Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

User S-T

well know member
Δημοσιεύσεις
3.640
σπασανε την κλειδαρια
Αν δεν την έχεις επισκευάσει ακόμα, θα είναι μια ευχαρίστηση για μένα, αν μου εμπιστευτείς την αποκατάσταση τις. Χωρίς χρήματα εννοείτε. Καλημερα.
 

tracer

member
Δημοσιεύσεις
1.148
Ηλικία
62
Περιοχή
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
Μοτοσυκλέτα
TRACER 900 GT
HONDA C50 (1985)
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΑΘΗΝΑ
Αν δεν την έχεις επισκευάσει ακόμα, θα είναι μια ευχαρίστηση για μένα, αν μου εμπιστευτείς την αποκατάσταση τις. Χωρίς χρήματα εννοείτε. Καλημερα.
να το δω ρε Στέλιο μάλλον θα μου την αποζημιώσει η εταιρία.
ευχαριστώ πάντως
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Να τα φάνε στους γιατρούς οι αλήτες!!!!
Ναι,ναι!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
σπασανε την κλειδαρια
Τί μάρκα είναι η μπαγκαζιερα αν επιτρέπεις,γιατί οι καλές μάρκες θέλουν αρκετή προσπάθεια να σπασει ο μηχανισμος ο πλαστικός που κατέβαινει. Εκτός αν σου παραβιασανε τον κύλινδρο με αντικλειδι η εργαλείο.
Λυπάμαι πολύ πάντως για τα πράγματα....

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

tracer

member
Δημοσιεύσεις
1.148
Ηλικία
62
Περιοχή
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
Μοτοσυκλέτα
TRACER 900 GT
HONDA C50 (1985)
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΑΘΗΝΑ
Τί μάρκα είναι η μπαγκαζιερα αν επιτρέπεις,γιατί οι καλές μάρκες θέλουν αρκετή προσπάθεια να σπασει ο μηχανισμος ο πλαστικός που κατέβαινει. Εκτός αν σου παραβιασανε τον κύλινδρο με αντικλειδι η εργαλείο.
Λυπάμαι πολύ πάντως για τα πράγματα....

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
τον κυλινδρο παραβιασαν
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Συσκευή TV Box


Καλησπέρα παιδιά

Πήραμε μια smart TV για το σαλόνι μέσα (μια LG) γιατί οι δικοί μου θέλανε να πάρουνε μια νέα τηλεόραση που να υποστηρίζει και Netflix, Youtube κλπ.

Έτσι λοιπόν, εγω στο δωμάτιο μέσα πήρα αυτήν που είχαμε μια Sony Bravia 40αρα η οποία κάποιες φορές όταν πατάς να κλείσει δεν κλείνει εντελώς, δείχνει απλά ένα μαύρο φόντο, αλλά το κάνει λίγες φορές και απλά βγάζω την μπρίζα, δεν με ενοχλέι αυτό.

Τώρα, αυτή η τηλεόραση δεν είναι smart, και μιας και δεν θέλω να μπλέκω με το να μεταφέρω μόνιμα το λάπτοπ μου απο γραφείο, στο πάτωμα κάτω απο το τραπεζάκι για να βλέπω σειρές και YouTube, θέλω να αγοράσω ένα TV Box. Εώς 60€ περίπου αλλά βλέπω μόνο της Xiaomi ένα με 8GB RAM και Android.

Υπάρχει κάποια άλλη μάρκα πιο οικονομική; Δεν με νοιάζει να είναι 4K η ανάλυση του μιας και η Sony μέχρι 1080p φτάνει. Επίσης σε αυτά πρέπει να πληρώσω κάποια συνδρομή ή το οτιδήποτε; Ή απλά το παίρνω και κατεβάζω apps μόνο σαν smart tv δηλαδή ας πούμε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D
 
Last edited by a moderator:

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Καλησπέρα παιδιά

Πήραμε μια smart TV για το σαλόνι μέσα (μια LG) γιατί οι δικοί μου θέλανε να πάρουνε μια νέα τηλεόραση που να υποστηρίζει και Netflix, Youtube κλπ.

Έτσι λοιπόν, εγω στο δωμάτιο μέσα πήρα αυτήν που είχαμε μια Sony Bravia 40αρα η οποία κάποιες φορές όταν πατάς να κλείσει δεν κλείνει εντελώς, δείχνει απλά ένα μαύρο φόντο, αλλά το κάνει λίγες φορές και απλά βγάζω την μπρίζα, δεν με ενοχλέι αυτό.

Τώρα, αυτή η τηλεόραση δεν είναι smart, και μιας και δεν θέλω να μπλέκω με το να μεταφέρω μόνιμα το λάπτοπ μου απο γραφείο, στο πάτωμα κάτω απο το τραπεζάκι για να βλέπω σειρές και YouTube, θέλω να αγοράσω ένα TV Box. Εώς 60€ περίπου αλλά βλέπω μόνο της Xiaomi ένα με 8GB RAM και Android.

Υπάρχει κάποια άλλη μάρκα πιο οικονομική; Δεν με νοιάζει να είναι 4K η ανάλυση του μιας και η Sony μέχρι 1080p φτάνει. Επίσης σε αυτά πρέπει να πληρώσω κάποια συνδρομή ή το οτιδήποτε; Ή απλά το παίρνω και κατεβάζω apps μόνο σαν smart tv δηλαδή ας πούμε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D


Που είδες βρε Τασούλη 8 GB RAM με 60 ευρώ και μάλιστα xiaomi νa πάρω και εγώ μερικά να τα πουλάω κιόλας! :D

Μάλλον εννοείς 8GB χωρητικότητα δίσκου. H RAM είναι άλλο πράγμα.
Αυτό που είδες με 8 GB δίσκο έχει 2GB RAM. Κοινώς, θα έχεις σπασίματα και κολλήματα στο streaming εκτός και αν έχεις γραμμή VDSL.

Εγώ έχω το X96 MAX. 4 GB RAM και 32 GB δίσκο. H RAM με ενδιέφερε. ΘΑ το ρυθμίσεις και σε μια νορμάλ ανάλυση (ΌΧι 4Κ και καθρεφάκια για ιθαγενείς) και θα σου πηγαίνει τραίνο. Κάπου στα 60 ευρώπουλα πρέπει να παίζει τώρα αυτό.

Για συνδρομές που λες, αν έχεις Ντεφλιξ, η συνδρομή που πληρώνεις καλύπτει από όπου και αν βλέπεις.
Αν μάλιστα πληρώνεις για παραπάνω απο 2 συσκευές θα βλέπεις ταυτόχρονα σε όσες έχεις πληρωμένες. Πάντως και την βασική του Ντεφλιξ να έχεις, αν δεν βλέπουν εκεινη την ωρα οι γονείς στο σαλόνι πχ, μπορείς να συνδεθείς.
Το Νετφλιξ δεν κοιτάει απο που συνδέεσαι (ακόμη) αλλά μονο το αν πληρώνεις για 1 ή 2 ή 4 συσκευές και πόσοι είναι συνδεμένοι ταυτόχρονα.


Για τα υπόλοιπα δεν πληρώνεις κάτι. Κάτι site τυπου popcorn που στρημάρουν δωρεάν πειρατικά, θα τα βλέπεις όπως και στον υπολογιστή. Βασικά κάνεις την τηλεόραση σου ένα μονιτορ για έναν αντροιντ υπολογιστή με το tv box. Τόσο απλά.
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Εγώ έχω ΚΑΡΑ-βολευτει με το chromecast!!! Και μια στο τόσο που θα κατεβάσω καμία ταινία από κανα τορρενταδικο συνδέω το λάπτοπ.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@Drake Ramore Όντως 8GB είναι ο χώρος και 2GB η RAM εγω τα μπέρδεψα τα specs του. Εχω ηδη συνδρομή Netflix απλά πχ για την ίδια την συσκευή ρωτάω αν χρειάζεται να πληρώσω κάτι παραπάνω τον μήνα για παράδειγμα. Τουλάχιστον έτσι άκουσα απο ένα παιδί. Κυρίως Netflix, YouTube και Spotify το θέλω.

@StepaS Το Chromecast δεν το είχα προσέξει να σου πω την αλήθεια. Ενδιαφέρον φαίνεται και αυτό και σε πιο χαμηλή τιμή κιόλας.
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Ψηφίζω κ εγώ, κ έχω, chromecast δαγκωτό!! Με 25-30 ευρώ κάνεις τη δουλειά σου!!
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Έχω το Xiaomi αλλά το πήρα 50€
Και popcorn και Netflix και όλα μια χαρα τα τρέχει


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Δημοσιεύσεις
718
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Όνομα
Θοδωρής
προσοχή : Αν η συσκευή δεν είναι στην λίστα που υποστηρίζει το Netflix , τότε θα δείχνει 480p.

Το mi box είναι στην λίστα και δείχνει και 4Κ , όταν το συνδεσα σε αντίστοιχη τηλεόραση
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Καλά τα λέτε για chromecast αλλά οι δυνατότητες ενός tv box με ένα πληκτρολόγιο ασύρματο είναι ουσιαστικά απεριόριστες. Πρακτικά κάνεις την τηλεόραση σου media center και social media δίαυλο. Ένας κανονικός υπολογιστής android, με κόστος 50-60 ευρώ το box και κανα 20άρικο το ασύρματο πληκτρολόγιο.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Ξέχασα να αναφέρω, σπίτι έχουμε βάλει VDSL της Cosmote εδω και κάναν μήνα. Είμα τέρμα ευχαριστημένος απο κατεβάσμα και ταχύτητες. Το Chromecast πάντως απο όσο διαβάζω είναι απλά για να κάνεις streaming το κινητό ή το λάπτοπ στην τηλεόραση, εγω θέλω κανονική συσκευή και αμα λάχει να πάρω και ένα πληκτρολόγιο αργότερα, θα βολέψει πάρα πολύ. Επίσης το κινητό (Redmi 6A) κάνει κάποια κολλήματα ώρες ώρες λόγω του οτι είναι 4πυρηνο, γι αυτό και θέλω μια standalone συσκευή να το πω.

Στο Public πάντως βρίσκω αυτά τα 2
https://www.public.gr/product/tileo...9003-pro-4k-wi-fi-media-player/prod8260569pp/
και
https://www.public.gr/product/tileo...-box-s-4k-android-media-player/prod9562206pp/
 
Top Bottom