10 από τις πιο αγαπημένες μοτοσυκλέτες των Ελλήνων

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Το πιο γραμμικό κι αξιόπιστο γυμνό 400άρι παραεισαγωγής.



Honda CB400 Super Four
Το απλό..


Honda CB400 SF version R



& το πιο σπάνιο στην Ελλάδα

Honda CB400 SF version S (είχαν brembo φρένα).Αυτά που κυκλοφόρησαν εδώ είχαν λευκές λωρίδες στη μέση του ντεπόζιτου και της ουράς..

Εδώ το πιο φρέσκο του 97'


Μικρογραφία του CB1000 Big One

Αυτά τα μοτέρ της Ηonda!!!!!!
 

gs1100n

new member
Δημοσιεύσεις
343
Ηλικία
44
Όνομα
Νίκος
Το 2ο μηχανακι μου ηταν το version r με την μασκουλα!!
Ατελείωτες στροφες!!
Αξιοπιστο μεχρι αηδιας!
Λιγο ασχημουτσικο με την μασκα αλλα το στρογγυλοφαναρο old time classic!
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Εργαλείο με φινέτσα.

Θα το ξαναπώ: όταν οι Ιάπωνες είχαν ακόμη ΜΕΡΑΚΙ!
Τώρα δικύλινδροι εν σειρά (για την τσεπούλα) και σκ@..ά.
 

Lepanto

member
Δημοσιεύσεις
848
Ηλικία
63
Ένα μηχανάκι που πέρασα μαζί του μια 7ετια και το κατευχαριστήθηκα (δεν θα έλεγα το ίδιο και για τον συνεπιβάτηabcdefghgk) !!!
View attachment 12871
Το κράτησα μια εβδομάδα, το πούλησα γιατί αν το κρατούσα.......τώρα δεν θα έγραφα!
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

Ακόμη και οι Γερμανοί του περιοδικού Μotorrad (με απίστευτη κυκλοφορία,αλλά εδώ και 20 χρόνια κατάντησε διαφημιστικό φυλλάδιο της bmw) το έβγαλαν 2-3 φορές νικητή στο μεγάλο test άλπεων όπου βγαίνει κάτι σαν allrounder της χρονιάς. .Με κινητήρα διαμάντι-απίστευτα ραφιναρισμένος πλέον.Αλλά τόσο πολυδιαφημισμένο και αγορασμένο σαν προιον κατανάλωσης από "μηχανόβιους του Σαββατοκύριακου" (ας με συγχωρέσουν εδώ οι κάτοχοί του) ,που κατάντησε σχεδόν γραφική (μαζί με tdm )η αναφορά του στα fora ως "η επόμενη μου μοτό".
Δεν ξέρω...cdefghigi
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ακόμη και οι Γερμανοί του περιοδικού Μotorrad (με απίστευτη κυκλοφορία,αλλά εδώ και 20 χρόνια κατάντησε διαφημιστικό φυλλάδιο της bmw) το έβγαλαν 2-3 φορές νικητή στο μεγάλο test άλπεων όπου βγαίνει κάτι σαν allrounder της χρονιάς. .Με κινητήρα διαμάντι-απίστευτα ραφιναρισμένου πλέον.Αλλά τόσο πολυδιαφημισμένο και αγορασμένο σαν προιον κατανάλωσης από "μηχανόβιους του Σαββατοκύριακου" (ας με συγχωρέσουν εδώ οι κάτοχοί του) ,που κατάντησε σχεδόν γραφική (μαζί με tdm )η αναφορά του στα fora ως "η επόμενη μου μοτό".
Δεν ξέρω...cdefghigi
Μου αρέσει, μου κάνει, αλλά αποφεύγω ακόμη και να δω αγγελίες vstrom για αυτόν τον λόγο. Κυκλοφόρησε τόσο πολύ που έγινε "κλισέ" το πρώτης γενιάς. Τα επόμενα όχι τόσο (εως και καθόλου).
Καλό μηχανάκι όμως, κακά τα ψέματα. Πολλή Μηχανή για τα λεφτά του.Yes
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ακόμη και οι Γερμανοί του περιοδικού Μotorrad (με απίστευτη κυκλοφορία,αλλά εδώ και 20 χρόνια κατάντησε διαφημιστικό φυλλάδιο της bmw) το έβγαλαν 2-3 φορές νικητή στο μεγάλο test άλπεων όπου βγαίνει κάτι σαν allrounder της χρονιάς. .Με κινητήρα διαμάντι-απίστευτα ραφιναρισμένος πλέον.Αλλά τόσο πολυδιαφημισμένο και αγορασμένο σαν προιον κατανάλωσης από "μηχανόβιους του Σαββατοκύριακου" (ας με συγχωρέσουν εδώ οι κάτοχοί του) ,που κατάντησε σχεδόν γραφική (μαζί με tdm )η αναφορά του στα fora ως "η επόμενη μου μοτό".
Δεν ξέρω...cdefghigi

Οταν ενα μηχανακι κυκλοφορει τοσο πολυ αλλος θα το παρει για σουκου,αλλος αντι για παπακι και καποιοι για να του πιουν το αιμα.

Για την Ελλαδα θεωρω οτι ηταν οτι πιο βολικο και αξιοπιστο κυκλοφορησε απο το 2002-2003 μεχρι και σημερα.Ποτε δεν μου αρεσε αλλα δεν νομιζω να υπαρξει ξανα μηχανη με τετοιες πωλησεις.
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Το κράτησα μια εβδομάδα, το πούλησα γιατί αν το κρατούσα.......τώρα δεν θα έγραφα!
Τυχερός αυτός που θα το πηρε μιας εβδομάδας μηχανή !!
Όλα τα μηχανάκια οφείλουν σεβασμό από τον αναβάτη και το καθένα θέλει το τρόπο του !! Ο άνθρωπος είναι η χειροτερη σκοτωστρα !! Smileys drinking beer Emoticon
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.539
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Aυτο να δειτε τη πωλησεις εκανε








Honda CBR600 model history


Aρε κοστουμια που εχει ραψει στην εποχη του σε κατι 900 SS
 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Σε καμιά δεκαριά μέρες οι

10 από τις πιο αγαπημένες μοτοσυκλέτες των Ελλήνων


θα γίνουν 310...Stoned Emoticon
Αφού είμαστε αγαπησιάρηδες, τι να κάνουμε.............
 

gs1100n

new member
Δημοσιεύσεις
343
Ηλικία
44
Όνομα
Νίκος
Το Tracer 900 θα γινει το επομενο tdm σε πωλησεις..
Χαμηλη τιμη σε σχεση με ανταγωνισμο κ πολυ καλο συνολικο πακετο προσφερει η yamaha..
Ασχημο δεν μπορω να το πω ούτε κακό σε καμια περιπτωση.. ειναι κατι φρεσκο σχεδιαστικα , πολυ κοντα στο tiger , αλλα τουλαχιστον ξεφυγε απο την ρετρολαγνια που επιασε ολες τις εταιρειες...
Η 1η γενια οντως ακουστηκαν πολλα..Άλλοι λεγανε ήταν τα λάστιχα , αλλοι λεγανε το set up αναρτησεων , άλλοι λεγανε για το πλαισιο...
Δε ξερω τι ισχυε γιατι δεν το εκανα καν βολτα..οποτε δεν εχω αποψη..
Αλλα πολλες φορες παιζει και "αθεμιτος" ανταγωνισμος και θαβουν ενα μηχανακι , μη σου βγει το ονομα που λεμε!! χαχαχααχ
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Το Tracer 900
Χαμηλη τιμη σε σχεση με ανταγωνισμο κ πολυ καλο συνολικο πακετο προσφερει

Το tiger είναι 1030 cc αντί 830 ,έχει ποιοτικότερα επί μέρους τμήματα,με κοντινή τιμή και καλύτερη οδική συμπεριφορά.



Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
....εεπ! εσεις στο πισω θρανιο για ηρεμηστε παρακαλω να ακουσουμε και τους επομενους ......!Hate
 
Top Bottom