Συμβαίνει τώρα....

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.523
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Εψαχνα καιρο στο ιντερνετ να βρω ιδιοκτητη πενφε που να εχει κανει 200000χλμ χωρις ζημιες πλην τα αναλωσημα Μηπως αλλαξω την λαχανιδα και παρω BMW για να νιωσω αυτην την αισθηση ασφαλειας Και τελικα βρηκα τον ενα τον λενε βαρωνο Μινχαουζεν και τον αλλο Πινοκιοabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Givingcdefg
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εψαχνα καιρο στο ιντερνετ να βρω ιδιοκτητη πενφε που να εχει κανει 200000χλμ χωρις ζημιες πλην τα αναλωσημα Μηπως αλλαξω την λαχανιδα και παρω BMW για να νιωσω αυτην την αισθηση ασφαλειας Και τελικα βρηκα τον ενα τον λενε βαρωνο Μινχαουζεν και τον αλλο Πινοκιοabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

μολις τον βρηκες..200 παρα κατι..Και αμα σου πω τι περασε αυτο το μηχανακι και δεν μασησε τον π*****ο του δεν θα το πιστεψεις οποτε αστο..33553555_10209244426306941_588014502092472320_n.jpg
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.258
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
μολις τον βρηκες..200 παρα κατι..Και αμα σου πω τι περασε αυτο το μηχανακι και δεν μασησε τον π*****ο του δεν θα το πιστεψεις οποτε αστο..View attachment 21500
Δηλαδη υπαρχει βιβλιο σερβις της bmw γνησιο που να αναφερει οτι γινανε τα προβλεπωμενα σερβις μονο με τα αναλωσημα και εχει σφραγιδα της bmw η του μπαμπη του φλου
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δηλαδη υπαρχει βιβλιο σερβις της bmw γνησιο που να αναφερει οτι γινανε τα προβλεπωμενα σερβις μονο με τα αναλωσημα και εχει σφραγιδα της bmw η του μπαμπη του φλου

του μπαμπη του φλου..Πεταξα και κιβωτιο - συμπλεκτη εξω μια φορα να αλλαξω μια τσιμουχα και ενα oring.Συμπλεκτη τον ιδιο ξαναβαλα..Ρε ειναι γομαρια τα penfe μην ακους τους συκοφαντες
 
Τελευταία επεξεργασία:

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.470
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Με σωστή συντήρηση ,ναι υπάρχουν και με περισσότερα χιλιόμετρα.
Προφανώς κάτι δε σας λένε.

Και ένα δευτερο,εσείς με τα καινούρια μηχανάκια ,με φουλ ηλεκτρονικά ,φαντάζομαι ότι περιμένετε να φτάσετε τα χιλιόμετρα αυτά ,χωρίς να βάλετε το χέρι στην τσέπη ε;
Να ξετε το άλλο με τον Τοτό το ξετε, να μη τα ξαναλεμενε;
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.258
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Με σωστή συντήρηση ,ναι υπάρχουν και με περισσότερα χιλιόμετρα.
Προφανώς κάτι δε σας λένε.

Και ένα δευτερο,εσείς με τα καινούρια μηχανάκια ,με φουλ ηλεκτρονικά ,φαντάζομαι ότι περιμένετε να φτάσετε τα χιλιόμετρα αυτά ,χωρίς να βάλετε το χέρι στην τσέπη ε;
Να ξετε το άλλο με τον Τοτό το ξετε, να μη τα ξαναλεμενε;
H αυτοψια θα δειξει Παντως σε ενα αγγλικο φορουμ για versys που μπαινω υπαρχουν πολλοι πενφεδακηδες και gs και xr που αγανακτησαν απο της βλαβες και πηραν versys και ειναι φουλ ευχαριστημενοι Οπως υπαρχουν και πολλοι με το versys του 2015 με περισσοτερα απο 2οοοοο χλμ χωρις ζημιες
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.258
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
του μπαμπη του φλου..Πεταξα και κιβωτιο - συμπλεκτη εξω μια φορα να αλλαξω μια τσιμουχα και ενα oring.Συμπλεκτη τον ιδιο ξαναβαλα..Ρε ειναι γομαρια τα penfe μην ακους τους συκοφαντες
A καλα Μπαμπης εγγυηση εγω ο ιδιος δεν σπαει δεν χαλαει και τα λεφτα σκορπαειabcdefghgk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.470
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
H αυτοψια θα δειξει Παντως σε ενα αγγλικο φορουμ για versys που μπαινω υπαρχουν πολλοι πενφεδακηδες και gs και xr που αγανακτησαν απο της βλαβες και πηραν versys και ειναι φουλ ευχαριστημενοι Οπως υπαρχουν και πολλοι με το versys του 2015 με περισσοτερα απο 2οοοοο χλμ χωρις ζημιες
Σε προετοιμασα ,δεν μπορείς να πειςooops
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.470
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Πες αλήθεια, γουστάρεις το ξύλο ε; Γιάννο μουουουου....RollingRollingRollingRollingRollingHugHug
Και σένα σε αρέσει ,αλλά δεν το ξες.

Δεν εχεις σταματησει από τότε που πήρες το μηχανάκι να του χώνεις φράγκα και σε ξυνεται και ένα οχ-λινς που βλέπω να σε τριγυρίζει το μυαλό χεχεχεχε .

Η φάση είναι ότι γελάει ο Γιαννιώτης ,αλλά δεν ξέρει ότι πλησιάζει κι η δικητου ώρα Rolling
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.470
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ρε υποθετικά μιλάμε,και γω 80 χιλιάδες έχω ,μέχρι τα διακόσια έχουμε .
Το θέμα είναι ότι αν γουστάρεις κάτι το υποστηρίζεις ,σε όσα κι αν βγάλει κάτι.
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Εψαχνα καιρο στο ιντερνετ να βρω ιδιοκτητη πενφε που να εχει κανει 200000χλμ χωρις ζημιες πλην τα αναλωσημα Μηπως αλλαξω την λαχανιδα και παρω BMW για να νιωσω αυτην την αισθηση ασφαλειας Και τελικα βρηκα τον ενα τον λενε βαρωνο Μινχαουζεν και τον αλλο Πινοκιοabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Δεν έψαξες καλά... εδώ δίπλα υπάρχουν πολλοί...
Ο @giamar πρέπει να ξέρει αρκετούς...
Αλλά!!! Ούλα τα μηχανάκια είν'καλά...οι άνθρωποι είναι κακοί...


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Και σένα σε αρέσει ,αλλά δεν το ξες.

Δεν εχεις σταματησει από τότε που πήρες το μηχανάκι να του χώνεις φράγκα και σε ξυνεται και ένα οχ-λινς που βλέπω να σε τριγυρίζει το μυαλό χεχεχεχε .

Η φάση είναι ότι γελάει ο Γιαννιώτης ,αλλά δεν ξέρει ότι πλησιάζει κι η δικητου ώρα Rolling
Τα φράγκα τα ρίχνω γιατί το γουστάρω και όχι επειδή μου τα ζητάει το μηχανάκι, η διαφορά είναι χαώδης....
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.537
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Και σένα σε αρέσει ,αλλά δεν το ξες.

Δεν εχεις σταματησει από τότε που πήρες το μηχανάκι να του χώνεις φράγκα και σε ξυνεται και ένα οχ-λινς που βλέπω να σε τριγυρίζει το μυαλό χεχεχεχε .

Η φάση είναι ότι γελάει ο Γιαννιώτης ,αλλά δεν ξέρει ότι πλησιάζει κι η δικητου ώρα Rolling

Το εχω δηλωσει και γραπτως και προφορικως,εγω θα ξαναπαρω καποια στιγμη ΜπεΜπε.

Οι Γερμανοι εχουν κανει χοντρες πατατες,αλλα εχουν βγαλει και ωραια μηχανακια.Αυτο που με χαλαει ειναι η υπεροψια τους και ο τροπος που αντιμετωπιζουν τους πελατες τους.
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.523
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Με σωστή συντήρηση ,ναι υπάρχουν και με περισσότερα χιλιόμετρα.
Προφανώς κάτι δε σας λένε.

Και ένα δευτερο,εσείς με τα καινούρια μηχανάκια ,με φουλ ηλεκτρονικά ,φαντάζομαι ότι περιμένετε να φτάσετε τα χιλιόμετρα αυτά ,χωρίς να βάλετε το χέρι στην τσέπη ε;
Να ξετε το άλλο με τον Τοτό το ξετε, να μη τα ξαναλεμενε;

Σ'αυτο θα συμφωνήσω. Είναι σαν να λέμε κάθε πέρυσι και καλύτερα. Τα πολλά μπλιμπλικια φέρνουν και προβλήματα και δεν νομίζω να είναι μόνο θέμα συντήρησης. Σε 6 χρόνια έκανα 100000χλμ (τώρα έχω 222000χλμ) και το μόνο μπλιμπλικι που του έχω βάλει είναι ένα βολτομετρο.

Γιαννο μεχρι να βαλει το versys τοσα χλμ θα θελω εγω γενικο ρεκτιφιε, ασε που δεν σκοπευω να το κρατησω τοσο

Σιγά μη θες ρεκτιφιέ. Το θέμα είναι αν μπορεί να τα κάνει απροβληματιστα.

Ρε υποθετικά μιλάμε,και γω 80 χιλιάδες έχω ,μέχρι τα διακόσια έχουμε .
Το θέμα είναι ότι αν γουστάρεις κάτι το υποστηρίζεις ,σε όσα κι αν βγάλει κάτι.

Η αλήθεια είναι ότι αν αρχίζει και βγάζει ξενερώνεις σιγά σιγά. Όμως άλλο πράγμα να σου βγάζει φθορές με τα πολλά χιλιόμετρα που θα είναι και φυσιολογικές, κι άλλο "ακόμα δεν το πήρα και μου έχει σκίσει το πορτοφόλι". Εκεί θα το έδινα κι εγώ όσο κι αν την έβρισκα μαζί της.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.470
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Τα φράγκα τα ρίχνω γιατί το γουστάρω και όχι επειδή μου τα ζητάει το μηχανάκι, η διαφορά είναι χαώδης....
Πάνω κάτω το ίδιο ειναι!
Όλοι στην αρχή χώνουν γιατι γουστάρουν και μετά γιατί πρέπει Bcdefgh
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Πάνω κάτω το ίδιο ειναι!
Όλοι στην αρχή χώνουν γιατι γουστάρουν και μετά γιατί πρέπει Bcdefgh

Ε όχι ρε φίλε, δεν είναι το ίδιο!
Αλλο να χώσεις 1000 ευρώ γιατί χάλασε ο σέρβο και δεν κουνάει ρούπι, και άλλο 1000 ευρώ για να βάλεις Ohlins να μπαίνεις πίστα και να φτάνει το χαμόγελο στα αυτιά.

Αλλο η βελτίωση, αλλο η επιδιόρθωση.
 
Top Bottom