100κάτι χιλιόμετρα VS 3 πάπιες

Magelanos

member
Δημοσιεύσεις
833
Ηλικία
49
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Μου την καρφωσε μια Κυριακη και εκανα μονοημερο με το παπι μου yamaha 115 crypton, 400χιλ ορεινα και επαρχιακα. Θα το ξανα κανω σιγουρα με περισσοτερα χιλιομετρα με διανυκτερευση ομως..Yes
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Μου την καρφωσε μια Κυριακη και εκανα μονοημερο με το παπι μου yamaha 115 crypton, 400χιλ ορεινα και επαρχιακα. Θα το ξανα κανω σιγουρα με περισσοτερα χιλιομετρα με διανυκτερευση ομως..Yes
Ε να!
Αυτα τα ωραια γιατι τα κρατας κρυφα;
Εχεις κι ωραιο φωτογραφικο ματι ρε φιλε....
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Η σκουτεροπαπιοβόλτα που πήγαμε για καφέ στα Ίσθμια ήτανε συνολικά 168 χλμ για μένα τουλάχιστον (με κίνηση μέσα στην Αθήνα με ότι αυτό συνεπάγεται και δεν είναι ίδια με επαρχιακό συνέχεια).
Με 125άρι PCX την έκανα και μεσημέρι αφού απολαύσαμε χαβαλέ και καφεδάκι είμαστε σπίτια μας αν θυμάστε ( https://www.google.gr/maps/dir/Park...1c1ce!2m2!1d23.7256023!2d37.9651504!3e0?hl=el. )
Δεν κατάλαβα τίποτα και η σέλα του PCX είναι μάνα = σανίδα.
Πιστεύω πως γίνεται μια χαρά.

Ο Παναγιώτης δε ήτανε με παπί με 125άρι κινέζικο LIFAN κινητήρα επάνω.
Και άλλοι σύντροχοι (Άρης και λοιποί) επίσης με 125άρια.

Πιστεύω ότι γίνεται μια χαρά αλλά αν έχει και διανυκτέρευση ακόμα καλύτερα φυσικά !
Τέλος επιτρέψτε μου να αναφέρω ότι σήμερα στην ηλικία που είμαι θυμάμαι μόνο αυτά περισσότερο και γελάω παρά τα ταξίδια με Rolls Roys (= μηχανάρα εκατοντάδων κυβικών που πάει σχεδόν μόνη της).

Με προσοχή λοιπόν, ντυμένοι με όλες τις προστασίες (η στραβή δεν κοιτάει ούτε κυβικά ούτε αποστάσεις και πονάει το ίδιο) και καλά να περάσετε.
Αυτά μένουν......
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Η σκουτεροπαπιοβόλτα που πήγαμε για καφέ στα Ίσθμια ήτανε συνολικά 168 χλμ για μένα τουλάχιστον (με κίνηση μέσα στην Αθήνα με ότι αυτό συνεπάγεται και δεν είναι ίδια με επαρχιακό συνέχεια).
Με 125άρι PCX την έκανα και μεσημέρι αφού απολαύσαμε χαβαλέ και καφεδάκι είμαστε σπίτια μας αν θυμάστε ( https://www.google.gr/maps/dir/Parking+Συγγρού-Φιξ+|+Μέλος+δικτύου+ParkAround,+Δημητρακοπούλου,+Αθήνα/37.913785,23.008037/Parking+Συγγρού-Φιξ+|+Μέλος+δικτύου+ParkAround,+Δημητρακοπούλου,+Αθήνα/@37.9855176,23.078861,75222m/data=!3m2!1e3!4b1!4m15!4m14!1m5!1m1!1s0x14a1bd1ac1eb85a7:0xa6410c98f9e1c1ce!2m2!1d23.7256023!2d37.9651504!1m0!1m5!1m1!1s0x14a1bd1ac1eb85a7:0xa6410c98f9e1c1ce!2m2!1d23.7256023!2d37.9651504!3e0?hl=el. )
Δεν κατάλαβα τίποτα και η σέλα του PCX είναι μάνα = σανίδα.
Πιστεύω πως γίνεται μια χαρά.

Ο Παναγιώτης δε ήτανε με παπί με 125άρι κινέζικο LIFAN κινητήρα επάνω.
Και άλλοι σύντροχοι (Άρης και λοιποί) επίσης με 125άρια.

Πιστεύω ότι γίνεται μια χαρά αλλά αν έχει και διανυκτέρευση ακόμα καλύτερα φυσικά !
Τέλος επιτρέψτε μου να αναφέρω ότι σήμερα στην ηλικία που είμαι θυμάμαι μόνο αυτά περισσότερο και γελάω παρά τα ταξίδια με Rolls Roys (= μηχανάρα εκατοντάδων κυβικών που πάει σχεδόν μόνη της).

