Φόρουμ - Φ/Β.

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.170
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Να σου πω, σε μια μεγάλη βόλτα θέλω να φάω, νηστικό αρκούδι δεν χορεύει. Μπορώ να την βγάλω και με σουβλάκι στα όρθια. Αλλά πες μου τι διαφορά έχει αν μοστράρεις μια μπριζόλα από μια μηχανή 25 χιλιάδων Εβραίων; Ξέρεις πόσοι νέοι δεν έχουν να την πάρουν;[/QUOTE]

διαφωνω με το τροπο σκεψης σου....αλλά αυτο να το θυμηθεις σε επομέν μαζωξη....εδω θα πεσει πολυ σεντονι και διαφωνία που μπορει να οδηγησει αλλού...αλλωστε πιστευω οτι δεν με καταλαβες
 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Αν εννοείς το περιεχόμενο των φώτο ότι δεν είναι το καλύτερο για μια βόλτα, ενώ ένα τοπίο ή μια φώτο με τις μηχανές θα ήταν καλύτερη, ναι συμφωνώ... αλλά έθεσες και μια παράμετρο για τα παιδάκια που πεινάνε σε παρένθεση, εκεί στάθηκα. Δεν φταίω εγώ.
 
N

notakos600

Guest
Τον χειμώνα βολταρουμε λίγο και συζητάμε πολύ...τόσο πολύ που κάποιες φορές νιώθουμε ενοχές γιατί έχουμε κάτι που δεν έχει κάποιος άλλος.
Τουλάχιστον ας μην προκαλούμε προβάλλοντας το.
 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Μα εδώ είναι το πόιντ... ο esel δεν λέει αυτό. Και εγώ παρασύρθηκα με τις παραμέτρους που έθεσε.
 
N

notakos600

Guest
Μα εδώ είναι το πόιντ... ο esel δεν λέει αυτό. Και εγώ παρασύρθηκα με τις παραμέτρους που έθεσε.
Το point είναι πως σκεφτόμαστε πάρα πολύ και θα θέλουμε πλανισμα κεφαλής από το κάψιμο της φλατζας...
 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Το point είναι πως σκεφτόμαστε πάρα πολύ και θα θέλουμε πλανισμα κεφαλής από το κάψιμο της φλατζας...
Άμα ανεβάζει στροφές το εργαλείο τις χρησιμοποιείς, αλλιώς βάλτου κουκούλα τρίποδα και ζήσανε αυτοί καλά και εμείς καλύτερα.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
θα δωσω ενα προβληματισμό μου που εχει σχεση με το ΦΒ και οχι μονο................
οι φωτογραφιες φαγητου......ανεβαζουμε φωτο απο το φαγητό λοιπόν και τιθεται το εξής ερωτημα ....κοιτατε τι εφαγα σημερα ΟΥΑΟΥ !!! (γιατι μαλλον ολες τις αλλες μερες τρωω φακές ;;;;;).....κοιτατε τι εφαγα σημερα (ενω εσεις δεν μπορειτε να φατε....(σε μια εποχη που πεθαινουν παιδια απο ασιτία)...
και ειδικά στους δικους μας κυκλους αντι να δειξουμε ωραιες φωτο (τροπος του λεγειν) με τις μοτο μας δειχνουμε τραπαεζια φαγητού....(αναρωτόμενος αν οι βολτες γινονται τελικά για τα κοψιδια)......προβληματισμοί και ουχι παρατηρήσεις !!
Βαρούτε παιδιά ......ενας ενας.....


Εγω μαζι σου ειμαι αλλα αμα δες να σε βαρεεεεσω,οκ.




Αποφευγω να τρωω στις βολτες μου.Πολλοι θα εχετε προσεξει οτι τις περισσοτερες φορες μασαω κατι παλιοκριτσινια και μετα καθομαι για ενα ποτηρακι μπυρα.Συνηθως ανεβαζω καμμια φωτο με τσιπουρακια για το γεια μας και σπανια ανεβαζω απο φαγητο.Η αληθεια ειναι οτι δεν μου αρεσει να βλεπω τραπεζια γεματα μεχρι επανω.Προτιμω να βλεπω μηχανακια και ποταμακια,αντε και κανα ελαφακι.




Ρε μπας και ειμαστε εκτος θεματος?:eek::eek::eek:
 

LAndreas

member
Δημοσιεύσεις
1.413
Ηλικία
60
Περιοχή
Ναουσαρα
Όνομα
Λειβαδιτης Ανδρεας
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Είμαστε άνθρωποι..

Ας μην παγιδευόμαστε σε λογισμούς του τύπου:

-Μηπως πρέπει να έχω τύψεις που μπορώ και βλέπω;Οι τυφλοί δεν βλέπουν..
-Μήπως επειδή έχω δάχτυλα και γράφω είναι πρόκληση για κάποιον που τα έχει κομμένα;
-Έχω μηχανή.. Πάω βόλτα.. Έχω να φάω..
Να αισθάνομαι άσχημα;

Μην το χάνουμε παιδιά.Αν κάποιος θέλησε να ποστάρει ένα γεμάτο τραπέζι ας δοξάζουμε,ευχαριστούμε,παρακαλούμε κι όπου μπορούμε βοηθούμε να γεμίζουν τραπέζια(κι όχι μόνο) που δεν υπάρχουν δυνατότητες..

Ας μην ξεχνάμε ότι η μάζωξη για φαγητό είναι ιερή κι ευλογημένη στιγμή.

Καταλαβαίνω την σκέψη του να μην την "ξεχειλώνουμε"..
Smileys drinking beer Emoticon
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Είμαστε άνθρωποι..

Ας μην παγιδευόμαστε σε λογισμούς του τύπου:

-Μηπως πρέπει να έχω τύψεις που μπορώ και βλέπω;Οι τυφλοί δεν βλέπουν..
-Μήπως επειδή έχω δάχτυλα και γράφω είναι πρόκληση για κάποιον που τα έχει κομμένα;
-Έχω μηχανή.. Πάω βόλτα.. Έχω να φάω..
Να αισθάνομαι άσχημα;

Μην το χάνουμε παιδιά.Αν κάποιος θέλησε να ποστάρει ένα γεμάτο τραπέζι ας δοξάζουμε,ευχαριστούμε,παρακαλούμε κι όπου μπορούμε βοηθούμε να γεμίζουν τραπέζια(κι όχι μόνο) που δεν υπάρχουν δυνατότητες..

Ας μην ξεχνάμε ότι η μάζωξη για φαγητό είναι ιερή κι ευλογημένη στιγμή.

Καταλαβαίνω την σκέψη του να μην την "ξεχειλώνουμε"..
Smileys drinking beer Emoticon

Εγω προσωπικα δεν το σκεφτομαι ετσι.Απλα θεωρω χασιμο χρονου το φαγητο στην βολτα.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Εγω προσωπικα δεν το σκεφτομαι ετσι.Απλα θεωρω χασιμο χρονου το φαγητο στην βολτα.
Το μάζεμα γύρω από ένα τραπέζι δεν είναι μόνο χορτασμός της κοιλιάς.
Είναι κι επικοινωνία/ανταλλαγή απόψεων.Οπότε έχουμε συντήρηση του σώματος αλλά και του πνεύματος..

Την ψυχή δεν τη θρέφει μόνο η εναλλαγή τοπίων.

Έλα ρε Πάνο.
Με κάνεις να γράφω/φαινομαι σα γέροντας..
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Το μάζεμα γύρω από ένα τραπέζι δεν είναι μόνο χορτασμός της κοιλιάς.
Είναι κι επικοινωνία/ανταλλαγή απόψεων.Οπότε έχουμε συντήρηση του σώματος αλλά και του πνεύματος..

Την ψυχή δεν τη θρέφει μόνο η εναλλαγή τοπίων.

Έλα ρε Πάνο.
Με κάνεις να γράφω/φαινομαι σα γέροντας..

Συμφωνώ 100%
Μπορεί να πηγαίνουμε βόλτα μαζί αλλά πάνω στην μηχανή ο καθένας είναι μόνος τους
Αλλά στον καφέ ή στην ταβέρνα καθόμαστε και επικοινωνούμε


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Το μάζεμα γύρω από ένα τραπέζι δεν είναι μόνο χορτασμός της κοιλιάς.
Είναι κι επικοινωνία/ανταλλαγή απόψεων.Οπότε έχουμε συντήρηση του σώματος αλλά και του πνεύματος..

Την ψυχή δεν τη θρέφει μόνο η εναλλαγή τοπίων.

Έλα ρε Πάνο.
Με κάνεις να γράφω/φαινομαι σα γέροντας..

Με τετοιο μηχανακι γερασες πριν την ωρα σου.

Δεν διαφωνω για το τραπεζι και την σημασια του.Μερικες φορες ομως του δινουμε μεγαλυτερη αξια απ οτι πρεπει και το προβαλουμε περισσοτερο απο την ιδια την βολτα.

Αντι να πιασουμε τις στιγμες,τα ματια,τα συναισθηματα γυρω απο το τραπεζι,φωτογραφιζουμε ενα βουνο απο πιατα.

Φυσικα αυτο δεν ειναι μομφη για καποιους,απλα μερικες φορες αισθανομαι αβολα.
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Με τετοιο μηχανακι γερασες πριν την ωρα σου.

Δεν διαφωνω για το τραπεζι και την σημασια του.Μερικες φορες ομως του δινουμε μεγαλυτερη αξια απ οτι πρεπει και το προβαλουμε περισσοτερο απο την ιδια την βολτα.

Αντι να πιασουμε τις στιγμες,τα ματια,τα συναισθηματα γυρω απο το τραπεζι,φωτογραφιζουμε ενα βουνο απο πιατα.

Φυσικα αυτο δεν ειναι μομφη για καποιους,απλα μερικες φορες αισθανομαι αβολα.

Σιγά σιγά το φτιάχνουμε αλλά σε λάθος νήμα ....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Παιδιά, το φαγητό είναι αναγκαίο. Σαφώς και θα φάμε. Άλλο πράγμα θίγει ο esel (νομίζω).
Σε μια εκδρομή που αναρτάται στο φόρουμ δεν υπάρχει λόγος οι μισές φώτο να είναι από το τραπέζι, με σχολιασμό πως τσακίστηκε η πανίδα της περιοχής, και τι καλός που ήταν ο κάπελας, και πόσο μεγάλες οι μερίδες και μπράβο να ξαναπάμε να φάμε.
Φυσικά και θα φάμε. Απλά (και όχι μόνο εδώ) φαίνεται πως τα highlight των εκδρομών είναι οι ταβέρνες που βρίσκουμε. Συμβαίνει σε πολλά γκρουπ του FB με μηχανές και σε πολλά φόρουμ και φυσικά σε κάποιον βαθμό και στο δικό μας.

Γι' αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ. Τι φάση με το φαΐ και την φωτογράφιση του;
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
δεν ειστε στον σοστο δρομο του σκεπτικου.;)
Έχουμε φύγει απο τον δρόμο εδώ και ώρα. abcdefghgk

Προφανώς το σκεπτικό σου είναι: για ποιον λόγο το FB να έχει 5000 μέλη και το φόρουμ ούτε 1000 αν το FB προήλθε απο το φόρουμ. Αυτό λίγο πολύ απαντήθηκε όμως. Για τα υπόλοιπα που συζητάμε για το φαγητό , ας χωρίσουν οι συντονιστές το θέμα.
 
Top Bottom