ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.552
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Εγώ ή τα τσογλάνια που ρίχνουν νερό στην τάπα;
Το Κάνουν για να Περάσουν και την τάπα στα αναλώσιμα!! ;)
 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Το Κάνουν για να Περάσουν και την τάπα στα αναλώσιμα!! ;)
Δεν ξέρω ρε Γιώργο τι γίνεται τώρα... έχω ζήσει σε εποχές που από ζήλια και μόνο σου κατέστρεφαν το μηχανάκι στην καφετέρια όταν πήγαινες για κατούρημα.
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.552
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δεν ξέρω ρε Γιώργο τι γίνεται τώρα... έχω ζήσει σε εποχές που από ζήλια και μόνο σου κατέστρεφαν το μηχανάκι στην καφετέρια όταν πήγαινες για κατούρημα.
Και τώρα συμβαίνει..
Δεν άλλαξε κάτι...


Απλά ασχολούνται κυρίως με άλλα!!
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ήρθε η ώρα....

 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
K-shock.
Service & προσθήκη προοδευτικού ελατηρίου της Hyperpro.

Ευτυχώς που το έστειλα αποφανθηκαν ως αναφορά τα εσώψυχά του..

Επειδή το όνειρο το έχω δει πολλές φορές σου είπαν ότι με το ελατήριο της HP ότι θα κάθεται πιο ψηλά περίπου 3-4 πόντους;

Με τα ελατήρια της όλινς δεν έχω ακούσει παράπονα.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Δημήτρη το παλιό ελατήριο να το κρατήσεις μη το πετάξεις !!

To παλιό κρατήθηκε Απόστολε. Bcdefghg


Επειδή το όνειρο το έχω δει πολλές φορές σου είπαν ότι με το ελατήριο της HP ότι θα κάθεται πιο ψηλά περίπου 3-4 πόντους;

Με τα ελατήρια της όλινς δεν έχω ακούσει παράπονα.
Επειδή έχω κάνει αλλαγή στο μπροστινό βάζοντας από Κ1200GT
δε φαίνεται τόσο. Το πήρα χαμπάρι όμως στις στροφες με την στάση του σώματος..

Η περίοδος που ακολουθεί θα είναι πειραματική με το μπροστινό κι εναλλαγή με το μαμά ώστε να πάρω το καλύτερο δυνατό από άνεση κι από τι πάτημα τηε μοτοσυκλέτας.
 
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Ο τίτλος λέει "τί κάνατε σήμερα". Σιγά μην είχα έννοια να ποστάρω αυθημερόν. :p Θα σας πω τί έκανα χτες.


Αφού γύρισα λοιπόν απ' τα μαστοριλίκια στο σπίτι, ησυχία δεν είχα. Αντί να κάτσω να ξεκουραστώ όπως έπρεπε και είχα κάθε δικαίωμα, τράβηξα με το αμάξι κατευθείαν στο πλυντήριο που πάω, αυτά τα οργανωμένα που το πλένεις μόνο σου με το πιεστικό.

Μπαίνω, παίρνω θέση, με βλέπει το αφεντικό, με χαιρετάει (γνωστή φάτσα και πελάτης χρόνια).
Πλένω το Skoda, το περνάω με δέρμα, φεύγω και ξαναγυρνάω σε 10 λεπτά με το σκούτερ.
Με βλέπει πάλι το αφεντικό, γουρλώνει λίγο τα μάτια (σου λέει καλός πελάτης είν' αυτός, 2 οχήματα έχει, να τον προσέχουμε), με χαιρετάει ξανά με περισσότερο σέβας αυτή τη φορά. :D
Πλένω και το σκούτερ, το σκουπίζω με το δέρμα, φεύγω και ξαναγυρνάω σε άλλα 10 λεπτά με το V-Strom.
Με ξαναβλέπει το αφεντικό, του πετιώνται τα μάτια όξω, abcdefghgk και ενώ έχω μπροστά μου δύο αμάξια και περιμένω, μπαίνει μπροστά και μου λέει "ελάτε από δω, είστε ο επόμενος".
Του λέω "όχι, είμαι μετά το παλικάρι και την κοπέλα".
Με ύφος <μην είσαι μλκας> μου ξαναλέει "όχι, εσείς είστε τώρα, έχετε σειρά σε όποιο αδειάσει".

Σου λέει "ρε συ αυτός μέσα σε μία ώρα έπλυνε 3 οχήματα. Τέτοιους πελάτες θέλω, ας τον έχουμε στα ώπα-ώπα". Rolling


Υ.Γ.
Για την ιστορία και μόνο, ΔΕΝ πέρασα μπροστά να φάω τη σειρά κανενός. Σιγά το σπουδαίο τώρα να περιμένεις 3-4 λεπτά ν' αδειάσει μια θέση.:cool:
Κι ας ανήκω στην.... ευπαθή ομάδα "μου κλαίνε τα μωρά σπίτι και πρέπει να τελειώσω γρήγορα". Δε βιάζομαι να γυρίσω, ψυχοθεραπεία κάνω στο πλυντήριο. :rolleyes: abcdefghgk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ο τίτλος λέει "τί κάνατε σήμερα". Σιγά μην είχα έννοια να ποστάρω αυθημερόν. :p Θα σας πω τί έκανα χτες.


Αφού γύρισα λοιπόν απ' τα μαστοριλίκια στο σπίτι, ησυχία δεν είχα. Αντί να κάτσω να ξεκουραστώ όπως έπρεπε και είχα κάθε δικαίωμα, τράβηξα με το αμάξι κατευθείαν στο πλυντήριο που πάω, αυτά τα οργανωμένα που το πλένεις μόνο σου με το πιεστικό.

Μπαίνω, παίρνω θέση, με βλέπει το αφεντικό, με χαιρετάει (γνωστή φάτσα και πελάτης χρόνια).
Πλένω το Skoda, το περνάω με δέρμα, φεύγω και ξαναγυρνάω σε 10 λεπτά με το σκούτερ.
Με βλέπει πάλι το αφεντικό, γουρλώνει λίγο τα μάτια (σου λέει καλός πελάτης είν' αυτός, 2 οχήματα έχει, να τον προσέχουμε), με χαιρετάει ξανά με περισσότερο σέβας αυτή τη φορά. :D
Πλένω και το σκούτερ, το σκουπίζω με το δέρμα, φεύγω και ξαναγυρνάω σε άλλα 10 λεπτά με το V-Strom.
Με ξαναβλέπει το αφεντικό, του πετιώνται τα μάτια όξω, abcdefghgk και ενώ έχω μπροστά μου δύο αμάξια και περιμένω, μπαίνει μπροστά και μου λέει "ελάτε από δω, είστε ο επόμενος".
Του λέω "όχι, είμαι μετά το παλικάρι και την κοπέλα".
Με ύφος <μην είσαι μλκας> μου ξαναλέει "όχι, εσείς είστε τώρα, έχετε σειρά σε όποιο αδειάσει".

Σου λέει "ρε συ αυτός μέσα σε μία ώρα έπλυνε 3 οχήματα. Τέτοιους πελάτες θέλω, ας τον έχουμε στα ώπα-ώπα". Rolling


Υ.Γ.
Για την ιστορία και μόνο, ΔΕΝ πέρασα μπροστά να φάω τη σειρά κανενός. Σιγά το σπουδαίο τώρα να περιμένεις 3-4 λεπτά ν' αδειάσει μια θέση.:cool:

Έτσι έχουν τα πράγματα. Τους καλούς πελάτες τους προσέχουμε για να συνεχίσουμε να τους έχουμε.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Δημήτρη το παλιό ελατήριο να το κρατήσεις μη το πετάξεις !!

To παλιό κρατήθηκε Απόστολε. Bcdefghg

Δίπλα στον Άτλαντα της μυθολογίας, θα εμφανίζεται και αυτό στο γούγλη,θα εκτίθεται και στο Smithonian...cde


k-shock γνώστες και εγγύηση ,άριστη εμπειρία και από μένα! Smileys drinking beer EmoticonBcdefgh
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Έτσι έχουν τα πράγματα. Τους καλούς πελάτες τους προσέχουμε για να συνεχίσουμε να τους έχουμε.

Μάλλον θα νόμισε ότι μπορεί να έχω και τέταρτο όχημα να του πάω, οπότε σου λέει ας μην τον καθυστερούμε και νυχτώσει. Rolling

Εμ, 2 στρέμματα :p αμάξι η octavia, δε θά ΄χει κι ένα μικρό πόλης θα σκέφτηκε...... έχασε, δεν έχω.Middle finger dancing banana
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ο τίτλος λέει "τί κάνατε σήμερα". Σιγά μην είχα έννοια να ποστάρω αυθημερόν. :p Θα σας πω τί έκανα χτες.


Αφού γύρισα λοιπόν απ' τα μαστοριλίκια στο σπίτι, ησυχία δεν είχα. Αντί να κάτσω να ξεκουραστώ όπως έπρεπε και είχα κάθε δικαίωμα, τράβηξα με το αμάξι κατευθείαν στο πλυντήριο που πάω, αυτά τα οργανωμένα που το πλένεις μόνο σου με το πιεστικό.

Μπαίνω, παίρνω θέση, με βλέπει το αφεντικό, με χαιρετάει (γνωστή φάτσα και πελάτης χρόνια).
Πλένω το Skoda, το περνάω με δέρμα, φεύγω και ξαναγυρνάω σε 10 λεπτά με το σκούτερ.
Με βλέπει πάλι το αφεντικό, γουρλώνει λίγο τα μάτια (σου λέει καλός πελάτης είν' αυτός, 2 οχήματα έχει, να τον προσέχουμε), με χαιρετάει ξανά με περισσότερο σέβας αυτή τη φορά. :D
Πλένω και το σκούτερ, το σκουπίζω με το δέρμα, φεύγω και ξαναγυρνάω σε άλλα 10 λεπτά με το V-Strom.
Με ξαναβλέπει το αφεντικό, του πετιώνται τα μάτια όξω, abcdefghgk και ενώ έχω μπροστά μου δύο αμάξια και περιμένω, μπαίνει μπροστά και μου λέει "ελάτε από δω, είστε ο επόμενος".
Του λέω "όχι, είμαι μετά το παλικάρι και την κοπέλα".
Με ύφος <μην είσαι μλκας> μου ξαναλέει "όχι, εσείς είστε τώρα, έχετε σειρά σε όποιο αδειάσει".

Σου λέει "ρε συ αυτός μέσα σε μία ώρα έπλυνε 3 οχήματα. Τέτοιους πελάτες θέλω, ας τον έχουμε στα ώπα-ώπα". Rolling


Υ.Γ.
Για την ιστορία και μόνο, ΔΕΝ πέρασα μπροστά να φάω τη σειρά κανενός. Σιγά το σπουδαίο τώρα να περιμένεις 3-4 λεπτά ν' αδειάσει μια θέση.:cool:
Κι ας ανήκω στην.... ευπαθή ομάδα "μου κλαίνε τα μωρά σπίτι και πρέπει να τελειώσω γρήγορα". Δε βιάζομαι να γυρίσω, ψυχοθεραπεία κάνω στο πλυντήριο. :rolleyes: abcdefghgk

ίδιοι είμαστε ,το κάνω καi σε βενζινάδικο και σε πλυντήρια, (γιατί έχω λίγο ελεύθερο χρόνο) να ξεμπλέκω.Παθαίνουν πλάκα.Φαντάσου @BULMONT και @Buckley να βγάζουν τη συλλογή...Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Δίπλα στον Άτλαντα της μυθολογίας,
Θάνο πάντως στη περίπτωση τη δική μου το ξανατοποθετησα σχετικά γρήγορα το παλιό και με revalving στο αμορτισέρ είχε θεαματικά αποτελέσματα :D:D:D
 

thimiospoul

member
Δημοσιεύσεις
719
Ηλικία
46
Περιοχή
ΚΟΖΑΝΗ
Μοτοσυκλέτα
fz6 s2 2007
Όνομα
ΘΥΜΙΟΣ
Tι εκανα σημερα?Ο,τι και χθες και τα τελευταια 5 χρονια.Εκανα μια δεκαπενταλεπτη βολτα εχοντας ακομα τη φαντασιωση οτι την επομενη φορα θα ξεκινησω για την απολυτη περιπετεια.Και καλα...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Σήμερα και κατόπιν των τελευταίων πληροφοριών που λαμβάνω για κράνη, είπα να επιδιορθώσω το υποσιαγωνο μήπως σώσω και κάποια ντεσιμπέλ από εκεί. Δεν έχω αποφασίσει ακόμη αν θα περιοριστώ σε επιδιόρθωση η θα κάνω επέκταση του υποσιάγωνου όσο παίρνει για να κλείσει πιο καλά



 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Σήμερα και κατόπιν των τελευταίων πληροφοριών που λαμβάνω για κράνη, είπα να επιδιορθώσω το υποσιαγωνο μήπως σώσω και κάποια ντεσιμπέλ από εκεί. Δεν έχω αποφασίσει ακόμη αν θα περιοριστώ σε επιδιόρθωση η θα κάνω επέκταση του υποσιάγωνου όσο παίρνει για να κλείσει πιο καλά



Τόλη κάνε τομή στο κέντρο και ράψε του ένα κομμάτι λάστιχο από μέσα ώστε κατά το βάλσιμο- βγάλσιμο να μην τσιτωνεις το πανί και ξεχειλώσει..
Πιστεύω θα έχεις καλύτερη εφαρμογή.

 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Απο μέσα (όταν τελειώσει το κόλλημα απο έξω και το κόψιμο στις επιθυμητές διαστάσεις) θα παίξει λεπτή στρώση αφρολέξ 2-3 χιλιοστά και νέο πανί.;)

Για τομή, θα το σκεφτώ. Θα μπαίνει πιο εύκολα μεν, αλλά δεν θα έχει τις ιδιότητες που θέλω σε εκείνο το σημείο.

Μιας και είμαι για αλλαγή κράνους, με παίρνει να κάνω πειράματα με το παλιό.
 
Top Bottom