ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

well know member
Δημοσιεύσεις
2.375
Ηλικία
50
Περιοχή
Κρανίδι Αργολίδας. Φωκιανό Αρκαδίας.
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 640 ADV (07)
YAMAHA YZF600R (97) Thundercat
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης
Περιοχή
Κρανίδι Αργολίδας.
Περάσαμε το ΚΤΕΟ μας ...ΚΤΜ και συνεχίζουμε ...
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.785
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Έκανα έναν μίνι καθαρισμό στο σώμα ψεκασμού. Πήρα οδοντόβουρτσα παλιά, καθαριστικό για σκουριά κλπ και βουρ στο μηχανάκι. Έβγαλα το φίλτρο και με τον πρώτο ψεκασμό άρχιζε να βγάζει αφρούς πάνω στην πεταλούδα. Είχε μαζέψει άπειρη βρώμα σε σημείο να μην κρατάει σωστό ρελαντί. Μετά απο 10 λεπτά καθάρισμα επιτέλους φάνηκε το χρυσαφί κάπως χρώμα της πεταλούδας. Στην συνέχεια έβαλα ξανά πίσω το φίλτρο. Το έβαλα μπρος για 1-2 λεπτά ίσα ίσα να τραβήξει οτι υγρά έμειναν και να τα κάψει (έβγαλε λίγο καπνό απο πίσω αλλά ουσιαστικά έκαψε οτι έμεινε) και το βόλταρα λιγάκι. Το μηχανάκι λειτουργεί πιο απλωτά τώρα να το πω. Αυτή η διστακτικότητα που είχε εξαφανίστηκε. Επίσης το ρελαντί επανήλθε στα φυσιολογικά του.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.459
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Έχω κόψει τις αντιπροσωπείες, μου φέρνουν λύπη στην τσέπη


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ο προαναφερθεις ειναι εκτος απο απολυτος γνωστης και ο φθηνοτερος ολων των αλλων με διαφορα
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Ο προαναφερθεις ειναι εκτος απο απολυτος γνωστης και ο φθηνοτερος ολων των αλλων με διαφορα

Μην βάζεις το χέρι σου στην φωτιά, έχω και καλύτερο αλλά δεν είναι επίσημος


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.459
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Μην βάζεις το χέρι σου στην φωτιά, έχω και καλύτερο αλλά δεν είναι επίσημος


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ναι ο Κωστας @kordix ειχε αναφερει ενανYes
Αν θες επισημο ομως ,ο συγκεκριμενος ειναι ενα κλικ πανω απο τους αλλους επισημους.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.180
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Ο προαναφερθεις ειναι εκτος απο απολυτος γνωστης και ο φθηνοτερος ολων των αλλων με διαφορα

Φασόν το τιμολόγιο αλλιως θα τσινιξουν οι αλλοι 2 και γαγωθουν μεταξύ τους .....δεν Τ αφήνει αυτά ο Αυστριακός ....
Οταν ομως φύγεις απ την εγγύηση (3χρόνια) εχεις κι άλλες επιλογές


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Παναγιωτοπουλος;

Yes! Of course!

Ε ναι!
Πως φαίνονται οι μερακλήδες/γνώστες..




RollingRolling
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.459
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Καλά το πας, αλλά έπεσες σε χορτοφάγο!
Ε θα φτιαχνει και πατατοπιτες ,δε θα φτιαχνει;

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Ε θα φτιαχνει και πατατοπιτες ,δε θα φτιαχνει;

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βλέπεις; Αυτή είναι η διαφορά! Είμαι απαιτητικός και θέλω τσακάλι «μάγερα». Ο Παναγιωτόπουλος λοιπόν, απ’όσο είδα είναι γκουρμεδιάρης και των φίνων γεύσεων. Ελπίζω να μη βρεθώ καμία μέρα, χωρίς να το περιμένω με... πατσά χοντροκομμένο!

(Προς διευκρίνιση, παλιότερα ο πατσαδάκος ήταν από τ’αγαπημένα μου φαγητά, οπότε δεν το λέω για να προσβάλλω)!
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Καλά το πας, αλλά έπεσες σε χορτοφάγο!
Χορτοφάγοι φτιαχτήκαμε, οπότε σωστά το πας Βαγγέλη!!

Στιχομυθία με Αγιορείτη μοναχό:
-Βρήκες καλόγερο εδώ πάνω Δημήτρη να μυρίζει;
-Όχι γέροντα..
-Ξέρεις γιατί Δημήτρη μου;Μας βλέπει πως μοχθούμε καθημερινά και μπάνιο.... μια φορά κάθε.....!!Γιατί δεν μυρίζουμε λες;
-Είμαι όλος αυτιά γέροντα.
-Γιατί αδερφέ μου τρώμε ότι μας δίνει η γη μας. Δεν βάζουμε στο στόμα μας τα κρέατα που τρώτε σωρηδόν με όλες τις διοξίνες κλπ. Άντε... μια φορά στο τοοοοοοοοοσο λίγο ψάρι.

Κάγκελο εγώ. Δίκιο είχε. Αποτοξινωμένοι οργανισμοί..
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Χορτοφάγοι φτιαχτήκαμε, οπότε σωστά το πας Βαγγέλη!!

Στιχομυθία με Αγιορείτη μοναχό:
-Βρήκες καλόγερο εδώ πάνω Δημήτρη να μυρίζει;
-Όχι γέροντα..
-Ξέρεις γιατί Δημήτρη μου;Μας βλέπει πως μοχθούμε καθημερινά και μπάνιο.... μια φορά κάθε.....!!Γιατί δεν μυρίζουμε λες;
-Είμαι όλος αυτιά γέροντα.
-Γιατί αδερφέ μου τρώμε ότι μας δίνει η γη μας. Δεν βάζουμε στο στόμα μας τα κρέατα που τρώτε σωρηδόν με όλες τις διοξίνες κλπ. Άντε... μια φορά στο τοοοοοοοοοσο λίγο ψάρι.

Κάγκελο εγώ. Δίκιο είχε. Αποτοξινωμένοι οργανισμοί..

Δε θέλω να καταχραστώ το χώρο του θέματος, αλλά να πω σχετικά τα εξής:
Α. Εμένα μου προέκυψε εντελώς αβίαστα. Δεν προσπάθησα να κόψω το κρέας ή δεν επέλεξα ξαφνικά να γίνω χορτοφάγος, απλά το ζητούσα όλο και λιγότερο, μέχρι που εδώ και 3,5 χρόνια το σταμάτησα εντελώς.

Β. Από τότε που άλλαξα δίαιτα «έκατσα» στα κιλά μου (78-80, έστω κι αν τρώω σα ζώο κρέμες και γλυκά και παγωτά) και νιώθω απείρως βελτιωμένη τη φυσική μου κατάσταση.
Βέβαια, δε θα προέτρεπα κανένα να κάνει πειράματα χωρίς συμβουλή διαιτολόγου.

Και για να επιστρέψουμε στα δικά μας, πριν μετακομίσω Αθήνα πήγαινα σε συμβεβλημένο μάστορα στην Τούμπα. Παιδί-τζιμάνι και μάστορας-ξεφτέρι! Για κανένα λόγο δε θα πήγαινα στην εκεί αντιπροσωπεία. Αλλά την προθυμία, την ευγένεια, την καλή διάθεση και την τεχνική κατάρτηση της αντιπροσωπείας του Γέρακα την υπερεκτιμώ και νιώθω ότι είναι και σωστό να δίνεις το κάτι παραπάνω αν θέλεις υπηρεσίες τέτοιου επιπέδου!
 

kostas_366

member
Δημοσιεύσεις
788
Περιοχή
Αργολίδα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Και για να επιστρέψουμε στα δικά μας, πριν μετακομίσω Αθήνα πήγαινα σε συμβεβλημένο μάστορα στην Τούμπα. Παιδί-τζιμάνι και μάστορας-ξεφτέρι! Για κανένα λόγο δε θα πήγαινα στην εκεί αντιπροσωπεία. Αλλά την προθυμία, την ευγένεια, την καλή διάθεση και την τεχνική κατάρτηση της αντιπροσωπείας του Γέρακα την υπερεκτιμώ και νιώθω ότι είναι και σωστό να δίνεις το κάτι παραπάνω αν θέλεις υπηρεσίες τέτοιου επιπέδου!
Μπας και πήγαινες στον Μάκη? Άνω τούμπα?
 
Top Bottom