ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.486
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Με το Κυριάκο λέμε για ένα εδώ στην περιοχή μου συγκεκριμένα, που είναι μεν όπως το θέλω ακριβώς, αλλά θέλει 5Κ.

Δωστου 3Α.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δωστου 3Α.

abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Στα μαγαζιά οι τιμές είναι 25-30% πάνω απο τους ιδιώτες. Και δεν νομίζω να την ρίξει κιόλας, ούτε λίγο.

Πόσο παίζουν Τόλη;

Κανονικά ένα καλοδιατηρημένο Caponord του 2007-2008 πουλιέται ταβάνι στα 3500-3800 και με πλούσια προίκα. Στα 3000 ευρω παίζουν τα περισσότερα. Απο εκει και κάτω έχει κάποιες καλές ευκαιρίες μέχρι τα 2500 μετά όσο κατεβαίνεις έχουν πιάσει εξαψήφια νούμερο στο οδόμετρο.

Τώρα αυτός (μαγαζί αντιπροσωπεία) ζητάει 4990 και δεν έχει καν μπαγκαζιέρα. Το θεωρώ μη ρεαλιστικό.
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Πάντως ένα πράγμα είναι σίγουρο.
Στο επόμενο πρώτο ρόλο θα παίξει θέση οδήγησης και ανεμοπροστασία. Τα άλογα είναι αδιάφορα.
Με το καλό.. το επόμενο! Τόλη...
Ότι αποφασίσεις & διαλέξεις, να σε γεμίζει!!

Εμείς.. οι λίγο μεγαλύτερων διαστάσεων!!
Τα ζητάμε τα "ογκώδη"!!!

Σε αναμονή (ίσως) και ενός νέου! Japan..
Βλέπω κοιτάς προς τον γείτονα Ιταλό...
αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!

Για φαντάσου να σε δω και με Vara!..
Μην αποκλείεις τίποτες!!! ;)

Σε αναμονή ανακοινώσεων... σύντομα!!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Με το καλό.. το επόμενο! Τόλη...
Ότι αποφασίσεις & διαλέξεις, να σε γεμίζει!!

Εμείς.. οι λίγο μεγαλύτερων διαστάσεων!!
Τα ζητάμε τα "ογκώδη"!!!

Σε αναμονή (ίσως) και ενός νέου! Japan..
Βλέπω κοιτάς προς τον γείτονα Ιταλό...
αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!

Για φαντάσου να σε δω και με Vara!..
Μην αποκλείεις τίποτες!!! ;)

Σε αναμονή ανακοινώσεων... σύντομα!!
Ευχαρστώ Γιώργο

Αλήθεια, δεν κοιτάω προς τα πουθενά. Δεν περίμενα να φύγει τόσο γρήγορα, οπότε δεν έψαχνα κάτι
Ούτε προς τον Ιταλό κοιτάω, απλά απάντησα στον Κυριάκο.

Προτιμώ πάντως μεσαία κυβικά. Μικρότερες καταναλώσεις, μικρότερα κόστη, φτηνότερα αναλώσιμα και πρακτικά ίδια φάση για αυτό που θέλω.
Πιο πολύ κοιτάω προς τα μεσαία κυβικά λοιπόν. Ακόμη και 500 άρια (πχ το φτηνό ασφάλτινο TRK502 δεν θα με χαλούσε καθόλου. Το δηθεν adv TRK θεωρώ μουφα).
Το ΤΑ700 αν δεν είχε το θέμα με το ψυγείο θα το κοιτούσα ζεστά.
Το Vstrom σαφώς αν και κρατάει τιμή που δεν θεωρώ ρεαλιστική για τα χρόνια του ή τα χλμ που κουβαλάνε (η αντίστοιχη τιμη σε κάθε χρονιά)

Οκ, απο εκει και πέρα κοιτάω και Capo κοιτάω και Vara....μέχρι και σκούτερ κοιτάω.

Θα δείξει. Οποιος με ξέρει, γνωρίζει πως δεν βιάζομαι. Πρώτα κοιτάω να πάρω χαρτί μηχανάκι. Ισως πάρει κάποιον καιρό.
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Ευχαρστώ Γιώργο

Αλήθεια, δεν κοιτάω προς τα πουθενά. Δεν περίμενα να φύγει τόσο γρήγορα, οπότε δεν έψαχνα κάτι
Ούτε προς τον Ιταλό κοιτάω, απλά απάντησα στον Κυριάκο.

Προτιμώ πάντως μεσαία κυβικά. Μικρότερες καταναλώσεις, μικρότερα κόστη, φτηνότερα αναλώσιμα και πρακτικά ίδια φάση για αυτό που θέλω.
Πιο πολύ κοιτάω προς τα μεσαία κυβικά λοιπόν. Ακόμη και 500 άρια (πχ το φτηνό ασφάλτινο TRK502 δεν θα με χαλούσε καθόλου. Το δηθεν adv TRK θεωρώ μουφα).
Το ΤΑ700 αν δεν είχε το θέμα με το ψυγείο θα το κοιτούσα ζεστά.
Το Vstrom σαφώς αν και κρατάει τιμή που δεν θεωρώ ρεαλιστική για τα χρόνια του ή τα χλμ που κουβαλάνε (η αντίστοιχη τιμη σε κάθε χρονιά)

Οκ, απο εκει και πέρα κοιτάω και Capo κοιτάω και Vara....μέχρι και σκούτερ κοιτάω.

Θα δείξει. Οποιος με ξέρει, γνωρίζει πως δεν βιάζομαι. Πρώτα κοιτάω να πάρω χαρτί μηχανάκι. Ισως πάρει κάποιον καιρό.
Με καλό & σύντομα εύχομαι.. η καλύτερη δυνατή επιλογή!
Για τα κυβικά!! - θα συμφωνήσω!
Και μέχρι 800cc - καλά θεωρώ πως είναι!.. έτσι και για τις επιδόσεις!!
Η 'οικονομία' σίγουρα θα παίξει ρόλο!.. συμφωνώ απόλυτα!!

Εύχομαι σύντομα "καλά" νέα...
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Με το Κυριάκο λέμε για ένα εδώ στην περιοχή μου συγκεκριμένα, που είναι μεν όπως το θέλω ακριβώς, αλλά θέλει 5Κ.
5k είναι τεράστιο ποσό!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Πήγα μια βόλτα από την Triumph στην Καλλιρόης, να πάρω ένα δώρο για το φίλο μου το Σωτήρη που αν και δεν οδηγάει τις γουστάρει πολύ (καλά, κοντά στο βασιλικό, πήρε κι η γλάστρα ένα μπλουζάκι).
Έρχομαι λοιπόν τετ α τετ με την T-100 Bud Ekins Special edition... Πανέμορφη! Μου έκανε χίλια κλικ αυτό το μηχανάκι!
Μπορεί να φαίνονται λίγα τα στολίδια που του χάρισε η μαμά του, αλλά αρκούν να του δώσουν άλλο χαρακτήρα και να το κάνουν κουκλί!

Κουκλί!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Μετά..


Το χρώμα είναι κατασκευή ίδιο με το μαμά σε σπρευ από χρωματοπωλειο. Τριψιματακι καθάρισμα κ εφαρμογή.

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Gun metal grey?,Ωραίο αποτέλεσμα πέτυχε!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.251
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
5k είναι τεράστιο ποσό!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όταν τα bandit του 2008 τα ζητάνε μέση τιμή 3500 τα 5000 του capo είναι μια χαρά για μηχανή πενα

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Έδωσα τις σέλες για αλλαγή καλύμματος.Το μαμά έσκασε.
Επέμεινα και τελικά βρήκα αν όχι 100%,παρά πολύ κοντά στο κατά παραγγελια χρώμα από BMW.

To μαμά.. Δεν είναι κόκκινο κι ας φαίνεται έτσι.Ροζ σκούρο κάτι.... μπορντοροδοκόκκινο αλλά Μοιραράκη...
Μπορντ(ελ)οκοραλί...ο ακριβής όρος!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όταν τα bandit του 2008 τα ζητάνε μέση τιμή 3500 τα 5000 του capo είναι μια χαρά για μηχανή πενα

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ισχύει αυτό Δημήτρη,όμως είναι το τεχνητό παράδοξο της υπερτιμολογησης των μτχ στην Ελλάδα.
Εγώ πριν 8 χρόνια είχα δώσει πένα με 24 κ vfr vtec με 4k. Γι'αυτό μέρα πήγα σε καινούργιο Nc 700x γιατί τα μτχ είχαν εξωπραγματικές τιμές!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Όταν τα bandit του 2008 τα ζητάνε μέση τιμή 3500 τα 5000 του capo είναι μια χαρά για μηχανή πενα
Το πένα οπτικά δεν σημαίνει απροβλημάτιστο για μηχανάκι σαν το Caponord Δημήτρη.

Οπως και για όλα εντέλει άλλα για το Aprilia ακόμα πιο πολύ.

Αν ήταν σίγουρο ότι ο ιδιοκτήτης θα έχει το κεφάλι του ήσυχο θα είχε φύγει... Αν ήταν V-Strom η και Varadero θα είχε μεγαλύτερο κοινό.Τυχαιο; Πλέον όλα είναι γνωστά.
Γνωστό ότι πρόκειται για μηχανάρα... Μ'αρεσει κι εμένα.

Έχω ξαναγράψει για την αγγελία.Τα λίγα χιλιόμετρα λειτουργούν θετικά στην ψυχολογία,όμως μηχανάκι που κάθεται αρκετά το πληρώνεις αλλού..

Τα 5.000 κι εγώ δεν τα θεωρώ πολλά για καλό μηχανάκι.Εδω όμως έχουν αρκετό ρίσκο.

Γνώμη μου..
 
Top Bottom