Τιμές αγγελιών πώλησης vs ανταλλαγής

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.


Για κουβέντα και για να μου λυθεί μια απορία για μια κατάσταση που προσωπικά θεωρώ άκυρη/άστοχη/χαζή αλλά ίσως κάνω και λάθος.

Βλέπεις μια αγγελία μοτοσυκλέτας. Δεν έχει σημασία ποιας. Ας πούμε Vstrom 650.
Γράφει ο τύπος όλα τα ωραία του και τα σχετικά με την μηχανη και λέει:
Τιμή πώλησης 3200
Τιμή ανταλλαγής 3500

και έρχομαι εγώ και ρωτάω.
Εχει νόημα ή λογική αυτός ο διαχωρισμός;
Πες ότι εγώ έχω ένα CBF πχ που θέλω να πουλήσω για να πάρω vstrom και το έχω στο car.gr κι εγώ στα 3200 για πώληση.
Παίρνω τηλέφωνο και του λέω. Ανταλλάσσεις με CBF;
Τι μου λέει αν θέλει να ανταλλάξει; Πως θα του δώσω και 300 ευρώ απο πάνω;Banging head
Ωραία ...κι εγώ θα του πω πως για ανταλλαγή το δίνω 3600 και μου χρωστάει και 100 ευρώ.Stoned Emoticon

ToothToothTooth

Εξηγήστε μου αν το βλέπω στραβά το θέμα ή αυτό με την διαφορετική τιμή πώλησης και διαφορετική ανταλλαγής έχει κάποια λογική.
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.420
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Αυτό το δηλώνουν πιο πολύ αν πρόκειται να ανταλλάξουν τη μηχανή τους με μια ακριβότερη οπότε μειώνουν τα χρήματα που θα δώσουν επιπλέον.
Ή έμμεσα σου λέει ότι κάνει σκόντο με ντούκα τα λεφτά! Bcde
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αυτό το δηλώνουν πιο πολύ αν πρόκειται να ανταλλάξουν τη μηχανή τους με μια ακριβότερη οπότε μειώνουν τα χρήματα που θα δώσουν επιπλέον.
Ή έμμεσα σου λέει ότι κάνει σκόντο με ντούκα τα λεφτά! Bcde
Ακριβότερη ή φτηνότερη δεν έχει σημασία.
Αν έχω ένα Tracer και το κοστολογώ για πώληση 7κ, αν έρθει ένας με Vstrom που το πουλάει 3200 αλλά το ανταλλάσσει 3500 δεν σημαίνει πως θα το δεχτώ κιόλας επειδή το λέει αυτός πως τόσο το κοστολογεί σε ανταλλαγη.
Φιλέ μου θα του πω, εσύ καλά ανταλλάσσεις το vstrom 3500 και το πουλάς 3200. Εγώ το πουλάω το tracer 7κ και παίρνω το vstrom σου για 3κ και θα μου δώσεις και άλλα 4k. Θέλεις;
Μα αφού εγώ το ανταλλάσσω 3,5k θα μου πει!
Κι εγώ το tracer τότε το κοστολογώ σε ανταλλαγή 7,5k θα του πω.Stoned Emoticon
Αλλιώς πουλα το vstrom έλα να το πάρεις μετρητά με 7k.Bcde

Κατάλαβες γιατί το θεωρώ άκυρο;

Επίσης η άλλη περίπτωση που λες πως έτσι σου λέει πως σου κάνει σκόντο δεν έχει κάποια λογική για κάποιον που πάει να αγοράσει με λεφτά
Φιλε μου 3200 λες για πώληση. Με 3 το δίνεις;
Μα το έχω 3,5 ανταλλαγή θα πει ο όμορφος! Και σου κάνω σκόντο στα 3200!
cdefghigcdefghigcdefghigcdefghig φιλε δεν με νοιάζει τι κάνεις για ανταλλαγή. Λες 3200. Κάνεις έκπτωση στα 3κ να το πάρω;

Επίσης θα μπορούσε να το βάλει πώληση 3500 συζητήσιμη. Και ας έπαιζε μπάλα απο εκει και έπειτα.


Δεν ξέρω....το θεωρώ εκτός λογικής

Διαφορετική τιμής πώλησης με αξεσουάρ και χωρις αξεσουάρ το καταλαβαίνω.
Διαφορετική τιμή σε πώληση με αυτή της ανταλλαγής δεν το καταλαβαίνω. Πρέπει να συμφωνήσει και ο απέναντι στην τιμή της ανταλλαγής. Άρα ότι τιμή και να βάλεις στην ανταλλαγή κάνει και ο απέναντι το αντίστοιχο. Αμφίδρομη κοροϊδία μου φαίνεται
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Ακριβότερη ή φτηνότερη δεν έχει σημασία.
Αν έχω ένα Tracer και το κοστολογώ για πώληση 7κ, αν έρθει ένας με Vstrom που το πουλάει 3200 αλλά το ανταλλάσσει 3500 δεν σημαίνει πως θα το δεχτώ κιόλας επειδή το λέει αυτός πως τόσο το κοστολογεί σε ανταλλαγη.
Φιλέ μου θα του πω, εσύ καλά ανταλλάσσεις το vstrom 3500 και το πουλάς 3200. Εγώ το πουλάω το tracer 7κ και παίρνω το vstrom σου για 3κ και θα μου δώσεις και άλλα 4k. Θέλεις;
Μα αφού εγώ το ανταλλάσσω 3,5k θα μου πει!
Κι εγώ το tracer τότε το κοστολογώ σε ανταλλαγή 7,5k θα του πω.Stoned Emoticon
Αλλιώς πουλα το vstrom έλα να το πάρεις μετρητά με 7k.Bcde

Κατάλαβες γιατί το θεωρώ άκυρο;

Επίσης η άλλη περίπτωση που λες πως έτσι σου λέει πως σου κάνει σκόντο δεν έχει κάποια λογική για κάποιον που πάει να αγοράσει με λεφτά
Φιλε μου 3200 λες για πώληση. Με 3 το δίνεις;
Μα το έχω 3,5 ανταλλαγή θα πει ο όμορφος! Και σου κάνω σκόντο στα 3200!
cdefghigcdefghigcdefghigcdefghig φιλε δεν με νοιάζει τι κάνεις για ανταλλαγή. Λες 3200. Κάνεις έκπτωση στα 3κ να το πάρω;

Επίσης θα μπορούσε να το βάλει πώληση 3500 συζητήσιμη. Και ας έπαιζε μπάλα απο εκει και έπειτα.


