Φόρουμ - Φ/Β.

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Μια Νταντά ρε παιδιά για τον μικρό μας φίλο.. :p:D

.... το πιασαμε το υποννοουμενο ........ επειδη δεν εχουμε Φ/Β , δεν ξερουμε και ποσους καλους φιλους χανουμε .......!

...
 
Last edited by a moderator:

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.170
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
.... το πιασαμε το υποννοουμενο ........ επειδη δεν εχουμε Φ/Β , δεν ξερουμε και ποσους καλους φιλους χανουμε .......!

...
Δεν χανεις απαραιτητα....μπορει και να εισαι και κερδισμένος....


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
.... το πιασαμε το υποννοουμενο ........ επειδη δεν εχουμε Φ/Β , δεν ξερουμε και ποσους καλους φιλους χανουμε .......!

...
Δεν είδα το ποστ πριν την επέμβαση moderator Στέλιο.

Η προτροπή μου αφορούσε το "μόνος στο σπίτι".Κανένα υπονοούμενο περί μη ύπαρξης FB από εμένα,πολύ δε περισσότερο για "φίλους". Κι εγώ άνευ είμαι..

Αν η διόρθωση είχε μομφή παρακαλώ να διευκρινιστεί γιατί δεν θέλω σκιές παιδιά.

Εγώ καλού κακού έδωσα εξηγήσεις.
Ευχαριστώωωω...
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δεν είδα το ποστ πριν την επέμβαση moderator Στέλιο.

Η προτροπή μου αφορούσε το "μόνος στο σπίτι".Κανένα υπονοούμενο περί μη ύπαρξης FB από εμένα,πολύ δε περισσότερο για "φίλους". Κι εγώ άνευ είμαι..

Αν η διόρθωση είχε μομφή παρακαλώ να διευκρινιστεί γιατί δεν θέλω σκιές παιδιά.

Εγώ καλού κακού έδωσα εξηγήσεις.
Ευχαριστώωωω...

Η διαχειριση δεν επεμβαινει ποτε στα γραφομενα.

Φωτογραφια εχει διαγραφει.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Η διαχειριση δεν επεμβαινει ποτε στα γραφομενα.

Φωτογραφια εχει διαγραφει.
Ξαναδιάβασε τι έγραψες..... ΑχαχαχαχχχχχχχRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Δεν είδα το ποστ πριν την επέμβαση moderator Στέλιο.........Ευχαριστώωωω...

Οχι Μητσο μου ....no problem ...... εξαλλου και γω πλακα εκανα μεσω μιας φωτο .....! Joy
Και επειδη μια φωτο ισον 1000 λεξεις , τωρα πως να σου περιγραψω εγω ....μονος .... τις 1000 λεξεις ? ......εχασες παντως .......! cde
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Το fb είναι ένα χάος, αν και έχω το χρησιμοποιώ πλέον ελάχιστα.
Το φόρουμ για εμένα είναι πιο προσωπικό, πιο στενό, πιο φιλικό εν τέλη
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Η διαχειριση δεν επεμβαινει ποτε στα γραφομενα.

Φωτογραφια εχει διαγραφει.
Ευχαριστώ Πάνο..

Η ανησυχία μου ήταν μήπως ο Στέλιος δεν με έπιασετ,στεναχώρησα οπότε να επανορθώσω.

Οχι Μητσο μου ....no problem ...... εξαλλου και γω πλακα εκανα μεσω μιας φωτο .....! Joy
Και επειδη μια φωτο ισον 1000 λεξεις , τωρα πως να σου περιγραψω εγω ....μονος .... τις 1000 λεξεις ? ......εχασες παντως .......! cde
Προσπάθησε ρε Στέλιο μου...
Η γλώσσα μας είναι πλούσια.. abcdefghgk


Smileys drinking beer Emoticon
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.414
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Ένα πολύ μεγάλο μείον το ΦΒ που με αποτρέπει να συμμετέχω είναι ότι ένα θέμα σοβαρό/τεχνικό άμα ανέβει,σε λίγες ώρες θα έχει χαθεί από τα επερχόμενα βιντεάκια-καλημέρες-άλλα σχόλια κλπ.
Ενώ στο φόρουμ είναι όλα νοικοκυρεμένα,ακόμα και τα σπαμ!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ένα πολύ μεγάλο μείον το ΦΒ που με αποτρέπει να συμμετέχω είναι ότι ένα θέμα σοβαρό/τεχνικό άμα ανέβει,σε λίγες ώρες θα έχει χαθεί από τα επερχόμενα βιντεάκια-καλημέρες-άλλα σχόλια κλπ.
Ενώ στο φόρουμ είναι όλα νοικοκυρεμένα,ακόμα και τα σπαμ!

