Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

tedvj23

member
Δημοσιεύσεις
859
Περιοχή
Patra City
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
wifi μονο για χρηση youtube και Netflix...τωρα για update δεν εχω ασχοληθεί κατι μου λεει ότι η καμια μακακιουλα θαναι η παει μακρια η βαλιτσα την τανα μου μεσα...

Τελικα για την ιστορια αγοραστηκε καινουργιο στικακι και μολις συνδεθηκε το αναγωρησε - το διαμορφωσε - το καταχώρησε και τωρα λειτουργει η εγγραφη κανονικότατα...Smileys drinking beer Emoticon

Υ.γ.Μου το ειπε ανθρωπος που εχει την ιδια tv και τραβηξε καναλι μεχρι ν αβγαλει ακρη...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Τελικα για την ιστορια αγοραστηκε καινουργιο στικακι και μολις συνδεθηκε το αναγωρησε - το διαμορφωσε - το καταχώρησε και τωρα λειτουργει η εγγραφη κανονικότατα...Smileys drinking beer Emoticon

Υ.γ.Μου το ειπε ανθρωπος που εχει την ιδια tv και τραβηξε καναλι μεχρι ν αβγαλει ακρη...
Μια χαρα λοιπον.
Ο δισκος δεν υπαρχει περιπτωση να παιξει ε;
Παραξενο πολυ ,εχω μια σμαρτ πενταετιας και ο εξωτερικος που κοτσαρω παιζει απροσκοπτα.
Μαλλον ειναι θεμα του android αν καταλαβα καλα
 
N

notakos600

Guest
Παλουκάρια, αν δεν κάνω λάθος έχουμε κάποιους ραδιοερασιτέχνες στην παρέα. Γρήγορη ερώτηση, καθώς μου πασάρανε δωράκι κάποιους πομποδέκτες (Baofeng UV-5RA), σε ποιες συχνότητες μπορώ να τους χρησιμοποιήσω ως walkie talkies χωρίς να ενοχλήσω κάποιον ? (ή να είμαι παράνομος). Οι δυνατότητές τους καλύπτουν VHF: 136 - 174 MHz και UHF: 400 - 520 MHz. Σας μερσώ εκ των προτέρων.

Συμπλήρωση: και τπτ ενδιαφέρουσες συχνότητες για ακρόαση μόνο θα με ενδιέφεραν (μετεωρολογικά, ενημερωτικά κλπ) !
Συνομιλίες Άγγελε όπου βρείτε ελεύθερες.
Για ακρόαση...καφενείο στα VHF και Airband...τα έχω παρατήσει πολύ καιρό να σου πω την αλήθεια.
Αν κι εγώ ήμουν μεσαία-βραχέα.
 
N

notakos600

Guest
Ερώτησις:
Το σωληνάκι μεταξύ μανέτας εμπρός φρένου και δοχείου υγρών από τι υλικό είναι κι αν μπορώ να το βρω με το μέτρο στο εμπόριο.
Thanks.

 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ερώτησις:
Το σωληνάκι μεταξύ μανέτας εμπρός φρένου και δοχείου υγρών από τι υλικό είναι κι αν μπορώ να το βρω με το μέτρο στο εμπόριο.
Thanks.