Δεν ξέρω....το θεωρώ εκτός λογικής

Διαφορετική τιμής πώλησης με αξεσουάρ και χωρις αξεσουάρ το καταλαβαίνω.
Διαφορετική τιμή σε πώληση με αυτή της ανταλλαγής δεν το καταλαβαίνω. Πρέπει να συμφωνήσει και ο απέναντι στην τιμή της ανταλλαγής. Άρα ότι τιμή και να βάλεις στην ανταλλαγή κάνει και ο απέναντι το αντίστοιχο. Αμφίδρομη κοροϊδία μου φαίνεται
Οι εμποροι το εφαρμοσαν πρωτοι Αποστολη. Για να παιζουν τα κολπα τα δικα τους, οπως αυτοι ξερουν.
Μετα βεβαια ακολουθησαν και οι ιδιωτες. Τωρα ποιος βγαινει η εξισωση, μαλλον θα χρειασθουμε μαθηματικο.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Οι εμποροι το εφαρμοσαν πρωτοι Αποστολη. Για να παιζουν τα κολπα τα δικα τους, οπως αυτοι ξερουν.
Μετα βεβαια ακολουθησαν και οι ιδιωτες. Τωρα ποιος βγαινει η εξισωση, μαλλον θα χρειασθουμε μαθηματικο.
Εγώ απλά θέλω να μου εξηγήσει κάποιος πως το σκέφτεται πως θα λειτουργήσει.
Στον έμπορο το καταλαβαίνω. Έχει τα κόστη του, έχει την ποικιλία του, μπορεί να κάνει τις δόσεις του και εκει τα μετρητά είναι μετρητά και η ανταλλαγή πρέπει να φέρνει κέρδος.
Ρωτάω για τις αγγελίες ιδιωτών που βλέπω.
Να μου εξηγήσει κάποιος αν λειτούργησε γι' αυτόν.
Αν είδε αγγελία την μηχανή που ήθελε για αγορά και πήγε εκει με την δική του με διαφορετικές τιμές πώλησης και ανταλλαγής (δεδομένου ότι αυτά φαίνονται στο car.gr) και κατάφερε τον άλλον να πάρει την δική σε τιμή ανταλλαγής, χωρίς να δώσει και άλλος την δική του αντίστοιχα σε αυξημένη τιμή λόγω ανταλλαγής.
Είμαι πολύ περίεργος.
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Εγώ απλά θέλω να μου εξηγήσει κάποιος πως το σκέφτεται πως θα λειτουργήσει.
Στον έμπορο το καταλαβαίνω. Έχει τα κόστη του, έχει την ποικιλία του, μπορεί να κάνει τις δόσεις του και εκει τα μετρητά είναι μετρητά και η ανταλλαγή πρέπει να φέρνει κέρδος.
Ρωτάω για τις αγγελίες ιδιωτών που βλέπω.
Να μου εξηγήσει κάποιος αν λειτούργησε γι' αυτόν.
Αν είδε αγγελία την μηχανή που ήθελε για αγορά και πήγε εκει με την δική του με διαφορετικές τιμές πώλησης και ανταλλαγής (δεδομένου ότι αυτά φαίνονται στο car.gr) και κατάφερε τον άλλον να πάρει την δική σε τιμή ανταλλαγής, χωρίς να δώσει και άλλος την δική του αντίστοιχα σε αυξημένη τιμή λόγω ανταλλαγής.
Είμαι πολύ περίεργος..
Οταν καποιος θελει να διωξει η να πουλησει κατι, θα βρεθει η χρυση τομη. Λιγο πανω,λιγο κατω θα βρεθει λυση
για να γινει η ανταλλαγη προιοντων. Για πες με τι μηχανακι θα ανταλαξεις το θηριο? :cool:
 

thenos

member
Δημοσιεύσεις
1.332
Ηλικία
48
Όνομα
Θανάσης
Στην τιμή ανταλλαγής ο πωλητής ίσως θα σκέφτεται να συμπεριλάβει τα έξοδα για νέα ασφάλεια όπως και της μεταβίβασης τα οποία δεν θα υπάρξουν στην περίπτωση της πώλησης... cdefghigi
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Οταν καποιος θελει να διωξει η να πουλησει κατι, θα βρεθει η χρυση τομη. Λιγο πανω,λιγο κατω θα βρεθει λυση
για να γινει η ανταλλαγη προιοντων. Για πες με θα ανταλαξεις το θηριο? :cool:
Ούτε καν.
Συνειδητή αγορά για όσο με βγάλει. Το επόμενο θα είναι ηλεκτρικό μάλλον....όταν και αν

Πάντως όταν έδινα το bandit το καλοκαίρι δεν έβαλα καν τιμή συζητήσιμη. Με έπαιρναν τηλέφωνο "το συζητάς τόσο;"
Ελεγα "ελάτε παιδιά να το δείτε και αν σας αρέσει θα συζητήσουμε και την τιμή"
Ο πρώτος που ήρθε το πήρε κιόλας.
Έγραψα μόνο δεκτή ανταλλαγή με mega on off σε κοντινές τιμές απο 650 έως 1000 κυβικά. Και οτι οι ανταλλαγές θα αξιολογηθούν κάθε μια ξεχωριστά. Λογικό δεν είναι;


Στην τιμή ανταλλαγής ο πωλητής ίσως θα σκέφτεται να συμπεριλάβει τα έξοδα για νέα ασφάλεια όπως και της μεταβίβασης τα οποία δεν θα υπάρξουν στην περίπτωση της πώλησης... cdefghigi