Με προσοχή λοιπόν, ντυμένοι με όλες τις προστασίες (η στραβή δεν κοιτάει ούτε κυβικά ούτε αποστάσεις και πονάει το ίδιο) και καλά να περάσετε.
Αυτά μένουν......
Με παρέα έχει χαβαλέ. Το κάνεις και το θυμάσαι μια ζωή.
Μόνος είναι πολύ βαρετό.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Με στασεις ολα γινονται,δλδ εμεις απο επαρχιακο ,με ποσα παραπανω παμε;
Είναι ποιο ξεκούραστα χωρίς οδηγικό άγχος Γιάννη αυτό εννοώ.
Εδώ στο τρελοκομείο που ζούμε μας κυνηγάνε να μας πατήσουνε συνεχώς σαν σκουλήκια, δεν μπορείς να φανταστείς τι γίνεται.

Προσωπικά αυτό που με ξενερώνει σε κάθε βόλτα προς Πελοπόννησο αλλά και Λαμία είναι τα κοντά 30 τόσα χλμ να βγω παραέξω από το τρελοκομείο. Μετά δεν με νοιάζει μία και φυσικά όταν γυρίζω το βράδυ ξανά στο τρελοκομείο....
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Με παρέα έχει χαβαλέ. Το κάνεις και το θυμάσαι μια ζωή.
Μόνος είναι πολύ βαρετό.
Μόνος ούτε στον Παράδεισο, πάντα με ζευγάρι σαν το ψαροντούφεκο ένα πράμα.
Αλλά αν δεν κάθεται και θες να ξεφύγεις γίνεται και αυτό. Απλά περνάς με συνοπτικές διαδικασίες τα καφεδάκια - στάσεις μιας και δεν έχεις να χαβαλεδιάσεις με κανένα.
Παράδειγμα χθεσινό πούμασταν τρεις και δεν λέγαμε να ξεκολλήσουμε και ένας πούρθε μόνος ήπιε ένα καφέ στα γρήγορα και εξαφανίστηκε, είναι αλλιώς όντως.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Τουλάχιστον θα έιμαστε 3 άτομα, δεν θα είναι άσχημη βόλτα πιστεύω. Εγω προσωπικά ακόμα και σε μεγάλες διαδρομές ανα 30 λετπά κάνω μια στάση για να ξεπιαστώ και μετά συνεχίζω.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Τουλάχιστον θα έιμαστε 3 άτομα, δεν θα είναι άσχημη βόλτα πιστεύω. Εγω προσωπικά ακόμα και σε μεγάλες διαδρομές ανα 30 λετπά κάνω μια στάση για να ξεπιαστώ και μετά συνεχίζω.
Θα περάσετε τέλεια ! Giving
 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Τουλάχιστον θα έιμαστε 3 άτομα, δεν θα είναι άσχημη βόλτα πιστεύω. Εγω προσωπικά ακόμα και σε μεγάλες διαδρομές ανα 30 λετπά κάνω μια στάση για να ξεπιαστώ και μετά συνεχίζω.
Μην αγχώνεσαι εχω κάνει 200αρες με το max100 το 6v θα τις θυμάμαι πάντα.
 

Magelanos

member
Δημοσιεύσεις
833
Ηλικία
49
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Ε να!
Αυτα τα ωραια γιατι τα κρατας κρυφα;
Εχεις κι ωραιο φωτογραφικο ματι ρε φιλε....

Φίλε Γιάννη τά κρατώ για πάρτη μου, γιατί φαντάζομαι δεν υπάρχει ενδιαφέρον για κάτι τέτοιο. Παπί και ταξίδι δηλαδή. Απλά όλα γίνονται αρκεί να γουστάρεις και νά περνάς καλά. Ευχαριστώ νά είσαι καλά με πολλά δίτροχα χιλιόμετρα!!!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Φίλε Γιάννη τά κρατώ για πάρτη μου, γιατί φαντάζομαι δεν υπάρχει ενδιαφέρον για κάτι τέτοιο. Παπί και ταξίδι δηλαδή. Απλά όλα γίνονται αρκεί να γουστάρεις και νά περνάς καλά. Ευχαριστώ νά είσαι καλά με πολλά δίτροχα χιλιόμετρα!!!
Σωστος Πανο ,καποια πρεπει να τα κραταμε για μας μερικες φορες .
Καλη ανταμωση φιλε Smileys drinking beer Emoticon
 