Εννοείται, στην Σπύρου Πάτση και high pressure και τσάμπα, πάρε με τηλέφωνο...
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Απόλυτα το συγκεκριμένο. Προσοχή λέω το συγκεκριμένο διότι κυκλοφορούν πολλά. Τα υπόλοιπα δεν παίρνω όρκο - δεν γνωρίζω.
Το συγκεκριμένο λοιπόν ελέγχεται πάντα με όργανα της MICHELIN και έχουν ταυτόσημες μετρήσεις.
Καλησπέρα @Σάββας . Με αφορμή τη φωτό που ανέβασες με τα γκατζετάκια που έχεις στο τιμόνι, είδα ένα της OXFORD. Να υποθέσω ότι είναι τα θερμαινόμενα grip κι αν έχω υποθέσει ορθά, πόσο τα συστήνεις για naked μηχανή που δεν φορά χούφτες και η ριπές του αέρα πέφτουν βροχή?
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Καλησπέρα @Σάββας . Με αφορμή τη φωτό που ανέβασες με τα γκατζετάκια που έχεις στο τιμόνι, είδα ένα της OXFORD. Να υποθέσω ότι είναι τα θερμαινόμενα grip κι αν έχω υποθέσει ορθά, πόσο τα συστήνεις για naked μηχανή που δεν φορά χούφτες και η ριπές του αέρα πέφτουν βροχή?
Γαμάνε, άλλωστε αυτό είναι το νόημα...
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Καλησπέρα @Σάββας . Με αφορμή τη φωτό που ανέβασες με τα γκατζετάκια που έχεις στο τιμόνι, είδα ένα της OXFORD. Να υποθέσω ότι είναι τα θερμαινόμενα grip κι αν έχω υποθέσει ορθά, πόσο τα συστήνεις για naked μηχανή που δεν φορά χούφτες και η ριπές του αέρα πέφτουν βροχή?
Ναι Άγγελε είναι θερμαινόμενα γκριπς και με εξαιρετική απόδοση !
Για γυμνό τώρα θα είσαι εντάξει με το κάτω μέρος αλλά με το πάνω μέρος του χεριού θάχεις θέμα χωρίς χούφτες να διώχνουν τον αέρα.
Βέβαια από το τίποτα και εφόσον κυκλοφορείς χειμώνα - καλοκαίρι είναι μια καλή λύση κατά τη γνώμη μου.
Η τιμή τους δε είναι γελοία (κανά 57άρι ευρώ τα πήρα το 2016 από ένα Πολωνό στο e bay αλλά και εδώ κανά 70άρι βαριά νάχουνε) για να κάθεσαι να υποφέρεις μετά από ώρες ταξιδιού στο κρύο. Προσωπικά θα τάβαζα και σε γυμνό.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Γαμάνε, άλλωστε αυτό είναι το νόημα...

Ναι αλλα χωρις χουφτες οπως λεει και ο Σαββας,ειναι σχεδον σαν να μην υπαρχουν.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Όταν ζεσταίνονται τα άκρα, ζεσταίνεται όλο το σώμα. Βρες ένα ζευγάρι χούφτες που δεν θα σου χαλάσουν την μοστρα και θα ταιριάζουν στο γυμνό, πάρε και τα θερμαινόμενα και είσαι άρχοντας.

Αυτά τα Oxford είναι πολύ καλά για τα λεφτά τους. Δοκιμασμένα στην αγορά εδώ και πολλά πολλά χρόνια.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Καλησπέρα @Σάββας . Με αφορμή τη φωτό που ανέβασες με τα γκατζετάκια που έχεις στο τιμόνι, είδα ένα της OXFORD. Να υποθέσω ότι είναι τα θερμαινόμενα grip κι αν έχω υποθέσει ορθά, πόσο τα συστήνεις για naked μηχανή που δεν φορά χούφτες και η ριπές του αέρα πέφτουν βροχή?
Και'γω αυτές έβαλα και με βοηθούν πολύ. Στη max σκάλα ήμουν εντάξει και με 230 χλμ/ώρα σε κάποια κομμάτια σε θερμοκρασία κοντά στο μηδεν. (Με χούφτες στο μηχανάκι και γάντια ixs arctic).Μη σε απασχολεί η χούφτα, γιατί θα έχεις λίγο περισσότερο κρύο στη ράχη του χεριού,ενώ η παλάμη θα είναι συνέχεια σ'επαφη με το γκρίπ και δεν επηρεαζεται.

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ναι Άγγελε είναι θερμαινόμενα γκριπς και με εξαιρετική απόδοση !
Για γυμνό τώρα θα είσαι εντάξει με το κάτω μέρος αλλά με το πάνω μέρος του χεριού θάχεις θέμα χωρίς χούφτες να διώχνουν τον αέρα.
Βέβαια από το τίποτα και εφόσον κυκλοφορείς χειμώνα - καλοκαίρι είναι μια καλή λύση κατά τη γνώμη μου.
Η τιμή τους δε είναι γελοία (κανά 57άρι ευρώ τα πήρα το 2016 από ένα Πολωνό στο e bay αλλά και εδώ κανά 70άρι βαριά νάχουνε) για να κάθεσαι να υποφέρεις μετά από ώρες ταξιδιού στο κρύο. Προσωπικά θα τάβαζα και σε γυμνό.
Σάββα και γω από τον Πολωνο eBay!


