Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Ο ίδιος είναι ρε Κώστα!


Ναι ρε συ Νικόλα, αλλά πώς να μην απορήσω, όταν το ποστ του admin είναι τόσο πρόσφατο? (δες από κάτω).
administrator, Monday at 18:59
Έγραφε ως GusT μέχρι τώρα και δεν το ήξερα? cdefghig Αν είναι έτσι, φάουλ :p του Κωστάκη που δε γράφτηκε απ' την αρχή ως KostasT. Τον Κώτσο τον ξέρουμε ως KostasT από αρχαιοτάτων χρόνων....... :D:p Πάει και τέλειωσε, έχει κλειδώσει τον nickname.
Σκέψου τώρα εμένα, μετά από τόσα χρόνια δράσης να γραφτώ σε μοτοφόρουμ ως "Madalena" ας πούμε........Rolling
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Έγραφε ως GusT μέχρι τώρα και δεν το ήξερα? cdefghig ΝΑΙ
Αν μη τι άλλο Κώστα σε θαυμάζω που νοιάζεσαι για την εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ.Yes

ΥΓ Μανταλένα?? χαχαχα! Άσε μη το δει ο άλλος Κώστας και μας κοτσάρει το Maria Magdalena!abcdefghgk
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.285
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Ναι ρε συ Νικόλα, αλλά πώς να μην απορήσω, όταν το ποστ του admin είναι τόσο πρόσφατο? (δες από κάτω).
administrator, Monday at 18:59
Έγραφε ως GusT μέχρι τώρα και δεν το ήξερα? cdefghig Αν είναι έτσι, φάουλ :p του Κωστάκη που δε γράφτηκε απ' την αρχή ως KostasT. Τον Κώτσο τον ξέρουμε ως KostasT από αρχαιοτάτων χρόνων....... :D:p Πάει και τέλειωσε, έχει κλειδώσει τον nickname.
Σκέψου τώρα εμένα, μετά από τόσα χρόνια δράσης να γραφτώ σε μοτοφόρουμ ως "Madalena" ας πούμε........Rolling

Θα σου ταίριαζε!!! Laugh
 
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Τα μισά να με έλεγε...

Επίτηδες τούς κάνω τέτοιες πάσες. Για να γίνει καζούρα και τζέρτζελο. :D
 

ta-sio

new member
Δημοσιεύσεις
347
Ηλικία
43
Περιοχή
ΚΕΡΚΥΡΑ
Μοτοσυκλέτα
To NC750X, το γκρί, το καλό, το αντβέντσιουρρρ
Yamaha virago 250
Όνομα
TASOS
Παιδιά μια ερώτηση....σε μηχανή που βγήκε μια ανάκληση για εξάρτημα το 2010 και δεν έχει γίνει έως τώρα, τι γίνεται αν ο ιδιοκτήτης την παέι τώρα;; Πληρώνει ή όχι;;;
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Παιδιά μια ερώτηση....σε μηχανή που βγήκε μια ανάκληση για εξάρτημα το 2010 και δεν έχει γίνει έως τώρα, τι γίνεται αν ο ιδιοκτήτης την παέι τώρα;; Πληρώνει ή όχι;;;
Νομίζω πως δεν θα πληρώσει. Η ανάκληση δεν έχει να κάνει με εγγύηση κτλ. Είναι κάτι που έχει αναγνωρίσει η εταιρία πως έχει λάθος/ελάττωμα και αναλαμβάνει την ευθύνη
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Παιδιά μια ερώτηση....σε μηχανή που βγήκε μια ανάκληση για εξάρτημα το 2010 και δεν έχει γίνει έως τώρα, τι γίνεται αν ο ιδιοκτήτης την παέι τώρα;; Πληρώνει ή όχι;;;
Κανονικα οχι.
Τηλεφωνεις ,δινεις αριθμο πλαισιου και κλεινεις ραντεβου.
Εννοειται τσαμπανταν .
Τουλαχιστον στα πεμφε ετσι γινεται .
Φανταζομαι πως αυτος ειναι ο κανονας
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.532
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Παιδιά μια ερώτηση....σε μηχανή που βγήκε μια ανάκληση για εξάρτημα το 2010 και δεν έχει γίνει έως τώρα, τι γίνεται αν ο ιδιοκτήτης την παέι τώρα;; Πληρώνει ή όχι;;;
Όταν έχει βγει ανάκληση σε κάποιο θέμα ενός οχήματος, ανεξάρτητου χρόνου πηγαίνεις και στο αντικαθιστούν χωρίς κόστος, όλες οι εταιρείες
 

tedvj23

member
Δημοσιεύσεις
859
Περιοχή
Patra City
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Έχω τον παρακάτω σκληρό δίσκο (
WESTERN DIGITAL WD10JPCX-24UE4T0 DCM: HHKT2HK 1TB ) σε κουτί μετατροπής για εξωτερικό της logilink και θέλω να το συνδέσω με 55 άρα τηλεόραση sony για εγγραφή σειρών,ταινιών κτλπ...κάνω την προσπάθεια αλλά δεν τον αναγνωρίζει...ξέρει κάποιος τι παίζει?
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Έχω τον παρακάτω σκληρό δίσκο (
WESTERN DIGITAL WD10JPCX-24UE4T0 DCM: HHKT2HK 1TB ) σε κουτί μετατροπής για εξωτερικό της logilink και θέλω να το συνδέσω με 55 άρα τηλεόραση sony για εγγραφή σειρών,ταινιών κτλπ...κάνω την προσπάθεια αλλά δεν τον αναγνωρίζει...ξέρει κάποιος τι παίζει?
Πολλά μπορεί να παίζουν... τα 2 πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό:
1) δεν φτάνει το ρεύμα που παρέχει η USB θύρα της τηλεόρασης για να τροφοδοτήσει το σκληρό, αυτό λύνεται με εξωτερικό USB hub το οποίο όμως θα παίρνει ρεύμα από εξωτερική τροφοδοσία
2) διαφορετικό file system στο σκληρό από αυτό που υποστηρίζει η τηλεόραση (π.χ NTFS vs FAT32)
 

tedvj23

member
Δημοσιεύσεις
859
Περιοχή
Patra City
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
για το δευτερο η τηλεοραση διαβαζει ολους τους τυπους...
για το πρωτο δεν επρεπε να το εχει σκεφτει η sony? το γραφει μονης της σε οδηγιες χρησης..
η τηλεοραση είναι η παρακατω..
https://www.sony.gr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs/kd-55xe7096/specifications

Υ.γ.Το λαπτοπ τον διαβαζει αερας η θυρα του εχει περισσοτερο ρευμα από της tv?
 
Τελευταία επεξεργασία:

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Εδώ βλέπω κάποιες έξτρα πληροφορίες https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00148248. Λέει ότι απο ρεύμα δίνει η usb 3.1 900 mA και η usb 2.0 500mA, αν αυτά αρκούν για το δίσκο σου(βασικά παίζει το ρόλο της η θήκη) μόνο εσύ μπορείς να το δεις. Για εγγραφή που θες (αν κατάλαβα καλά) λέει πως έχουν συγκεκριμένη θύρα HD Rec, ισχύει; Το άλλο που λέει είναι ότι πρέπει μέσω του Android TV να δηλωθεί ο δίσκος ως συσκευή εγγραφής. Δυστυχώς είμαι με κινητό αυτή τη στιγμή και δε μπορώ να το ψάξω καλύτερα...

Στάλθηκε από το Honor 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tedvj23

member
Δημοσιεύσεις
859
Περιοχή
Patra City
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
ναι παει σε συγκεκριμενη θυρα για εγγραφη...
δεν τον διαβαζει καν για να δηλωθεί...
παραυτα μολις τον βαλεις στη θυρα παιρνει ρευμα κανονικα και λειτουργει...
απτην άλλη κατι μικρα usb στικακια που εχβ 2 + 4 gb δεν τα διαβαζει ουτε αυτά βεβαια λεει όχι κατω από 32..
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Από θέμα αναβαθμίσεων είναι εντάξει η tv; Την έχεις online συνεχώς; Μία πολύ χαζή λύση είναι να δοκιμάσεις να βγάλεις εκτός ρεύματος τη τηλεόραση για κάποια λεπτά. Είναι κάτι σαν το reboot για το pc. Μπορεί να έχει φάει κανένα κόλλημα. Και επίσης δοκίμασε χειροκίνητα να αναβαθμίσεις το firmware, μήπως και έχει βγει κανένα update και δε στο έχει κάνει...

Στάλθηκε από το Honor 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tedvj23

member
Δημοσιεύσεις
859
Περιοχή
Patra City
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
wifi μονο για χρηση youtube και Netflix...τωρα για update δεν εχω ασχοληθεί κατι μου λεει ότι η καμια μακακιουλα θαναι η παει μακρια η βαλιτσα την τανα μου μεσα...
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Παλουκάρια, αν δεν κάνω λάθος έχουμε κάποιους ραδιοερασιτέχνες στην παρέα. Γρήγορη ερώτηση, καθώς μου πασάρανε δωράκι κάποιους πομποδέκτες (Baofeng UV-5RA), σε ποιες συχνότητες μπορώ να τους χρησιμοποιήσω ως walkie talkies χωρίς να ενοχλήσω κάποιον ? (ή να είμαι παράνομος). Οι δυνατότητές τους καλύπτουν VHF: 136 - 174 MHz και UHF: 400 - 520 MHz. Σας μερσώ εκ των προτέρων.

Συμπλήρωση: και τπτ ενδιαφέρουσες συχνότητες για ακρόαση μόνο θα με ενδιέφεραν (μετεωρολογικά, ενημερωτικά κλπ) !
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom