Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Χμμμ, δεν βλέπω να ξέρει κανείς που θα βρω τέτοιο κινητηράκι...

Ερώτηση για να πάρω γνώμη. Αν βρω δυναμό αυτοκινητου που είναι αρκετά δυνατά, θα κάνω δουλειά;
 
Δημοσιεύσεις
686
Ηλικία
54
Μοτοσυκλέτα
R1150gs
Όνομα
Konstantinos Hatziangelou
Περιοχή
Χαλκιδική
Αυτά τα μοτεράκια που ψάχνεις είναι ψόφια

Τη δύναμή τους την παίρνουν από τις υποδιαιρέσεις με τα γρανάζια

Γνώμη μου να ψάξεις να βρεις κάποιο μεγάλο γρανάζι να τοποθετήσεις πάνω στο μοτέρ από τους υαλοκαθαριστήρες

Δηλαδή το μοτέρ θα πρέπει να δίνει κίνηση στον τροχό από άλλη μεριά

kostas r1150gs
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αυτά τα μοτεράκια που ψάχνεις είναι ψόφια

Τη δύναμή τους την παίρνουν από τις υποδιαιρέσεις με τα γρανάζια

Γνώμη μου να ψάξεις να βρεις κάποιο μεγάλο γρανάζι να τοποθετήσεις πάνω στο μοτέρ από τους υαλοκαθαριστήρες

Δηλαδή το μοτέρ θα πρέπει να δίνει κίνηση στον τροχό από άλλη μεριά

kostas r1150gs
Αυτό που λες το είπε και ο @LAndreas με διαφορετικό τρόπο. Να παίξω με τις σχέσεις. Ενας τρόπος είναι όπως σωστά λες με το γρανάζωμα.

Αλλά έχω χωροταξικό πρόβλημα μετά. Αν το αφήσω με την γραναζάρα σε εκείνο το σημείο τα πράγματα αρχίζουν να είναι επικίνδυνα να μου φάει κανα πόδι. Θα πρέπει να βρω άλλη εντελώς θέση.

Καμιά ιδέα;cdefghigi
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Κάποιο έτοιμο κιτ με ηλεκτρικό ταμπουρο τροχού δεν θα ήταν καλύτερο;

Του το είπα εξ' αρχής! Αλλά απο τότε που του έδωσα υπολογιστή και έμαθε τα βιντεάκια του youtube με τις κατασκευές Do It Yourself έχω βρει τον μπελά μου!abcdefghgk
Πάντως αν δεν βγάλουμε άκρη κάπου εκει θα πάμε. Τώρα χρησιμοποιούμε πράγματα που ήδη έχουμε (πέραν της μπαταρίας που αγοράστηκε αλλά δεν θα πάει χαμένη).
Γενικά φτιάχνουμε διάφορα πράγματα μόνοι. Άλλες φορές με επιτυχία....άλλες όχι.;)
 
Δημοσιεύσεις
686
Ηλικία
54
Μοτοσυκλέτα
R1150gs
Όνομα
Konstantinos Hatziangelou
Περιοχή
Χαλκιδική
Του το είπα εξ' αρχής! Αλλά απο τότε που του έδωσα υπολογιστή και έμαθε τα βιντεάκια του youtube με τις κατασκευές Do It Yourself έχω βρει τον μπελά μου!abcdefghgk
Πάντως αν δεν βγάλουμε άκρη κάπου εκει θα πάμε. Τώρα χρησιμοποιούμε πράγματα που ήδη έχουμε (πέραν της μπαταρίας που αγοράστηκε αλλά δεν θα πάει χαμένη).
Γενικά φτιάχνουμε διάφορα πράγματα μόνοι. Άλλες φορές με επιτυχία....άλλες όχι.;)
Εγώ λέω να δώσεις 50 ευρώ να πάρεις ένα δραπανοκατσάβιδο έτοιμο και να πειραματιστείς με αυτό
Και θα έχεις και μπαταρία ρεζέρβα

kostas r1150gs
 

LAndreas

member
Δημοσιεύσεις
1.413
Ηλικία
60
Περιοχή
Ναουσαρα
Όνομα
Λειβαδιτης Ανδρεας
Από το μοτέρ στο μικρό γρανάζι της πεταλιερας και από το μεγάλο σε όποιο ταιριάζει πίσω Αν δεν έχει ελεύθερο (τρελό) στην πεταλιερα και γυρίζει γρήγορα θα σου φάει τα πόδια ( ελπίζω το ελεύθερο στο γρανάζι του μοτέρ να δουλεύει αλλιώς στην ευθεία θα γυρίζεις και το μοτέρ μαζί με τα πόδια )
 
Δημοσιεύσεις
686
Ηλικία
54
Μοτοσυκλέτα
R1150gs
Όνομα
Konstantinos Hatziangelou
Περιοχή
Χαλκιδική
Τώρα που το ξανασκέφτομαι καλύτερο μοτέρ από αυτό των υαλοκαθαριστήρων δεν θα βρεις

Και μία που το έχεις ήδη πειραματίσου με γρανάζωμα όπως λέει και ο Ανδρέας

Και κάνει και γωνία που είναι πολύ βασικό αυτό

kostas r1150gs
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.556
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Προσφατα αγορασα το ulefone armor x5.Το βαζω στην θυρα usb του υπολογιστη,φαινεται οτι κανει εγκατασταση του driver,φαινεται οτι το αναγνωριζει,μου βγαζει τον γνωστο πινακα για το ποια ενεργεια θελω να κανω,μου βγαζει εικονιδιο στο "ο υπολογιστης μου",αλλα το παταω και δεν ανοιγει για να προσθεσω αρχεια.Το εχω δοκιμασει σε δυο pc με το ιδιο αποτελεσμα.

Ποιο μπορει να ειναι το προβλημα?
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Προσφατα αγορασα το ulefone armor x5.Το βαζω στην θυρα usb του υπολογιστη,φαινεται οτι κανει εγκατασταση του driver,φαινεται οτι το αναγνωριζει,μου βγαζει τον γνωστο πινακα για το ποια ενεργεια θελω να κανω,μου βγαζει εικονιδιο στο "ο υπολογιστης μου",αλλα το παταω και δεν ανοιγει για να προσθεσω αρχεια.Το εχω δοκιμασει σε δυο pc με το ιδιο αποτελεσμα.

Ποιο μπορει να ειναι το προβλημα?
Θα πας στην οθόνη του τηλεφώνου και θα ψάξεις το εικονίδιο συνδεδεμένο με υπολογιστή. Έχει διάφορες προτιμήσεις.
Φόρτιση,σύνδεση για μεταφορά αρχείων κτλ και διαλέγεις. Αλλιώς μόνο φορτίζει. Σε κάθε σύνδεση ζητά τα ίδια!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.556
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Θα πας στην οθόνη του τηλεφώνου και θα ψάξεις το εικονίδιο συνδεδεμένο με υπολογιστή. Έχει διάφορες προτιμήσεις.
Φόρτιση,σύνδεση για μεταφορά αρχείων κτλ και διαλέγεις. Αλλιώς μόνο φορτίζει. Σε κάθε σύνδεση ζητά τα ίδια!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπαρχει τετοιο εικονιδιο και δεν το βρισκω καπου σλλου σαν ρυθμιση.
 
N

notakos600

Guest
Δεν υπαρχει τετοιο εικονιδιο και δεν το βρισκω καπου σλλου σαν ρυθμιση.
Όταν συνδέεις την USB στο pc, αυτόματα ανάβει η οθόνη του κινητού και σε ρωτάει... Φόρτιση ή μεταφορά δεδομένων;
Διάλεξε το δεύτερο.
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.556
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όταν συνδέεις την USB στο pc, αυτόματα ανάβει η οθόνη του κινητού και σε ρωτάει... Φόρτιση ή μεταφορά δεδομένων;
Διάλεξε το δεύτερο.

Δεν με ρωταει το ρημαδι.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Top Bottom