να ξεφύγω λίγο απο τον Βόλο και το Πήλιο.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
@Drake Ramore Προφανώς και θα το πιστευώ Stoned Emoticon
Πάντως όπως είχε πει και ο πατέρας μου τις προάλλες όταν μιλάγαμε για μηχανές "είναι ωραία τα παραπάνω κυβικά και η μηχανές αλλά να ξέρεις οτι σαν την ευκολία και την πρακτικότητα του παπιού και απο τα μικρά σκουτεράκια δεν έχει"
Γιαυτό Τάσο οι περισσότεροι εξ ημών έχουμε ένα μεγάλο για ταξίδια και ένα μικρό για την καθημερινότητα.
Περισσότερα μικρά παίζουν περισσότερα μεγάλα σπάνια.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Σίγουρα αλλά μιας και απέχω ακόμα απο το να πάρω μηχανή, τότε απλά ας "λιώσω" το παπί στις βόλτες. Και τι α κανς; Α κατς α σκας που εν εχεις μηχανη; Dancing
 
Top Bottom