Δεν το καταλαβα αυτό. Τι εννοείς;
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.420
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Αποστόλη δεν είναι σίγουρο ότι το έχει σκεφτεί λογικά ο άλλος για να κάνει τέτοια καταχώρηση.Κάπου το είδε και το παπαγάλισε όπως γίνεται συχνά στις αγγελίες.Μπορείς κάλλιστα να πάρεις τηλέφωνο κάποιον τέτοιον και να τον ρωτήσεις,πιθανότατα θα σου πει ακαταλαβίστικα.
Όπως λένε πχ ''για γνώστες'' ή μόνο σοβαρές προτάσεις ή το άλλο το ανεκδιήγητο ''ανταλάσσεται με ότι μου κινήσει το ενδιαφέρον'' (σε ελεύθερη μετάφραση: θέλω να ξεφορτωθώ ανταλλάξω το ρημάδι μου, ότι και να μου δώσετε σίγουρα θα είναι καλύτερο από αυτό το ρέμα) Tooth
 

thenos

member
Δημοσιεύσεις
1.332
Ηλικία
48
Όνομα
Θανάσης
Ούτε καν.
Συνειδητή αγορά για όσο με βγάλει. Το επόμενο θα είναι ηλεκτρικό μάλλον....όταν και αν

Πάντως όταν έδινα το bandit το καλοκαίρι δεν έβαλα καν τιμή συζητήσιμη. Με έπαιρνα τηλέφωνο "το συζητάς τόσο;"
Ελεγα "ελάτε παιδιά να το δείτε και να αν σας αρέσει θα συζητήσουμε και την τιμή"
Ο πρώτος που ήρθε το πήρε κιόλας.
Έγραψα μόνο δεκτή ανταλλαγή με mega on off σε κοντινές τιμές απο 650 έως 1000 κυβικά. Και οτι οι ανταλλαγές θα αξιολογηθούν κάθε μια ξεχωριστά. Λογικό δεν είναι;




Δεν το καταλαβα αυτό. Τι εννοείς;
Παράδειγμα...
3200 η πώληση.
3500 η ανταλλαγή.
Στην πώληση απλά δεν θα έχει άλλο μηχανάκι εάν δεν το θέλει.
Στην ανταλλαγή θα φορτωθεί με κάποιο άλλο μηχανάκι το οποίο για να κινηθεί θα πρέπει να ασφαλιστεί και να πληρωθούν τα έξοδα μεταβίβασης από τον αγοραστή...
Τώρα ιδέες ρίχνω δεν σημαίνει ότι ισχύει κιόλας αυτό...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Παράδειγμα...
3200 η πώληση.
3500 η ανταλλαγή.
Στην πώληση απλά δεν θα έχει άλλο μηχανάκι εάν δεν το θέλει.
Στην ανταλλαγή θα φορτωθεί με κάποιο άλλο μηχανάκι το οποίο για να κινηθεί θα πρέπει να ασφαλιστεί και να πληρωθούν τα έξοδα μεταβίβασης από τον αγοραστή...
Τώρα ιδέες ρίχνω δεν σημαίνει ότι ισχύει κιόλας αυτό...
Οκ, μπορεί να το σκέφτεται έτσι ο πωλητής που ανταλλάσσει ακριβότερα απο ότι πουλάει
Το ερώτημα μου είναι: για ποιον λόγο να "του κάτσει" ο άλλος πωλητής που έχει μια τιμή είτε για πώληση είτε για ανταλλαγή.

It takes two to tango eye
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Εγώ απλά θέλω να μου εξηγήσει κάποιος πως το σκέφτεται πως θα λειτουργήσει.
Στον έμπορο το καταλαβαίνω. Έχει τα κόστη του, έχει την ποικιλία του, μπορεί να κάνει τις δόσεις του και εκει τα μετρητά είναι μετρητά και η ανταλλαγή πρέπει να φέρνει κέρδος.
Ρωτάω για τις αγγελίες ιδιωτών που βλέπω.
Να μου εξηγήσει κάποιος αν λειτούργησε γι' αυτόν.
Αν είδε αγγελία την μηχανή που ήθελε για αγορά και πήγε εκει με την δική του με διαφορετικές τιμές πώλησης και ανταλλαγής (δεδομένου ότι αυτά φαίνονται στο car.gr) και κατάφερε τον άλλον να πάρει την δική σε τιμή ανταλλαγής, χωρίς να δώσει και άλλος την δική του αντίστοιχα σε αυξημένη τιμή λόγω ανταλλαγής.
Είμαι πολύ περίεργος.
Απόστολε θα σου πω για ανταλλαγή αλλά με αυτοκίνητο. Είχα μια πενφέ ε46 2005 2500cc και λόγω κυβικών το 2015 την έδινα 4000 ευρώ είχα βάλει και για ανταλλαγή με μικρότερο. Μου σκάει ένας τύπος με ένα opel astra χρέπι και μου λέει το δίνω 3500 θα σου δώσω και 500. Η απάντηση βέβαια ήταν κράτα τα λεφτά σου ρε μπρούκλη και βρες άλλο θύμα. Σε πληροφορώ ότι το χρέπι του πουλήθηκε μετά από δύο μέρες και ήρθε και το αγόρασε μετρητά γιατί του άρεσε.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Απόστολε θα σου πω για ανταλλαγή αλλά με αυτοκίνητο. Είχα μια πενφέ ε46 2005 2500cc και λόγω κυβικών το 2015 την έδινα 4000 ευρώ είχα βάλει και για ανταλλαγή με μικρότερο. Μου σκάει ένας τύπος με ένα opel astra χρέπι και μου λέει το δίνω 3500 θα σου δώσω και 500. Η απάντηση βέβαια ήταν κράτα τα λεφτά σου ρε μπρούκλη και βρες άλλο θύμα. Σε πληροφορώ ότι το χρέπι του πουλήθηκε μετά από δύο μέρες και ήρθε και το αγόρασε μετρητά γιατί του άρεσε.
Οκ, αυτό δεν έχει κάποια περίεργη φάση. Δεν είπες 4κ πώληση αλλά 5κ ανταλλαγή.
Ήρθε και ο τύπος, σου έκανε μια προσφορά σύμφωνα με το πόσο κοστολογούσε αυτός το αυτοκινητό του, δεν την δέχτηκες, δεν έγινε το deal. Νορμαλ όλα.

Θα επεφτες στην περίπτωση που λέω αν έλεγες πώληση 4κ αλλά ανταλλαγή 4,5κ
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Οκ, αυτό δεν έχει κάποια περίεργη φάση. Δεν είπες 4κ πώληση αλλά 5κ ανταλλαγή.
Ήρθε και ο τύπος, σου έκανε μια προσφορά σύμφωνα με το πόσο κοστολογούσε αυτός το αυτοκινητό του, δεν την δέχτηκες, δεν έγινε το deal. Νορμαλ όλα.

Θα επεφτες στην περίπτωση που λέω αν έλεγες πώληση 4κ αλλά ανταλλαγή 4,5κ
Ποτέ δεν έχω πάρει καν τηλέφωνο όταν βλέπω τέτοια αγγελία γιατί την θεωρώ ηλίθια.
 

thenos

member
Δημοσιεύσεις
1.332
Ηλικία
48
Όνομα
Θανάσης
Οκ, μπορεί να το σκέφτεται έτσι ο πωλητής που ανταλλάσσει ακριβότερα απο ότι πουλάει
Το ερώτημα μου είναι: για ποιον λόγο να "του κάτσει" ο άλλος πωλητής που έχει μια τιμή είτε για πώληση είτε για ανταλλαγή.

It takes two to tango eye
Σε αυτή την περίπτωση νομίζω ότι η λύση βρίσκεται μετά από κουβέντα και η διαφορά των χρημάτων εξαφανίζεται ως δια μαγείας.
Κοίτα... λογική δεν υπάρχει ως πωλητής να έχεις αυτή τη διαφορά στην τιμή στον τρόπο πώλησης.
Και αυτό μπορεί να το επικαλεστεί αυτός που πουλάει και έχει ίδια τιμή και στις δύο περιπτώσεις.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αποστόλη δεν είναι σίγουρο ότι το έχει σκεφτεί λογικά ο άλλος για να κάνει τέτοια καταχώρηση.Κάπου το είδε και το παπαγάλισε όπως γίνεται συχνά στις αγγελίες.Μπορείς κάλλιστα να πάρεις τηλέφωνο κάποιον τέτοιον και να τον ρωτήσεις,πιθανότατα θα σου πει ακαταλαβίστικα.
Όπως λένε πχ ''για γνώστες'' ή μόνο σοβαρές προτάσεις ή το άλλο το ανεκδιήγητο ''ανταλάσσεται με ότι μου κινήσει το ενδιαφέρον'' (σε ελεύθερη μετάφραση: θέλω να ξεφορτωθώ ανταλλάξω το ρημάδι μου, ότι και να μου δώσετε σίγουρα θα είναι καλύτερο από αυτό το ρέμα) Tooth
Μην με κάνεις να αρχίσω με το ¨για γνώστες"...
δεν θα τελειώσουμε ούτε αύριο! abcdefghgk
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.851
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Είναι καθαρά πρακτική εμπόρου και αυτό το κάνει για να μπορέσει να εξισορροπησει τυχόν χασούρα από το μηχανάκι της ανταλλαγής.
Ο έμπορος μπορεί και να το δώσει μετά από 1 χρόνο αυτό που θα πάρει από την ανταλλαγή όπου όπως και να έχει ένα ποσό θα το έχει χάσει από την αξία της η μοτο σε αυτό το διάστημα.

Πάντως όποιος ιδιώτης βάζει αυτό τον όρο, το λιγότερο που μπορεί να χαρακτηριστεί είναι ανίδεος!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.176
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ακριβότερη ή φτηνότερη δεν έχει σημασία.
Αν έχω ένα Tracer και το κοστολογώ για πώληση 7κ, αν έρθει ένας με Vstrom που το πουλάει 3200 αλλά το ανταλλάσσει 3500 δεν σημαίνει πως θα το δεχτώ κιόλας επειδή το λέει αυτός πως τόσο το κοστολογεί σε ανταλλαγη.
Φιλέ μου θα του πω, εσύ καλά ανταλλάσσεις το vstrom 3500 και το πουλάς 3200. Εγώ το πουλάω το tracer 7κ και παίρνω το vstrom σου για 3κ και θα μου δώσεις και άλλα 4k. Θέλεις;
Μα αφού εγώ το ανταλλάσσω 3,5k θα μου πει!
Κι εγώ το tracer τότε το κοστολογώ σε ανταλλαγή 7,5k θα του πω.Stoned Emoticon
Αλλιώς πουλα το vstrom έλα να το πάρεις μετρητά με 7k.Bcde

Κατάλαβες γιατί το θεωρώ άκυρο;

Επίσης η άλλη περίπτωση που λες πως έτσι σου λέει πως σου κάνει σκόντο δεν έχει κάποια λογική για κάποιον που πάει να αγοράσει με λεφτά
Φιλε μου 3200 λες για πώληση. Με 3 το δίνεις;
Μα το έχω 3,5 ανταλλαγή θα πει ο όμορφος! Και σου κάνω σκόντο στα 3200!
cdefghigcdefghigcdefghigcdefghig φιλε δεν με νοιάζει τι κάνεις για ανταλλαγή. Λες 3200. Κάνεις έκπτωση στα 3κ να το πάρω;

Επίσης θα μπορούσε να το βάλει πώληση 3500 συζητήσιμη. Και ας έπαιζε μπάλα απο εκει και έπειτα.


Δεν ξέρω....το θεωρώ εκτός λογικής

Διαφορετική τιμής πώλησης με αξεσουάρ και χωρις αξεσουάρ το καταλαβαίνω.
Διαφορετική τιμή σε πώληση με αυτή της ανταλλαγής δεν το καταλαβαίνω. Πρέπει να συμφωνήσει και ο απέναντι στην τιμή της ανταλλαγής. Άρα ότι τιμή και να βάλεις στην ανταλλαγή κάνει και ο απέναντι το αντίστοιχο. Αμφίδρομη κοροϊδία μου φαίνεται
Το ανέκδοτο με τον γρύλο το ξέρεις; Αυτό μου θύμησες..... Αΐ γ@μ... και εσυ και ο γρύλος σου...
 
Top Bottom