Το FB δεν είναι για σοβαρά τεχνικά θέματα. Καμιά φωτογραφία από εκδρομή, καμιά συνεννόηση για μοτοβόλτα, καμιά αγγελία να την δουν άμεσα 5000 άνθρωποι, και από εκεί και πέρα καφενές.

Το πρόβλημα δεν είναι αυτό καθαύτο το FB (που μπορεί να είναι ένα χρήσιμο εργαλείο). Το πρόβλημα είναι και ο κόσμος πλέον που το προτιμα επειδή βαριέται να συμμετάσχει ουσιαστικά. Θέλει να απαντώνται οι ερωτήσεις του στο φτερό, να λαμβάνει πληροφορίες με ένα ποστ για 4-5 διαφορετικά θέματα και ολα αυτά να έχουν εξαφανιστεί σε έναν ορυμαγδό απο αναρτήσεις την επόμενη μέρα.

Το φόρουμ είναι κάτι άλλο. Πιο προσωπικό, πιο αλληλεπιδραστικό, αλλά και πιο απαιτητικό στους κανόνες συμμετοχής. Στην εποχή της ευκολίας του σήμερα ένα φόρουμ μοιάζει με παλαιολιθικό απομεινάρι του παρελθόντος. Αλλά προσωπικά το προτιμώ από το χάος του FB.
 
N

notakos600

Guest
Το FB είναι το φαίνεσθαι...όπως λέμε εκθεσιακό μοντέλο, φωτογραφίες (αχ κοίτα τι ωραία ήταν σε αυτή την βόλτα/εκδρομή), σχολιάκια των 3-4 λέξεων κλπ κλπ.
Φυσικά όλα αυτά αποτελούν παρελθόν με γεωμετρική πρόοδο, όσο στοιβάζονται άσχετα σχόλια από πάνω...
Το Forum είναι μια νοικοκυρεμένη εγκυκλοπαίδεια με σελιδοδείκτες, ομαδοποιημένα θέματα, συζητήσεις κάθε είδους, όπου ανατρέχει κάθε ενδιαφερόμενος να διαβάσει αυτό που τον ενδιαφέρει.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.170
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
θα δωσω ενα προβληματισμό μου που εχει σχεση με το ΦΒ και οχι μονο................
οι φωτογραφιες φαγητου......ανεβαζουμε φωτο απο το φαγητό λοιπόν και τιθεται το εξής ερωτημα ....κοιτατε τι εφαγα σημερα ΟΥΑΟΥ !!! (γιατι μαλλον ολες τις αλλες μερες τρωω φακές ;;;;;).....κοιτατε τι εφαγα σημερα (ενω εσεις δεν μπορειτε να φατε....(σε μια εποχη που πεθαινουν παιδια απο ασιτία)...
και ειδικά στους δικους μας κυκλους αντι να δειξουμε ωραιες φωτο (τροπος του λεγειν) με τις μοτο μας δειχνουμε τραπαεζια φαγητού....(αναρωτόμενος αν οι βολτες γινονται τελικά για τα κοψιδια)......προβληματισμοί και ουχι παρατηρήσεις !!
Βαρούτε παιδιά ......ενας ενας.....
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.170
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
μεγαλα παιδια ειστε ελπίζω να με καταλαβενετε και να μην παρεκτραπειτε....
 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Βαρούτε παιδιά ......ενας ενας.....

Βάστα Τόμσεν!

Να σου πω, σε μια μεγάλη βόλτα θέλω να φάω, νηστικό αρκούδι δεν χορεύει. Μπορώ να την βγάλω και με σουβλάκι στα όρθια. Αλλά πες μου τι διαφορά έχει αν μοστράρεις μια μπριζόλα από μια μηχανή 25 χιλιάδων Εβραίων; Ξέρεις πόσοι νέοι δεν έχουν να την πάρουν;
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
θα δωσω ενα προβληματισμό μου που εχει σχεση με το ΦΒ και οχι μονο................
οι φωτογραφιες φαγητου......ανεβαζουμε φωτο απο το φαγητό λοιπόν και τιθεται το εξής ερωτημα ....κοιτατε τι εφαγα σημερα ΟΥΑΟΥ !!! (γιατι μαλλον ολες τις αλλες μερες τρωω φακές ;;;;;).....κοιτατε τι εφαγα σημερα (ενω εσεις δεν μπορειτε να φατε....(σε μια εποχη που πεθαινουν παιδια απο ασιτία)...
και ειδικά στους δικους μας κυκλους αντι να δειξουμε ωραιες φωτο (τροπος του λεγειν) με τις μοτο μας δειχνουμε τραπαεζια φαγητού....(αναρωτόμενος αν οι βολτες γινονται τελικά για τα κοψιδια)......προβληματισμοί και ουχι παρατηρήσεις !!
Βαρούτε παιδιά ......ενας ενας.....
Αυτό με τα φαγητά κι εγώ δεν το καταλαβαίνω. Τι φάση;
 
Top Bottom