Χειμερινα γαντια...γενικως

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
δε θα ξεβραχωσουμε ροφο ρε φιλε, αντε κανα χταποδακι abcdefghgk abcdefghgk
Καλά δοκίμασε και πές μου, mister i know everything, αλλά στάσου τι λέω; Ταρίφας δεν ήσουν; Αλήθεια ρε φίλε στο big bang το σύμπαν ήταν μονοσήμαντο ή εξελίχθηκαν παράλληλα σύμπαντα?
Αν τρέχω με ταχύτητα μεγαλύτερη του φωτός αληθεύει ότι πάω τον χρόνο πίσω; Άμα είναι να πάω να βάλω πρόγραμμα στην Λαίλαπα...
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.297
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Θα το ξαναπώ μία τελευταία φορά, δοκιμάστε γάντια κατάδυσης 3.5mm


Περιμενω μια διευκρινηση ...... Stoned Emoticon
Γιατι πιστευω 3,5 mm ειναι χοντρα για να φορεσεις και απο πανω τα χειμωνιατικα γαντια.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Περιμενω μια διευκρινηση ...... Stoned Emoticon
Γιατι πιστευω 3,5 mm ειναι χοντρα για να φορεσεις και απο πανω τα χειμωνιατικα γαντια.
Δεν φοράς από πάνω ρε, τα παίρνεις με κέβλαρ όπως οι δύτες που καθαρίζουν το βαπόρι
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.297
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Δηλαδη εννοεις πως παρεχουν και safety στο πεσιμο με μηχανη ? Οχι βεβαια οτι θα σωθεις απο τα γαντια αλλα συζηταμε ....
Εσυ τετοια φορας τωρα για χειμωνα ?
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δεν φοράς από πάνω ρε, τα παίρνεις με κέβλαρ όπως οι δύτες που καθαρίζουν το βαπόρι
Όχι αυτά για ψαροντουφεκο; ήρεμα ρωτάω γιατί έχω θέμα Μάνο μου, βγάζω χιονιστρες το χειμώνα σα λουκάνικα γίνονται τα δσχτυλα
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.297
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Όχι αυτά για ψαροντουφεκο; ήρεμα ρωτάω γιατί έχω θέμα Μάνο μου, βγάζω χιονιστρες το χειμώνα σα λουκάνικα γίνονται τα δσχτυλα

... ναι παρτον με το *****ο τετοια ωρα , χαλι θα γινει .....! Hammer Smash
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Δηλαδη εννοεις πως παρεχουν και safety στο πεσιμο με μηχανη ? Οχι βεβαια οτι θα σωθεις απο τα γαντια αλλα συζηταμε ....
Εσυ τετοια φορας τωρα για χειμωνα ?
Safety provided as per ISO απο τις κλάσεις, δηλαδή τι περισσοτερη προστασία θα σου προσφερουν ταφτηνιάρικα?
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Safety provided as per ISO απο τις κλάσεις, δηλαδή τι περισσοτερη προστασία θα σου προσφερουν ταφτηνιάρικα?
Πόσο κάνουν αυτά τα γάντια?.στείλε λινκ να δουμε
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Όχι αυτά για ψαροντουφεκο; ήρεμα ρωτάω γιατί έχω θέμα Μάνο μου, βγάζω χιονιστρες το χειμώνα σα λουκάνικα γίνονται τα δσχτυλα
Προσπαθώ να σε κάνω άνθρωπο και με τρολλάρεις *****ουάρδε, ποτέ σου και μην σώσεις, γιατι μο λέει σο λέει..Όλη τη μέρσ με τα safety ασχολιώμαστε.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Προσπαθώ να σε κάνω άνθρωπο και με τρολλάρεις *****ουάρδε, ποτέ σου και μην σώσεις, γιατι μο λέει σο λέει..Όλη τη μέτα με τα safety ασχολιώμαστρ.
Εγω Μάνο μου ψάχνω ζεστό γάντι με καλή αίσθηση(όσο είναι δυνατόν).. Δε με ενδιαφέρει η προστασία ούτε η βροχη.. Και σχετικά φθηνο
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εγω Μάνο μου ψάχνω ζεστό γάντι με καλή αίσθηση(όσο είναι δυνατόν).. Δε με ενδιαφέρει η προστασία ούτε η βροχη.. Και σχετικά φθηνο
Να πας να μαμηθείς
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.297
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.297
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι

Φοβερη ποιοτητα , ολα τα χρονια μεχρι και προσφατα απο εδω ψωνιζα ρουχα δουλειας και παπουτσια .
Βεβαια σε καποια ειδη ομως τωρα τελευταια εχει πεσει η ποιοτητα ..... κριμα.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Δηλαδη εννοεις πως παρεχουν και safety στο πεσιμο με μηχανη ? Οχι βεβαια οτι θα σωθεις απο τα γαντια αλλα συζηταμε ....
Εσυ τετοια φορας τωρα για χειμωνα ?
Μη το λες....
Ποτέ να μην τύχει σε κανέναν. Δεν μπορείς να φανταστείς τα σημάδια από γερό πέσιμο πούχουν πάνω τους μετά την τριβή με την άσφαλτο.
Σας τάχω βάλει σε βίντεο τι παθαίνουν στις τούμπες.

Ποτέ μην τύχει σε κανέναν να διαπιστώσει για τι πράματα μιλάμε τώρα....
Διαφωνώ κάθετα στη νοοτροπία νάναι απλά ζεστά και αδιάβροχα και να μην παρέχουν προστασία ή να φορώ πόλης σε ταξίδι.

Βέβαια αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη, ο καθείς με τα λεφτά του και την κυρά του. ooops
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Μη το λες....
Ποτέ να μην τύχει σε κανέναν. Δεν μπορείς να φανταστείς τα σημάδια από γερό πέσιμο πούχουν πάνω τους μετά την τριβή με την άσφαλτο.
Σας τάχω βάλει σε βίντεο τι παθαίνουν στις τούμπες.

Ποτέ μην τύχει σε κανέναν να διαπιστώσει για τι πράματα μιλάμε τώρα....
Διαφωνώ κάθετα στη νοοτροπία νάναι απλά ζεστά και αδιάβροχα και να μην παρέχουν προστασία ή να φορώ πόλης σε ταξίδι.

Βέβαια αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη, ο καθείς με τα λεφτά του και την κυρά του. ooops
Καλά κάνεις κ τα λες..
Εγω δεν είχα ποτέ γάντι για μοτο.
Απ το περίπτερο κάτι φθηνιαρικα τάχω χρόνια, αυτά που βάζουμε στο βουνο για χιονοπολεμο.. Αλλα έχουν βγει φέτες πρέπει να πάρω αλλα.
Πηρα πέρυσι γάντια σκι, αλλά δε με βόλεψανε στο γκριπ καθόλου, τζάμπα χρήμα.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Καλά κάνεις κ τα λες..
Εγω δεν είχα ποτέ γάντι για μοτο.
Απ το περίπτερο κάτι φθηνιαρικα τάχω χρόνια, αυτά που βάζουμε στο βουνο για χιονοπολεμο.. Αλλα έχουν βγει φέτες πρέπει να πάρω αλλα.
Πηρα πέρυσι γάντια σκι, αλλά δε με βόλεψανε στο γκριπ καθόλου, τζάμπα χρήμα.
Μπάμπη είμαι εδώ και σας τα λέω για ένα μόνο λόγο και αυτός είναι ο πλήρης εξοπλισμός που φόραγα τότε αλλά και το ότι μάλλον δεν ήτανε η ώρα μου.

Ελάχιστοι μιλούν για τις κακές εμπειρίες τους μην τους πουν κουλομαρίες ή δεν ξέρω τι.
Προσωπικά μούναι παντελώς αδιάφορο τι θα με αποκαλέσουν αλλά να σωθεί ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ από μας.

Στο βίντεο της τούμπας σας δείχνω και μώλωπες και πλέον των 100 συνδετήρων ραψίματος κλπ.
Τόφτιαξα ενώ ήμουν ακόμα με πατερίτσες για να σωθεί έστω και ένας.
Ινδιάνος ήμουν και γω κάποτε δεν είμαι αναμάρτητος αλλά σταδιακά είδα και έμαθα πριν πάθω.
Βέβαια αν το καντήλι σου δεν έχει λάδι θα φύγεις...και αυτό μούχει συμβεί δυστυχώς.

Σκεφτείτε τα καλά τα παραπάνω και προσθέτω - επαναλαμβάνω <<Είμαι φτωχός = ψωνίζω ακριβά>>.

Δεν θέλετε να μάθετε πόσο κόστισε η αποθεραπεία μου....

Υ.Γ. Δείτε το βίντεο στις τούμπες. Έχει και τα γάντια (δυστυχώς σε κακό φόντο μιας και δεν μπορούσα καλύτερα λόγο πατερίτσων όπως είπα) και φωτό από τα χέρια και από άλλα σημεία του σώματος τι πάθανε με πλήρη εξοπλισμό.
Υ.Γ. 2 Προχτές στην γιορτή μου με πήρε ο αδερφός πούδε την τούμπα με την Μπούζα που με ακολουθούσε. Ακόμα δεν ήθελε να επαναλάβει λεπτομέρειες μετά από ΕΠΤΑ χρόνια......Σκεφτείτε το ξανά.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Μπάμπη είμαι εδώ και σας τα λέω για ένα μόνο λόγο και αυτός είναι ο πλήρης εξοπλισμός που φόραγα τότε αλλά και το ότι μάλλον δεν ήτανε η ώρα μου.

Ελάχιστοι μιλούν για τις κακές εμπειρίες τους μην τους πουν κουλομαρίες ή δεν ξέρω τι.
Προσωπικά μούναι παντελώς αδιάφορο τι θα με αποκαλέσουν αλλά να σωθεί ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ από μας.

Στο βίντεο της τούμπας σας δείχνω και μώλωπες και πλέον των 100 συνδετήρων ραψίματος κλπ.
Τόφτιαξα ενώ ήμουν ακόμα με πατερίτσες για να σωθεί έστω και ένας.
Ινδιάνος ήμουν και γω κάποτε δεν είμαι αναμάρτητος αλλά σταδιακά είδα και έμαθα πριν πάθω.
Βέβαια αν το καντήλι σου δεν έχει λάδι θα φύγεις...και αυτό μούχει συμβεί δυστυχώς.

Σκεφτείτε τα καλά τα παραπάνω και προσθέτω - επαναλαμβάνω >.

Δεν θέλετε να μάθετε πόσο κόστισε η αποθεραπεία μου....

Υ.Γ. Δείτε το βίντεο στις τούμπες. Έχει και τα γάντια (δυστυχώς σε κακό φόντο μιας και δεν μπορούσα καλύτερα λόγο πατερίτσων όπως είπα) και φωτό από τα χέρια και από άλλα σημεία του σώματος τι πάθανε με πλήρη εξοπλισμό.
Υ.Γ. 2 Προχτές στην γιορτή μου με πήρε ο αδερφός πούδε την τούμπα με την Μπούζα που με ακολουθούσε. Ακόμα δεν ήθελε να επαναλάβει λεπτομέρειες μετά από ΕΠΤΑ χρόνια......Σκεφτείτε το ξανά.
Τα γάντια που φοράω φροντίζω να κοστίζουν όσο ένα φθηνο μπουφάν μηχανής. Θυμάστε μικροι τα χέρια μας από τις σάρες με τα ποδήλατα. Φαντάσου γδαρσίμο μέχρι το κόκκαλο ( ή και το κόκκαλο να φύγει σαν από τροχό αν δε σπάσει)....

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom