ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Όταν τα bandit του 2008 τα ζητάνε μέση τιμή 3500 τα 5000 του capo είναι μια χαρά για μηχανή πενα

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ απόλυτα, αλλά δεν βγάζω εγώ τις τιμές στην αγορά. Υπάρχουν υπερτιμημένα και υποτιμημένα μηχανάκια.

Πχ το καπό είναι υποτιμημένο ενώ το Βεστρομ υπερτιμημένο.

Εγώ συγκρίνω με την μέση τιμή αγοράς του κάθε μοντέλου. Το καπό στα 5 κ είναι το πιο ακριβό στο car αυτή την στιγμή.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το πένα οπτικά δεν σημαίνει απροβλημάτιστο για μηχανάκι σαν το Caponord Δημήτρη.

Οπως και για όλα εντέλει άλλα για το Aprilia ακόμα πιο πολύ.

Αν ήταν σίγουρο ότι ο ιδιοκτήτης θα έχει το κεφάλι του ήσυχο θα είχε φύγει... Αν ήταν V-Strom η και Varadero θα είχε μεγαλύτερο κοινό.Τυχαιο; Πλέον όλα είναι γνωστά.
Γνωστό ότι πρόκειται για μηχανάρα... Μ'αρεσει κι εμένα.

Έχω ξαναγράψει για την αγγελία.Τα λίγα χιλιόμετρα λειτουργούν θετικά στην ψυχολογία,όμως μηχανάκι που κάθεται αρκετά το πληρώνεις αλλού..

Τα 5.000 κι εγώ δεν τα θεωρώ πολλά για καλό μηχανάκι.Εδω όμως έχουν αρκετό ρίσκο.

Γνώμη μου..

Μητσο είναι πένα. Και στο καπο ξέρω ακριβώς τι να κοιτάξω και το ξέρεις.

Αλλά 5 κ για καπο δεν θέλω να δώσω.

Καλά είναι φιλολογική η συζήτηση παραπάνω. Δεν κοιτάω για 1000αρι καν αυτή την στιγμή.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.251
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Το πένα οπτικά δεν σημαίνει απροβλημάτιστο για μηχανάκι σαν το Caponord Δημήτρη.

Οπως και για όλα εντέλει άλλα για το Aprilia ακόμα πιο πολύ.

Αν ήταν σίγουρο ότι ο ιδιοκτήτης θα έχει το κεφάλι του ήσυχο θα είχε φύγει... Αν ήταν V-Strom η και Varadero θα είχε μεγαλύτερο κοινό.Τυχαιο; Πλέον όλα είναι γνωστά.
Γνωστό ότι πρόκειται για μηχανάρα... Μ'αρεσει κι εμένα.

Έχω ξαναγράψει για την αγγελία.Τα λίγα χιλιόμετρα λειτουργούν θετικά στην ψυχολογία,όμως μηχανάκι που κάθεται αρκετά το πληρώνεις αλλού..

Τα 5.000 κι εγώ δεν τα θεωρώ πολλά για καλό μηχανάκι.Εδω όμως έχουν αρκετό ρίσκο.

Γνώμη μου..
Για αυτό έγραψα για μηχανάκι πένα με λιμένα όλα τα προβλήματα που βγάζει
Τώρα επειδή είναι aprilia πρέπει να έχει μικρότερη τιμή δεν ξέρω
Και Αλλά ευρωπαϊκά βγάζουν αρκετές ζημιές πχ KTM Αλλά πολλοί πληρώνουν πολλά για να τα αποκτησουν

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Και Αλλά ευρωπαϊκά βγάζουν αρκετές ζημιές πχ KTM, Αλλά πολλοί πληρώνουν πολλά για να τα αποκτησουν
Ο καρφωμένος γνώστης θα πάρει αυτό που θέλει και θα πληρώσει στην αγορά και στην συντήρηση.. και στη ζημιά... και.. και...

Ο "τα έχω τσιμα-τσίμα" καρφωμένος θα ζοριστει ΑΛΛΑ θα πάρει αυτό που θέλει. Μετά θα γκρινιάξει για την ακριβή συντηρηση... Θα γκρινιάζει στην οποία ζημιά.. και... Και...


Δεν πιανόμαστε από πουθενά...
 

thimiospoul

member
Δημοσιεύσεις
719
Ηλικία
46
Περιοχή
ΚΟΖΑΝΗ
Μοτοσυκλέτα
fz6 s2 2007
Όνομα
ΘΥΜΙΟΣ
Ωδή στον λήσταρχο

farewel μικρε μου λήσταρχε
είχες μεγάλα @@
και τα 250+
τα είχες για στολίδια

Σε ετρεμαν οι λαίλαπες
και οι βαυαρές χοντρελες
και σε Αγγλίδες της σειρας
πετούσες απ'τα σουτιέν τις μπανελες

Αχ βαχ, δεν ήτανε γραφτο
πολύ καιρο να σ' εχω
σαν όνειρο σαν απιαστη
νεράιδα να κατεχω

δεν σου χωρούσα ο έρημος
που ήμουνα μεγάλος
και εσυ μικρούλα ήσουνα
πως θες να βολευτούμε;

τώρα άλλος θα σε σκίζει
τα 250+ θα ξεζουμίζει
να τον προσέχεις μου γλυκιά
σαν να'ταν ο εραστής σου

Αμηχανος και πάλι αναζητώ
στου νυφοπάζαρου τους δρόμους
ένα άλλο όνομα γλυκό
να μπει μες στη ζωή μου





View attachment 19669



Οπως καταλαβαίνετε ο ληστής μου έφυγε, αλλά πήγε σε καλά απο ότι φαίνεται χέρια που θα τον εκτιμήσουν δεόντως.
Παραδίδω μετα τιμών και την υπαρχηγία στον @Beast, πρόεδρο των 250+ -300+ club να διαλέξει άλλον υπαρχηγό. :(


Υ.Γ Τώρα με το παπί με 104 χλμ/ωρα κοντερίσια θα με περνάνε μέχρι και τα πενφέ....:cool:

-Σε ταισα, σε ποτισα και σπιθαμη δεν πηρες
σαν playmobil φαινοσουνα κοιτωντας στις βιτρινες
ω μοιρες,τι μου ελαχε θα σκασω απ'το κακο μου
μεχρι καλυτερη να βρω,βαραω τον ποπο μου.

Ο αεναος κυκλος της κτησης μηχανοκινητου...Εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο ελπιζω.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
-Σε ταισα, σε ποτισα και σπιθαμη δεν πηρες
σαν playmobil φαινοσουνα κοιτωντας στις βιτρινες
ω μοιρες,τι μου ελαχε θα σκασω απ'το κακο μου
μεχρι καλυτερη να βρω,βαραω τον ποπο μου.

Ο αεναος κυκλος της κτησης μηχανοκινητου...Εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο ελπιζω.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Και τώρα ήρθε η ώρα να σας πω το κουφό.
Αυτός που το πήρε με περνάει και 3-4 πόντους!

Εγώ τον προειδοποίησα πως στο ταξίδι θα πονεσει. Μου είπε δεν το θέλει για ταξίδι, θα βάλει εξάτμιση, καρινα, και θα το κάνει πολεμικό. Όπως αρμόζει σε μηχάνημα 250+


ΑΞΙΟΣ!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Σε 8 μηνες :Πωλειται bandit με καρινα, εξατμιση και τα ρεστα η ανταλλασεται με κατι σε XXL.

Μπα...
Και εμένα αυτή ήταν η πρώτη μου εντύπωση, αλλά από όσο συζητήσαμε στην συνέχεια, κατάλαβα πως το παίρνει σαν fun bike. Πιτσιρικάς είναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Με το καλό το επόμενο Αποστόλη, εύχομαι αυτή τη φορά να βρεις αυτό που σου ταιριάζει
(είναι παιχνίδι υπομονής πλέον...)
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Εδώ και καιρό έπρεπε να αλλάξω τα καλοκαιρινά μου γάντια (Dainese του '17), που είχαν σκιστεί πλέον από χίλιες μπάντες.
Είχα δει κάποια Dainese και κάποια Rev'it, αλλά τελικά κατέληξα στα RS3 της Five:



Η Five είναι μια εταιρεία που κατασκευάζει μόνο γάντια και μπορώ άνετα να πω ότι εντυπωσιάστηκα από την πρώτη στιγμή: για €31 που τα πλήρωσα είναι σίγουρα απίστευτη ευκαιρία. Είναι άνετα, αγκαλιάζουν σταθερά το χέρι από τον καρπό (λίγοι το προσέχουν αυτό) ως τ'ακροδάκτυλα, χωρίς να αφήνουν ύποπτα κενά. Οι προστασίες τους είναι διακριτικές, αλλά παρούσες και επαρκείς σε όλα τα καίρια σημεία.
Σε σημαντικά υψηλότερες τιμές (€45 και πάνω), οι γνωστές μεγάλες εταιρείες προσφέρουν μόνο το λογότυπό τους. Αυτή ακριβώς η εμπειρία με ώθησε να γράψω αμέσως την κριτική μου και το μόνο που λείπει είναι να δούμε πως συμπεριφέρονται σε βάθος χρόνου.
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Μπα...
Και εμένα αυτή ήταν η πρώτη μου εντύπωση, αλλά από όσο συζητήσαμε στην συνέχεια, κατάλαβα πως το παίρνει σαν fun bike. Πιτσιρικάς είναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καγκουράκος!! :D:D

abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Εδώ και καιρό έπρεπε να αλλάξω τα καλοκαιρινά μου γάντια (Dainese του '17), που είχαν σκιστεί πλέον από χίλιες μπάντες.
Είχα δει κάποια Dainese και κάποια Rev'it, αλλά τελικά κατέληξα στα RS3 της Five:



Η Five είναι μια εταιρεία που κατασκευάζει μόνο γάντια και μπορώ άνετα να πω ότι εντυπωσιάστηκα από την πρώτη στιγμή: για €31 που τα πλήρωσα είναι σίγουρα απίστευτη ευκαιρία. Είναι άνετα, αγκαλιάζουν σταθερά το χέρι από τον καρπό (λίγοι το προσέχουν αυτό) ως τ'ακροδάκτυλα, χωρίς να αφήνουν ύποπτα κενά. Οι προστασίες τους είναι διακριτικές, αλλά παρούσες και επαρκείς σε όλα τα καίρια σημεία.
Σε σημαντικά υψηλότερες τιμές (€45 και πάνω), οι γνωστές μεγάλες εταιρείες προσφέρουν μόνο το λογότυπό τους. Αυτή ακριβώς η εμπειρία με ώθησε να γράψω αμέσως την κριτική μου και το μόνο που λείπει είναι να δούμε πως συμπεριφέρονται σε βάθος χρόνου.
Καλοφόρετα Βαγγελάρα και μόνο για το ίματζ...
Είναι δροσερά ;

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Εδώ και καιρό έπρεπε να αλλάξω τα καλοκαιρινά μου γάντια (Dainese του '17), που είχαν σκιστεί πλέον από χίλιες μπάντες.
Είχα δει κάποια Dainese και κάποια Rev'it, αλλά τελικά κατέληξα στα RS3 της Five:



