Τι θα αγοράζατε μέχρι 300-500 κυβικά για...

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αμα βγαλει η μηχανη κανα εκκεντροφορο η τιποτα χειροτερο..και σου ζητανε 700αρες και βλεπουμε?
ουτε μτχ ανταλακτικο παιζει...εισαι ομηρος
Τι 700άρες ρε φίλε; 200 έχει καινούριος κινητήρας λέμε! RollingRollingRollingRolling

 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δεν έχει πολλά. Αν βάλεις 3-4 χλμ την μέρα μέσο όρο βγάζεις τον αριθμό.
Ο αντιπρόσωπος λέει στις 50.000-60.000 χλμ συνήθως θέλει ολικό ρεκτιφιέ το μοντέλο.

Και; Αν έπαιρνα τζαπάν τα ίδια χλμ δεν θα έκανα; Να σκοτιστώ για το πόσα χέρια θα αλλάξει μετά απο χρόνια σαν μεταχειρισμένο πριν χρειαστεί ανακατασκευή κινητήρας; Ή ακόμη και αλλαγή με νέο κινητήρα με 200 ευρώ; Tooth
Οτι τα παλια καζερ βγαζουν 200.000χλμ χωρις ανοιγμα το ξερεις?
Και δεν ειναι καν τζαπαν... που να ηταν κι ολας
ειπαμε....μειωση κοστολογιου, ευτελη προιοντα μειωμενης διαρκειας..
Τι 700άρες ρε φίλε; 200 έχει καινούριος κινητήρας λέμε! RollingRollingRollingRolling

για κινεζικη μηχανη λεω ρε, οχι το παπι
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
οτι τα παλια καζερ βγαζουν 200.000χλμ χωρις ανοιγμα το ξερεις?
και δεν ειναι καν τζαπαν... που να ηταν κι ολας
και σου ξαναλέω, για εμένα είναι αδιάφορο.
Για να φτάσω (αν ποτέ) αυτά τα χλμ σε παπί θα πρέπει να γίνω 80 χρονών και να έχω το ίδιο παπί 40 χρόνια.

για κινεζικη μηχανη λεω ρε, οχι το παπι
Μέχρι στιγμής που κλείνουν τουλάχιστον 7ετία απο το 2015 που βγηκαν μαζικά καλής ποιότητας Κινέζικες μεγάλες μηχανές στο εμπόριο, όχι απλά υποστηρίζονται απο τις μικρές τους αντιπροσωπείες αλλά αλλάζουν και χέρια προς μεγαλύτερες αντιπροσωπείες (πχ Βαγιανέλης)

Μια χαρά αξιόπιστα είναι. Άλλωστε κατασκευάζουν και τα μοντέλα άλλων εταιριών επώνυμων. Απλά όσο θα διαπιστώνεις εσύ πως όντως είναι αξιόπιστα, αυτά θα ανεβάζουν τιμή. Οπως άλλωστε και τα Χιουντάι που ανέφερες πιο πάνω. Πλέον δεν έχουν διαφορά σε τιμή απο τα τζαπάν ή τα Ευρωπαικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
και σου ξαναλέω, για εμένα είναι αδιάφορο.
Για να φτάσω (αν ποτέ) αυτά τα χλμ σε παπί θα πρέπει να γίνω 80 χρονών και να έχω το ίδιο παπί 40 χρόνια.


Μέχρι στιγμής που κλείνουν τουλάχιστον 7ετία απο το 2015 που βγηκαν μαζικά καλή ποιότητας Κινέζικες μεγάλες μηχανές στο εμπόριο, όχι απλά υποστηρίζονται απο τις μικρές τους αντιπροσωπείες αλλά αλλάζουν και χέρια προς μεγαλύτερες αντιπροσωπείες (πχ Βαγιανέλης)

Μια χαρά αξιόπιστα είναι. Άλλωστε κατασκευάζουν και τα μοντέλα άλλων εταιριών επώνυμων. Απλά όσο θα διαπιστώνεις εσύ πως όντως είναι αξιόπιστα, αυτά θα ανεβάζουν τιμή. Οπως άλλωστε και τα Χιουντάι που ανέφερες πιο πάνω. Πλέον δεν έχουν διαφορά σε τιμή απο τα τζαπάν ή τα Ευρωπαικά.
Ναι, αμα περασουν λιγα χρονια και βγει φημη οτι ειναι αξιοπιστα, οι τιμες σιγουρα θα ανεβουν..
Ρε συ τωρα θυμηθηκα οτι δεν παιρνω καινουριο για ενα πολυ σοβαρο λογο..

Αφου θα το δωσω ρε, και θα χασω ενα σκασμο λεφτα Rolling
Μονο μτχ για μενα...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ναι, αμα περασουν λιγα χρονια και βγει φημη οτι ειναι αξιοπιστα, οι τιμες σιγουρα θα ανεβουν..
Ρε συ τωρα θυμηθηκα οτι δεν παιρνω καινουριο για ενα πολυ σοβαρο λογο..

Αφου θα το δωσω ρε, και θα χασω ενα σκαμο λεφτα Rolling
Μονο μτχ για μενα
Αυτό ναι, είναι ένα σοβαρό επιχείρημα.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δεν έχει πολλά. Αν βάλεις 3-4 χλμ την μέρα μέσο όρο βγάζεις τον αριθμό.

υπολογιζω μεσο ορο 35-40 την ημερα τις καθημερινες
Βαλε και καμια 80αρα μια στο τοσο το Σκ..Νατα τα χλμ..
το χω 5 χρονια, πρεπει ναχω κανει πανω απο 30.000 (δεν εχω κοντερ)
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
υπολογιζω μεσο ορο 35-40 την ημερα τις καθημερινες
Βαλε και καμια 80αρα μια στο τοσο το Σκ..Νατα τα χλμ..
το χω 5 χρονια, πρεπει ναχω κανει πανω απο 30.000 (δεν εχω κοντερ)
Σοβαρό επιχείρημα για πτωχάτζες.... Αχαχαχααααα... Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Σοβαρό επιχείρημα για πτωχάτζες.... Αχαχαχααααα... Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
Ο drake πηρε καινουριο κινεζικο παπι λεει......και στα 50-60.000 επισκευη λεει ο dealer... Rolling
Eγω πηρα αρχαιο με 650 ευρω ..δεν ακουμπαω τιποτα...λαδι δεν καιει..και στοιχημα οτι παει και στο δρομο καλυτερα..
Βολταρα τα ψεκαστα daytona του αγγελου.....φουτσες μπλε
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.493
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Ο drake πηρε καινουριο κινεζικο παπι λεει......και στα 50-60.000 επισκευη λεει ο dealer... Rolling
Eγω πηρα αρχαιο με 650 ευρω ..δεν ακουμπαω τιποτα...λαδι δεν καιει..και στοιχημα οτι παει και στο δρομο καλυτερα..
Βολταρα τα ψεκαστα daytona του αγγελου.....φουτσες μπλε
Τι θα γίνει ρε Μπάμπη τα μισά μηχανάκια μου τα λες φούτσες και τα άλλα για χέσι.. Αποφάσισε να τους βρω γυναίκα ή να τα πάω για πλύσιμο; Rolling Rolling Rolling Υπάρχει η νοοτροπία και μάλλον ισχύει ότι τα παλιότερα μηχανάκια είναι γερά αλλά..... η κατανάλωση βενζίνης στα καινούργια κινέζικα είναι πολύ χαμηλότερη λόγω ψεκασμού. Όπως ξέρουμε όλοι γνώμες υπάρχουν όσες και κολ....δες.
Τα zontes και daytona σε 200-300 κυβικά καίνε όσο σχεδόν ένα παπί και έχουν καλή οδήγηση στον δρόμο. Καινούργια είναι επομένως για κάποια χρόνια δεν θα ζητήσουν κάτι πέρα από αναλώσιμα επομένως είναι μια τίμια πρόταση.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Δεν έχει πολλά. Αν βάλεις 3-4 χλμ την μέρα μέσο όρο βγάζεις τον αριθμό.
Ο αντιπρόσωπος λέει στις 50.000-60.000 χλμ συνήθως θέλει ολικό ρεκτιφιέ το μοντέλο.

Και; Αν έπαιρνα τζαπάν τα ίδια χλμ δεν θα έκανα; Να σκοτιστώ για το πόσα χέρια θα αλλάξει μετά απο χρόνια σαν μεταχειρισμένο πριν χρειαστεί ανακατασκευή κινητήρας; Ή ακόμη και αλλαγή με νέο κινητήρα με 200 ευρώ; Tooth
Μπάμπη
Κλείστο από τώρα
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μπάμπη
Κλείστο από τώρα
Μόλις πουληθεί το μεγάλο, στα καπάκια θα βγει και το παπί για πώληση...όποιος προλάβει!

και μετά θα πάρω ένα τρανσάλπ για όλα! RollingRollingRollingRolling
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.338
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Τι θα γίνει ρε Μπάμπη τα μισά μηχανάκια μου τα λες φούτσες και τα άλλα για χέσι.. Αποφάσισε να τους βρω γυναίκα ή να τα πάω για πλύσιμο;

Δεν νομίζω ότι ενδιαφέρεται ο @Babis flou για κάτι από 300 έως 500 c.c. από τα συμφραζόμενα του δηλαδή .... δεν παίρνω και όρκο ...!Rolling
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
@Babis flou εδώ είσαι! Ενα για όλα και οικονομικά!


Αλλά αν επιμένεις για τρανσαλπ 650, σήμερα μου έσκασε μια ευκαιρία. Θέλει κάποια μαζεματάκια σε αναλώσιμα (δισκόφρενο μπροστά, ρουλεμάν λαιμού, καινούρια λάστιχα, καινουρια μπαταρία, αλυσογράναζα, και φυσικά λάδια φίλτρα.) Γενικά καλή κατάσταση για μηχανάκι που κάθεται 2-3 χρόνια με παραδομένες πινακίδες.

Το δίνει 1000άρικο όπως είναι. Δεν χρωστάει τέλη και λοιπά.
Με όλα τα παραπάνω αλλαγμένα θα βγει συνολικά +600-700 ευρώ, αλλά θα είναι και όλα σχεδόν τα αναλώσιμα καινούρια.
Αν ψήνεσαι πες μου να σας φέρω σε επαφή.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.493
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Δεν νομίζω ότι ενδιαφέρεται ο @Babis flou για κάτι από 300 έως 500 c.c. από τα συμφραζόμενα του δηλαδή .... δεν παίρνω και όρκο ...!Rolling
Το ένα του βρωμάει το άλλο δεν του αρέσει το τρίτο καίει δεν τον πιάνεις πουθενά. Rolling Rolling
 

scrabler

new member
Δημοσιεύσεις
324
Ηλικία
56
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
KLR 650
Όνομα
Giorgos

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.338
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Αλλά αν επιμένεις για τρανσαλπ 650, σήμερα μου έσκασε μια ευκαιρία. Θέλει κάποια μαζεματάκια σε αναλώσιμα (δισκόφρενο μπροστά, ρουλεμάν λαιμού, καινούρια λάστιχα, καινουρια μπαταρία, αλυσογράναζα, και φυσικά λάδια φίλτρα.) Γενικά καλή κατάσταση για μηχανάκι που κάθεται 2-3 χρόνια με παραδομένες πινακίδες.

Το δίνει 1000άρικο όπως είναι. Δεν χρωστάει τέλη και λοιπά.
Με όλα τα παραπάνω αλλαγμένα θα βγει συνολικά +600-700 ευρώ, αλλά θα είναι και όλα σχεδόν τα αναλώσιμα καινούρια.
Αν ψήνεσαι πες μου να σας φέρω σε επαφή.

Ωραίο!

Αλλά...

Σαν μισό transalp μοιαζει...


@Babis flou μην απαντας ... εχει αναπτυχθει εξυπνος αλγοριθμος και απανταει αυτοματα σε καθε προσφορα που δεν πληρει τους ορους σου ...! Tooth
 
Τελευταία επεξεργασία:

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.338
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Μόλις πουληθεί το μεγάλο, στα καπάκια θα βγει και το παπί για πώληση...όποιος προλάβει!

και μετά θα πάρω ένα τρανσάλπ για όλα! RollingRollingRollingRolling

Eλα κατι θα βρεθει και για σενα .... το δοκιμασε φιλος σημερα ..... καλοοοο λεει. ooops

new aprilia.jpg
 
Top Bottom