N

notakos600

Guest
Φίλε Γιάννη τά κρατώ για πάρτη μου, γιατί φαντάζομαι δεν υπάρχει ενδιαφέρον για κάτι τέτοιο. Παπί και ταξίδι δηλαδή. Απλά όλα γίνονται αρκεί να γουστάρεις και νά περνάς καλά. Ευχαριστώ νά είσαι καλά με πολλά δίτροχα χιλιόμετρα!!!
Respect Πάνο.
Ο πιο σεμνός και γνήσιος μοτο ταξιδευτής.
Να είσαι πάντα καλά και να ταξιδεύεις φίλε Giving
 
N

notakos600

Guest
Τουλάχιστον θα έιμαστε 3 άτομα, δεν θα είναι άσχημη βόλτα πιστεύω. Εγω προσωπικά ακόμα και σε μεγάλες διαδρομές ανα 30 λετπά κάνω μια στάση για να ξεπιαστώ και μετά συνεχίζω.
Τάπα Ελευσίνα - Ίσθμια με τα παπάκια στη βόλτα της ΜοτοπαρεαςSmileys drinking beer Emoticon
Καφεδάκι.
Τάπα και πίσω, σύνολο κάπου 160 χλμ.
Σταματήσαμε για τσιγάρο κάπου στη μέση μην μας σκασουνYes
Φαντάσου να πηγαιναμε φυσιολατρικα...
Μη κολλάς Τάσο Smileys drinking beer Emoticon
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Δεν καταλαβαίνω. Ο άλλος έκανε τον γύρω του κόσμου σχεδόν με GLX 90αρι. Ο άλλος έκανε Ελλάδα Τουρκία με Supra-X Helmin 125. Ο πατέρας μου όταν ήτανε στην ηλικία μου με το 72αρι αν είχε κάνει διαδρομές και χιλιόμετρα. Το παπί κάνει ότι κάνει και ένα 600αρι ή ένα 1000αρι απλά σε πιο αργούς ρυθμούς και προφανώς όχι με την ίδια ενεργητική ασφάλεια (μια προσπέραση πχ) και την άνεση μιας μεγάλης μηχανής.

Εντάξει, δεν θα πάω και Αγγλία ή Σουηδία με το Address, δεν είναι και εξωπραγματικά χιλιόμετρα όλα αυτά.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν καταλαβαίνω. Ο άλλος έκανε τον γύρω του κόσμου σχεδόν με GLX 90αρι. Ο άλλος έκανε Ελλάδα Τουρκία με Supra-X Helmin 125. Ο πατέρας μου όταν ήτανε στην ηλικία μου με το 72αρι αν είχε κάνει διαδρομές και χιλιόμετρα. Το παπί κάνει ότι κάνει και ένα 600αρι ή ένα 1000αρι απλά σε πιο αργούς ρυθμούς και προφανώς όχι με την ίδια ενεργητική ασφάλεια (μια προσπέραση πχ) και την άνεση μιας μεγάλης μηχανής.

Εντάξει, δεν θα πάω και Αγγλία ή Σουηδία με το Address, δεν είναι και εξωπραγματικά χιλιόμετρα όλα αυτά.

Το κρατάω αυτό, να στο ρωτήσω όταν πάρεις μεγάλη μηχανή και γράψεις χλμ, αν ακόμη το πιστεύεις.
 

Magelanos

member
Δημοσιεύσεις
833
Ηλικία
49
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Σωστος Πανο ,καποια πρεπει να τα κραταμε για μας μερικες φορες .
Καλη ανταμωση φιλε Smileys drinking beer Emoticon

Καλή αντάμωση ΓιάννηBcdefgh

Respect Πάνο.
Ο πιο σεμνός και γνήσιος μοτο ταξιδευτής.
Να είσαι πάντα καλά και να ταξιδεύεις φίλε Giving

Συνονοματε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια:) Δεν έχω νά αποδείξω κάτι ταξιδεύω για μένα πάνω απ'όλα, και με ευχαριστεί νά μοιράζομαι τά ταξιδιωτικά μου, και ακόμη περισσότερο αν είναι ή αφορμή προς ταξιδιωτικό ξεσηκωμό. Καλά ταξίδια καί για σένα όπου αγαπάς!!!Smileys drinking beer Emoticon
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@Drake Ramore Προφανώς και θα το πιστευώ Stoned Emoticon
Πάντως όπως είχε πει και ο πατέρας μου τις προάλλες όταν μιλάγαμε για μηχανές "είναι ωραία τα παραπάνω κυβικά και η μηχανές αλλά να ξέρεις οτι σαν την ευκολία και την πρακτικότητα του παπιού και απο τα μικρά σκουτεράκια δεν έχει"
 
Top Bottom