Η Five είναι μια εταιρεία που κατασκευάζει μόνο γάντια και μπορώ άνετα να πω ότι εντυπωσιάστηκα από την πρώτη στιγμή: για €31 που τα πλήρωσα είναι σίγουρα απίστευτη ευκαιρία. Είναι άνετα, αγκαλιάζουν σταθερά το χέρι από τον καρπό (λίγοι το προσέχουν αυτό) ως τ'ακροδάκτυλα, χωρίς να αφήνουν ύποπτα κενά. Οι προστασίες τους είναι διακριτικές, αλλά παρούσες και επαρκείς σε όλα τα καίρια σημεία.
Σε σημαντικά υψηλότερες τιμές (€45 και πάνω), οι γνωστές μεγάλες εταιρείες προσφέρουν μόνο το λογότυπό τους. Αυτή ακριβώς η εμπειρία με ώθησε να γράψω αμέσως την κριτική μου και το μόνο που λείπει είναι να δούμε πως συμπεριφέρονται σε βάθος χρόνου.
Καλοφόρετα!! Βαγγ.
Αναμένουμε εντυπώσεις!!!

Συμφωνώ, πως από ένα σημείο και μετά.. πληρώνεις μόνο Μάρκα!

Smileys drinking beer EmoticonBikeSmileys drinking beer Emoticon
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
@panGS από τα Dainese που είχα είναι πιο ζεστά. Δροσερά δεν τα λες, αλλά η προστασία τους είναι Panzer και η τιμή τους... τ'αφεντικό τρελάθηκε!

@karad-geo οι εντυπώσεις μου είναι οι καλύτερες: ένα τέτοιο γάντι η Rev'it ή η Dainese (που τις αγαπώ και τις δύο πάρα πολύ, ιδίως τη δεύτερη) δε θα το έδιναν κάτω από €120 ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ Π...ΤΗ ΛΟΓΟ!!!!
Η άνεση και η εφαρμογή είναι απερίγραπτα καλή! Τέλεια, με όλη την έννοια της λέξης, άψογη! Έχεις το χέρι καλυμμένο στα προστατευτικά και τα νιώθεις μόνο όταν... πιάνεις το στυλό να γράψεις!!! Στη μηχανή ούτε που τα αντιλαμβάνεσαι!


Μιλάμε για μια εταιρεία που φτιάχνει μόνο γάντια για μοτοσυκλέτες και ποδήλατα. Μόνο!!! Και μόνο γι'αυτό τη στηρίζω με χίλια!
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
@panGS από τα Dainese που είχα είναι πιο ζεστά. Δροσερά δεν τα λες, αλλά η προστασία τους είναι Panzer και η τιμή τους... τ'αφεντικό τρελάθηκε!

@karad-geo οι εντυπώσεις μου είναι οι καλύτερες: ένα τέτοιο γάντι η Rev'it ή η Dainese (που τις αγαπώ και τις δύο πάρα πολύ, ιδίως τη δεύτερη) δε θα το έδιναν κάτω από €120 ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ Π...ΤΗ ΛΟΓΟ!!!!
Η άνεση και η εφαρμογή είναι απερίγραπτα καλή! Τέλεια, με όλη την έννοια της λέξης, άψογη! Έχεις το χέρι καλυμμένο στα προστατευτικά και τα νιώθεις μόνο όταν... πιάνεις το στυλό να γράψεις!!! Στη μηχανή ούτε που τα αντιλαμβάνεσαι!


Μιλάμε για μια εταιρεία που φτιάχνει μόνο γάντια για μοτοσυκλέτες και ποδήλατα. Μόνο!!! Και μόνο γι'αυτό τη στηρίζω με χίλια!
GivingBikeGiving
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Βαγγέλη μεγειες το νέο γαντακι!!!
Πράγματι η five έχει αξιόλογα γάντια και σε πολύ καλές τιμές!!
Πέρσι ήμουν στην αναζήτηση χειμερινού γαντιού πήρα τα five stokcholm και πραγματικά είναι εντυπωσιακά!
Λεπτά, ζεστά (όσο γίνεται ο συνδιασμος αυτός) αδιάβροχα με εξαιρετική εφαρμογή στο χέρι!!! Δοκιμάστηκαν στο ταξίδι στα Γιάννενα και άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις!!
 

Attachments

  • xlarge_20200317092723_21e11460.jpeg
    xlarge_20200317092723_21e11460.jpeg
    34,5 KB · Προβολές: 11
Top Bottom