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σάββα και γω από τον Πολωνο eBay!


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτά είναι ! Greeting
Μήπως ξέρεις Θάνο αν εξακολουθεί να υπάρχει - διαθέτει τα ίδια στις ίδιες τιμές ?
Όχι να το ψάξεις, αυτό το κάνω και εγώ μην σε βάλω στη διαδικασία, απλά μήπως έτυχε και πήρες πρόσφατα μιας και εγώ έχω να ασχοληθώ τέσσερα χρόνια από το 16 που τάβαλα και πρέπει να ξέρουμε μη χρειαστεί κανά ανταλλακτικό γκριπάκι λόγο χρήσεως να αλλάξουμε .
 

Le Tavernier

member
Δημοσιεύσεις
854
Ηλικία
48
Περιοχή
Κατωχώρι Πορταριάς
Μοτοσυκλέτα
Aprilia ETV1000 Raid
Όνομα
Νικόλας
Περιοχή
Βόλος
Αυτά είναι ! Greeting
Μήπως ξέρεις Θάνο αν εξακολουθεί να υπάρχει - διαθέτει τα ίδια στις ίδιες τιμές ?
Όχι να το ψάξεις, αυτό το κάνω και εγώ μην σε βάλω στη διαδικασία, απλά μήπως έτυχε και πήρες πρόσφατα μιας και εγώ έχω να ασχοληθώ τέσσερα χρόνια από το 16 που τάβαλα και πρέπει να ξέρουμε μη χρειαστεί κανά ανταλλακτικό γκριπάκι λόγο χρήσεως να αλλάξουμε .
Υπάρχει κανονικότατα... εγω θα χρειαστώ και γριπς γιατι εχουν γινει σκατουλες μετα απο τοσο δουλεμα...
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Υπάρχει κανονικότατα... εγω θα χρειαστώ και γριπς γιατι εχουν γινει σκατουλες μετα απο τοσο δουλεμα...
Νικόλα πουλιούνται τα γκριπς σκέτα ως ανταλλακτικό και δύο φύσες είναι να τα αλλάξεις ε ?;)
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Αυτά είναι ! Greeting
Μήπως ξέρεις Θάνο αν εξακολουθεί να υπάρχει - διαθέτει τα ίδια στις ίδιες τιμές ?
Όχι να το ψάξεις, αυτό το κάνω και εγώ μην σε βάλω στη διαδικασία, απλά μήπως έτυχε και πήρες πρόσφατα μιας και εγώ έχω να ασχοληθώ τέσσερα χρόνια από το 16 που τάβαλα και πρέπει να ξέρουμε μη χρειαστεί κανά ανταλλακτικό γκριπάκι λόγο χρήσεως να αλλάξουμε .

Μέχρι πριν 17 μέρες το είχε στην ίδια τιμή Σάββα!
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Μέχρι πριν 17 μέρες το είχε στην ίδια τιμή Σάββα!
Ωωωω τέλεια ! Καλύτερα δεν γίνεται !
Ευχαριστώ Θάνο ! Thank
 

Le Tavernier

member
Δημοσιεύσεις
854
Ηλικία
48
Περιοχή
Κατωχώρι Πορταριάς
Μοτοσυκλέτα
Aprilia ETV1000 Raid
Όνομα
Νικόλας
Περιοχή
Βόλος
Νικόλα πουλιούνται τα γκριπς σκέτα ως ανταλλακτικό και δύο φύσες είναι να τα αλλάξεις ε ?;)
Κανονικά απλά νομίζω ότι συμφέρει κατά πάρεις από Ελλάδα . Δεν ξέρω αν αξίζει η διαφορά

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom